Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

відшкодування зайво виплачених коштів за результатами ревізі

"Горящие" вопросы задаем здесь!
Правила форума
SOS-поддержка
Задаем сюда вопросы только если они горят настолько, что нет времени искать подходящий раздел.
После логического завершения каждой темы, она будет перенесена в профильный раздел форума.

UNREAD_POST VladimirNV » 02 ноя 2011, 11:37

Підскажіть, будь-ласка, як правильно оформити і провести відшкодування сум зайво виплаченої зарплати, виявленої КРУ за минулі роки, за рахунок винної особи - бухгалтера, яки зараз знаходиться в декретній відпустці. Чи має бути наказ керівника щодо цього, чи просто винна особа може добровільно внести ці кошти
VladimirNV
 
Сообщений: 11
Зарегистрирован: 18 сен 2011, 12:16
Благодарил (а): 3 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST LLM » 02 ноя 2011, 23:06

За результатами ревізії. в разі виявлення порушень Вам необхідно скласти наказ. цього потім вимагатиме й КРУ де Ви вкажите як ви усунули недоліки виявлені в ході перевірки. зайво виплачену зарплату повинні утримати з працівників а щодо відповідальності бухгалтера то нехай керівник сам вирішує. тим паче . що вона у декр відп.
LLM
 
Сообщений: 36
Зарегистрирован: 06 сен 2011, 21:42
Благодарил (а): 21 раз.
Поблагодарили: 9 раз.

UNREAD_POST larisa » 03 ноя 2011, 08:42

VladimirNV писал(а):Підскажіть, будь-ласка, як правильно оформити і провести відшкодування сум зайво виплаченої зарплати, виявленої КРУ за минулі роки, за рахунок винної особи - бухгалтера, яки зараз знаходиться в декретній відпустці. Чи має бути наказ керівника щодо цього, чи просто винна особа може добровільно внести ці кошти


Как я понимаю, на основании акта КРУ руководитель издает приказ о привлечении такого-то лица к материальной ответственности в виде возложения обязанности возместить нанесенный ущерб в таком-то размере, с предложением внести указанную сумму в кассу добровольно (но, если не ошибаюсь, то эта сумма не должна превышать средний заработок работницы). Приказ направляется почтой работнице, находящейся в отпуске. А она уже может добровольно внести эти средства. Если она этого не делает, то предупредите, что обратитесь в суд с иском о взыскании долга.

ГОЛОВНЕ КОНТРОЛЬНО-РЕВІЗІЙНЕ УПРАВЛІННЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 11.03.2009 р. N 02-14/234


Відповідно до частини п'ятої статті 130 Кодексу Законів про працю України (далі - КЗпПУ) працівник, який заподіяв шкоду, може добровільно покрити її повністю або частково.

Якщо працівник відмовляється добровільно покрити заподіяну шкоду і шкода перевищує середньомісячний заробіток винної особи, то відповідно до частини третьої статті 136 КЗпПУ покриття шкоди провадиться шляхом подання власником або уповноваженим ним органом позову до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду. Згідно із частиною четвертою статті 136 КЗпПУ стягнення з керівників підприємств, установ, організацій та їх заступників матеріальної шкоди в судовому порядку провадиться за позовом вищого в порядку підлеглості органу або за заявою прокурора. Судом визначається розмір шкоди, що підлягає покриттю.

Покриття шкоди може проводитись шляхом відрахування із заробітної плати працівника (пункт 3 частини другої статті 127 КЗпПУ). При кожній виплаті заробітної плати загальний розмір усіх відрахувань не може перевищувати двадцяти процентів, а у випадках, окремо передбачених законодавством України, - п'ятдесяти процентів заробітної плати, яка належить до виплати працівникові. При цьому при відрахуванні з заробітної плати за кількома виконавчими документами за працівником у будь-якому разі повинно бути збережено п'ятдесят процентів заробітку (стаття 128 КЗпПУ).

Відповідно до пункту 12 Типової інструкції про порядок списання матеріальних цінностей з балансу бюджетних установ, затвердженої наказом Державного казначейства та Міністерства економіки України від 10.08.2001 р. N 142/181, списанню підлягають недостачі матеріальних цінностей, виявлені в результаті інвентаризації: понад норми природних втрат, втрати від псування, стихійного лиха (повені, пожежі та інше), а також, коли конкретні винуватці не встановлені (втрати від нерозкритих крадіжок тощо). Нестачі списуються з балансів лише після ретельної перевірки дійсної відсутності винних осіб і вжиття потрібних заходів задля недопущення фактів втрат у подальшому.

Тобто у разі, якщо винна особа встановлена, сума шкоди перевищує її середньомісячний заробіток і вона відмовляється добровільно покрити заподіяну шкоду, то керівник з метою забезпечення відшкодування збитків повинен звернутися з відповідним позовом до суду (стаття 136 КЗпПУ). Якщо суд відмовить у задоволенні позову або визначить розмір шкоди до покриття у меншому розмірі, ніж заявлено в позові, то сума збитку (різниця суми) списується за рішенням керівника на зменшення фонду у необоротних активах за їх видами.

 

Перший заступник Голови 
І. Іскра 
Аватар пользователя
larisa
 
Сообщений: 172
Зарегистрирован: 21 ноя 2010, 20:54
Благодарил (а): 38 раз.
Поблагодарили: 37 раз.


Вернуться в SOS-поддержка

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ya

cron