Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

ЧПЕН и сдача недвижимости в аренду

Путеводитель по разделу. Все о частных предпринимателях-единоналожниках (ЧПЕНах)

Модератор: konsult

UNREAD_POST vins » 10 май 2011, 09:50

Ответ из Базы на часто возникающий вопрос: ЧПЕН может сдавать недвижимость в аренду и как ЧПЕН, и как простое физлицо. На свой выбор.

ЧПЕН может сдавать в аренду как предприниматель и как физлицо одновременно

Чи має право ФОП платник ЄП з видом діяльності „Здавання в оренду нерухомого майна” здавати один об’єкт нерухомого майна в межах підприємницької діяльності, а інший об’єкт майна - як ФО?
Згідно з Конституцією України, Цивільним та Господарським кодексами фізична особа самостійно має право обрати спосіб реалізації своєї діяльності, у тому числі шляхом здійснення підприємницької діяльності. Підприємець має право без обмежень самостійно здійснювати будь-яку підприємницьку діяльність, не заборонену законом, у тому числі здавання в оренду власного майна. Безпосередньо оподаткування підприємницької діяльності регулюється ст. 177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV (далі – ПКУ) та Указом Президента України від 3 липня 1998 року № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва" із змінами та доповненнями (далі – Указ) та іншими законодавчими й нормативно-правовими актами. Відповідно до пп. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 ПКУ дохід з джерелом їх походження з України - є будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України, її континентальному шельфі, у виключній (морські) економічній зоні, у тому числі, дохід від надання в оренду (користування) майна, розташованого на території України. Оподаткування доходу від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) здійснюється відповідно до п. 170.1 ст. 170 ПКУ. Відповідно до пп. 170.1.1 та пп. 170.1.2 п. 170.1 ст. 170 ПКУ податковим агентом платника податку – орендодавця під час нарахування доходу від надання в оренду об’єктів нерухомості (включаючи земельну ділянку, що знаходиться під такою нерухомістю, чи присадибну ділянку), є орендар. Згідно із пп. 170.1.5 п. 170.1 ст. 170 ПКУ якщо орендар є фізичною особою, як не є суб’єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку – орендодавець. При цьому, такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені ПКУ для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, після остатнього дня такого звітного (податкового) кварталу, сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації. Відповідно до пп. 170.1.4 п. 170.1 ст. 170 ПКУ доходи, зазначені у пп. 170.1.1 та пп. 170.1.2 п. 170.1 ст. 170 ПКУ, оподатковуються податковим агентом під час їх виплати за їх рахунок. Згідно з Указом підприємці - фізичні особи можуть проводити свою діяльність за спрощеною системою оподаткування та сплачувати єдиний податок за тими видами діяльності, на які місцевими радами за місцем державної реєстрації таких підприємців, встановлено ставки єдиного податку. Таким чином, нормами чинного законодавства не передбачено обмежень щодо здавання власного нерухомого майна фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і шляхом виконання норм п. 170.1 ст. 170 ПКУ.

За это сообщение автора vins поблагодарил:
konsult
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST vins » 17 май 2011, 12:15

Вот кстати интересно. Все о бухгалтерском учете рассматривают такую ситуацию: физлицо взяло в аренду здание, в договоре оно указано как простое физическое лицо. Но при этом это физлицо зарегистрировано как предприниматель с видом деятельности аренда и субаренда. Может ли такое физлицо сдать арендуемое помещение в субаренду в рамках своей предпринимательской деятельности?
Все о бухучете отвечают, что может.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST vins » 19 май 2011, 11:23

yuliyasup писал(а):Добрый день .Подскажите в моей ситуации как поступить.ФЛ на едином налоге сдает в аренду помещения разным предпринимателям.Электроэнергию,воду,мусор все счета приходят на него он и оплачивает, в договорах прописано что все ком.услуги платит тот кто арендует.Вот и ФЛ хочет что все ком. услуги я раскидала на всех предпринимателей кто арендует.Как я это вижу мы - оплачиваем все ком. услуги, по счетчикам я вычисляю кто мне сколько должен они мне деньги вносят как бы в кассу(хотя у единщика нет таковой кассы) я им выписываю расчетную квитанцию.(ведь тем предпринимателям которым сдаем помещения нужны подтв.документы на расходы).А факт аренды подтверждаю актом приема-передачи.Поправьте меня пожалуйста,но не работала с частниками,работала с юриками...


ЄДИНА БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ
Як оподатковується сума комунальних платежів, що не входять до складу суми орендної плати, яка отримана ФОП платнику ЄП (орендодавцем) на розрахунковий рахунок та як дана операція відображається в Книзі обліку доходів та витрат ф. № 10?

Відповідно до вимог Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» із змінами та доповненнями (далі – Указ), виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) є сума коштів фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок та/або в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг). Тобто, застосовується касовий метод обчислення виручки, під час якого враховуються всі надходження коштів, отримані на розрахунковий рахунок або (та) в касу суб'єкта малого підприємництва. Крім того, відповідно до ст. 2 Указу доходи, отримані фізичною особою – платником єдиного податку від здійснення підприємницької діяльності, що обкладаються єдиним податком, не включаються до її сукупного оподатковуваного доходу за підсумками звітного року. Договірні відносини, які виникають між орендарем та орендодавцем регулюються Господарським кодексом України. Частиною 1 ст. 283 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає іншій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності. При цьому, відповідно до частини першої ст. 286 Господарського кодексу України під орендною платою розуміють фіксований платіж, що орендар сплачує орендодавцеві незалежно від результатів своєї господарської діяльності. Тобто основним предметом договору оренди є встановлення розміру орендної плати за користування майном. Враховуючи вищевикладене, якщо фізична особа – підприємець – платник єдиного податку при здаванні нерухомого майна в оренду крім орендної плати отримує на розрахунковий рахунок окремо суму комунальних платежів, то дана сума повністю включається до виручки від реалізації та підлягає відображенню у Книзі обліку доходів та витрат ф. № 10 у графі 6 „Виручка від реалізації”.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

Пред.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в ЕДИНЫЙ НАЛОГ (ЧПЕН)

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, igv6770, Ya