Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Оприбуткування і бухоблік цілісного майнового комплексу

Бухучетный форум.

UNREAD_POST Blumental » 16 янв 2017, 18:27

Доброго дня.
Засновники хочуть внести в Статутний капітал цілісний майновий комплекс.
Там в основному передавальні пристрої (електро-. водо-, тепло- мережі та каналізація, траснформатори). Використовуватись буде за призначенням. Орендарям, які поряд мають виробництво, будуть надаватись послуги з доставки електрики, води, тепла, вивидення стоків.
Засновники хочуть внести все "скопом", однією стрічкою в акті написати - "Цілісний майновий комплекс такий то..." вартістю такою то. І хочуть щоб і в балансі так було. Бо вони купили його так на торгах. Там є специфікація. але розцінювати пооб’єктно вони не хочуть. Крім того сподіваються що під "цілісний майновий комплекс" легше буде землю отримати в оренду чи на викуп.
Я проти, тому що не розумію як його обліковувати: на яких рахунках, що це за вид активу, як амортизувати (і чи амортизувати взагалі - як один ОЗ), як потім продавати частини якщо виникне необхідність. А питання надання в оренду землі хіба може бути прив’язане до того як в мене на балансі рахується мережі - однією стрічкою чи в розрізі окремих одиниць ?
Я хочу щоб було пооб’єктно: насоси, ТП-50, трубопроводи, опори, ....
Я б їх і на 11 і на 10 розкидав би, і амортизація була б нормально аргументована, і витрати не ремонт можна віднести на конкретний об’єкт....
Підкажіть як правильно, що це за актив такий "цілісний майновий комплекс" де його обліковувати...
Не бойся, не бойся. Все будет хорошо !

За это сообщение автора Blumental поблагодарил:
Al Shurshun
Blumental
 
Сообщений: 104
Зарегистрирован: 30 янв 2012, 00:57
Откуда: Киев
Благодарил (а): 42 раз.
Поблагодарили: 19 раз.

UNREAD_POST Oleg_Z_08 » 17 янв 2017, 10:47

http://meget.kiev.ua/prodaja-nedvizimos ... -kompleks/ В бухучете учитываете по объектно.

За это сообщение автора Oleg_Z_08 поблагодарил:
Blumental
Oleg_Z_08
 
Сообщений: 4
Зарегистрирован: 18 сен 2013, 17:55
Благодарил (а): 1 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

UNREAD_POST налоговик » 17 янв 2017, 12:16

Согласен с тем, что нужно учитывать отдельно.

ПСБУ 7

Об'єкт основних засобів - це: закінчений пристрій з усіма пристосуваннями і приладдям до нього; конструктивно відокремлений предмет, призначений для виконання певних самостійних функцій; відокремлений комплекс конструктивно з'єднаних предметів однакового або різного призначення, що мають для їх обслуговування загальні пристосування, приладдя, керування та єдиний фундамент, унаслідок чого кожен предмет може виконувати свої функції, а комплекс - певну роботу тільки в складі комплексу, а не самостійно; інший актив, що відповідає визначенню основних засобів, або частина такого активу, що контролюється підприємством/установою.

Якщо один об'єкт основних засобів складається з частин, які мають різний строк корисного використання (експлуатації), то кожна з цих частин може визнаватися в бухгалтерському обліку як окремий об'єкт основних засобів.

5. Для цілей бухгалтерського обліку основні засоби класифікуються за такими групами:

5.1. Основні засоби

5.1.1. Земельні ділянки.

5.1.2. Капітальні витрати на поліпшення земель, не пов'язані з будівництвом.

5.1.3. Будівлі, споруди та передавальні пристрої.

5.1.4. Машини та обладнання.

5.1.5. Транспортні засоби.

5.1.6. Інструменти, прилади, інвентар (меблі).

5.1.7. Тварини.

5.1.8. Багаторічні насадження.

5.1.9. Інші основні засоби.

5.2. Інші необоротні матеріальні активи

5.2.1. Бібліотечні фонди.

5.2.2. Малоцінні необоротні матеріальні активи.

5.2.3. Тимчасові (нетитульні) споруди.

5.2.4. Природні ресурси.

5.2.5. Інвентарна тара.

5.2.6. Предмети прокату.

5.2.7. Інші необоротні матеріальні активи.


9. Первісна вартість об'єктів основних засобів, зобов'язання за які визначені загальною сумою, визначається розподілом цієї суми пропорційно до справедливої вартості окремого об'єкта основних засобівДалее старая статья, но логику можно применить

Відображення в обліку операцій з отримання ЦМК

Від правильного відображення в обліку всіх елементів ЦМК багато в чому залежить правильність оподаткування таких операцій. Отже, розгляньмо поетапно операції з ЦМК "по-бухгалтерськи".

На жаль, досить часто документи потрапляють до бухгалтерії вже "постфактум", після фактичного здійснення операції. Але ж тільки бухгалтер може вказати на чимало істотних моментів, які надалі не тільки полегшать йому роботу, а ще й значною мірою вплинуть на оподаткування діяльності підприємства загалом!

Розгляньмо нашу ситуацію. Часто документи на придбання (отримання) ЦМК не містять докладного переліку всіх елементів і складових ЦМК, а ще частіше - розподілу вартості окремих елементів у загальній сумі придбання. Тим часом таке розбиття дозволило б адекватно оприбуткувати на баланс кожен елемент (об’єкт), відобразити його первісну вартість. І, навпаки, відсутність таких даних не дозволить адекватно відобразити в обліку придбання ЦМК як сукупності не тільки основних фондів, але й інших видів активів.

Отже, порада: під час придбання ЦМК треба найретельніше відобразити опис і вартість усіх складових елементів ЦМК без винятку.

Однак не завжди дотримання цього правила є можливим. Часто придбання ЦМК вже відбулося, документи підписані і потрапили до БТІ, яке реєструє нерухомі об’єкти. Як же вчинити бухгалтеру в цьому разі? Пропонуємо кілька варіантів дій.

Варіант перший. Можна скористатися наявними обліковими даними для розподілу суми придбання за об’єктами, що становлять ЦМК. Наприклад, оціночна вартість, відображена у документах БТІ, буде базою для розподілу суми придбання ЦМК між окремими об’єктами нерухомості. Що ж до рухомого майна, то в цьому разі доцільно також "розподілити" його за об’єктами нерухомості (наприклад, усе рухоме майно, що є у приміщенні, логічно вважати складовою частиною об’єкта нерухомості "будівля") з метою визначення купівельної вартості об’єктів. Недоліком цього методу буде те, що в обліку підприємства-одержувача ЦМК значитимуться лише окремі об’єкти основних фондів, що включають до своєї вартості і вартість рухомого майна, розподілену на них. Однак цей метод - єдино можливий, якщо з якихось причин не можна застосувати наступні два.

Варіант другий. Він полягає в отриманні від бухгалтерії продавця ЦМК бухгалтерської довідки про залишкову вартість усіх об’єктів, що входять до ЦМК. Після цього не буде важко вже за наявною пропор­цією визначити первісну вартість кожного елемента з віднесенням таких елементів до відповідних груп активів у балансі підприємства, яке отримало ЦМК. Однак цей варіант можна використати лише при досить довірчих стосунках між сторонами операції.

Третій варіант найоб’єктивні­ший, але й найдорожчий. Так, на підставі Закону про оцінку майна підприємство має право зробити експертну оцінку майна (у тому числі й ЦМК), залучаючи до цього спеціально навченого оцінювача, який має відповідні документи. На підставі експертного висновку, в якому вказано оціночну вартість усіх елементів ЦМК, бухгалтерії неважко оприбуткувати кожен елемент ЦМК.

У когось може виникнути запитання: а чи має право підприємство визначати вартість кожного елемента ЦМК окремо? Для відповіді звернімося до законодавства, що регулює ведення бухгалтерського обліку (адже саме дані бухгалтерського обліку дозволяють у нашому випадку відображати операції у обліку податковому). Отже, серед принципів бухгалтерського обліку, викладених у Законі про бухгалтерський облік, є принципи: обачності (що передбачає застосування в обліку методів оцінки, які повинні адекватно відображати вартість активів і зобов’язань), нарахування і відповідності доходів і витрат і переважання суті над формою. Саме ці принципи не дозволяють нам оприбуткувати ЦМК як єдиний об’єкт обліку. Наведемо дуже простий приклад: у разі подальшого продажу хоча б одного елемента ЦМК перед підприємством, що взяло ЦМК на баланс одним об’єктом, виникне справді нерозв’язне завдання - як відобразити в обліку операцію продажу такого елемента? Яка вартість буде балансовою? Яким буде порядок оподаткування?

Крім того, аналіз П(С)БО дозволяє додатково підтвердити наші висновки. Так, у п. 9 П(С)БО 7 сказано, що первісна вартість об’єктів основних засобів, зобов’язання за якими визначено загальною сумою, визначається розподілом цієї суми пропорційно до справедливої вартості окремого об’єкта основних засобів. А згідно з п. 4 П(С)БО 19, справедлива вартість - сума, за якою може бути здійснено обмін активу або сплата зобов’язання внаслідок операції між обізнаними, зацікавленими і незалежними сторонами. Як бачимо, визначення справедливої вартості основних засобів у цьому разі досить схоже з нашими варіантами визначення вартостей окремих елементів ЦМК.

Таким чином, операція з правильного відображення в обліку отримання ЦМК дуже відповідальна. І це очевидно - адже, віднісши всю вартість ЦМК в обліку до об’єкта основних фондів групи 1 "Цілісний майновий комплекс" (якщо розподіл вартості за елементами на підставі акта приймання-передачі неможливий), підприємство матиме право нараховувати податкову амортизацію лише у розмірі 2% на квартал, а якщо розподілить вартість елементів ЦМК за відповідними групами (1 - 4), амортизаційні відрахування значно збільшаться, не кажучи вже про можливості віднесення прямо до валових витрат вартості, наприклад, товарів або МШП, отриманих у складі ЦМК. Крім того, правильно відобразивши в обліку придбання ЦМК як сукупності різнорідних елементів, підприємство надалі уникне багатьох проблем, пов’язаних з операціями продажу, списання або ремонту цих самих окремих елементів.

Бухгалтерський облік і документальне оформлення операцій

Усі витрати, пов’язані з придбанням ЦМК (у частині придбання основних засобів і нематеріальних активів), згідно з Планом рахунків і Інструкції №291, акумулюють за дебетом рахунків 152 і 153. Під час приймання в експлуатацію або введення в дію об’єктів ці витрати списують з кредиту цих субрахунків у дебет відповідних рахунків 10 і 11. Амортизація необоротних активів починається з місяця, наступного за місяцем, в якому були введені в експлуатацію такі необоротні активи.

Оборотні активи, що містяться у складі ЦМК, прибуткуються за дебетом відповідних рахунків: 20 - для матеріалів, 22 - для МШП, 28 - для товарів тощо. Надалі порядок їх обліку не відрізняється від загальноприйнятого порядку обліку оборотних активів.

Що стосується документального оформлення, то для основних засобів, які містяться у складі ЦМК, з метою обліку придбання, введення в експлуатацію, внутрішнього переміщення або виключення об’єктів зі складу основних засобів при їх відчуженні бухгалтерія складає типову форму первинного обліку №ОЗ-1 "Акт приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів" та інвентарну картку обліку основних засобів (форма №ОЗ-6), яка ведеться за кожним об’єктом або групою об’єктів. Реєструють інвентарні картки в описі інвентарних карток з обліку основних засобів (форма №ОЗ-7).

За іншими видами оборотних активів, що містяться у складі ЦМК, бухгалтерія веде документацію згідно з формами первинних документів для обліку запасів, затвердженими наказом Мінстату України від 21.06.96 р. №193.

Особливо зазначимо, що при вибутті ЦМК треба відобразити вибуття всіх елементів за правилами вибуття активів тієї групи, до якої належать ці елементи (основні фонди списують у порядку, визначеному П(С)БО 7, запаси - у порядку, встановленому П(С)БО 9, тощо). Якщо ж облік ведеться за об’єктом ЦМК загалом, то при вибутті, згідно з п. 28 П(С)БО 3, до складу інших доходів включається дохід від реалізації необоротних активів і майнових комплексів, а згідно з п. 31, до складу інших витрат включається собівартість (залишкова вартість) реалізації необоротних активів та майнових комплексів.

Елла ЄЛІНЄК, аудитор Костянтин ЄРОХІН, бухгалтер
Дебет-Кредит № 38 (20.9.2004)

За это сообщение автора налоговик поблагодарил:
Blumental
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5776
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2639 раз.

UNREAD_POST Blumental » 17 янв 2017, 14:48

Дякую всім. Статтю цю в ДК бачив раніше, там далі йде приклад в проводках. І одним з варіантів було оприбуткування одним об’єктом (як будівлю). Буду оприбутковувати пооб’єктно в розрізі одиниць ОЗ.
Не бойся, не бойся. Все будет хорошо !
Blumental
 
Сообщений: 104
Зарегистрирован: 30 янв 2012, 00:57
Откуда: Киев
Благодарил (а): 42 раз.
Поблагодарили: 19 раз.


Вернуться в БУХГАЛТЕРСКИЙ УЧЕТ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Gb, MR, Ya

cron