Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Алименты

Бухучетный форум.

UNREAD_POST vikakool » 22 авг 2014, 07:24

lelmvj писал(а):Не вижу причин не удерживать. Зарплаты (второй части) не всегда хватает.


Не хватает, поэтому и вопрос возник, - может, можно избежать такой ситуации?
vikakool
 
Сообщений: 4214
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 922 раз.
Поблагодарили: 647 раз.

UNREAD_POST Aleksii » 22 авг 2014, 16:45

я могу ошибаться, но по моему законодатель этот вопрос четко не регулирует, поэтому есть возможность принимать решение самостоятельно.
Хотя, если учесть пункт 13 ПКМУ № 146 от 26.02.93 г. (Утримання аліментів провадиться з суми заробітку (доходу), що належить особі, яка сплачує аліменти, після утримання з цього заробітку (доходу) податків.) раз удерживаете налоги с аванса то и алименты нужно тоже удерживать.
С уважением, Алексей.
Біда України у тому, що нею керують ті, кому вона не потрібна М. Грушевский
Aleksii
 
Сообщений: 1008
Зарегистрирован: 02 янв 2014, 16:55
Благодарил (а): 124 раз.
Поблагодарили: 173 раз.

UNREAD_POST vikakool » 22 авг 2014, 17:02

Aleksii писал(а):я могу ошибаться, но по моему законодатель этот вопрос четко не регулирует, поэтому есть возможность принимать решение самостоятельно.
Хотя, если учесть пункт 13 ПКМУ № 146 от 26.02.93 г. (Утримання аліментів провадиться з суми заробітку (доходу), що належить особі, яка сплачує аліменти, після утримання з цього заробітку (доходу) податків.) раз удерживаете налоги с аванса то и алименты нужно тоже удерживать.
С уважением, Алексей.


Спасибо, Алексей!
vikakool
 
Сообщений: 4214
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 922 раз.
Поблагодарили: 647 раз.

UNREAD_POST nata075 » 09 янв 2015, 23:58

Здравствуйте. Подскажите, пожалуйста, дочка живёт со мной и поступила в университет (ей 19 лет). Я подала бывшего мужа на алименты т.к. надо много платить за учёбу. Что судья может спрашивать на суде? И, если бывший муж временно не работает, то присудят алименты или нет?
nata075
 
Сообщений: 1
Зарегистрирован: 09 янв 2015, 23:44
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST VOA » 03 авг 2015, 04:18

Коллеги, подскажите, пожалуйста: как сейчас действуем в ситуации, если работодатель получил постановление от ГИС на взыскание бывшей супругой алиментов с работника в пользу несовершеннолетнего ребёнка, если работник был уволен ещё зимой?
Закон 606-XIV
ст.69 ...
2. У разі припинення перерахування коштів стягувачу у зв'язку із зміною боржником місця роботи, проживання, перебування чи навчання або з інших причин підприємства, установи, організації, фізичні особи, фізичні особи - підприємці не пізніш як у триденний строк повідомляють державному виконавцю про причину припинення виплат та зазначають нове місце роботи, проживання чи навчання боржника, якщо воно відоме. Посадові особи, винні у ненаданні
таких відомостей без поважних причин, можуть бути притягнуті до відповідальності, передбаченої законом.


ст.12...
5. Сторони зобов'язані протягом трьох робочих днів письмово повідомити державного виконавця про повне чи часткове самостійне виконання рішення боржником, а також письмово повідомляти державного виконавця про виникнення обставин, що зумовлюють обов'язкове зупинення виконавчого провадження, про встановлення відстрочки або розстрочки виконання, зміну способу і порядку виконання рішення, зміну місця проживання чи перебування (у тому числі про зміну їх реєстрації) або місцезнаходження, а боржник - фізична особа - про зміну місця роботи.


Инструкция 512/5:
XІІІ. Притягнення до відповідальності за порушення вимог законодавства під час виконавчого провадження
13.1. Порядок притягнення осіб до відповідальності за правопорушення, вчинені під час виконавчого провадження, здійснюється відповідно до статей 89 та 90 Закону.
13.2. У разі наявності у діях боржника ознак злочину, передбаченого статтями 164, 342, 343, 382, 388 Кримінального кодексу України, державний виконавець звертається до правоохоронних органів з поданням про притягнення особи до кримінальної відповідальності відповідно до закону.
У разі наявності в діях боржника ознак іншого злочину державний виконавець звертається з повідомленням до правоохоронних органів.
{Пункт 13.3 розділу XIII виключено на підставі Наказу Міністерства юстиції № 924/5 від 18.05.2013}
13.3. У разі порушення особою вимог Закону державний виконавець складає протокол про адміністративне правопорушення.
13.3.1. Підставами для складання протоколу є:
а) невиконання законних вимог державного виконавця фізичними, юридичними чи посадовими особами;
б) несвоєчасне подання або неподання звітів про відрахування із заробітної плати та інших доходів боржника, неподання або подання неправдивих відомостей про доходи і майновий стан боржника;
в) неповідомлення боржником про зміну місця проживання чи місцезнаходження або місця роботи (отримання доходів);

Т.е. в течение трёх рабочих (или таки календарных) дней работодатель (или всё-таки работник, или - оба?) должен письменно уведомить ГИС (и копией - заявителя?) об уволенном работнике, но саму постанову отсылать ни в ГИС, ни заявителю не нужно?

Например, ответ на подобный вопрос от юриста на Лиге:
Раніше державний виконавець направляв на підприємство виконавчий лист (ч.1 ст.68 попередньої редакції), а підприємство у разі звільнення працівника цей виконавчий лист повертало назад в триденний строк (ч.2 ст.68 попередньої редакції).

За новою редакцією Закону, державний виконавець направляє підприємству не виконавчий лист, а постанову (ч.3 ст.68), однак у разі звільнення працівника процедури повернення цієї постанови державному виконавцю не передбачено, а прописано лише надання відомостей про причину припинення виплат, нове місце роботи, проживання чи навчання боржника, якщо воно відоме.
http://stopfake.org/ Бывают такие решения, после принятия которых тараканы в голове аплодируют стоя.
Аватар пользователя
VOA
 
Сообщений: 5458
Зарегистрирован: 07 сен 2012, 21:37
Благодарил (а): 1860 раз.
Поблагодарили: 2152 раз.

UNREAD_POST юрист » 03 авг 2015, 11:40

Уважаемая VOA,
по-моему, Вы, извините за сленг, слишком заморачиваетесь. Уведомьте со стороны работодателя, что такой то работник у вас с такого-то числа не работает.
Три календарных или три рабочих никто считать не будет. Исполнитель точно не будет. тем более, что на Ваше предприятие, которое даже не начинало исполнение (если я правильно понял), эти нормы, если читать буквально, вообще не распространяются. Если исполнителю вдруг нужно постановление назад - он Вас об этом уведомит.
Аватар пользователя
юрист
 
Сообщений: 455
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 10:51
Благодарил (а): 70 раз.
Поблагодарили: 120 раз.

UNREAD_POST VOA » 03 авг 2015, 22:57

Есть такое. Не люблю, когда мне штрафами безосновательно угрожают.
Поэтому моя заморочливость - прямое следствие того, что исполнитель, получающий з/п (предположительно) за также качественно выполняемую им свою работу, не счёл нужным заморочиться и проверить по базам ТРЁХ гос.организаций (ФЗ, ПФ и ДФС) информацию о том, что разыскиваемый должник уволен более полугода назад. Но не поленился найти адрес ФОПа-работодателя, выяснить ФИО его ГБ и отправить ТРИ заказных письма всем сторонам (т.е. минимум - 30 грн. гос.средств вылетели в трубу + мне нужно теперь два письма заказных отправить, а для их грамотного составления мне пришлось изучить НПА, чтобы не попасть под действие КУоАПП, т.к. о моей ответственности в письме на моё имя упомянуть "работничеГ" не забыл, с указанием - куда выслать ему исп.сбор, а также перепутав - кто кому какие документы в письме уже выслал и ещё должен выслать). После того, как с даты составления постановы прошёл ещё месяц - он таки отправил мне это письмо и отчалил в отпуск и поэтому на звонки на телефонный номер, указанный им в сопроводиловке, никто не отвечал.
Так что, если бы инициатор письма был позаморочливее и поленивее (а также беспокоился о неоправданных расходах госсредств), то он бы пошерстил базы и таки нашёл должника, или хотя бы позвонил на последнее известное место работы, чтобы избежать траты своего и моего времени, а также бессмысленного расхода государсвтенных и моих средств.

В НПА я не нашла упоминания о том, что постанова возвращается исполнителю, поэтому я ему её не отдам - там и дата, и народное творчество.
http://stopfake.org/ Бывают такие решения, после принятия которых тараканы в голове аплодируют стоя.
Аватар пользователя
VOA
 
Сообщений: 5458
Зарегистрирован: 07 сен 2012, 21:37
Благодарил (а): 1860 раз.
Поблагодарили: 2152 раз.

UNREAD_POST налоговик » 05 янв 2016, 11:49

Как считать пеню по алиментам?

Правова позиція,
висловлена Верховним Судом України
в постанові від 16 грудня 2015 року у справі
№ 6-2696цс15

Згідно з частиною першою статті 196 СК України при виникненні заборгованості з вини особи, яка зобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення.
Оскільки неустойка у вигляді пені обчислюється у відсотках від суми невиконаних або неналежно виконаних зобов’язань, які виникають у боржника щомісяця, то і пеня має триваючий характер і обраховується за прострочення кожного зобов’язання окремо.
Отже, з урахуванням правої природи пені, яка є дієвим стимулом належного виконання обов’язку та виходячи з того, що аліменти призначаються та виплачуються (стягуються) щомісячно, за змістом статті 196 СК України пеня нараховується на суму заборгованості за той місяць, в якому не проводилось стягнення аліментів.
При цьому сума заборгованості за аліментами за попередні місяці не додається до заборгованості за наступні місяці, а кількість днів прострочення обчислюється виходячи з того місяця, в якому аліменти не сплачувались.
Правило про стягнення неустойки (пені) в розмірі одного відсотка від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення означає, що при обчисленні загальної суми пені за прострочення сплати аліментів враховується сума несплачених аліментів та кількість днів прострочення.
З огляду на те, що аліменти нараховуються щомісячно, строк виконання цього обов’язку буде різним, а отже, кількість днів прострочення сплати аліментів за кожен місяць також буде різною.
Тобто неустойка (пеня) за один місяць рахується так: заборгованість за аліментами за місяць помножена на 1 % пені і помножена на кількість днів місяця, в якому виникла заборгованість. Загальна сума неустойки (пені) визначається шляхом додавання нарахованої пені за кожен із прострочених платежів (за кожен місяць).


таким образом за год сумма алиментов вырастает примерно в 3 раза (если не платить)
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2641 раз.

UNREAD_POST lutishka » 14 июн 2016, 17:59

Як проводитиметься індексація аліментів, визначених судом у твердій грошовій сумі, та її стягнення із боржника
13 червня 2016 / 14:10


Із 12.06.2016 р. до об’єктів індексації віднесено розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі. Це передбачає Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо індексації розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі» від 17.05.2016 р. № 1368-VIII.

Документ також передбачає:

1. Індексація розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі, проводиться за рахунок коштів платника аліментів.

2. Індексація розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі, здійснюється підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами, фізичними особами — підприємцями, які проводять відповідні відрахування аліментів із доходу платника аліментів.

3. Державний виконавець обчислює суму індексації розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі, складає відповідний розрахунок і повідомляє про нього стягувачу та боржнику.

4. У разі стягнення з боржника аліментів, розмір яких визначений судом у твердій грошовій сумі, на підприємстві, в установі, організації, у фізичної особи, фізичної особи — підприємця відрахування здійснюються із фактичного заробітку (доходу) на підставі постанови державного виконавця. Індексація розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі, провадиться підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами, фізичними особами — підприємцями на підставі розрахунку, зробленого (обчисленого) державним виконавцем відповідно до закону.

У разі якщо стягнути аліменти у визначеному розмірі та/або суму їх індексації неможливо, адміністрація підприємства, установи, організації, фізична особа, фізична особа — підприємець, які проводили відрахування, нараховують боржнику заборгованість зі сплати аліментів і/або індексації таких аліментів.
http://www.interbuh.com.ua/ua/documents/onenews/98588
Аватар пользователя
lutishka
 
Сообщений: 2398
Зарегистрирован: 24 ноя 2012, 11:47
Благодарил (а): 1055 раз.
Поблагодарили: 1088 раз.

UNREAD_POST VOA » 16 окт 2018, 13:13До уваги роботодавців, які мають своїх у лавах аліментників!

З метою боротьби з неплатниками аліментів прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» від 03.07.2018 р. № 2475-VIII, який набрав чинності 28 серпня 2018 року. Звернемо увагу на внесені ним зміни до Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 р. № 1404-VIII (далі — Закон № 1404).

Введена нова процедура перерахування стягнень. З 28.08.2018 р. кошти, утримані з доходів працівників за виконавчими листами (зокрема, аліментів), потрібно перераховувати на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби або на рахунок приватного виконавця (ч. 1 ст. 69 Закону № 1404) . Тож із зазначеної дати аліменти ми виплачуємо не безпосередньо одержувачу, а на рахунок виконавчої служби. Як дізнатися реквізити? Звертатися з офіційним запитом до виконавчої служби (приватного виконавця). Отримавши відповідь, відправляйте кошти.

Не пізніше наступного робочого дня виконавці перерахують отримані кошти стягувачу-фізособі на рахунок у банку або іншій фінустанові, яка зазначена в заяві про примусове виконання рішення (заяві про зміну реквізитів рахунку) (ч. 2 ст. 47 Закону № 1404).

Крім того, звіти про здійснені відрахування та виплати за виконавчими листами підприємства (установи, організації та ФОП) тепер подаватимуть не щокварталу, а щомісяця (!) або при звільненні працівника-аліментника. Відповідні зміни внесені до ст. 69 Закону № 1404 та п. 8 розд. Х Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Мін’юсту від 02.04.2012 р. № 512/5 (див. наказ Мін’юсту від 02.08.2018 р. № 2522/5). Форма звіту залишилася колишньою і наведена в додатку 9 до Інструкції № 512/5.

Будьте уважними! Ігнорування вимог виконавця, неподання, несвоєчасне подання звіту посадовим особам роботодавця загрожує адміністративною відповідальністю у вигляді штрафу в розмірі від 50 до 100 НМДГ (від 850 до 1700 грн.) (ст. 18813 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.84 р. № 8073-X).


Джерело: ОПЛАТА ПРАЦІ
Вересень , 2018/№ 17

P.S. Подзаголовок именно такой на сайте источника. :mrgreen:
http://stopfake.org/ Бывают такие решения, после принятия которых тараканы в голове аплодируют стоя.
Аватар пользователя
VOA
 
Сообщений: 5458
Зарегистрирован: 07 сен 2012, 21:37
Благодарил (а): 1860 раз.
Поблагодарили: 2152 раз.

UNREAD_POST lutishka » 02 янв 2019, 14:14

Уважаемые коллеги, прошу помочь разобраться с удержаниями по исполнительному листу (не алименты).
Предыстория: у работника предприятия ( полставочник, з/п за декабрь 1875 грн. ) пару лет назад возник долг перед Приватбанком по кредиту в сумме 500 грн., заседание суда работником было проигнорировано.
В декабре предприятие получило Постанову про звернення стягнення на общую сумму :shock: 31799,60 грн., согласно которой необходимо удерживать из доходов работника 50% :o
Согласно ст. 70 ЗУ "Об исполнительном производстве"
Статья 70. Размер удержаний из заработной платы, пенсии, стипендии и других доходов должника
1. удержаний из заработной платы, пенсии, стипендии и других доходов должника исчисляется из суммы, остающейся после удержания налогов, сборов и единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование.

2. Из заработной платы должника может быть удержано по исполнительным документам до погашения в полном объеме задолженности:

возмещение вреда, причиненного увечьем, другим повреждением здоровья или смертью лица, в связи с потерей кормильца, имущественного и / или морального вреда, причиненного уголовным правонарушением или другим общественно опасным деянием, - 50 процентов;

по другим видам взысканий, если иное не предусмотрено законом, - 20 процентов.

С пенсии может быть удержано не более 50 процентов ее размера на содержание членов семьи (алименты), на возмещение убытков от хищения имущества предприятий, учреждений и организаций, на возмещение пенсионером вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровья, а также в связи со смертью потерпевшего, на возврат переплаченных сумм заработной платы в предусмотренных законом случаях.

По другим видам взысканий может быть удержано не более 20 процентов пенсии.

3. Общий размер всех отчислений при каждой выплате заработной платы и других доходов должника не может превышать 50 процентов заработной платы, которая должна быть выплачена работнику, в том числе в случае отчисления по нескольким исполнительным документам. Это ограничение не распространяется на отчисления с заработной платы в случае отбывания должником наказания в виде исправительных работ и взыскании алиментов на несовершеннолетних детей. В таких случаях размер удержаний из заработной платы не может превышать 70 процентов.

В какой сумме я должна сделать удержание из з/п, ведь это же не алименты, не хищение, не увечье и не уголовщина, как я понимаю :?
У кого какие мысли?
Аватар пользователя
lutishka
 
Сообщений: 2398
Зарегистрирован: 24 ноя 2012, 11:47
Благодарил (а): 1055 раз.
Поблагодарили: 1088 раз.

Пред.

Вернуться в БУХГАЛТЕРСКИЙ УЧЕТ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, Ya, yryna