Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

ФЛП 3 групы осущ деят, не указан в Свидетельстве-последствия

Путеводитель по разделу. Все о частных предпринимателях-единоналожниках (ЧПЕНах)

Модератор: konsult

UNREAD_POST Витуська » 20 апр 2012, 13:22

Добрый день всем!
Хочу обсудить с Вами обсудить последствия того, что ФЛП 3 группы осуществил деятельность, не указанную в Свидетельстве плательщика ЕН.
Вот такой вопрос был из ЕБНЗ::

230. Єдиний податок для фізичних осіб – підприємців (спрощена система оподаткування)
Підкатегорія: 230.11 відповідальність
Запитання: Як оподатковується дохід ФОП - платника ЄП третьої групи, отриманий від провадження діяльності, не зазначеної у свідоцтві платника ЄП та яка відповідальність застосовується до такого платника ЄП?

Початок
Коротка:
До доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у свідоцтві платника єдиного податку, віднесеного до третьої групи, застосовується ставка у розмірі 3% або 5 % (в залежності від того, яка ставка зазначена в свідоцтві платника єдиного податку).
У разі, якщо дохід отриманий від провадження діяльності, не зазначеної у свідоцтві платника єдиного податку, віднесеного до третьої групи ще є доходом, отриманим від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, то до такого доходу застосовується ставка єдиного податку у розмірі 15 відсотків та свідоцтво такого платника єдиного податку анулюється органом ДПС в останній день податкового (звітного) періоду, в якому здійснювалися такі види діяльності.
Платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Податкового кодексу України (далі – ПКУ), у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у свідоцтві платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності.
Платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до ПКУ за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.
(Продовження див. част. ІІ)
Відповідь:
Продовження (початок див. част.І)

Повна:
Відповідно до пп.3 п.291.4 ст.291 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до платників єдиного податку, які відносяться до третьої групи, належать фізичні особи - підприємці, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 20 осіб;
обсяг доходу не перевищує 3000000 гривень.
Згідно із п.293.3 ст.293 ПКУ відсоткова ставка єдиного податку для третьої групи платників єдиного податку встановлюється у розмірі:
1) 3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з ПКУ;
2) 5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.
Також, п.293.4 ст.293 ПКУ передбачено, що ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку третьої групи у розмірі 15 відсотків:
до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у пп.3 п.291.4 ст.291 ПКУ;
до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у главі 1 розділу XIV ПКУ;
до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.
Ставка єдиного податку у розмірі 15 відсотків до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у свідоцтві платника єдиного податку, ПКУ передбачена лише для платників першої та другої групи (пп.2 п.293.4 ст.293 ПКУ).
Платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у свідоцтві платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності (пп.7 пп.298.2.3 п.298.2 ст.298 ПКУ).
Свідоцтво платника податку анулюється органом державної податкової служби у випадку здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування - в останній день податкового (звітного) періоду, в якому здійснювалися такі види діяльності (пп.4 п.299.15 ст.299 ПКУ).
Платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до ПКУ за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій (п.300.1 ст.300 ПКУ).
Враховуючи вищенаведене, до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у свідоцтві платника єдиного податку, віднесеного до третьої групи застосовується ставка у розмірі 3 або 5 відсотків (в залежності від того, яка ставка зазначена в свідоцтві платника єдиного податку). У разі, якщо дохід отриманий від провадження діяльності, не зазначеної у свідоцтві платника єдиного податку, віднесеного до третьої групи ще є доходом, отриманим від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, то до такого доходу застосовується ставка єдиного податку у розмірі 15 відсотків та свідоцтво такого платника єдиного податку анулюється органом ДПС в останній день податкового (звітного) періоду, в якому здійснювалися такі види діяльності. Крім того, платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у свідоцтві платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності.
Витуська
 
Сообщений: 62
Зарегистрирован: 10 янв 2012, 18:18
Благодарил (а): 20 раз.
Поблагодарили: 21 раз.

UNREAD_POST vins » 20 апр 2012, 13:34

Немного оффтоп, но все таки. Лично мне непонятно, почему вообще предпринимателям надо выбирать виды деятельности для упрощенной системы?
Установили в Кодексе ограничения, к каким видам деятельности упрощенная система не применяется. ИМХО, достаточно того, что ты работаешь с соблюдением требований пребывания на упрощенке и требований к конкретной группе. Какая разница, есть у меня этот вид деятельности в свид-ве или нет. То есть мне изначально непонятно это требование. Тем более, по отношению к третьей группе. По отношению к предпринимателям третьей группы я бы вообще настаивал на том, что для них негативные последствия за осуществление видов деятельности, не указанных в свидетельстве, наступать не должны.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2906 раз.

UNREAD_POST Витуська » 20 апр 2012, 13:37

Но мне кажутся выводы налоговиков об их возможности аннулировать Свидетельство неправильными - у них такого права в п. 299.15 НКУ НЕТ.
В п. 299.15 НКУ есть возможность аннулирвания в отношении видов деятельности только в п. п. 4: в случае «осуществление видов деятельности, которые не дают права применять упрощенную систему налогообложения».
С этой нормой перекликается норма об обязанности единоналожника покинуть в связи с этим упрощенку - это норма п. 5 п. п. 298.2.3 НКУ.
Что касается права аннулировать Свидетельство ЕН при осуществлении видов деятельности, которые не указаны в Свидетельстве, то для налоговиков в п. 299.15 НКУ такого основания нет, хотя норма об обязанности единоналожника покинуть упрощенку в таком случае предусмотрена в п. п. 7 п. п . 298.2.3 НКУ.
Возможно ли говорить о том, что если единоналожник 3 группы осуществив виды деятельности, не указанные в Свидетельстве ЭП, самостоятельно не покинет ряды упрощенцев со следующего квартала, то налоговики его заставить не смогут (ведь права аннулировать в п. 299.15 НКУ у них нет). И он преспокойно себе работает дальше, уплачивая ЕН в том числе и с такого дохода по основной ставке!
Ведь сами налоговики в этой консультации указывают, что с дохода, не указанного в Свидетельстве, ЕН уплачивается по основной ставке (3 или 5%), а не по ставке 15% . И поскольку в Декларации ФЛП-ЕН такой доход по основной ставке (3% или 5%) отражается в строке 11 или 12 раздела IV, то они и не увидят, что ФЛП осуществил деятельность, не указанную в Свидетельстве.

Чем еще чреват не возврат на общую систему? как думаете?
Витуська
 
Сообщений: 62
Зарегистрирован: 10 янв 2012, 18:18
Благодарил (а): 20 раз.
Поблагодарили: 21 раз.

UNREAD_POST Витуська » 20 апр 2012, 13:40

vins, согласна с Вами. Тем более, что ставка ЕН для неказанных в Свидетельстве видов деятельности для 3 группы обычная, а не повышенная.
Но, к сожалению для налоговиков есть нормы НКУ, которые они читают и довольно часто интерпретируют не в пользу налогоплательщиков. Поэтому и готовлю аргументы против таких выводов
Витуська
 
Сообщений: 62
Зарегистрирован: 10 янв 2012, 18:18
Благодарил (а): 20 раз.
Поблагодарили: 21 раз.

UNREAD_POST Люба П » 21 фев 2017, 18:06

Изображение
Коротка:
Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку третьої групи, які були зареєстровані та внесені до реєстру платників єдиного податку до 31.12.2014 року не зобов’язані подавати заяву щодо внесення до реєстру платників єдиного податку відомостей про види господарської діяльності.
Повна:
Відповідно до п.п. 8 п. 299.7 ст. 299 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), редакція якого діяла до 01.01.2015, до реєстру платників єдиного податку вносились види господарської діяльності фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку першої та другої груп.
Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 01.01.2015, внесено зміни до гл. 1 розд. XIV «Спеціальні податкові режими» ПКУ.
Зокрема, зменшено кількість груп платників єдиного податку із збільшенням існуючого максимального розміру доходу: фізичні особи-підприємці реєструються платниками єдиного податку першої, другої та третьої груп. Платники єдиного податку третьої та п’ятої груп, які перебували на обліку в контролюючих органах до 1 січня 2015 року, відповідно до норм до гл. 1 розд. XIV «Спеціальні податкові режими» ПКУ з 1 січня 2015 року вважаються платниками єдиного податку третьої групи.
Також з 01.01.2015 згідно з п.п. 8 п. 299.7 ст. 299 ПКУ до реєстру платників єдиного податку вноситься інформація про види господарської діяльності незалежно від групи платників єдиного податку.
З огляду на зазначене, інформація в реєстрі платників єдиного податку стосовно ставки єдиного податку, групи та видів господарської діяльності для платників третьої групи буде приведена у відповідність до норм ПКУ централізовано в автоматичному режимі.
Разом з цим, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку третьої групи, які були зареєстровані та внесені до реєстру платників єдиного податку до 31.12.2014 року не зобов’язані подавати заяву щодо внесення до реєстру платників єдиного податку відомостей про види господарської діяльності.

Тобто в ЄДР додавати КВЕД треба, чи не так?
Щоб у нас все було, і за це нам нічого не було.
Аватар пользователя
Люба П
 
Сообщений: 551
Зарегистрирован: 08 июл 2011, 13:59
Откуда: Львів
Благодарил (а): 461 раз.
Поблагодарили: 166 раз.

UNREAD_POST VOA » 21 фев 2017, 18:30

Завжди так було треба: саме у держреєстратора - додавати.
То покупцям нещодавно дозволили лише впевнятися у тому, що продавець зареєстрований ФОПом і не зважати на його КВЕДи.
Хоча я особисто і у ДФС завжди додаю і в декларації з ЄП зазначаю.
http://stopfake.org/ Бывают такие решения, после принятия которых тараканы в голове аплодируют стоя.

За это сообщение автора VOA поблагодарил:
Люба П
Аватар пользователя
VOA
 
Сообщений: 5458
Зарегистрирован: 07 сен 2012, 21:37
Благодарил (а): 1860 раз.
Поблагодарили: 2152 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в ЕДИНЫЙ НАЛОГ (ЧПЕН)

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, Ya