Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Как правильно оформить покупку машины у физ. лица не чп

"Горящие" вопросы задаем здесь!
Правила форума
SOS-поддержка
Задаем сюда вопросы только если они горят настолько, что нет времени искать подходящий раздел.
После логического завершения каждой темы, она будет перенесена в профильный раздел форума.

UNREAD_POST svetikmc » 16 фев 2011, 09:58

ФЛП на общей системе с ПДВ. Занимаемся оптовой торговлей. Нужен автомобиль для доставки товаров. Нашли подходящий у физ.лица .
- Как правильно оформить покупку машины у физ. лица не чп (какие документы нужны при оформлнии покупки и при "постановке на баланс"), что бы можно было ставить на затраты бензин, расходы на ремонт, амортизацию...?
На сегодня назначили дату покупки, а я так и не нашла какие именно нужны документы.
-Как дешевле оформить. Читала что покупает б/у автомобиль у физлица. Во что (в плане налогов и платежей) это выльется Особенно меня интересует НДФЛ. Гдето-когда то мельком видела , что если физлицо первый раз в отчетном периоде продает авто, то платится только 1%, а не 15%. Или это не из той оперы я взяла.

"Згідно з оновленою редакцією п. 12.2 Закону про ПДФО при продажу одного з об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера або моторного (парусного) човна не частіше одного разу протягом звітного податкового року доходи продавця від зазначених операцій оподатковуються за ставкою в розмірі 1 % від вартості такого об'єкта рухомого майна за умови сплати (перерахування) ним суми державного мита до бюджету або суми плати нотаріусу за нотаріальне посвідчення відповідного договору до такого посвідчення."

За посвідчення договорів відчуження транспортних засобів, інших самохідних машин та механізмів ставка державного мита відповідно до пп. «г» п. 3 ст. 3 Декрету КМУ «Про державне мито» від 21.01.93 р. № 7-93 становить 5 % від суми договору, не нижчої за дійсну вартість транспортного засобу, іншої самохідної машини та механізму. Тобто мито нараховуватиметься виходячи з вартості транспортного засобу, яку визначив експерт. ... на сьогодні вже немає значення, у якого нотаріуса – державного чи приватного – посвідчується договір купівлі-продажу такого авто, так може тоді краще через бірж.

Мы тоже хотим купить авто у физлица. И тоже посчитали, что 15% больше чем 1%+5% . Будем делать экспертную оценку, т.к. у нас связ.лицо, и не забудьте 3% в Пенсионный фонд.

Но уже налоговый кодекс действует…
Помогите разобраться!!!
svetikmc
 
Сообщений: 26
Зарегистрирован: 03 янв 2011, 17:37
Благодарил (а): 15 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST методолог » 16 фев 2011, 11:22

Давайте пока о налоге с доходов:

Стаття 173. Порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об'єктів рухомого майна

173.1. Дохід платника податку від продажу (обміну) об'єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною в пункті 167.2 статті 167 цього Кодексу. Т.Е. 5 %.

Дохід від продажу об'єкта рухомого майна визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об'єкта.

173.2. Як виняток з положень пункту 173.1 цієї статті, під час продажу одного з об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера не частіше одного разу протягом звітного податкового року доходи продавця від зазначених операцій оподатковуються за ставкою 1 відсоток.

Дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року другого та наступних об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною у пункті 167.2 статті 167 цього Кодексу.

Дохід від продажу об'єкта рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об'єкта та не нижче 25 відсотків вартості такого самого нового об'єкта рухомого майна.


Остается вопрос - как подтвердить, что человек продает первый раз.
методолог
 
Сообщений: 71
Зарегистрирован: 21 ноя 2010, 12:46
Благодарил (а): 1 раз.
Поблагодарили: 16 раз.

UNREAD_POST svetikmc » 16 фев 2011, 11:37

Уточняю: машина Мерседес 308д - грузопдемность 1,5 т, общий вес 3,3т , права - группа В. Вроде легковая?
svetikmc
 
Сообщений: 26
Зарегистрирован: 03 янв 2011, 17:37
Благодарил (а): 15 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST vikakool » 16 фев 2011, 12:50

кстати, через биржу б/у ТС уже полгода продать нельзя
vikakool
 
Сообщений: 4213
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 922 раз.
Поблагодарили: 647 раз.

UNREAD_POST konsult » 16 фев 2011, 18:14

1. Какие документы нужны: я так понимаю, нужен документ, которыйотвечает определению первичного документа (содержит его обязательные реквизиты
"2.4. Первинні документи повинні мати такі обов'язкові реквізити: найменування підприємства, установи, від імені яких складений документ, назва документа (форми), дата і місце складання, зміст та обсяг господарської операції, одиниця виміру господарської операції (у натуральному та/або вартісному виразі), посади і прізвища осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення, особистий чи електронний підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
"), содержит информацию об уплате денег физлицу
2. Затраты на бензин - путевые листы оформлять + нормы расхода ГСМ
3. Амортизация - придется вести бухучет. Но и при таком условии не факт, что налоговики пропустят viewtopic.php?f=8&t=108.
4.
Уточняю: машина Мерседес 308д - грузопдемность 1,5 т, общий вес 3,3т , права - группа В. Вроде легковая?

Думаю, что это не легковой автомобиль, а грузовой или грузопассажирский.
Закон об автотранспорте:
автомобіль легковий - автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння не більше ніж дев'ять з місцем водія включно;

Тип автомобиля указывается в свдительстве о регистарции транспортного средства.

За это сообщение автора konsult поблагодарил:
svetikmc
Аватар пользователя
konsult
 
Сообщений: 694
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 14:51
Благодарил (а): 197 раз.
Поблагодарили: 271 раз.

UNREAD_POST Ласточка » 21 июн 2012, 14:42

Подскажите пожалуйста, предприятие арендует у физика авто, в свидетельстве у физика стоит код КВЕД 77.11(надання в оренду й операційний лізинг автотранспортних засобів: пасажирських автомобілів та інших ЛЕГКОВЫХ автомобілів (вагою до 3,5 тонн) без водія).
Звонили в ГАИ и страховую, они сказали, что тип малотонажный В - относится к легковым авто! Хотя предприятие его использует для перевозки собственных грузов, марка авто Мерседес 411 CDI, тип фургон малотонажный-В. повна масса 3,5 т, количество сидячих мест 3 вместе с водителем.
Вопрос в чем к каким авто его относить к легковым или все жек грузовым и какими путевыми листами списывать топливо?
Ласточка
 
Сообщений: 23
Зарегистрирован: 28 мар 2012, 21:23
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST налоговик » 21 май 2013, 10:07

ЕБНЗ

Який порядок оцінки транспортних засобів при продажу (обміну) об’єктів рухомого майна та чи має право з 01.01.2013 ФО застосовувати середньоринкову вартість транспортного засобу?
Відповідно до п.173.1 ст.173 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною в п.167.2 ст.167 ПКУ.
Дохід від продажу (обміну) легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості, визначеної згідно із законом (за вибором платника податку).
Середньоринкова вартість легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів визначається щокварталу центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері економічного розвитку, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (для кожної марки, моделі таких транспортних засобів з урахуванням року випуску та пробігу, на підставі аналізу фактичних цін продажу відповідних транспортних засобів), і оприлюднюється на офіційному веб-сайті цього органу в режимі вільного доступу до 10 числа місяця, наступного за звітним кварталом.
Порядок оцінки транспортних засобів визначено наказом Міністерства юстиції України, Фонду державного майна України від 24.11.2003 № 142/5/2092 «Про затвердження Методики товарознавчої експертизи та оцінки колісних транспортних засобів» із змінами та доповненнями (далі – Методика).
Методика встановлює порядок оцінки (визначення вартості) колісних транспортних засобів (далі - КТЗ), а також вимоги до оформлення результатів оцінки, оціночні процедури визначення вартості КТЗ.
Вимоги Методики є обов’язковими під час проведення автотоварознавчих експертиз та експертних досліджень судовими експертами науково-дослідних інститутів судових експертиз Міністерства юстиції України, експертами науково-дослідних експертно-криміналістичних центрів Міністерства внутрішніх справ України, експертами інших державних установ, суб’єктами господарювання, до компетенції яких входить проведення судових автотоварознавчих експертиз та експертних досліджень, а також всіма суб’єктами оціночної діяльності під час оцінки КТЗ у випадках, передбачених законодавством України або договорами між суб’єктами цивільно-правових відносин (п.1.3 р.1 Методики).
Враховуючи вищевикладене, оцінка транспортних засобів здійснюється у порядку визначеному Методикою.
При цьому, з 01.01.2013 дохід від продажу (обміну) транспортного засобу за вибором платника податку визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості.
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2640 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в SOS-поддержка

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, Ya