Запреты и ограничения для ЧПЕНов (какая группа?)(см.стр.1!)

Путеводитель по разделу. Все о частных предпринимателях-единоналожниках (ЧПЕНах)

Модератор: konsult

minibuh
Сообщения: 2396
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 13:00
Контактная информация:

Запреты и ограничения для ЧПЕНов (какая группа?)(см.стр.1!)

Непрочитанное сообщение minibuh »

Marlboro писал(а):Колеги, бліц-питання.
ФОП на 2 групі хоче здавати, умовно, 90 кв.м. житлової і 290 кв.м. нежитлової нерухомості одночасно. Загальна площа буде більше 300 кв.м.
Все ок? Норми житлової і нежитлової нерухомості ж не плюсуються?

Нагадаю як звучить норма:
291.5.3. фізичні особи - підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів;
І чи немає проблем у платників 2 групи які здають в оренду нерухомість? Трохи наводить на сумніви:
2) друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню...
Хоча в ЗІР зараз пишуть загалом, що не проти оренди на 2 групі
1.касательно услуг оренды -можно если он будет сдавать населению или ЧПЕН
2.Моя ДФС в ЦОПЕ говорила,что площадь суммируется.
И что журналах( помоему в ЧП ) писали,что могут аннулировать ЕН в тех случаях,когда 100 (90)кв сдают как ЧПЕН, а оставшиеся 200 как обычное физлицо .

Аватара пользователя
alex88
Сообщения: 870
Зарегистрирован: 16 дек 2011, 08:45
Контактная информация:

Запреты и ограничения для ЧПЕНов (какая группа?)(см.стр.1!)

Непрочитанное сообщение alex88 »

Напишу сюда, хотя это и ЮРЕН-ов касается.
Отличилась умом и сообразительностью наша Запорожская ГФС :evil:
Платники єдиного податку не можуть укладати договір переуступки прав вимоги боргу

18.10.2017 - Головне управління ДФС у Запорізькій області

Платники єдиного податку першої - третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів у грошовій (готівковій або безготівковій) формі.

Тобто у платників єдиного податку обсяг доходів розраховується за датою надходження коштів у грошовій формі.

Відступлення права вимоги - це операція з переуступки кредитором прав вимоги боргу третьої особи новому кредитору з попередньою чи наступною компенсацією вартості такого боргу кредитору або без такої компенсації.

Оскільки укладення договору переуступки прав вимоги боргу платниками єдиного податку є формою розрахунку за договором купівлі-продажу товарів (робіт, послуг) не в грошовій формі, то здійснення такої операції не дає права застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Зазначена норма передбачена пп. 14.1.255 ст. 14; п. 291.6 ст. 291; п. 292.6 ст. 292 Податкового кодексу України.
“Taxation is just a sophisticated way of demanding money with menaces.”(с)

Аватара пользователя
Marlboro
Сообщения: 4846
Зарегистрирован: 05 июл 2012, 19:26
Контактная информация:

Запреты и ограничения для ЧПЕНов (какая группа?)(см.стр.1!)

Непрочитанное сообщение Marlboro »

minibuh писал(а):
Скрытый текст: показать
Marlboro писал(а):Колеги, бліц-питання.
ФОП на 2 групі хоче здавати, умовно, 90 кв.м. житлової і 290 кв.м. нежитлової нерухомості одночасно. Загальна площа буде більше 300 кв.м.
Все ок? Норми житлової і нежитлової нерухомості ж не плюсуються?

Нагадаю як звучить норма:
291.5.3. фізичні особи - підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів;
І чи немає проблем у платників 2 групи які здають в оренду нерухомість? Трохи наводить на сумніви:
2) друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню...
Хоча в ЗІР зараз пишуть загалом, що не проти оренди на 2 групі
1.касательно услуг оренды -можно если он будет сдавать населению или ЧПЕН
2.Моя ДФС в ЦОПЕ говорила,что площадь суммируется.
И что журналах( помоему в ЧП ) писали,что могут аннулировать ЕН в тех случаях,когда 100 (90)кв сдают как ЧПЕН, а оставшиеся 200 как обычное физлицо .
Здавати ФОП буде тільки як ФОП, як звичайна фізособа здавати не буде. Те, що здача як неФОП сумується якщо не помиляюсь і в узагальнюючій податковій консультації написано.
В мене буде здаваться тільки як ФОП житлова нерухомість на 90 кв.м. і нежитлова на 290 кв.м. По нормі наче я так розумію, що житлова і нежитлова окремо, але чомусь стрьомно... :?
Свідомість - це місце зустрічі душі з земним життям

minibuh
Сообщения: 2396
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 13:00
Контактная информация:

Запреты и ограничения для ЧПЕНов (какая группа?)(см.стр.1!)

Непрочитанное сообщение minibuh »

Marlboro писал(а): По нормі наче я так розумію, що житлова і нежитлова окремо, але чомусь стрьомно... :?
Заробляти гроші в нашій державі завжди стрьомно ;)
1.Мені також вбачається , що для обрахунку обмеження ми окремо разраховуємо 0,2 га , житлову нерухомість до 100 м , та нежитлову до 300 кв.м
Якби в нашого законотворця була б мета обмежиту площу орендних приміщень , прописали б просто ліміт по загальній переданій в оренду площі.
Але це з точки зору логіки та здорового глузду ...
2. Якщо часу на запит не має, можно попитати інспекторів (краще ревізорів(якщо хтось провіряв останнім часом )- матиме усну думку ДФС з цього питання та більш менш реальні висновки щодо ризиковості.
анагадую ,2-га группа не може здавати в оренду СПД-не платникам ЄП.

Аватара пользователя
Marlboro
Сообщения: 4846
Зарегистрирован: 05 июл 2012, 19:26
Контактная информация:

Запреты и ограничения для ЧПЕНов (какая группа?)(см.стр.1!)

Непрочитанное сообщение Marlboro »

Скрытый текст: показать
Marlboro писал(а):Колеги, бліц-питання.
ФОП на 2 групі хоче здавати, умовно, 90 кв.м. житлової і 290 кв.м. нежитлової нерухомості одночасно. Загальна площа буде більше 300 кв.м.
Все ок? Норми житлової і нежитлової нерухомості ж не плюсуються?

Нагадаю як звучить норма:
291.5.3. фізичні особи - підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів;
І чи немає проблем у платників 2 групи які здають в оренду нерухомість? Трохи наводить на сумніви:
2) друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню...
Хоча в ЗІР зараз пишуть загалом, що не проти оренди на 2 групі
Отримав відповідь від ДФС - все ок, площу рахувати по обєктах окремо :ya-za:
Текст:
Скрытый текст: показать
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Свідомість - це місце зустрічі душі з земним життям

mila13
Сообщения: 10
Зарегистрирован: 28 апр 2014, 12:09
Контактная информация:

Запреты и ограничения для ЧПЕНов (какая группа?)(см.стр.1!)

Непрочитанное сообщение mila13 »

Добрый день! Вопрос может и не в тему, но не хотелось создавать отдельно. Фоп 1 заплатил на р/с ФОПу 2 и просит выписать расходную накладную на ФОП 3. Так можно?

minibuh
Сообщения: 2396
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 13:00
Контактная информация:

Запреты и ограничения для ЧПЕНов (какая группа?)(см.стр.1!)

Непрочитанное сообщение minibuh »

mila13 писал(а):Добрый день! Вопрос может и не в тему, но не хотелось создавать отдельно. Фоп 1 заплатил на р/с ФОПу 2 и просит выписать расходную накладную на ФОП 3. Так можно?
Да, если у Вас 3-х сторонний договор, где плательщик ФОП1 , получатель ФОП 3, ФОП 2 Поставщик . В ином случае- розрахунки в негрошовий форме(взаимозачет), а это чревато потерей Единого налога

vikakool
Сообщения: 4231
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 09:56
Контактная информация:

Запреты и ограничения для ЧПЕНов (какая группа?)(см.стр.1!)

Непрочитанное сообщение vikakool »

Печкин писал(а):Ну что сказать. Хороший вопрос :)

Но вообще говоря, если не арбитражный управляющий, то непонятно кто должен (их числа физлиц) вообще тогда будет подпадать под запрет
діяльність з управління підприємствами;
Запреты и ограничения для ЧПЕНов (какая группа?)(см.стр.1!)

По всей видимости, начиная с 2012 года, налоговики искали ответ на вопрос Печкина ;)

И наконец нашли! :lol:

18.09.18г. появилась чудо-ИНК, в которой утверждается, что деятельностью по управлению предприятиями фактически (!!) занимаются те, кто владеет 100% уставного фонда других предприятий! А значит, они не могут быть плательщиками единого налога :twisted:

https://news.dtkt.ua/state/other/50695

Что вы об этом думаете, коллеги?

Аватара пользователя
VOA
Сообщения: 5481
Зарегистрирован: 07 сен 2012, 21:37
Контактная информация:

Запреты и ограничения для ЧПЕНов (какая группа?)(см.стр.1!)

Непрочитанное сообщение VOA »

vikakool писал(а): Что вы об этом думаете, коллеги?
Например, были здесь рассуждения об управителе-ЧПЕНе в 2016 году:
ОСМД
http://stopfake.org/ Бывают такие решения, после принятия которых тараканы в голове аплодируют стоя.

Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 13 гостей