Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Бухучет основных средств

Бухучетный форум.

UNREAD_POST igv6770 » 04 дек 2015, 12:47

Подскажите,кто сталкивался, розмеместили на пром.юа свой сайт, оплатили как услугу за розмещение. Куда относятся суммы к затратам или всё таки это НМА?
igv6770
 
Сообщений: 64
Зарегистрирован: 10 ноя 2015, 15:17
Благодарил (а): 18 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST p_o_d_a_t_k_u » 04 дек 2015, 16:47

igv6770 писал(а):Подскажите,кто сталкивался, розмеместили на пром.юа свой сайт, оплатили как услугу за розмещение. Куда относятся суммы к затратам или всё таки это НМА?


По-моему и них в договорах прописано, что после окончания договора вы ничего не можете сделать с сайтом. они вам не передают права интелектуальной собственности на сайт, а передают права пользования.
Если так прописано - тогда это расходы, если прописано, что вы получаете права собственности на сайт и соответсвенно можете его потом продать.... ну делать какие-либо действия с ним, тогда нематактивы.

Вот часть статьи:Створення веб-сайту: нематеріальний актив чи поточні витрати?
Авторські та суміжні права становлять одну з груп нематеріальних активів, крім тих прав, витрати на придбання яких визнаються роялті (п. 5 П(С)БО 8 «Нематеріальні активи»). Згідно з п. 4 П(С)БО 15 «Дохід», роялті — це платіж, отриманий як винагорода за користування чи за надання права на користування правами інтелектуальної власності.

Тож бухгалтер повинен простежити, чи обмежено договором між розробником сайта й замовником обсяг авторських прав останнього або, простіше кажучи, — зрозуміти схему стосунків між сторонами. Якщо замовнику передано лише право користування продуктом розробки, і він не може продавати, передавати чи відчужувати цей об’єкт, платіж за договором вважається роялті. Якщо ж за договором до замовника переходить увесь комплекс майнових прав, у тому числі право розпоряджатися результатом розробки, то називати платежі за договором роялті немає жодних підстав. Тож для підприємства бажано одержати всі правомочності щодо сайта.

Таким чином, витрати на створення веб-сайту можуть бути визнані нематеріальним активом лише за умови, що замовник отримав право розпоряджатися сайтом. Однак це лише один з обов’язкових критеріїв визнання веб-сайту нематеріальним активом.

Нагадаємо: для того щоб сайт вважався нематеріальним активом, мають виконуватися дві умови, визначені в п. 6 П(С)БО 8, а саме:

як очікується, він приноситиме економічні вигоди в майбутньому;
вартість сайта можна достовірно визначити.
Довести можливість веб-сайту приносити доходи не завжди просто. А П(С)БО 8 додаткових тлумачень стосовно цього не наводить. Тому саме час звернутися до роз’яснень Комітету з трактувань міжнародної фінансової звітності ПКТ-32 «Нематеріальні активи: витрати на сторінку в Інтернеті». Адже національний стандарт має визначати принципи та методи ведення бухгалтерського обліку й складання фінансової звітності, які не суперечать міжнародним стандартам (ст. 1 Закону України від «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність» 16.01.1999 р. № 996-XIV).

Пункт 8 ПКТ-32 зазначає, що інтернет-сторінка визнається нематеріальним активом лише тоді, коли, крім дотримання загальних вимог щодо визнання та первісної оцінки нематеріального активу, суб’єкт господарювання може продемонструвати, як саме сторінка генеруватиме доходи. Якщо веб-сайт, наприклад, дозволяє розміщувати замовлення (інтернет-магазин), формувати рахунки на оплату, здійснювати оплату товарів, послуг електронними грошима, то права на нього цілком можна визнати нематеріальним активом. У разі ж якщо така демонстрація неможлива, і сайт створено з метою розміщення інформації про підприємство, фото, прайсів, контактної інформації, то про визнання нематеріального активу краще забути. Це пояснюється тим, що така мета створення сайта вписується в поняття «реклама», визначене в ст. 1 Закону України «Про рекламу» від 03.07.1996 р. № 270/96-ВР. А згідно з п. 9 П(С)БО 8 витрати на рек-ламу не визнаються нематеріальними активами й тому включаються до складу витрат звітного періоду.

Отже, витрати на розробку веб-сайту створять нематеріальний актив якщо:
по-перше, замовнику серед іншого передано право розпоряджатися сайтом;
по-друге, дотримуються загальні вимоги щодо визнання та первісної оцінки нематеріального активу;
по-третє, можна довести здатність веб-сайту генерувати дохід.
Як відомо, придбані нематеріальні активи включаються в баланс за первісною вартістю, яка складається із ціни придбання, мита, непрямих податків, що не відшкодовуються, та інших витрат, пов’язаних із його придбанням і доведенням до стану, придатного для використання (пп. 10, 11 П(С)БО 8). Тобто вартість веб-сайту насамперед включатиме суму, яка сплачена або підлягає сплаті розробнику згідно з актом приймання-передачі веб-сайту. До того ж витрати на реєстрацію доменного імені розглядаються як обов’язкові витрати зі створення сайта й тому також включаються в первісну вартість веб-сайту.


В налоговом - сайт даже такой - это нематактив.
102.06.02 Витрати платника податку, пов’язані з розробкою веб-сайту та його розміщенням в мережі Інтернет (реєстрація доменного імені та хостинг), відносяться до 6 групи – інші нематеріальні активи. При цьому розрахунок амортизації здійснюється відповідно до норм п. 138.3 ст. 138 Податкового кодексу України.

За это сообщение автора p_o_d_a_t_k_u поблагодарил:
nedila
p_o_d_a_t_k_u
 
Сообщений: 236
Зарегистрирован: 04 окт 2012, 10:55
Благодарил (а): 32 раз.
Поблагодарили: 22 раз.

UNREAD_POST igv6770 » 06 дек 2015, 18:00

Сайт создан для получения экономичной выгоды,т.е. на сайте выставлен товар к продаже.Договор у нас не заключен,и размещение сайта предусмотрено( и указано в акте выполненных работ)сроком на 1 год. Т.е. как я понимаю это всё таки НМА.
igv6770
 
Сообщений: 64
Зарегистрирован: 10 ноя 2015, 15:17
Благодарил (а): 18 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST Galla » 07 дек 2015, 11:02

igv6770 писал(а):Сайт создан для получения экономичной выгоды,т.е. на сайте выставлен товар к продаже.Договор у нас не заключен,и размещение сайта предусмотрено( и указано в акте выполненных работ)сроком на 1 год. Т.е. как я понимаю это всё таки НМА.


можете витрати майбутніх періодів задіяти (рівнозначно до амортизації)
але, як на мене, то ваш сайт не відповідає визначенню НМА в БО
Galla
 
Сообщений: 760
Зарегистрирован: 21 июн 2012, 11:20
Благодарил (а): 599 раз.
Поблагодарили: 265 раз.

UNREAD_POST igv6770 » 07 дек 2015, 18:35

Сегодня получила акты на розмещение сайта. Они закрывают по-квартально свои услуги, так что думаю что в НМА никак не пойдут. Вот и ломай голову как их отразить в бух.учёте и налог.учёте как расходы, или как НМА........
igv6770
 
Сообщений: 64
Зарегистрирован: 10 ноя 2015, 15:17
Благодарил (а): 18 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST igv6770 » 09 дек 2015, 14:44

Подскажите, как сформировать цену сайта(если его создал собственноручно директор)и разместили его заплатив за услуги розмещения сайта? И как отразить в бух., нал.учёте НМА путем увеличения стоимости (по-квартально поставщик закрывает услугами розмещение сайта)?
igv6770
 
Сообщений: 64
Зарегистрирован: 10 ноя 2015, 15:17
Благодарил (а): 18 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST minibuh » 09 дек 2015, 15:07

igv6770 писал(а):Подскажите, как сформировать цену сайта(если его создал собственноручно директор)и разместили его заплатив за услуги розмещения сайта? И как отразить в бух., нал.учёте НМА путем увеличения стоимости (по-квартально поставщик закрывает услугами розмещение сайта)?

а создание сайтов входит в долж.обязаности директора ?
minibuh
 
Сообщений: 2353
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 14:00
Благодарил (а): 1268 раз.
Поблагодарили: 928 раз.

UNREAD_POST igv6770 » 09 дек 2015, 16:35

нет,не входит, но он его создал. И что теперь делать?
igv6770
 
Сообщений: 64
Зарегистрирован: 10 ноя 2015, 15:17
Благодарил (а): 18 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST налоговик » 09 дек 2015, 19:14

igv6770 писал(а):нет,не входит, но он его создал. И что теперь делать?


Почитать закон об авторских правах. Подумать кому принадлежит разработанный сайт.
Почитать стандарт 8 "Нематериальные активы". Для начала сайт - не основное средство, а тема для основных средств.
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5776
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2639 раз.

UNREAD_POST dmn » 24 дек 2015, 11:05

Як перевести МНМА в МШП? Під час інвентаризації виявлено невідповідність віднесення на рах бух обліку, наприклад: вимикачі, вогнегасники, лопати і т.п.
Аватар пользователя
dmn
 
Сообщений: 264
Зарегистрирован: 11 авг 2015, 18:07
Благодарил (а): 109 раз.
Поблагодарили: 29 раз.

UNREAD_POST minibuh » 24 дек 2015, 11:19

dmn писал(а):Як перевести МНМА в МШП? Під час інвентаризації виявлено невідповідність віднесення на рах бух обліку, наприклад: вимикачі, вогнегасники, лопати і т.п.

доповідна, бух.справка,виправлення помлок в бух.обліку, віповідні бух.проведення по рахункам МШП.
А почему вы считаете,что не правильно отнесено ? может так все и должно быть ? ведь там срок полезного использования может быть и больше года . У огнетушителя если пере заправлять, то явно больше года. Может по вашей учетно политики там все верно .
Последний раз редактировалось minibuh 24 дек 2015, 11:55, всего редактировалось 2 раз(а).
minibuh
 
Сообщений: 2353
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 14:00
Благодарил (а): 1268 раз.
Поблагодарили: 928 раз.

UNREAD_POST dmn » 24 дек 2015, 11:23

Всі МНМА повністю замортизовані, по якій ціні переносити на МШП? По залишковій=0?
Аватар пользователя
dmn
 
Сообщений: 264
Зарегистрирован: 11 авг 2015, 18:07
Благодарил (а): 109 раз.
Поблагодарили: 29 раз.

UNREAD_POST minibuh » 24 дек 2015, 11:38

dmn писал(а):Всі МНМА повністю замортизовані, по якій ціні переносити на МШП? По залишковій=0?

Так вам надо по этим МНМА, которые на самом деле МШП, отсторонировать все проводки и в том числе амортизацию.
Там вот просто так взять и перевести нельзя.
minibuh
 
Сообщений: 2353
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 14:00
Благодарил (а): 1268 раз.
Поблагодарили: 928 раз.

UNREAD_POST dmn » 24 дек 2015, 12:23

це майже 300 об'єктів.... списати не спишеш бо воно є... Простіше залишити все так як є?
Аватар пользователя
dmn
 
Сообщений: 264
Зарегистрирован: 11 авг 2015, 18:07
Благодарил (а): 109 раз.
Поблагодарили: 29 раз.

UNREAD_POST minibuh » 24 дек 2015, 12:39

dmn писал(а):це майже 300 об'єктів.... списати не спишеш бо воно є... Простіше залишити все так як є?

А почему вы считаете,что не правильно отнесено ? может так все и должно быть ? ведь там срок полезного использования может быть и больше года . У огнетушителя если перезаправлять, то явно больше года. Может по согласно вашей учетно политики там все верно.
minibuh
 
Сообщений: 2353
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 14:00
Благодарил (а): 1268 раз.
Поблагодарили: 928 раз.

Пред.След.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в БУХГАЛТЕРСКИЙ УЧЕТ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, MR, Ya

cron