Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Юр. особа не веде діяльності. Як можна не подавати "пусту" з

Бухучетный форум.

UNREAD_POST realmen80 » 07 апр 2017, 12:35

Доброго дня.

В 2014 році була зареєстрована юридичная особа. Я в статуті указаний як учаник товариства з вкладом до статутного капіталу товариства 30%, решта статутного капіталу - 70% належить громадянину Сполучених Штатів Америки. Наказом мене було прийнято на роботу за сумісництвом на посаду директора з оплатою праці пропорційно до відпрацьованого часу.

Я займався лише тим, що подавав звітність. Через різ я був звільнений з посади за згодою сторін.

З моменту реєстрації підприємство не проводило ніякої діяльності. В кінці 2014 року громадянина якому належить 70% статутного капіталу затримали за кордоном і посадили у вязницю на дуже довгий термін.

В 2015 році я написав заяву на імя заступника начальника ДПІ за місцем реєстрації юр. особи про те, що в звязку з тяжкою економічною ситуацією юр. особа ніякої діяльності не веде, заробітна плата і податки нараховуватись не будуть. Після відновлення діяльності ДПІ буде повідомлено додатково.

Ліквідувати, або закрити юр. особу я не можу, так як для цього потрібна згода і підпис і іншого засновника. Отримати його ніяк немає можливості, так як він у вязниці за кордоном. Підкажіть, будь ласка, що я можу зробити для того, щоб я вже не ніс ніякої відповідальності за дану юр. особу? Щоб я не відповідав за щомісячну неподачу пустих звітів.

Є якісь шляхи вирішення такої ситуації законним шляхом щоб можна було взагалі не подавати ніякої звітності, так як юр. особа не вела діяльності ні одного дня і діяльності більше вести не буде. Дякую за допомогу.
realmen80

Благодарил (а): 0 раз.

UNREAD_POST vikakool » 07 апр 2017, 12:49

Оскільки ви вже не є посадовою особою, ви не несете відповідальності за подання/неподання звітів та можливі за це фін санкції.

Деякі звіти ви маєте право не подавати, якщо в них немає показників, але це стосується не всіх звітів.
Не подавати їх взагалі не можна.
vikakool

Благодарил (а): 879 раз.

UNREAD_POST realmen80 » 07 апр 2017, 14:13

То хто ж тоді буде нести відповідальність? Я думаю що засновники, яким я і являюсь. Хоч і на 30%...

Які санкції або штрафи загрожують за неподачу звітності? І кому їх будуть адресувати, якщо Ви кажете що не мені, так як я вже не посадова особа...
realmen80

UNREAD_POST vikakool » 07 апр 2017, 14:43

Ви не думайте) а дивіться норми законодавства.

Штрафи за неподання звітів накладають на юридичну особу та на посадових осіб підприємства - директора та головного бухгалтера, яких у вас немає.

Ваше підприємство штрафи платити не буде, внаслідок чого можливе (якщо будуть податкові повідомлення-рішення) виникнення податкового боргу.

Ніяких активів, наскільки я розумію, ваше підприємство не має. Тобто борг з вас держава стягнути не зможе.

Засновник не відповідає за зобов'язаннями підприємства, як і підприємство за зобов'язаннями засновника.

Ergo, ніякої відповідальності ви не несете.

P.S. Якщо, звичайно, ви не створили юрособу для фіктивної підприємницької діяльності :)
vikakool

UNREAD_POST realmen80 » 07 апр 2017, 14:57

Як я і писав, юрособа ніякої діяльності не вела і зараз не веде.

Я зареэстрований і як приватний підприємець. Але юр особу реєстрував як фізична особа. По підприємцю плачу податки і подаю звіти. Я як підприємець ніяк не повязаний з юрособою? Я ж міг будучи підприємцем виступати як співзасновник юридичної особи як фізична особа?
realmen80

UNREAD_POST vikakool » 07 апр 2017, 15:23

Ні, не пов'язані.

Так, можете.
vikakool

UNREAD_POST realmen80 » 07 апр 2017, 19:21

Дякую за відповіді.
realmen80