Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

ЕН и ГСМ (замена масла, техобслуживание)

Путеводитель по разделу. Все о частных предпринимателях-единоналожниках (ЧПЕНах)

Модератор: konsult

UNREAD_POST vision » 09 апр 2011, 20:19

Возник вопрос: может ли ЧПЕН использовать в своей работе (занимаемся техобслуживанием) ГСМ? Мне пока устно в налоговой ответили, что для единоналожников запрет на ГСМ. Мы направили запрос на консультацию. Но уже сказали, что письменно ответят то же самое :cry:
vision
 
Сообщений: 41
Зарегистрирован: 23 ноя 2010, 13:04
Благодарил (а): 13 раз.
Поблагодарили: 9 раз.

UNREAD_POST Vetal' » 09 апр 2011, 21:24

Тут вопрос интересный. Указ № 727 не распространяется, в частности, на: фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи і здійснюють торгівлю лікеро-горілчаними та тютюновими виробами, пально-мастильними матеріалами.
Учитывая то, что в Наряде-заказе на ТО и ремонт нужно выделять материалы, которые оплачиваются заказчиком, то мало шансов остаться на ЕН. Будут в любом случае парить перепродажу (торговлю), т.е. забьют на то, что формально выполняются работы/предоставляются услуги (см. ПРАВИЛА надання послуг з технічного обслуговування і ремонту автомобільних транспортних засобів (наказ Міністерства транспорту України від 11 листопада 2002 р. N 792).

Хотя, по идее, если просто используете ГСМ при выполнении работ/оказании услуг (например, смазываете детали при их замене), то ограничение работать не должно. Если же меняете масло, наверняка не выкрутитесь.

За это сообщение автора Vetal' поблагодарили: 2
vins, vision
Vetal'
 
Сообщений: 2852
Зарегистрирован: 27 янв 2011, 11:57
Благодарил (а): 440 раз.
Поблагодарили: 1152 раз.

UNREAD_POST Печкин » 09 апр 2011, 21:44

vision

попробуйте показать письмо ГНАУ від 15.12.2003 р. N 6295/Л/17-0515

Скрытый текст: показать
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 15.12.2003 р. N 6295/Л/17-0515

ДПА України розглянула питання, викладені у листі, і повідомляє.

Законом України від 06.07.95 р. N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" в редакції Закону України від 01.06.2000 р. N 1776-III (далі - Закон) (п. 6 ст. 9) передбачено, що РРО та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) СПД - фізичними особами, оподаткування доходів яких здійснюється відповідно до законодавства з питань спрощеного оподаткування суб'єктів малого підприємництва (в тому числі шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку), якщо такі СПД не здійснюють продажу підакцизних товарів (крім пива на розлив), за умови ведення такими особами книг обліку доходів і витрат у порядку, визначеному КМУ за поданням держоргану, уповноваженого провадити державну регуляторну політику.

У разі відсутності підакцизних товарів розрахунки фізичною особою - платником єдиного податку при продажу товару (наданні послуг) проводяться без застосування РРО та розрахункових книжок за умови ведення ними книги обліку доходів і витрат.

Указом Президента України від 03.07.98 р. N 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" в редакції Указу Президента України від 28.06.99 р. N 746/99 (далі - Указ) визначено, що платник єдиного податку веде Книгу обліку доходів, які підлягають оподаткуванню відповідно до Указу, та витрат, форма якої і порядок її ведення встановлюється ДПА України.

Для платника єдиного податку - фізичної особи Книгу обліку доходів і витрат і порядок її ведення затверджено наказом ДПАУ від 29.10.99 р. N 599 "Про затвердження Свідоцтва про сплату єдиного податку та Порядку його видачі", зареєстрованим у Мін'юсті України 02.11.99 р. N 752/4045.

Указом установлено, що дія Указу не поширюється на фізичних осіб - СПД, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи і здійснюють торгівлю ПММ (ст. 7).

Перелік назв ПММ і послуг з оптової та роздрібної торгівлі цими матеріалами та їх коди встановлено у ДК 016-97 "Державний класифікатор продукції та послуг", який запроваджено в Україні з 01.01.99 р.

Як видно з листа, громадянин є платником єдиного податку за видом діяльності "Ремонт та технічне обслуговування транспортних засобів", який віднесено до побутових послуг і включає в собі, зокрема, мастильно-заправочні роботи. Тому лише у процесі надання послуги з технічного обслуговування автомобілів з використанням ПММ така діяльність не вважатиметься торгівлею.

  Заступник Голови 
М. Степанов 
живу на Бухфоруме

За это сообщение автора Печкин поблагодарили: 3
Heloise, vins, vision
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST vins » 09 апр 2011, 22:15

Налоговики некоторых ГНА готовы и теперь согласиться с таким подходом. Нашел такое

Чи може фізична особа-підприємець сплачувати єдиний податок, якщо при наданні послуг з технічного обслуговування автомобілів використовує в роботі автомобільне мастило?
05.04.11
Статтею 7 Указу Президента України від 3 липня 1998 року №727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" визначено, що дія Указу не поширюється на фізичних осіб – суб'єктів підприємницької діяльності, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи i здійснюють торгівлю пально-мастильними матеріалами. Згідно зі ст. 1 Закону України від 1червня 2000 року № 1775-ІІІ “Про ліцензування певних видів господарської діяльност” торгівля - це будь-які операції, що здійснюються за договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на товари. При технічному обслуговуванні автомобіля операції із закупівлі автомобільного мастила для подальшої його заміни в автомобілі не є торгівлею. Приватний підприємець, який в процесі надання послуги використовує автомобільне мастило, може застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

ГНА в Кировоградской области

За это сообщение автора vins поблагодарили: 2
Vetal', vision
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2906 раз.

UNREAD_POST Печкин » 09 апр 2011, 22:33

vision держитесь
сейчас еще повыкладываю :)

1. ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Л И С Т

18.08.2005 N 16486/7/17-3117

Скрытый текст: показать
ДПАУ розглянула лист і повідомляє.
Указом Президента України від 03.07.98 р. N 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" в редакції Указу Президента України від 28.06.99 р. N 746/99 (далі - Указ) установлено, що спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується, зокрема, і для фізичних осіб, зареєстрованих в установленому законодавством порядку як СПД, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, при дотриманні ними вимог, зазначених у статті 1 Указу.
Дія Указу не поширюється на фізичних осіб - СПД, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи і здійснюють торгівлю, зокрема, пально-мастильними матеріалами (ПММ) (ст. 7).
Отже, при здійсненні торгівлі ПММ фізична особа - СПД не може застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності і бути платником єдиного податку. У цьому випадку застосовується загальна система оподаткування доходів, одержаних від здійснення підприємницької діяльності, в порядку, встановленому розділом IV Декрету КМУ від 26.12.93 р. N 13-92 "Про прибутковий податок з громадян" (ст. 14).
Перелік назв ПММ і послуг з оптової та роздрібної торгівлі цими матеріалами та їх коди встановлені в ДК 016-97 "Державний класифікатор продукції та послуг", який чинний в Україні з 01.01.99 р.
Основні поняття у галузі нафтопродуктів встановлені ДСТУ 3437-96 "Нафтопродукти. Терміни та визначення".
ПММ можуть бути розфасовані у споживчу тару (банки, бочки та ін.), види якої встановлюються у стандартах або технічних умовах на конкретний вид продукції.
Також повідомляємо, що при технічному обслуговуванні автомобіля операції із закупівлі автомобільного мастила і подальшої його заміни в автомобілі не є торгівлею, оскільки торгова діяльність згідно з п. 2 Порядку заняття торговельною діяльністю і правил торговельного обслуговування населення, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. N 108 "Про Порядок заняття торговельною діяльністю і правила торговельного обслуговування населення", - це діяльність юридичних осіб і громадян із здійснення "закупівлі і продажу товарів народного споживання з метою отримання прибутку. Тобто мають бути здійснені операції купівлі і подальшого продажу одного і того ж товару.
Підприємець здійснює закупівлю автомобільного мастила за власні кошти згідно з договором купівлі-продажу, укладеним в усній чи письмовій формі (ст. 224 ЦКУ), тобто відбувається закупівля товару.
Далі, на етапі надання послуги, передбачається використання закупленого СПД автомобільного мастила для заміни ним старого мастила, за що справляється плата, яка включається окремим рядком у рахунок з надання послуги.
Крім того, споживчий товар - це товар, призначений для кінцевого споживання, для особистого, сімейного або домашнього використання. У цьому випадку закуплене автомобільне мастило є таким товаром тільки протягом часу, коли воно знаходиться в упаковці і призначається для кінцевого споживання в незмінному вигляді. А оскільки такий товар видозмінюється в процесі надання послуги і реалізується тільки у складі послуги, то така операція не є продажем безпосередньо цього товару.
Таким чином, оскільки приватний підприємець здійснює діяльність з надання послуг, то він має право в процесі надання послуги використати заздалегідь закуплене автомобільне мастило і така діяльність не буде вважатися торгівлею.
Заступник Голови С.Лекарь


2. С сайта ГНАУ:

Питання 05.10.2006
Чи може приватний підприємець — платник єдиного податку, який надає послуги з технічного обслуговування автомобілів, використовувати в роботі автомобільне мастило?

Відповідь 05.10.2006
Скрытый текст: показать
Указом № 727/98 установлено, що спрощену систему оподаткування, обліку та звітності запроваджено, зокрема, для фізичних осіб, зареєстрованих у встановленому законодавством порядку як суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, при дотриманні ними вимог, передбачених ст. 1 цього Указу. Статтею 7 Указу № 727/98 визначено, що його дія не поширюється на фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи і здійснюють торгівлю, зокрема, пально-мастильними матеріалами. Отже, при здійсненні торгівлі пально-мастильними матеріалами фізична особа — суб’єкт підприємницької діяльності не може застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності і бути платником єдиного податку. У цьому випадку застосовується загальна система оподаткування доходів, одержаних від здійснення підприємницької діяльності, в порядку, встановленому розділом четвертим ст. 14 Декрету № 13-92. Перелік назв пально-мастильних матеріалів і послуг з оптової та роздрібної торгівлі цими матеріалами та їх коди встановлено ДК 016—97 «Державний класифікатор продукції та послуг», чинним в Україні з 01.01.99 р. Основні поняття в галузі нафтопродуктів встановлено ДСТУ 3437—96 «Нафтопродукти. Терміни та визначення». Пально-мастильні матеріали можуть розфасовуватися в споживчу тару (банки, бочки тощо), види якої встановлюються в стандартах або технічних умовах на конкретний вид продукції. Слід зауважити, що при технічному обслуговуванні автомобіля операції із закупівлі автомобільного мастила і подальшої його заміни в автомобілі не є торгівлею, оскільки згідно з п. 2 Порядку № 108 торговельна діяльність — це діяльність юридичних осіб і громадян зі здійснення закупівлі та продажу товарів народного споживання в цілях отримання прибутку. Тобто мають бути здійснені операції з купівлі та подальшого продажу одного і того самого товару. Підприємець здійснює закупівлю автомобільного мастила за власні кошти згідно з договором купівлі-продажу, укладеним в усній чи письмовій формі (ст. 224 Цивільного кодексу), тобто має місце закупівля товару. Далі, на етапі надання послуги, передбачається використання закупленого суб’єктом підприємницької діяльності автомобільного мастила для заміни ним старого, за що стягується плата, яка включається окремим рядком до рахунку з надання послуги. Крім того, споживчий товар — це товар, призначений для кінцевого споживання, для особистого, сімейного або домашнього використання. У вищенаведеному випадку закуплене автомобільне мастило є таким товаром лише протягом часу, коли воно знаходиться в упаковці і призначається для кінцевого споживання в незмінному вигляді. А оскільки такий товар видозмінюється в процесі надання послуги і реалізується лише у складі послуги, то така операція не є безпосередньо його продажем. Таким чином, оскільки приватний підприємець здійснює діяльність з надання послуг, то він має право в процесі надання послуги використати заздалегідь закуплене автомобільне мастило, і така діяльність не буде вважатися торгівлею.


3. Из Вестника налоговой службы №37 - 02.10.07
Скрытый текст: показать
Технічне обслуговування автомобілів платником єдиного податку з використанням заздалегідь закупленого мастила не вважається торгівлею

Чи може приватний підприємець – платник єдиного податку, який надає послуги з технічного обслуговування автомобілів, використовувати в роботі автомобільне мастило?
Указом N 727/98 установлено, що спрощену систему оподаткування, обліку та звітності запроваджено, зокрема, для фізичних осіб, зареєстрованих у встановленому законодавством порядку як суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, при дотриманні ними вимог, передбачених ст. 1 цього Указу.
Статтею 7 Указу N 727/98 визначено, що його дія не поширюється на фізичних осіб – суб'єктів підприємницької діяльності, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи i здійснюють торгівлю, зокрема, пально-мастильними матеріалами.
Отже, при здійсненні торгівлі пально-мастильними матеріалами фізична особа – суб'єкт підприємницької діяльності не може застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності i бути платником єдиного податку. У цьому випадку застосовується загальна система оподаткування доходів, одержаних від здійснення підприємницької діяльності, в порядку, встановленому розділом четвертим ст. 14 Декрету N 13-92.
Перелік назв пально-мастильних матеріалів i послуг з оптової та роздрібної торгівлі цими матеріалами та їх коди встановлено ДК 016–97 "Державний класифікатор продукції та послуг", чинним в Україні з 01.01.99 р.
Основні поняття в галузі нафтопродуктів встановлено ДСТУ 3437-96 "Нафтопродукти. Терміни та визначення".
Пально-мастильні матеріали можуть розфасовуватися в споживчу тару (банки, бочки тощо), види якої встановлюються в стандартах або технічних умовах на конкретний вид продукції.
Слід зауважити, що при технічному обслуговуванні автомобіля операції із закупівлі автомобільного мастила i подальшої його заміни в автомобілі не є торгівлею, оскільки згідно з п. 2 ст. 3 Закону N 98/96-ВР торговельна діяльність – це роздрібна та оптова торгівля, діяльність у торговельно-виробничій (громадське харчування) сфері за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток. Тобто мають бути здійснені операції з купівлі та подальшого продажу одного й того самого товару.
Підприємець здійснює закупівлю автомобільного мастила за власні кошти згідно з договором купівлі-продажу, укладеним в усній чи письмовій формі, тобто має місце закупівля товару.
Далі, на етапі надання послуги, передбачається використання закупленого суб'єктом підприємницької діяльності автомобільного мастила для заміни ним старого, за що стягується плата, яка включається окремим рядком до рахунку з надання послуги.
Крім того, споживчий товар – це товар, призначений для кінцевого споживання, для особистого, сімейного або домашнього використання. У вищенаведеному випадку закуплене автомобільне мастило є таким товаром лише протягом часу, коли воно знаходиться в упаковці i призначається для кінцевого споживання в незмінному вигляді. А оскільки такий товар видозмінюється в процесі надання послуги i реалізується лише у складі послуги, то така операція не є продажем.
Таким чином, оскільки приватний підприємець здійснює діяльність з надання послуг, то він має право в процесі надання послуги використати заздалегідь закуплене автомобільне мастило, i така діяльність не буде вважатися торгівлею.

Рубрику підготовлено за сприяння
Тетяни ДОБРОДІЙ,
начальника відділу розгляду звернень платників
Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПА України


Распечатывайте, несите им - пока они вам ничего плохого не написали в ответе.
живу на Бухфоруме

За это сообщение автора Печкин поблагодарил:
vision
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST Vetal' » 09 апр 2011, 22:35

Ага, как попугаи - все как под копирку :D

За это сообщение автора Vetal' поблагодарил:
vision
Vetal'
 
Сообщений: 2852
Зарегистрирован: 27 янв 2011, 11:57
Благодарил (а): 440 раз.
Поблагодарили: 1152 раз.

UNREAD_POST vision » 09 апр 2011, 22:41

Спасибо!!!
Выручили! буду пробовать убедить и своих, чтоб попугаями побыли. А им все хочется, чтобы птица-говорун отличалась умом и сообразительностью :)
Отпишусь про результат.
vision
 
Сообщений: 41
Зарегистрирован: 23 ноя 2010, 13:04
Благодарил (а): 13 раз.
Поблагодарили: 9 раз.

UNREAD_POST Печкин » 09 апр 2011, 22:43

Vetal' писал(а):Ага, как попугаи - все как под копирку :D

:lol:

vision
Отпишитесь как получите результат. Надеюсь, что и Вам под копирку такое настрочат :)
Т.к. если скажут, что нельзя (чего, надеюсь не будет), ой сколько проблем сразу вылезет задним числом.
живу на Бухфоруме
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST vins » 14 авг 2011, 13:13

А вот ГНА в Одесской области против :(

Чи повинна юридична особа утримувати ПДФО з виплаченого доходу ФОП, якщо в свідоцтві про сплату єдиного податку вказаний вид діяльності “роздрібна торгівля автомобільними деталями” а він реалізував моторне масло? Чи має право фізична особа підприємець, який працює за спрощеною системою оподаткування та має відкритий вид діяльності 50.30.0 роздрібна торгівля автомобільними деталями та приладдям здійснювати торгівлю автомобільними маслами?
Відповідь: Пунктом 7 Указу Президента України від 28 червня 1999 року №746/99 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" встановлено, що дія Указу не поширюється на фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи і здійснюють торгівлю лікеро-горілчаними та тютюновими виробами, пально-мастильними матеріалами.
Визначення поняття "пально-мастильні матеріали" та "паливно-мастильні матеріали" не відноситься до компетенції Державної податкової служби України.
Разом з тим, за роз'ясненням, наданим на запит Державної податкової адміністрації України Державним комітетом стандартизації, метрології та сертифікації України листом від 25 квітня 2001 року № 4-3/7-402, визначення терміну "мастило" наводиться у пункті 4.27 ДСТУ 3437-96 "Нафтопродукти. Терміни та визначення", а саме:
"паливо" - загальне поняття, яким позначають матеріали, що використовуються як джерело енергії. Паливо (пальне) використовують для двигунів внутрішнього згорання;
"мастило" - пластичний матеріал, який являє собою структуровану загусником оливу, застосовувану для зменшення тертя, консервації виробів та герметизації ущілень.
Також, визначення терміна "масла та мастила" наведено в наказі Міністерства статистики України від 17 серпня 1995 року № 213 "Про розробку паливно-енергетичного балансу України за 1995 рік", зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 14 листопада 1995 року за № 411/947. Зокрема, масла та мастила - в'язкі вуглеводні речовини, що мають великий вміст парафіну і дистилюються при температурі від 380° C до 500° C при вакуумній перегонці нафтових залишків після атмосферної перегонки нафти. Сюди включаються всі сорти масел, в тому числі консистентні мастила, мастила немінерального походження, регенеровані масла, відновлені на нафтопереробних підприємствах.
Крім цього, відповідно до Гармонізованої системи опису та кодування товарів паливо, масла та мастила відносяться до групи 27 "топливо мінеральне, нафта і продукти її перегонки; бітумінозні матеріали; віск мінеральній" - код 27.07.00, 27.10.00, при цьому деякі речовини належать також і до групи 38 "інші хімічні продукти" - код 38.11.00, код 38.17.00, код 38.19.00, код 38.20.
Враховуючи вищевикладене, суб'єкти підприємницької діяльності - фізичні особи, які застосовують спрощену систему оподаткування відповідно до Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (зі змінами та доповненнями), не можуть здійснювати реалізацію зазначених матеріалів.
06.06.2011 р.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2906 раз.

UNREAD_POST Вотруба » 14 авг 2011, 15:48

Боже, сколько уже эта тема обсуждается… А вопрос то ведь высосан из пальца! По моему мнению, мы просто в очередной раз мы имеем дело с плохой юридической техникой написания законодательного акта. И из этого факта догматики делают дурацкие выводы.

Когда в Указе прописывался пункт о том, что он не распространяется на “фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи і здійснюють торгівлю лікеро-горілчаними та тютюновими виробами, пально-мастильними матеріалами;” имелось в виду, что эти лица не имеют права заниматься торговлей подакцизными товарами. Просто сформулировано было так, “по деревенски” и, как следствие, не совсем точно.
Позднее в преамбуле Указа было уточнено, что единщики не имеют права заниматься торговлей подакцизными ГСМ. А этот пунктик не изменили, он так и остался.
Масла не являются подакцизными товарами и запрет единщикам торговать ими, смысла не имеет.

Учитывая, что уточняющая норма (о запрете торговли только подакцизными ГСМ) появилась позднее, именно она, по моему мнению, имеет приоритет. Но объяснять это налоговикам… :roll:
Если мы с Вами думаем одинаково, то мы вообще не думаем.

За это сообщение автора Вотруба поблагодарили: 2
irina zhurova, vins
Аватар пользователя
Вотруба
 
Сообщений: 1996
Зарегистрирован: 30 мар 2011, 19:35
Благодарил (а): 604 раз.
Поблагодарили: 2018 раз.

UNREAD_POST Luka » 29 ноя 2012, 11:57

Стосовно продажу мастил в ємкостях до 20л, здається, зрозуміло.

Як щодо КВЕДу? Потрібно 47.30 (Включає: роздрібну торгівлю мастильними матеріалами й охолоджуючими рідинами для автотранспортних засобів)? Чи достатньо, наприклад, 45.32 (Роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів).

Сформулюю питання коротко: чи можна продавати моторні мастила в ємкостях до 20л СПД-ФО на 2-ій групі з КВЕДом 45.32 "Роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів"?

Ось до теми консультація (звідси):

Скрытый текст: показать
ДК 009:2010 «Классификация видов экономической деятельности» (КВЭД-2010) был утвержден приказом Госпотребстандарта№ 457 от 11.10.10 г. и начал действовать с 01.01.12 г. При этом в течение всего 2012 г. также параллельно действует и КВЭД-2005.

Согласно КВЕД-2010 класс 47.30 «Розничная торговля горючим» включает:

- розничную торговлю горючим для автотранспортных средств и мотоциклов;

- розничную торговлю горючим для автотранспортных средств через сеть автозаправочных станций;

- розничную торговлю масляными материалами и охлаждающими жидкостями для автотранспортных средств.

Этот класс не включает оптовую торговлю горючим (класс 46.71) и розничную торговлю сжиженным газом для приготовления еды или отопления (класс 47.78).

Ограничения по видам деятельности, при осуществлении которых субъект хозяйствования не может быть плательщиком единого налога, установлены в п. 291.5 ст. 291 НК Украины.

Согласно пп. 3) пп. 291.5.1 п. 291.5 НК Украины не могут быть плательщиками единого налога субъекты хозяйствования (юрлица и физические лица-предприниматели), которые, в том числе, осуществляют производство, экспорт, импорт, продажу подакцизных товаров (кроме розничной продажи горюче-смазочных материалов в емкостях до 20 л).

Исходя из анализа данной нормы, по нашему мнению, запрет распространяется исключительно на подакцизные товары, в том числе это относится и к указанному исключению – розничной продаже горюче-смазочных материалов в емкостях до 20 л, которые, в свою очередь, также в понимании указанной выше нормы должны относиться к подакцизным товарам.

При этом далеко не все горюче-смазочные материалы являются подакцизными. Так, согласно п. 215.1 ст. 215 НК Украины к подакцизным товарам относятся спирт этиловый и другие спиртовые дистилляторы, алкогольные напитки, пиво; табачные изделия, табак и промышленные заменители табака; нефтепродукты, сжижений газ; автомобили легковые, кузова к ним, прицепы и полуприцепы, мотоциклы.

Пп. 215.3.4 пп. 215.3 ст. 215 НК Украины содержит описание подакцизного товара (продукции) «нефтепродукты, сжиженый газ». Моторные масла в данном перечне отсутствуют, т.е. не являются подакцизными товарами.

Соответственно, по нашему мнению, установленный пп. 3) пп. 291.5.1 п. 291.5 НК Украины запрет на торговлю моторными маслами вообще не распространяется, поскольку они не являются в понимании НК Украины подакцизным товаром.

Однако с подобной трактовкой норм НК Украины может не согласиться налоговая служба, и это необходимо учитывать. Относительно же мнения налоговой службы о том, что с кодом 47.30 нельзя работать на едином налоге, то подобная позиция является необоснованной, исходя из следующих аргументов.

Виды услуг, указанные в п. 291.5 ст. 291 НК Украины (в том числе и в пп. 3) пп. 291.5.1), не являются объектами классификации в КВЭД. По КВЭД может быть классифицирована именно экономическая деятельность по предоставлению (поставке) услуг. При этом НК Украины, указывая запрещенные для осуществления на едином налоге виды деятельности, вполне обоснованно, с учетом преимущественно статистического значения КВЭД, не содержит ссылок на конкретные классификационные коды по КВЭД для таких видов деятельности.

Сам код вида деятельности не создает прав или обязанностей для субъекта хозяйствования и не вызывает никаких правовых последствий. Соответственно, классификационные коды видов экономической деятельности субъекта хозяйствования по КВЭД не могут быть определяющим критерием для применения к нему п. 291.5 ст. 291 НК Украины (в том числе пп. 3) пп. 291.5.1).

Использование КВЭД в других целях кроме статистической, в частности для определения соответствия субъекта хозяйствования требованиям п. 291.5 ст. 291 НК Украины, может осуществляться по собственным правилам органов налоговой службы. Однако в этом случае они должны предоставить надлежащее объяснение такого использования.

Таким образом, в любом случае субъект хозяйствования имеет право осуществлять деятельность по розничной продаже горюче-смазочных материалов в емкостях до 20 л на третьей группе плательщиков единого налога, при условии соответствия требованиям п. 291.4 ст. 291 НК Украины. Это право прямо предусмотрено вышеуказанным пп. 3) пп. 291.5.1 п. 291.5 НК Украины.

Розничная продажа горюче-смазочных материалов в емкостях до 20 л относится к классу 47.30 как «розничная торговля масляными материалами и охлаждающими жидкостями для автотранспортных средств». При этом установление налоговым органом каких либо ограничений на осуществление деятельности на едином налоге исключительно на том основании, что данная деятельность относится к классу КВЭД 47.30, является неправомерным.
Аватар пользователя
Luka
 
Сообщений: 75
Зарегистрирован: 03 ноя 2011, 12:44
Благодарил (а): 72 раз.
Поблагодарили: 21 раз.

UNREAD_POST irina zhurova » 06 май 2013, 12:30

Luka писал(а):Стосовно продажу мастил в ємкостях до 20л, здається, зрозуміло.

Як щодо КВЕДу? Потрібно 47.30 (Включає: роздрібну торгівлю мастильними матеріалами й охолоджуючими рідинами для автотранспортних засобів)? Чи достатньо, наприклад, 45.32 (Роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів).

Сформулюю питання коротко: чи можна продавати моторні мастила в ємкостях до 20л СПД-ФО на 2-ій групі з КВЕДом 45.32 "Роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів"?

Ось до теми консультація (звідси):

Скрытый текст: показать
ДК 009:2010 «Классификация видов экономической деятельности» (КВЭД-2010) был утвержден приказом Госпотребстандарта№ 457 от 11.10.10 г. и начал действовать с 01.01.12 г. При этом в течение всего 2012 г. также параллельно действует и КВЭД-2005.

Согласно КВЕД-2010 класс 47.30 «Розничная торговля горючим» включает:

- розничную торговлю горючим для автотранспортных средств и мотоциклов;

- розничную торговлю горючим для автотранспортных средств через сеть автозаправочных станций;

- розничную торговлю масляными материалами и охлаждающими жидкостями для автотранспортных средств.

Этот класс не включает оптовую торговлю горючим (класс 46.71) и розничную торговлю сжиженным газом для приготовления еды или отопления (класс 47.78).

Ограничения по видам деятельности, при осуществлении которых субъект хозяйствования не может быть плательщиком единого налога, установлены в п. 291.5 ст. 291 НК Украины.

Согласно пп. 3) пп. 291.5.1 п. 291.5 НК Украины не могут быть плательщиками единого налога субъекты хозяйствования (юрлица и физические лица-предприниматели), которые, в том числе, осуществляют производство, экспорт, импорт, продажу подакцизных товаров (кроме розничной продажи горюче-смазочных материалов в емкостях до 20 л).

Исходя из анализа данной нормы, по нашему мнению, запрет распространяется исключительно на подакцизные товары, в том числе это относится и к указанному исключению – розничной продаже горюче-смазочных материалов в емкостях до 20 л, которые, в свою очередь, также в понимании указанной выше нормы должны относиться к подакцизным товарам.

При этом далеко не все горюче-смазочные материалы являются подакцизными. Так, согласно п. 215.1 ст. 215 НК Украины к подакцизным товарам относятся спирт этиловый и другие спиртовые дистилляторы, алкогольные напитки, пиво; табачные изделия, табак и промышленные заменители табака; нефтепродукты, сжижений газ; автомобили легковые, кузова к ним, прицепы и полуприцепы, мотоциклы.

Пп. 215.3.4 пп. 215.3 ст. 215 НК Украины содержит описание подакцизного товара (продукции) «нефтепродукты, сжиженый газ». Моторные масла в данном перечне отсутствуют, т.е. не являются подакцизными товарами.

Соответственно, по нашему мнению, установленный пп. 3) пп. 291.5.1 п. 291.5 НК Украины запрет на торговлю моторными маслами вообще не распространяется, поскольку они не являются в понимании НК Украины подакцизным товаром.

Однако с подобной трактовкой норм НК Украины может не согласиться налоговая служба, и это необходимо учитывать. Относительно же мнения налоговой службы о том, что с кодом 47.30 нельзя работать на едином налоге, то подобная позиция является необоснованной, исходя из следующих аргументов.

Виды услуг, указанные в п. 291.5 ст. 291 НК Украины (в том числе и в пп. 3) пп. 291.5.1), не являются объектами классификации в КВЭД. По КВЭД может быть классифицирована именно экономическая деятельность по предоставлению (поставке) услуг. При этом НК Украины, указывая запрещенные для осуществления на едином налоге виды деятельности, вполне обоснованно, с учетом преимущественно статистического значения КВЭД, не содержит ссылок на конкретные классификационные коды по КВЭД для таких видов деятельности.

Сам код вида деятельности не создает прав или обязанностей для субъекта хозяйствования и не вызывает никаких правовых последствий. Соответственно, классификационные коды видов экономической деятельности субъекта хозяйствования по КВЭД не могут быть определяющим критерием для применения к нему п. 291.5 ст. 291 НК Украины (в том числе пп. 3) пп. 291.5.1).

Использование КВЭД в других целях кроме статистической, в частности для определения соответствия субъекта хозяйствования требованиям п. 291.5 ст. 291 НК Украины, может осуществляться по собственным правилам органов налоговой службы. Однако в этом случае они должны предоставить надлежащее объяснение такого использования.

Таким образом, в любом случае субъект хозяйствования имеет право осуществлять деятельность по розничной продаже горюче-смазочных материалов в емкостях до 20 л на третьей группе плательщиков единого налога, при условии соответствия требованиям п. 291.4 ст. 291 НК Украины. Это право прямо предусмотрено вышеуказанным пп. 3) пп. 291.5.1 п. 291.5 НК Украины.

Розничная продажа горюче-смазочных материалов в емкостях до 20 л относится к классу 47.30 как «розничная торговля масляными материалами и охлаждающими жидкостями для автотранспортных средств». При этом установление налоговым органом каких либо ограничений на осуществление деятельности на едином налоге исключительно на том основании, что данная деятельность относится к классу КВЭД 47.30, является неправомерным.

Так какой КВЕД выбрали? Вопрос стал весьма актуален для меня. Ст. 291.5 НКУ Не можуть бути платниками ЕП:
-......;
3) виробництво, експорт,iмпорт, продаж пiдакцизних товарiв (крiм роздрiбного продажу паливно-мастильних метерiалiв в емн. до 20л ).
Т.е. НКУ такая деятельность на ЕН не противоречит,а вот ГНС упирается.
irina zhurova
 
Сообщений: 209
Зарегистрирован: 19 апр 2011, 13:46
Благодарил (а): 149 раз.
Поблагодарили: 41 раз.

UNREAD_POST irina zhurova » 03 июн 2013, 20:03

Эпопея продолжается с этими несчастными автомаслами. Отволокла заявление на единый налог . "Низзззя да вы что???" Так говорю вот НКУ написано что в емкости до 20 литров и т.д. "Неттттъъъ, киевская проверка лишила уже одних единого налога, они даже судились. Мало ли что в НКУ написано." Пойду к начальнику коллективно НКУ читать... :ga-ze-ta;
irina zhurova
 
Сообщений: 209
Зарегистрирован: 19 апр 2011, 13:46
Благодарил (а): 149 раз.
Поблагодарили: 41 раз.

UNREAD_POST VOA » 22 июн 2014, 12:1517:06:2014 г.
Якщо при наданні фізичною особою - платником єдиного податку послуг з технічного обслуговування транспортного засобу здійснюється заміна мастила (оливи), така діяльність не відноситься до роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів. Це пов’язано із тим, що:
операції із заміни мастил під час технічного обслуговування автомобіля не є торгівлею. Торговельна діяльність — це ініціативна, систематична, виконувана на власний ризик для одержання прибутку діяльність юридичних і фізичних осіб щодо купівлі та продажу товарів кінцевим споживачам або посередницькі операції, або діяльність із надавання агентських, представницьких, комісійних та інших послуг у просуванні товарів від виробника до споживача (п.4.2 Національного стандарту України ДСТУ 4303-2004 «Роздрібна та оптова торгівля. Терміни та визначення понять»);
аміна мастил та оливи відноситься до технічного обслуговування автомобільного транспорту згідно з примірними переліками з технічного обслуговування автомобільного транспорту, наведеними в додатках А, Б, В до Положення про технічне обслуговування і ремонт дорожніх транспортних засобів автомобільного транспорту, затвердженого наказом Мінтрансу України від 30.03.1998 №102.
ГУ Миндоходов в Днепропетровской области
http://stopfake.org/ Бывают такие решения, после принятия которых тараканы в голове аплодируют стоя.
Аватар пользователя
VOA
 
Сообщений: 5458
Зарегистрирован: 07 сен 2012, 21:37
Благодарил (а): 1860 раз.
Поблагодарили: 2152 раз.

UNREAD_POST Руся-2 » 22 июн 2014, 13:34

irina zhurova писал(а):Эпопея продолжается с этими несчастными автомаслами. Отволокла заявление на единый налог . "Низзззя да вы что???" Так говорю вот НКУ написано что в емкости до 20 литров и т.д. "Неттттъъъ, киевская проверка лишила уже одних единого налога, они даже судились. Мало ли что в НКУ написано." Пойду к начальнику коллективно НКУ читать... :ga-ze-ta;

Это из "Загальнодоступного інформацыйно-довідкового ресурсу" с сайта Миндоходов Украины:
107.03
Чи має право ФОП - платник ЄП здійснювати продаж паливно-мастильних матеріалів (ПММ) у тарі місткістю 20 літрів включно?
Повна:
Відповідно до пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 295 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755 – VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання (фізичні особи - підприємці), які здійснюють, зокрема, виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів у тарі місткістю до 20 літрів та діяльності, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин).
Виходячи із зазначеного, фізичні особи – підприємці - платники єдиного податку мають право здійснювати виключно роздрібний продаж паливно-мастильних матеріалів у тарі місткістю до 20 літрів.
Здійснювати роздрібний продаж паливно-мастильних матеріалів у тарі місткістю 20 літрів та більше, а також оптовий продаж таких товарів незалежно від об’єму тари, фізичним особам – підприємцям - платникам єдиного податку не дозволяється.

109.03
Чи має право СГ платник ЄП ФОП здійснювати продаж паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів без РРО з 01.01.2012 р.?
Коротка та повна відповіді ідентичні:
Згідно з п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями платники єдиного податку першої - третьої груп не застосовують реєстратори розрахункових операцій.
Відповідно до п. 6 ст. 9 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок.

За это сообщение автора Руся-2 поблагодарил:
irina zhurova
Руся-2
 
Сообщений: 557
Зарегистрирован: 21 апр 2014, 16:10
Благодарил (а): 31 раз.
Поблагодарили: 144 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в ЕДИНЫЙ НАЛОГ (ЧПЕН)

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, Ya