Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Валюта: учет продажи

"Горящие" вопросы задаем здесь!
Правила форума
SOS-поддержка
Задаем сюда вопросы только если они горят настолько, что нет времени искать подходящий раздел.
После логического завершения каждой темы, она будет перенесена в профильный раздел форума.

UNREAD_POST ylchenok » 01 апр 2011, 11:48

Подскажите, в валовые доходы от продажи валюты (еще по Закону о налогообложении предприятий) относится сумма гривен, полученная на текущий счет от такой продажи с учетом удержанных из нее комиссионных банка или без?
ylchenok
 
Сообщений: 18
Зарегистрирован: 30 мар 2011, 10:55
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

UNREAD_POST Печкин » 01 апр 2011, 12:58

Я считаю, что в составе доходов нужно поставить все (в т.ч. удержанное банком вознаграждение), а комиссионные расходы в ВР отдельно.

Но налоговики говорят немного не так (хотя скобки (по курсу 5,05 несколько смущают). Возможно вам будет так даже удобнее.

Скрытый текст: показать
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЄДИНА БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Питання:

Як у податковому обліку відображається курсова різниця при продажу іноземної валюти? Протягом місяця підприємство отримало виручку від експорту послуг у розмірі 10000 дол. США за курсом 5,05 грн. за 1 дол. США. Через день у цьому ж місяці було здійснено продаж всієї валюти за курсом 5,00 грн. за 1 дол. США. Чи може підприємство віднести її на валові витрати? Чи такі валові витрати відображаються лише наприкінці звітного періоду?

Відповідь:

Оподаткування операцій із розрахунками в іноземній валюті визначено п. 7.3 ст. 7 Закону України від 28.12.94 N 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" (в редакції Закону України від 22.05.97 N 283/97-ВР, зі змінами та доповненнями, далі - Закон N 334).

Відповідно до пп. 7.3.1 п. 7.3 ст. 7 Закону N 334 доходи, отримані (нараховані) платником податку в іноземній валюті у зв'язку з продажем товарів (робіт, послуг) протягом звітного періоду, перераховуються у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом НБУ, що діяв на дату отримання (нарахування) таких доходів, і не підлягають перерахуванню у зв'язку зі зміною обмінного курсу гривні протягом такого звітного періоду.

Пп. 7.3.5 п. 7.3 ст. 7 Закону N 334 встановлено, що у разі продажу іноземної валюти за гривні валові доходи платника податку збільшуються на суму гривень, отриманих від покупця у зв'язку з таким продажем, а валові витрати такого платника податку збільшуються на суму балансової вартості такої іноземної валюти.

Таким чином, внаслідок продажу іноземної валюти у підприємства виникають валові доходи на суму, що надійшла на поточний рахунок у національний валюті від продажу такої валюти (за курсом 5,0 грн.) та валові витрати на суму балансової вартості іноземної валюти (за курсом 5,05 грн.).
живу на Бухфоруме
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST ylchenok » 01 апр 2011, 14:46

Спасибо :D Наверное отражать ВД с комиссией банка все же безопаснее :D
ylchenok
 
Сообщений: 18
Зарегистрирован: 30 мар 2011, 10:55
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

UNREAD_POST cordoba » 25 июл 2011, 15:53

Доброго дня!
Прошу помощи по следующей ситуации, т.е. SOS! (Т.е. полный :geek: в этом вопросе.)
Помогите найти постановление НБУ, где регулируются вопросы по размеру комиссии банка (при получении валютной выручки предприятием) и порядке ее док. оформления (для подтверждения затрат предприятия) в случаях, когда такая комиссия превышает 50 у.е.
Кокретные вопросы: при получении валютной выручки комиссия банка превышает 50 долларов США. Нужны ли подтверждающие документы относительно данной суммы затрат? Какие?
Вместо бумажной выписки банк предоставляет электронную с цифровой подписью - каким норм.доком НБУ и т.п. регламентируется такой порядок оформления документации?
Спасибо за быстрое содействие! :!:
cordoba
 
Сообщений: 26
Зарегистрирован: 17 апр 2011, 16:39
Благодарил (а): 33 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST Печкин » 25 июл 2011, 16:06

Наверно имеется в виду 50 евро для целей валютного контроля ?

Постановление № 136

1.8. Сума валютної виручки або вартість товарів може бути зменшена, якщо протягом виконання зобов'язань за договором:

е) відбувається оплата резидентом комісійних винагород, які утримали банки-нерезиденти, якщо оплата резидентом цих винагород передбачена експортним, імпортним договорами і підтверджена відповідним банківським документом або підтверджена відповідним банківським документом (підтвердження не вимагається, якщо оплата комісійної винагороди передбачена договором і за кожним окремим платежем за цим договором не перевищує 50 євро, або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті);
...
1.9. Сума попередньої оплати, що повернута нерезидентом у зв'язку з невиконанням сторонами своїх зобов'язань, може бути зменшена на суму комісійних винагород, яку утримали банки-нерезиденти, якщо оплата комісійних винагород резидентом - отримувачем коштів передбачена умовами імпортного договору і підтверджена відповідним банківським документом або підтверджена відповідним банківським документом (підтвердження не вимагається, якщо оплата комісійної винагороди передбачена імпортним договором і за кожним окремим платежем за цим договором не перевищує 50 євро, або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті).А вот что касается документа - это загадка:

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЄДИНА БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Питання:

Який документ є підтвердженням оплати комісійних винагород відповідно до п. "е" п. 1.8 Інструкції про порядок контролю за експортними, імпортними операціями, затвердженої постановою Правління НБУ від 24.03.99 N 136?

Відповідь:

Відповідно до підпункту "е" пункту 1.8 розділу 1 Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 24 березня 1999 року N 136 (далі - Інструкція), сума валютної виручки або вартість товарів може бути зменшена, якщо протягом виконання зобов'язань за договором відбувається оплата резидентом комісійних винагород, які утримали банки-нерезиденти, якщо оплата резидентом цих винагород передбачена експортним, імпортним договорами і підтверджена відповідним банківським документом або підтверджена відповідним банківським документом (підтвердження не вимагається, якщо оплата комісійної винагороди передбачена договором і за кожним окремим платежем за цим договором не перевищує 50 євро, або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті). Відповідно до п. 2 ст. 12 Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" (далі - Декрет N 15-93) органи, що здійснюють валютний контроль, мають право вимагати і одержувати від резидентів і нерезидентів повну інформацію про здійснення ними валютних операцій, стан банківських рахунків в іноземній валюті у межах повноважень, визначених статтею 13 цього Декрету, а також про майно, що підлягає декларуванню згідно з пунктом 1 статті 9 цього Декрету. Згідно з п. 1 ст. 13 Декрету N 15-93 Національний банк України є головним органом валютного контролю, що здійснює контроль за виконанням правил регулювання валютних операцій на території України з усіх питань, не віднесених цим Декретом до компетенції інших державних органів; забезпечує виконання уповноваженими банками функцій щодо здійснення валютного контролю згідно з цим Декретом та іншими актами валютного законодавства України. Отже, враховуючи, що підпунктом "е" п. 1.8 розділу 1 Інструкції передбачено зменшення суми валютної виручки або вартості товарів згідно з зовнішньоекономічним договором за умови підтвердження оплати резидентом комісійних винагород, які утримали банки-нерезиденти, відповідними банківськими документами, то за роз'ясненнями з приводу переліку таких документів слід звертатися до Національного банку України.

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЄДИНА БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Питання:

Чи є S.W.I.F.T.-овка документом, що підтверджує оплату комісійних винагород відповідно до п. "е" п. 1.8 Інструкції про порядок контролю за експортними, імпортними операціями, затвердженої постановою Правління НБУ від 24.03.99 N 136?

Відповідь:

Відповідно до підпункту "е" пункту 1.8 розділу 1 Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 24 березня 1999 року N 136 (далі - Інструкція), сума валютної виручки або вартість товарів може бути зменшена, якщо протягом виконання зобов'язань за договором відбувається оплата резидентом комісійних винагород, які утримали банки-нерезиденти, якщо оплата резидентом цих винагород передбачена експортним, імпортним договорами і підтверджена відповідним банківським документом або підтверджена відповідним банківським документом (підтвердження не вимагається, якщо оплата комісійної винагороди передбачена договором і за кожним окремим платежем за цим договором не перевищує 50 євро, або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті). Отже, оскільки відповідно до підпункту "е" п. 1.8 розділу 1 Інструкції для підтвердження оплати комісійних винагород, які утримано банком-нерезидентом, резидент має надати банківські документи, то за роз'ясненнями з приводу визначення належності S.W.I.F.T.-овки до документів, що підтверджують оплату комісійних винагород, слід звертатися до Національного банку України.

живу на Бухфоруме

За это сообщение автора Печкин поблагодарил:
cordoba
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST Аll » 25 июл 2011, 17:18

Это проблема.

На банки не распространяется Минфиновское определение "первичных документов".
Поэтому НБУ должен совместно с налоговой урегулировать вопросы, связанные с требованиями НКУ к выдаче банками первички.
Аватар пользователя
Аll
 
Сообщений: 495
Зарегистрирован: 29 янв 2011, 13:37
Благодарил (а): 517 раз.
Поблагодарили: 119 раз.

UNREAD_POST Печкин » 25 июл 2011, 17:28

Кстати, а ст. 9 должна же распространяться? :)
живу на Бухфоруме
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST vikakool » 25 июл 2011, 17:57

дык...до сих пор как-то все всех устраивало, и налоговиков в том числе!

кто-то уже писал на форуме, что лучше не создавать прецедент :lol: а то завтра снимут у всех расходы по таким комиссиям :lol:
vikakool
 
Сообщений: 4214
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 922 раз.
Поблагодарили: 647 раз.

UNREAD_POST Аll » 25 июл 2011, 18:46

Печкин писал(а):Кстати, а ст. 9 должна же распространяться? :)


Спасибо за подсказку!

Ст.9 ЗУ о бухучете распространяется и на банки, надо подумать как стребовать с них привычные первичные документы или в электронном виде:


Закон, ВР України, від 16.07.1999, № 996-XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні".


Стаття 6. Державне регулювання бухгалтерського обліку та фінансової звітності в Україні
...
2. Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється Міністерством фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності.

3. Порядок ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в банках встановлюється Національним банком України відповідно до цього Закону та міжнародних стандартів фінансової звітності.Нашла еще требования НБУ к первичным документам:

Постанова|Положення, Національний банк, від 30.12.1998, № 566 "Про затвердження Положення про організацію бухгалтерського обліку та звітності в банках України"


2.1.1. Вимоги до первинних облікових документів.
Підставою для бухгалтерського обліку операцій банку є первинні документи, які фіксують факти здійснення цих операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення та можуть складатися у паперовій формі та/або у вигляді електронних записів (у формі, яка доступна для читання та виключає можливість внесення будь-яких змін). У разі складання їх у вигляді електронних записів при потребі повинно бути забезпечене отримання інформації на паперовому носії.
Первинні документи як у паперовій формі, так і у вигляді електронних записів (непаперовій формі) повинні мати такі обов'язкові реквізити:

- назву документа (форми);
- дату складання документа;
- назву підприємства (банку), від імені якого складений документ;
- місце складання документа;
- назву отримувача коштів;
- зміст операції (підстави для її здійснення);
- суму операції (цифрами та прописом). Сума операції може бути відображена цифрами за відсутності на документі суми прописом, якщо цей документ формується за допомогою програмного забезпечення в автоматизованому режимі або якщо це передбачено нормативно-правовими актами Національного банку України;
- номери рахунків;
- назву банку (отримувача та платника коштів);
- підписи осіб, відповідальних за здійснення операції та правильність її оформлення (підтвердження підпису на документі в електронному вигляді здійснюється за допомогою електронного коду працівника або електронного підпису).

Первинні документи як у паперовій формі, так і у вигляді електронних записів можуть мати й інші додаткові реквізити.

Документи, які надають клієнти банку, повинні мати підписи уповноважених службових осіб клієнта та відбиток його печатки. Підписи на всіх документах, а також печатки мають відповідати заявленим їх зразкам, а підтвердження достовірності підпису на документі в електронному вигляді обумовлюється в договорі про обслуговування клієнта через систему електронних платежів "клієнт - банк".

Первинні документи, які не містять обов'язкових реквізитів, є недійсними і не можуть бути підставою для бухгалтерського обліку.

Внесення виправлень до первинних документів не допускається, крім випадків, встановлених нормативно-правовими актами Національного банку України.
Керівник банку вживає всіх необхідних заходів для запобігання несанкціонованому та непомітному виправленню записів у первинних облікових документах і регістрах бухгалтерського обліку.

Первинні документи та облікові регістри повинні складатися українською мовою або іншою мовою відповідно до Закону України "Про мови в Українській РСР".
Документи на отримання (видачу) готівкових коштів мають бути оформлені згідно з вимогами Національного банку України щодо ведення касових операцій.
Відповідальність за своєчасне складання первинних документів та регістрів бухгалтерського обліку, а також за правильність відображення операцій в облікових регістрах несуть особи, які склали і підписали ці документи (регістри).

Відповідальність за прийняття до виконання документів, які суперечать законодавству України, несуть особи, які їх ініціювали та підписали.

Керівник банку несе відповідальність за проведення документів, що суперечать чинному законодавству і які виконані з його дозволу за письмовим зверненням ініціатора.

Банки самостійно визначають порядок формування та зберігання первинних документів, облікових регістрів і звітів, забезпечуючи їх сувору схоронність. Для визначення строку зберігання первинних документів, облікових регістрів і звітів банки повинні користуватися відповідним нормативно-правовим актом Національного банку України, що визначає строки зберігання кожної категорії документів, які утворюються в процесі діяльності банку.

У разі зберігання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку на машинних носіях інформації банки зобов'язані за власний рахунок виготовити їх копії на паперових носіях на вимогу інших учасників операцій, а також контролюючих та правоохоронних органів у межах їх повноважень, передбачених законами України.

За это сообщение автора Аll поблагодарил:
cordoba
Аватар пользователя
Аll
 
Сообщений: 495
Зарегистрирован: 29 янв 2011, 13:37
Благодарил (а): 517 раз.
Поблагодарили: 119 раз.

UNREAD_POST cordoba » 25 июл 2011, 20:07

Вах! Я в шоке! огромное спасибо всем за обстоятельный ликбез! :) Теперь я знаю, что еще больше не знаю, чем до начала беседы. :oops: Но это по-хорошему. Спасибо еще раз! Очень помогли мне.
cordoba
 
Сообщений: 26
Зарегистрирован: 17 апр 2011, 16:39
Благодарил (а): 33 раз.
Поблагодарили: 0 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в SOS-поддержка

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, e_lana, Gb, Ya