Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Увольнение по результатам испытания при приеме на работу

Модератор: Ol_ua

UNREAD_POST Ol_ua » 22 дек 2010, 23:48

Вывод ВСУ: на увольнение по результатам испытательного срока при приеме на работу не распространяются требования законодательства о труде, выдвигаемые к порядку расторжения трудового договора по инициативе работодателя. Работодатель имеет право продлить испытательный срок на период, когда работник болел либо отсутствовал по другой причине.

РІШЕННЯ
18 серпня 2010 року
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах

Позивач зазначав, що згідно з розпорядженням Керівника Державного управління справами від 2 червня 2008 року № 147-к його було призначено на посаду генерального директора ДАП “Україна” з 2 червня 2008 року на умовах укладеного контракту з випробувальним терміном 3 місяці. Згідно з розпорядженням Керівника Державного управління справами від 22 серпня 2008 року № 246-к ОСОБА_3 було звільнено із займаної посади з 2 вересня 2008 року за результатами випробування за ст. 28 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України). Вважаючи своє звільнення незаконним, просив поновити йому строк звернення до суду як пропущений з поважних причин, скасувати розпорядження Керівника Державного управління справами від 22 серпня 2008 року № 246-к, поновити його на посаді генерального директора підприємства з виплатою середнього заробітку за час вимушеного прогулу та продовжити дію контракту від 2 червня 2008 року, укладеного між ОСОБА_3 і Державним управлінням справами, на час вимушеного прогулу.
...
Відповідно до ч. 1 ст. 26 КЗпП України при укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Тобто під час випробування працівник вважається прийнятим на роботу, але з умовою, що укладений з ним трудовий договір буде розірвано, якщо він не витримає випробування.
Згідно зі ст. 28 КЗпП України розірвання трудового договору з працівником під час терміну випробування не можна визнати таким, що провадиться з ініціативи власника або уповноваженого ним органу, оскільки працівник при прийнятті на роботу, даючи згоду на випробування, фактично дає згоду і на можливість розірвання з ним трудового договору, якщо протягом строку випробування буде встановлено невідповідність його роботі, на яку його прийнято.
Судом установлено, що згідно з розпорядженням Керівника Державного управління справами від 2 червня 2008 року № 147-к ОСОБА_3 був призначений на посаду генерального директора ДАП “Україна” з 2 червня 2008 року на умовах укладеного контракту з випробувальним терміном 3 місяці. Згідно з розпорядження Керівника Державного управління справами від 22 серпня 2008 року № 246-к його було звільнено із займаної посади з 2 вересня 2008 року за результатами випробування за ст. 28 КЗпП України. Підставою для звільнення послужили листи заступника Міністра транспорту України – голови Держкомавіаадміністрації, а також Міністра транспорту України від 1 серпня 2008 року й службові записки начальників управління транспортного забезпечення та фінансового управління Державного управління справами від 15 серпня 2008 року щодо недоліків у діяльності ДАП “Україна” і його керівника при проведенні ремонту, експлуатації та підготовки до польотів літаків.
Скасовуючи розпорядження Керівника Державного управління справами від 22 серпня 2008 року №246-к про звільнення ОСОБА_3 на підставі ст. 28 КЗпП України, суд першої інстанції не навів жодних обґрунтувань неправомірності з боку відповідача при прийнятті цього розпорядження, а також не встановив фактів, які б підтвердили, що позивач витримав випробування.
В обґрунтування свого рішення про задоволення позову ОСОБА_3 суд посилався на видачу й оплату листків непрацездатності позивача після його звільнення. Проте судами не взято до уваги, що під час випробувального терміну на осіб не поширюються положення ч. 3 ст. 40 КЗпП України щодо заборони звільнення працівника в період його непрацездатності, а видача листків непрацездатності лікувальною установою та їх оплата відповідачем не можуть вважатися підставою для закінчення строку випробування та продовження дії контракт.
Відповідно до положень ст. 27 КЗпП України продовження випробувального терміну на кількість днів, у які працівник був відсутній на роботі з поважних причин, являється правом, а не обов’язком роботодавця.
Аватар пользователя
Ol_ua
 
Сообщений: 585
Зарегистрирован: 04 дек 2010, 22:20
Благодарил (а): 80 раз.
Поблагодарили: 78 раз.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в Судебная практика (+запросы на поиск)

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Gb, Ya