Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Учет операций с карточками пополнения мобильной связи

Бухучетный форум.

UNREAD_POST налоговик » 16 дек 2011, 00:08

Мобільні картки у бухгалтерському та податковому обліку оптовика

Підприємство (юрособа) — платник податку на прибуток та ПДВ на загальних підставах здійснює оптову торгівлю картками операторів стільникового зв’язку. Відповідно до Порядку №1740 та Закону №400 на вартість послуг стільникового зв’язку нараховується збір на обов’язкове державне пенсійне страхування.
Як відображати цей збір у бухгалтерському та податковому обліку підприємства? Як визначати податкові зобов’язання та податковий кредит з ПДВ?

Розглянемо відповіді на ці запитання.

Особливості сплати пенсійного збору з послуг стільникового зв’язку

Згідно з п. 10 ст. 1 Закону №400 платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування є підприємства, установи й організації, фізособи, які користуються послугами стільникового рухомого зв’язку, а також оператори цього зв’язку, які надають свої послуги безоплатно.

Об’єктом обкладення збором з послуг стільникового рухомого зв’язку є вартість будь-яких послуг стільникового рухомого зв’язку, сплачена споживачами цих послуг оператору, що їх надає (п. 9 ст. 2 Закону №400).

Ставка збору дорівнює 7,5% від об’єкта оподаткування (п. 11 ст. 4 Закону №400).

Виходячи з вищевикладеного зобов’язання щодо утримання та перерахування збору на рахунки органів Пенсійного фонду України покладено виключно на операторів стільникового зв’язку. Такий самий висновок міститься у листі №04/3600.

Отже, якщо будь-який суб’єкт господарювання придбаває в оператора відповідні картки попередньо оплачених послуг зв’язку, такий суб’єкт при подальшому продажу карток збір не нараховує, тому що він не є оператором стільникового зв’язку.

Приклад

Підприємство придбало у оператора стільникового зв’язку картки вартістю 637,50 грн, у т. ч. пенсійний збір — 37,50 грн та ПДВ — 100 грн.

Надалі картки продано за 709,50 грн (у т. ч. ПДВ — 112,00 грн): половина — іншому суб’єкту господарювання, а інша половина — вроздріб.

За даними прикладу оператор стільникового зв’язку з вартості проданих послуг 637,50 грн утримає збір 37,50 грн й перерахує на рахунок органів Пенсійного фонду.

При подальшому продажу цих карток збір не нараховується.

Бухгалтерський облік

Для підприємства придбані картки попередньо оплачених послуг зв’язку є звичайним товаром, адже їх придбано з метою подальшого продажу. Тому й обліковуються картки на субрахунках 281 «Товари на складі» чи 282 «Товари в торгівлі». Перший субрахунок застосовується для обліку товарів, що реалізуються оптом, а другий — для обліку товарів, що реалізуються вроздріб.

В аналітичному обліку на зазначених субрахунках окремо обліковуються картки у розрізі операторів, видів тощо.

Як зазначено у п. 9 ПБО 9, суми, що сплачуються згідно з договором постачальнику (продавцю), за мінусом непрямих податків включаються до первісної вартості запасів, придбаних за плату.

Таким чином, уся сплачена оператору стільникового зв’язку сума, враховуючи пенсійний збір, за мінусом ПДВ включається до первісної вартості придбаних карток.

При продажу карток ця сума як складова первісної вартості включається до собівартості реалізації (субрахунок 902 «Собівартість реалізованих товарів»).

Податковий облік

Податок на прибуток

Якихось специфічних особливостей тут немає. Має місце звичайна операція купівлі-продажу, тому й відображається вона у загальновстановленому порядку.

При розгляді бухгалтерських особливостей зазначалося, що вся сплачена оператору стільникового зв’язку сума, враховуючи пенсійний збір, за мінусом ПДВ включається до первісної вартості (собівартості) придбаних карток.

Таким чином, у момент подальшого продажу карток на суму продажу без ПДВ збільшуємо податкові доходи і на суму собівартості збільшуємо податкові витрати (п. 137.1 ст. 137; п. 138.4 ст. 138 ПКУ).

Податок на додану вартість

Для підприємства, яке здійснює оптову торгівлю картками операторів стільникового зв’язку, слід зазначити, що база обкладення ПДВ при подальшому продажу карток визначатиметься згідно з п. 188.1 ст. 188 ПКУ виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче від звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 ПКУ, з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім ПДВ та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками — суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у т. ч. компонентів крові і вироблених з них препаратів, крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів і збору на обов’язкове державне пенсійне страхування на послуги стільникового рухомого зв’язку). До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних та нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів/послуг.

ДПА у Львівській обл.
http://www.sta.lviv.ua/index.php?id=30&tx_ttnews%5Btt_news%5D=27659&tx_ttnews%5BbackPid%5D=680&cHash=81666df48e
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5698
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 806 раз.
Поблагодарили: 2592 раз.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в БУХГАЛТЕРСКИЙ УЧЕТ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb