Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Списание топлива по навигатору, а не спидометру?

Бухучетный форум.

UNREAD_POST Печкин » 03 апр 2012, 20:57

Наткнулся на форуме Министерства финансов Украины на интересный вопрос (интересно в какую сторону расхождения :) ).

На підприємстві склалась така сітуація : після встановлення навігатора на аварійні автомобілі ,виникли великі розбіжності данних між навігатором та спідомітром , які заносяться в подоржній лист, по яким списується пальне.
Чи можливо вносити в подорожній лист дані кілометражу за данними навігатора,а не спідометра?
Чи має право підприємство проводити розрахунок витрат пального за нормами згідно данних кілометражу по навігатору, а не по данним спідометру?
Які правові підстави проведення розрахунку пального за данними кілометражу по данним навігатора?


Ответ не столь интересен, но тем не менее:

Відповідно до статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення.
Норми витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті затверджені наказом Міністерства транспорту України від 10.02.98 № 43 «Про затвердження Норм витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті».
Типова форма первинного обліку роботи службового легкового автомобіля (форма № 3) «Подорожній лист службового легкового автомобіля» та Інструкція про порядок її застосування, затверджені наказом Державного комітету статистики України від 17.02.98 № 74, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.03.98 за № 149/2589.
Зазначеною Інструкцією встановлено єдиний порядок застосування подорожнього листа службового легкового автомобіля типової форми № 3 при виконанні службових поїздок, а також для обліку транспортної роботи службових легкових автомобілів, зокрема, наведено порядок визначення витрат пального виходячи з загального пробігу автомобіля, який визначається за показаннями спідометра.
Роз’яснення нормативних актів можуть надаватися органами, що їх видали, або за погодженням з ними іншим органом, якщо інше не встановлено безпосередньо органом, що видав нормативно-правовий акт, тому із зазначеним питанням пропонуємо звернутися до Державної служби статистики України.


Т.е. ситуация такова. В целях контроля навигаторы ставьте, но к бухучету не притягивайте.
Думаю расход на водителей неформально будут вешать по пробегу через навигатор.
живу на Бухфоруме

За это сообщение автора Печкин поблагодарил:
vins
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в БУХГАЛТЕРСКИЙ УЧЕТ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, MR, Ya

cron