Викуп майнових сертифікатів

Комментарии, ляпы Налогового кодекса

Модератор: NewsMaker

Правила форума
Здесь только общие вопросы о Налоговом Кодексе: о тексте документа, хронологии принятия, комментарии к налоговому кодексу ...
ВСЕ ВОПРОСЫ ПО КОНКРЕТНЫМ НАЛОГАМ ОБСУЖДАЮТСЯ В СООТВЕТСТВУЮЩИХ ВЕТКАХ ОСНОВНОГО ФОРУМА:
http://buhforum.com/viewforum.php?f=13
SvetikPetruk
Сообщения: 22
Зарегистрирован: 15 дек 2011, 23:03
Контактная информация:

Викуп майнових сертифікатів

Непрочитанное сообщение SvetikPetruk »

Доброго дня!

Наше підприємство збирається викупити майнові сертифікати (свідоцтво на право власності на майновий пай члена КСП) у фізичних осіб.
Вартість сертифікату 400 гривень, сума по договору 100 грн. (25%).
Якими проводками це можна відобразити в БО?
Чи оподатковується дана операція податком на доходи фізичних осіб?

Буду дуже вдячна за допомогу!

Аватара пользователя
vins
Сообщения: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 11:38
Контактная информация:

Викуп майнових сертифікатів

Непрочитанное сообщение vins »

SvetikPetruk писал(а):Чи оподатковується дана операція податком на доходи фізичних осіб?
Має оподатковуватися.

В ЄБПЗ вдалося знайти тільки таке
Яким чином оподатковується дохід, отриманий ФО – спадкоємцем від продажу майнового сертифікату ЮО?


Коротка відповідь: Дохід, отриманий фізичною особою – спадкоємцем від продажу майнового сертифікату юридичні особі, включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та підлягає оподаткування податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах.

Повна відповідь: Відповідно до пп. 165.1.40 п. 165.1 ст. 165 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума доходу, отриманого платником податку внаслідок відчуження акцій (інших корпоративних прав), одержаних ним у власність в процесі приватизації в обмін на приватизаційні компенсаційні сертифікати, безпосередньо отримані ним як компенсація суми його внеску до установ Ощадного банку СРСР або до установ державного страхування СРСР, або в обмін на приватизаційні сертифікати, отримані ним відповідно до закону, а також сума доходу, отриманого таким платником податку внаслідок відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) за нормами безоплатної передачі, визначеними статтею 121 Земельного кодексу України залежно від їх призначення, та майнових паїв, безпосередньо отриманих ним у власність у процесі приватизації. При цьому, майновий пай оформлюється майновим сертифікатом. Крім того, умовою не оподаткування доходу, отриманого фізичною особою від продажу майнового сертифікату, є отримання майнового паю у власність в процесі приватизації та продаж сертифікату здійснює безпосередньо власник паю. Якщо майновий сертифікат успадковується та продається спадкоємцем, то дохід, одержаний від такого продажу, буде оподатковуватись на загальних підставах. Відповідно до пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 ПКУ податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 ПКУ. Згідно із пп. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168 ПКУ податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування податку до бюджету. Враховуючи вищевикладене, дохід, отриманий фізичною особою – спадкоємцем від продажу майнового сертифікату юридичні особі, включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та підлягає оподаткування податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах.

SvetikPetruk
Сообщения: 22
Зарегистрирован: 15 дек 2011, 23:03
Контактная информация:

Викуп майнових сертифікатів

Непрочитанное сообщение SvetikPetruk »

А ще таке питання: якщо викуп у спадкоємців проводився у 2011 році (там було всього 2 договори по 1300 гривень), а ми тільки зараз ми дізнались про необхідність сплати ПДФО. Чи потрібно зараз перераховувати податок, чи може краще промовчати? В якому випадку нас більше накажуть?

Аватара пользователя
налоговик
Сообщения: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 22:29
Контактная информация:

Викуп майнових сертифікатів

Непрочитанное сообщение налоговик »

ООО "Х" выкупает имущественные паи у физических лиц: 1 - получивших имущественные паи в собственность в процессе приватизации; 2 - получивших имущественные паи по наследству. вопрос: Как нужно отражать полученные доходы физ лицами в ф. 1ДФ? Является ли предприятие-покупатель налоговым агентом? можно ли не удерживать с физ лиц НДФЛ применяя льготу, предусмотренную п. 165.1.40 НКУ?

Відповідь: при виконанні умов, які викладені у підпункті 165.1.40 статті 165 розділу IV Податкового кодексу України з відповідними змінами та доповненнями, дохід отриманий від відчуження майнового паю не буде входити до розрахунку загального місячного (річного) оподаткованого доходу. Але податковим агентом в любому випадку буде ООО «Х». У разі не виконання умов підпункту 165.1.40 Податкового кодексу такий дохід оподатковується на загальних підставах, податковим агентом також буде підприємство, яке придбаває такі паї. Що стосується застосування податкової соціальної пільги, то відповідно до пункту 169.1 статті 169 розділу IV Податкового кодексу України з відповідними змінами та доповненнями, така пільга застосовується лише до доходів у вигляді заробітної плати.

ГНА в Одесской области

Aleksiy 89
Сообщения: 171
Зарегистрирован: 21 июл 2011, 15:30
Контактная информация:

Викуп майнових сертифікатів

Непрочитанное сообщение Aleksiy 89 »

Доброе утро. Подскажите пожалуйста. Ранее было КСП, мы ООО, которые имеем Свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат).Кроме этого, Мы купили имущественные сертификаты у физ. лиц. Вопрос заключается в том, как это все отражается в бухгалтерии? в уставной капитал мы не внесли, получается у нас и уставной капитал и паевой фонд? такого же не может быть

Аватара пользователя
vins
Сообщения: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 11:38
Контактная информация:

Викуп майнових сертифікатів

Непрочитанное сообщение vins »

А чего паевой фонд?
Вы купили имущественное право. Ни к уставному капиталу, ни к паевому фонду (для ООО) отношения не имеющее.
Как я понимаю ситуацию
Есть некое имущество, которое ранее принадлежало КСП. Членам КСП раздали имущественные сертификаты - по сути, подтверждающие что каждый из них имеет право на некую долю в этом общем имуществе + имеет право использовать это имущество. Вот Вы это право и купили.

Aleksiy 89
Сообщения: 171
Зарегистрирован: 21 июл 2011, 15:30
Контактная информация:

Викуп майнових сертифікатів

Непрочитанное сообщение Aleksiy 89 »

да, правильно понимаете. неправильно выразился за паевой фонд. Как мне теперь отразить все это в бух. учете?

Aleksiy 89
Сообщения: 171
Зарегистрирован: 21 июл 2011, 15:30
Контактная информация:

Викуп майнових сертифікатів

Непрочитанное сообщение Aleksiy 89 »

просто сложность еще в том, что имущество на сумму неистребованных паев находиться должно на балансе юридических лиц-правопреемников вместе с кредиторской задолженностью перед пайщиками. А правопреемников нет.

Kloshar
Сообщения: 683
Зарегистрирован: 12 мар 2011, 15:17
Контактная информация:

Викуп майнових сертифікатів

Непрочитанное сообщение Kloshar »

Aleksiy 89 писал(а):да, правильно понимаете. неправильно выразился за паевой фонд. Как мне теперь отразить все это в бух. учете?
Вы, я так понимаю, рассчитываете получить имущество в натуре а уже поделили? Что вам достается?
Налоговики, правда в целях налогового учет считают это аналогом корпоративных прав. :mrgreen:
Майновий пай члена підприємства документально підтверджується Свідоцтвом про право власності на майновий пай члена підприємства (майновим сертифікатом), яке видається сільською, селищною або міською радою. Право на земельний пай засвідчується сертифікатом на право на земельну частку (пай), який також видається сільською, селищною або міською радою.

Враховуючи наведене, зміст прав особи, які засвідчує майновий сертифікат, є тотожнім змісту корпоративних прав. Операції платників податку з корпоративними правами, і відповідно з майновими сертифікатами, відображаються у податковому обліку за правилами, встановленими п. 7.6 ст. 7 Закону N 334.
Последний раз редактировалось Kloshar 13 сен 2012, 10:53, всего редактировалось 1 раз.

Aleksiy 89
Сообщения: 171
Зарегистрирован: 21 июл 2011, 15:30
Контактная информация:

Викуп майнових сертифікатів

Непрочитанное сообщение Aleksiy 89 »

меня интересует, как правильно отразить в бух. учете за эти паи. Паевого фонда нет, что это будет?

Aleksiy 89
Сообщения: 171
Зарегистрирован: 21 июл 2011, 15:30
Контактная информация:

Викуп майнових сертифікатів

Непрочитанное сообщение Aleksiy 89 »

на данный момент в натуре получать не собираемся

Kloshar
Сообщения: 683
Зарегистрирован: 12 мар 2011, 15:17
Контактная информация:

Викуп майнових сертифікатів

Непрочитанное сообщение Kloshar »

Aleksiy 89 писал(а):меня интересует, как правильно отразить в бух. учете за эти паи. Паевого фонда нет, что это будет?
Я Вам намекаю, что налоговики считают это аналогом корпправ,т.е. фининвестицией. В бухучете это 14 или 35 счета. Однако, я в этих мыслях их не склонен поддерживать. КСП уже давно нет в природе, есть держатели общей массы паев не выделенных в натуре. Управлять держателями и, например, получать дивиденды пай права не дает. Так, что ИМХО по природе это не аналог корпправ. Очень часто, покупатели паев лучше их продавцов знают чем они будут отоварены. Если в курсе, то я бы ставил как некие расчеты с прочими дебиторами (377, обозвав расчеты по майновим паям).

Aleksiy 89
Сообщения: 171
Зарегистрирован: 21 июл 2011, 15:30
Контактная информация:

Викуп майнових сертифікатів

Непрочитанное сообщение Aleksiy 89 »

а Могло ли быть членом Коллективного с/х предприятия юридическое лицо? просто имеются документы, в которых есть свидетельство на право собственности на имущ-й пай члена КСП (свидетельство на имя ООО)

Kloshar
Сообщения: 683
Зарегистрирован: 12 мар 2011, 15:17
Контактная информация:

Викуп майнових сертифікатів

Непрочитанное сообщение Kloshar »

Aleksiy 89 писал(а):а Могло ли быть членом Коллективного с/х предприятия юридическое лицо? просто имеются документы, в которых есть свидетельство на право собственности на имущ-й пай члена КСП (свидетельство на имя ООО)
Вряд ли!
Стаття 1. Колективне сільськогосподарське підприємство як суб'єкт господарювання

1. Колективне сільськогосподарське підприємство (надалі - підприємство) є добровільним об'єднанням громадян у самостійне підприємство для спільного виробництва сільськогосподарської продукції та товарів і діє на засадах підприємництва та самоврядування.

Стаття 5. Членство в підприємстві

Членство в підприємстві грунтується на праві добровільного вступу до членів підприємства і безперешкодного виходу із складу його членів.

Членами підприємства можуть бути громадяни, які досягли 16-річного віку, визнають і виконують його статут.

Aleksiy 89
Сообщения: 171
Зарегистрирован: 21 июл 2011, 15:30
Контактная информация:

Викуп майнових сертифікатів

Непрочитанное сообщение Aleksiy 89 »

интересно, как тогда на имя ООО выдано свидет-во еще в 2000 году на право собств-ти на имущ-й пай

Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 1 гость