Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Займ от страховой организации налоговый учет

"Горящие" вопросы задаем здесь!
Правила форума
SOS-поддержка
Задаем сюда вопросы только если они горят настолько, что нет времени искать подходящий раздел.
После логического завершения каждой темы, она будет перенесена в профильный раздел форума.

UNREAD_POST foxy » 23 ноя 2010, 01:04

Возник спор с налоговиками.
Нужно ли ставить в доходы займ, полученный от страховой организации и не возвращенный до конца квартала?

смущает вот это
"4.1.6. Доходи з інших джерел, у тому числі, але не виключно, у вигляді:
сум поворотної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному періоді, що залишається неповерненою на кінець такого звітного періоду від
... осіб, які згідно із законодавством мають пільги з цього податку, включаючи право застосовувати ставку податку нижчу, ніж установлена пунктом 7.2 статті 7 або статтею 10 цього Закону. "
Аватар пользователя
foxy
 
Сообщений: 132
Зарегистрирован: 23 ноя 2010, 00:59
Благодарил (а): 14 раз.
Поблагодарили: 29 раз.

UNREAD_POST NewsMaker » 23 ноя 2010, 02:02

хоть и ночь, но наша "скорая..." работает 24/7 :)
общий ответ - не нужно.
но подробнее, думаю, завтра с утра Печкин разовьет мысль.
Аватар пользователя
NewsMaker
 
Сообщений: 57
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 10:49
Благодарил (а): 6 раз.
Поблагодарили: 6 раз.

UNREAD_POST Печкин » 23 ноя 2010, 10:50

не включается в ВД, ведь для ВД должна быть ставка ниже чем по 7.2.

да и сами налоговики не против (см. FAQ по налогу на прибыль здесь http://buhforum.com/viewtopic.php?f=15&t=9#p11):

"Запитання:
Як у податковому обліку відображається операція з отримання поворотної фінансової допомоги від страхової організації, що залишається неповерненою на кінець звітного періоду?
Відповідь:
Підпунктом 4.1.6 п. 4.1 ст. 4 Закону України від 28.12.94 р. №334/94-ВР „Про оподаткування прибутку підприємств” (зі змінами і доповненнями) (далі – Закон) передбачено, що валовий дохід включає доходи у вигляді сум поворотної фінансової допомоги, отриманої у звітному періоді, що залишається неповерненою на кінець такого звітного періоду від осіб, що не є платниками цього податку (у тому числі нерезидентів), або осіб, які згідно із законодавством мають пільги з цього податку, включаючи право застосовувати ставку податку нижчу, ніж установлена п. 7.2 ст. 7 або ст. 10 Закону.
Оподаткування страхової діяльності здійснюється у порядку та за ставками відповідно до п. 7.2 ст. 7 Закону.
Згідно з п. 4.1 п. 4 ч. ІІ Узагальнюючого податкового роз'яснення щодо застосування пп. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4 Закону стосовно відображення в податковому обліку операцій з одержання та повернення сум поворотної фінансової допомоги (позики), затвердженого наказом ДПА України від 24.01.03 р. №26 (зі змінами і доповненнями) (далі – Роз’яснення №26), платник податку, який отримав таку допомогу від особи, що є платником податку з прибутку підприємств та сплачує податок за ставками, визначеними п. 7.2 ст. 7 або ст. 10 Закону, і не має пільг із сплати цього податку, включає до валових доходів звітного періоду суму процентів, умовно нарахованих на суму поворотної фінансової допомоги, що залишається неповерненою на кінець такого звітного періоду, у розмірі облікової ставки Нацбанку України, розрахованої за кожний день фактичного використання такої поворотної фінансової допомоги. При цьому сума умовно нарахованих процентів, що були включені в попередньому податковому періоді до складу валового доходу не зменшується (не коригується), при розрахунку податку на прибуток наростаючим підсумком з початку року, у наступному звітному періоді.
Платник податку, який отримав таку допомогу від особи, що не є платником податку на прибуток підприємств, або особи, яка згідно із законодавством має пільги з цього податку, включаючи право застосовувати ставку податку нижчу, ніж установлена п. 7.2 ст. 7 або ст. 10 цього Закону, включає до валових доходів звітного періоду суму поворотної фінансової допомоги, що залишається неповерненою на кінець такого звітного періоду (п. 4.2 п. 4 ч. ІІ Роз’яснення №26).
Зауважимо, що в п. 1 довідкової частини Роз’яснення №26 з метою запобігання помилок при визначенні правил оподаткування поворотної фінансової допомоги та спрощення контролю рекомендується включати у договори з надання поворотної фінансової допомоги інформацію щодо податкового статусу особи, яка надає таку допомогу (відомості про реєстрацію платником податку з прибутку, ставка сплачуваного податку, відсутність чи наявність пільг із сплати цього податку).
Крім того, у п. 2 довідкової частини Роз’яснення №26 надаються переліки осіб, отримання поворотної фінансової допомоги від яких оподатковується за правилами п. 4.2 Роз'яснення №26, зокрема, які не є платниками податку з прибутку підприємств, та які мають пільги з його сплати. Відповідно страхових організацій, що сплачують податок на прибуток згідно з п. 7.2 ст. 7 Закону, дані переліки не містять.
Отже, у разі отримання поворотної фінансової допомоги від страхової організації, що сплачує податок на прибуток відповідно до п. 7.2 ст. 7 Закону №334, до валового доходу включається сума відсотків, умовно нарахованих на суму такої допомоги, що залишається неповерненою на кінець звітного періоду, у розмірі облікової ставки НБУ, розрахованої за кожний день фактичного використання такої поворотної фін. допомоги."
живу на Бухфоруме
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2883 раз.

UNREAD_POST foxy » 23 ноя 2010, 13:01

Печкин писал(а):не включается в ВД, ведь для ВД должна быть ставка ниже чем по 7.2.
да и сами налоговики не против (см. FAQ по налогу на прибыль здесь http://buhforum.com/viewtopic.php?f=15&t=9#p11):


спасибо!
действительно, налоговики говорили, что в данном случае только условные процента, без ВД.
Аватар пользователя
foxy
 
Сообщений: 132
Зарегистрирован: 23 ноя 2010, 00:59
Благодарил (а): 14 раз.
Поблагодарили: 29 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в SOS-поддержка

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, alex88, Gb, Kamillfo, lutishka, Ya