Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Дозвіл на торгівлю

Путеводитель по разделу. Наличка, РРО, труд, лицензирование, подотрасли хозяйственного права (земля, цены, ЦБ, хозобщества...)

Модератор: Ol_ua

UNREAD_POST Luka » 10 фев 2012, 17:08

Крім того це Погодження відноситься до дозвільних документів. А в переліку нічого схожого не знаходжу. Звідки у Вас такі новини?
Аватар пользователя
Luka
 
Сообщений: 75
Зарегистрирован: 03 ноя 2011, 12:44
Благодарил (а): 72 раз.
Поблагодарили: 21 раз.

UNREAD_POST налоговик » 10 фев 2012, 17:11

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 09.04.2010 р. N 4471


Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянуто Ваше звернення стосовно надання роз'яснень з деяких питань застосування принципу мовчазної згоди та повідомляється наступне.

Відповідно до чинного законодавства торговельна діяльність регулюється Господарським і Цивільним кодексами України, законами України "Про захист прав споживачів", "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", Порядком провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 N 833, та іншими нормативно-правовими актами.

Пунктом 13 Порядку впровадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 N 833, визначено, що режим роботи торговельного об'єкта та закладу ресторанного господарства встановлюється суб'єктом господарювання самостійно, а у випадках, передбачених законодавством, за погодженням з органами місцевого самоврядування.

Разом з тим, згідно з підпунктом 4 пункту "б" статті 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до делегованих повноважень органів сільських, селищних, міських рад віднесено встановлення за погодженням з власниками режиму роботи розташованих на відповідній території підприємств, установ та організацій сфери обслуговування незалежно від форм власності.

Особливості продажу окремих груп продовольчих та непродовольчих товарів, здійснення різних видів торгівлі, роботи закладів ресторанного господарства визначені наказами Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 19.04.2007 N 104 "Про затвердження Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами", зареєстрованим в Мін'юсті України 08.11.2007 за N 1257/14524, від 11.07.2003 N 185 "Про затвердження Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами", зареєстрованим в Мін'юсті України 23.07.2003 за N 628/7949, та від 24.07.2002 N 219 "Про затвердження Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства", зареєстрованим в Мін'юсті України 20.08.2002 за N 680/6968.

Разом з цим статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи наведене, та беручи до уваги, що закон має вищу юридичну силу за інші підзаконні нормативно-правові акти, на думку Держкомпідприємництва, до повноважень, наданих виконавчим органам сільських, селищних, міських рад, можуть бути віднесено встановлення режиму роботи розташованих на відповідній території підприємств, установ та організацій сфери обслуговування незалежно від форм власності не інакше, ніж за погодженням, у випадках, передбачених законодавством, з власниками таких об'єктів, з обов'язковим дотриманням останніми особливостей продажу окремих груп продовольчих та непродовольчих товарів, здійснення різних видів торгівлі, роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (в редакції Закону України від 15.12.2009 N 1759-VI) дозвільна система у сфері господарської діяльності - це сукупність урегульованих законодавством відносин, які виникають між дозвільними органами, адміністраторами та суб'єктами господарювання у зв'язку з видачею документів дозвільного характеру.

Виходячи з визначення "дозвільної системи у сфері господарської діяльності" відносини між органами сільських, селищних, міських рад щодо погодження режиму роботи розташованих на відповідній території підприємств, установ та організацій сфери обслуговування з суб'єктом господарювання (власником таких об'єктів) не підпадають під дію Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", оскільки такі відносини не можуть бути пов'язані з одержанням будь-яких документів дозвільного характеру, а тому при отриманні відповідного погодження не застосовується принцип мовчазної згоди.

Одночасно повідомляємо, що процедура такого погодження чинним законодавством не передбачена.

В той же час, вимоги деяких посадових осіб органів місцевого самоврядування щодо необхідності отримання суб'єктом господарювання від таких органів зазначених погоджень обмежують права такого суб'єкта господарювання та суперечать загальним принципам господарювання, які визначені у статті 6 Господарського кодексу України, в частині заборони незаконного втручання зокрема органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб у господарські відносини.

Згідно зі статтею 31 Господарського кодексу України дискримінацією суб'єктів господарювання органами влади у цьому Кодексі, зокрема, визнається встановлення заборон чи обмежень стосовно окремих суб'єктів господарювання або груп підприємців. Дискримінація суб'єктів господарювання не допускається.

Відповідно до частини другої статті 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

 

Перший заступник Голови 
В. П. Загородній 

За это сообщение автора налоговик поблагодарили: 2
Luka, Иринаffata
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5698
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 806 раз.
Поблагодарили: 2594 раз.

UNREAD_POST Людочка » 07 авг 2012, 15:17

купили магазин по продаже бытовой химии. Бывший владелец делал разрешение на год, прошло только пол года. Надо ли нам делать новое или можно еще пол года быть с тем разрешением????
Людочка
 
Сообщений: 1
Зарегистрирован: 07 авг 2012, 15:13
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST Мыша » 07 авг 2012, 15:48

Людочка, здравствуйте!
Людочка писал(а):купили магазин по продаже бытовой химии. Бывший владелец делал разрешение на год, прошло только пол года. Надо ли нам делать новое или можно еще пол года быть с тем разрешением????


Скажу честно, у меня сразу несколько вопросов:
1. Что значит "купили магазин по продаже бытовой химии"? Вы могли купить здание, в котором находится магазин. Или конечно, есть так называемая покупка бизнеса. Но все равно это было бы оформлено не как покупка магазина. Поэтому прошу уточнить.
Но если все же речь идет о покупке здания, то выдаваемые ранее какие-либо разрешительные документы для Вас не действуют, потому что вы - другой субъект хозяйствования.
2. Если говорить конкретно о разрешении на торговлю, которому посвящена тема, в которой мы с вами находимся, то в ней Вы можете увидеть, что разрешение на торговлю в принципе нет обязанности получать.
Аватар пользователя
Мыша
 
Сообщений: 944
Зарегистрирован: 07 июн 2011, 10:40
Благодарил (а): 288 раз.
Поблагодарили: 329 раз.

UNREAD_POST Валерия Кожушко » 22 ноя 2012, 21:44

Доброго дня! З чоловіком хочемо у м.Тальному, Черкасської області відкрити магазин по продажу пам"ятників на орендованій землі, яка є у приватній власності (офіс буде у орендованому вагончику власника землі). Коли ми звернулися до міської ради із заявою про надання дозволу на торгівельну діяльність (дізнались про це просто по слухам, що так наче треба),то зрозуміли, що у кожному місті органи влади по-своєму "владують". Читаючи закони, дійшла до висновку, що такий дозвіл не потрібен (не є обов"язковим.) . Але існує багато, для мене не зрозумілих але.!!!
Чи є хтось тут компетентний відповісти на мої питання:
чи треба брати дозвіл?
чи не буде проблем з податковою без нього???
на підставі якої статті я можу довести міській раді, що він мені не потрібен????

Дякую. Чекаю відповіді.
Валерия Кожушко
 
Сообщений: 1
Зарегистрирован: 22 ноя 2012, 21:32
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST налоговик » 22 ноя 2012, 22:51

Так вся ж тема этому посвящена.

Валерия Кожушко писал(а):чи треба брати дозвіл?


Держкомпвдприємництва писал(а):процедура такого погодження чинним законодавством не передбачена


Валерия Кожушко писал(а):чи не буде проблем з податковою без нього?


Можуть і бути. Наприклад, можуть торговий патент відмовитися видавати. Але така відмова є незаконною.

Валерия Кожушко писал(а):на підставі якої статті я можу довести міській раді, що він мені не потрібен?


Ну так почитайте тему - не така вона велика. Я нарахував принаймні 7 повідомлень, в яких наводилися аргументи, у тому числі від Держкомпідприємництва і Все про бухоблік, проти необхідності такого дозволу.
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5698
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 806 раз.
Поблагодарили: 2594 раз.

Пред.

Вернуться в РАЗНОЕ ЮРИДИЧЕСКОЕ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, MR, Ya

cron