Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Перепутаны ставки НДС в чеке РРО: без НДС вместо НДС=0%

"Горящие" вопросы задаем здесь!
Правила форума
SOS-поддержка
Задаем сюда вопросы только если они горят настолько, что нет времени искать подходящий раздел.
После логического завершения каждой темы, она будет перенесена в профильный раздел форума.

UNREAD_POST Yuliana » 06 июл 2011, 21:15

Предприятие проводит через РРО услуги по 3-м ставкам ПДВ: А=20%, Б=0%, Д=Неопод. (страховые полисы без ПДВ).
В результате сбоя в 1С (после добавления категории Д=Неоподатк.), услуги по категории Б=0% случайно стали пробиваться по ставке Д=неоподатк.
Прежде, чем заметили и исправили в 1С, успели пробить порядочное количество чеков.
Оборот услуг, которые должны продаваться по ставке Б=0% попал в Z-отчете в Обіг Д.
Подскажите, пожалуйста, какие последствия могут быть?
Yuliana
 
Сообщений: 10
Зарегистрирован: 23 июн 2011, 00:49
Благодарил (а): 2 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST vins » 06 июл 2011, 22:43

Перепутанные обозначения можно квалифицировать как отсутствие обязательного реквизита

Яка передбачена відповідальність у разі видачі фіскального чеку, в якому відсутні обов’язкові реквізити та чи вважається такий чек розрахунковим документом (враховуючи вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1224)?
Скрытый текст: показать
Відповідно до абз. 5 п. 2 Порядку обчислення і накопичення електронними контрольно-касовими апаратами сум податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1224 (далі – Порядку) касовий апарат повинен забезпечувати друкування касового чека, який, крім обов'язкових реквізитів, містить відомості про загальну суму податку за кожною позицією (групою товарів, послуг). Пункт 1 Порядку визначає, що електронний контрольно-касовий апарат (далі - касовий апарат) повинен забезпечувати обчислення сум податку на додану вартість не менш як за чотирма позиціями, у тому числі розмежовуючи ставки оподаткування та операції, звільнені від оподаткування та такі, що не є об'єктом оподаткування. Тобто зазначеною нормою передбачається розподіл товарів (послуг) за позиціями відносно податкових груп. При цьому, Вимогами щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2002 року № 199, передбачено, що податкова група – це група товарів (послуг), операції з продажу (надання) яких підлягають обкладанню ПДВ за однією і тією ж ставкою, або група товарів (послуг), операції з продажу (надання) яких не підлягають обкладанню ПДВ, а також передбачено, що літерне позначення ставки ПДВ - літера, що відповідає певній податковій групі. Враховуючи вищевикладене, відповідно до абз. 5 п. 2 Порядку загальна сума ПДВ має бути відображена по чеку взагалі у розрізі позицій відносно податкових груп (груп товарів), а не щодо кожного товару. Разом з тим, ст. 3 Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 № 614 (далі – Положення № 614), фіскальний касовий чек на товари (послуги) повинен містити для суб’єкта господарювання, що зареєстровані як платники ПДВ, окремим рядком - літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки ПДВ у відсотках, загальну суму ПДВ за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка - великі літери "ПДВ". Таким чином, діючі до 01.01.2011 вимоги до розрахункових документів залишаються чинними і на сьогодні. Відповідно до п. 3.1 та 3.2 ст. 3 Положення № 614, фіскальний касовий чек на товари (послуги) (далі - касовий чек) - це розрахунковий документ, надрукований реєстратором розрахункових операцій при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги). Касовий чек повинен містити такі обов'язкові реквізити: - назву господарської одиниці; - адресу господарської одиниці; - для СПД, що зареєстровані як платники ПДВ, - індивідуальний податковий номер платника ПДВ, який надається згідно з Законом України «Про податок на додану вартість»; перед номером друкуються великі літери «ПН»; - для СПД, що не є платниками ПДВ, - ідентифікаційний код за ЄДРПОУ або ідентифікаційний номер за ДРФО, перед яким друкуються великі літери «ІД»; - якщо кількість придбаного товару (отриманої послуги) не дорівнює одиниці виміру, - то кількість, вартість придбаного товару (отриманої послуги); - вартість одиниці виміру товару (послуги); - найменування товару (послуги); - літерне позначення ставки ПДВ праворуч від надрукованої вартості товару (послуги); - позначення форми оплати (готівкою, карткою, у кредит, чеками тощо) та суму коштів за даною формою оплати; - загальну вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах чека, перед якою друкується слово "СУМА" або «УСЬОГО»; І. - для СПД, що зареєстровані як платники ПДВ, окремим рядком - літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки ПДВ у відсотках, загальну суму ПДВ за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка - великі літери "ПДВ"; - порядковий номер касового чека, дату (день, місяць, рік) та час (година, хвилина) проведення розрахункової операції; - фіскальний номер реєстратора розрахункових операцій, перед яким друкуються великі літери «ФН»; - напис «ФІСКАЛЬНИЙ ЧЕК» та логотип виробника. Згідно із п. 2.1 ст.2 Положення № 614 у разі відсутності хоча б одного з обов'язкових реквізитів, а також недотримання сфери призначення, документ не є розрахунковим. Відповідно до п. 2 ст. 3 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265), суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; Згідно із п. 1 ст. 17 Закону № 265 до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за порушення вимог Закону № 265 за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: - у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання: вчинене вперше - 1 гривня; вчинене вдруге - 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг); за кожне наступне вчинене порушення - у п'ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг). Також, за порушення вимог Закону № 265 згідно зі ст.26 Закону посадові особи та працівники торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, притягуються органами державної податкової служби України до адміністративної відповідальності. Відповідно до ст. 155? Кодексу України про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 року № 8073-Х до осіб, які здійснюють розрахункові операції з порушенням встановленого Законом №265 порядку проведення розрахунків, застосовується штраф в розмірі від двох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та на посадових осіб - від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


Так что не исключено, что захотят по 1 грн за каждый чек с неправильным буквенным обозначением + по 340 грн за каждый Z-отчет как за нераспечатанный.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2899 раз.

UNREAD_POST Yuliana » 07 июл 2011, 13:03

Ну а если к здравому смыслу взывать, ведь реально налоговые обязательства не пострадали: НДС=0 или НДС не облагается по сути не влияет на наш налоговый кредит. К тому же Z отчет распечатан. Стоит ли какой-то акт/объяснительную прикладывать к ЗВР отчету в конце месяца?
Yuliana
 
Сообщений: 10
Зарегистрирован: 23 июн 2011, 00:49
Благодарил (а): 2 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST vins » 07 июл 2011, 20:19

Yuliana писал(а):Ну а если к здравому смыслу взывать, ведь реально налоговые обязательства не пострадали: НДС=0 или НДС не облагается по сути не влияет на наш налоговый кредит. К тому же Z отчет распечатан.


Формально основания для санкций есть. Аргументы здравого смысла - это аргументы для суда, а он же по своему усмотрению либо примет их во внимание, либо не примет.
Когда-то было решение ВАСУ, в котором он говорил о том, что нарушение в сфере РРО, которое не привело к тому, чтобы интересы государства пострадали, не должно влечь санкций. Попробую поискать.

Yuliana писал(а):Стоит ли какой-то акт/объяснительную прикладывать к ЗВР отчету в конце месяца?


Как пишут сами налоговики, "За бажанням суб’єкта підприємницької діяльності до Звіту можна додати пояснювальну записку щодо помилково введених сум." тут можно действовать по аналоги - при желании можете приложить.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2899 раз.

UNREAD_POST vins » 08 июл 2011, 09:24

Нашел только такое

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
23 листопада 2010 року м. Київ К-10340/08

...
Отже, підставою для застосування заходів відповідальності в порядку наведеної норми Закону є, зокрема, нероздрукування відповідного розрахункового документа, а тому навіть наявність незначних недоліків у виданому суб’єктом господарювання розрахунковому документі не тягне за собою накладення штрафних санкцій відповідно до цього припису.

За это сообщение автора vins поблагодарил:
Yuliana
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2899 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в SOS-поддержка

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Al Shurshun, Gb, Ya