Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Условия перехода на единый налог

Путеводитель по разделу. Все о частных предпринимателях-единоналожниках (ЧПЕНах)

Модератор: konsult

UNREAD_POST vins » 10 май 2011, 10:07

Долг по уплате налогов - основание для отказа в выдаче свидетельства об уплате ЕН

НКУ не поменял позиции налоговиков в этом вопросе :(


ЄДИНА БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Чи є причиною для відмови у видачі Свідоцтва ЄП ФОП у разі наявної заборгованості по штрафних санкціях та пені за несвоєчасну сплату податків і зборів (обов'язкових платежів)?
Згідно зі статтею 4 Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" із змінами та доповненнями, однією з вимог набуття суб'єктом малого підприємництва права на застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності є сплата всіх установлених податків, зборів (обов'язкових платежів) за попередній звітний (податковий) період. Наявність у суб'єкта господарювання податкового боргу є підставою для відмови у задоволенні письмової заяви останнього щодо видачі йому Свідоцтва про сплату єдиного податку. Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV податковий борг - сума грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання. Тобто, заборгованість по штрафних санкціях та пеня за несвоєчасну сплату податків і зборів (обов’язкових платежів) може бути підставою для відмови у видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку.

За это сообщение автора vins поблагодарили: 2
Аll, konsult
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2906 раз.

UNREAD_POST vins » 24 май 2011, 15:15

vins писал(а):Долг по уплате налогов - основание для отказа в выдаче свидетельства об уплате ЕН


А вот долг по ЕСВ - не основание

ЄДИНА БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Чи є підставою для відмови у видачі Свідоцтва про сплату ЄП ФОП у разі наявності заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування?
Відповідно до підрозділу 8 розділу ХХ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV (далі – ПКУ), з 1 січня 2011 року до внесення змін до розділу XIV ПКУ в частині оподаткування суб’єктів малого підприємництва норми Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» (далі – Указ) застосовуються з урахуванням такої особливості: - нарахування, обчислення та сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування здійснюються суб’єктами малого підприємництва, які сплачують єдиний податок відповідно до Указу у порядку, визначеному Законом України від 8 липня 2010 року № 2464-IV «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Згідно із ст. 4 Указу для переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єкт малого підприємництва подає письмову заяву до органу державної податкової служби за місцем державної реєстрації, в якій зазначає обрану ним ставку єдиного податку. Заява подається не пізніше ніж за 15 днів до початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу) за умови сплати всіх установлених податків та обов'язкових платежів за попередній звітний (податковий) період. Відповідно до п. 6.1 та п. 6.2 ст. 6 ПКУ податком є обов’язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до ПКУ. Збором (платою, внеском) є обов’язковий платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників зборів, з умовою отримання ними спеціальної вигоди, у тому числі внаслідок вчинення на користь таких осіб державними органами, органами місцевого самоврядування, іншими уповноваженими органами та особами юридично значимих дій. При цьому, ст. 9 та ст. 10 ПКУ обумовлено, що до загальнодержавних та місцевих податків і зборів не віднесено збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування Враховуючи вищевикладене, заборгованість у вигляді єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не є підставою для відмовлення у видачі фізичній особі – підприємцю Свідоцтва про сплату єдиного податку.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2906 раз.

UNREAD_POST vins » 03 июн 2011, 16:22

Я ФОП прийняв рішення перейти на спрощену систему оподаткування. Чи можна надати заяву про перехід на спрощену систему оподаткування в електронному вигляді за допомогою засобів телекомунікаційного?
Відповідь. Відповідно до ст. 4 Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727/98 „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва” із змінами та доповненнями для переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єкт малого підприємництва подає письмову заяву до органу державної податкової служби за місцем державної реєстрації за формою, визначеною наказом ДПА України від 29.10.99 № 599 „Про затвердження Свідоцтва про сплату єдиного податку та Порядку його видачі”. У заяві про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності фізична особа – підприємець зазначає дату переходу на спрощену систему оподаткування та підтверджує, що платнику податку відомі положення Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку суб'єктом малого підприємництва - фізичною особою, граничний щомісячний термін сплати єдиного податку та сума єдиного податку, належна до щомісячної сплати. При цьому, заява про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності може бути подана суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою як особисто так і надіслана поштою. Відповідно до преамбули Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку, затвердженої наказом ДПА України від 10 квітня 2008 року № 233 (далі – Інструкція), подання платниками податків до органів держаної податкової служби України в електронній формі із використанням електронного цифрового підпису передбачено для податкової звітності. Згідно із п. 1 р. І Інструкції податкова звітність – це документи, які відповідно до законодавства подаються платником податків до органів ДПС і на підставі яких здійснюються нарахування та/або сплата податку, збору (обов’язкового платежу). Враховуючи те, що заява про перехід на спрощену систему оподаткування не підпадає під визначення „податкової звітності”, тобто не здійснюється нарахування та сплата єдиного податку, то фізична особа – підприємець не має право надавати її в електронному вигляді за допомогою засобів телекомунікаційного зв'язку у централізованій системі електронної звітності.

ДПІ у Голосіївському районі м. Києва
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2906 раз.

UNREAD_POST konsult » 08 июн 2011, 14:42

Здесь налоговики "немного" перебрали в плане списка документов, которые нужно подать для перехода на единый налог.

Переход на упрощенную систему налогообложения (единый налог)
Государственная налоговая инспекция в г.Керчи напоминает:
Физическим лицам - предпринимателям, принявшим решение о переходе с 1 июля 2011г. на упрощенную систему налогообложения (единый налог), необходимо до 15 июня 2011г. предоставить в Государственную налоговую инспекцию по адресу: ул. Борзенко, 40, ком. 305 следующие документы:
1. Заявление на право применения упрощенной системы налогообложения, учета и отчетности с отметкой об отсутствии задолженности по налогам и обязательным платежам, которая ставится в ком. 402 (с 15-00 до 18-00);
2. Квитанцию об уплате единого налога за период не менее чем за календарный месяц по установленной ставке;
3. Справку с Пенсионного фонда об отсутствии задолженности;
4. Трудовые договоры и их копии (при наличии наемных лиц);
5. Лицензию и ее копию, если выбранный вид деятельности подлежит лицензированию;
6. Разрешение на размещение объекта торговли или услуг и его копия (при осуществлении торговой деятельности).


Первые два пунта - да. Остальное отсебятина.
Плюс заявление о переходе с платежкой 15 июня тоже можно подать (то есть правильнее говорить не "до 15 июня", а "не позже 15 июня").

За это сообщение автора konsult поблагодарил:
vins
Аватар пользователя
konsult
 
Сообщений: 694
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 14:51
Благодарил (а): 197 раз.
Поблагодарили: 271 раз.

UNREAD_POST Аll » 08 июн 2011, 16:33

Вчера сдали в налоговую заявление на переход юрлица на единый налог.
Документов никаких не надо, кроме заявления Сказали сходить в 2 кабинета, где сами сделали отметки об отсутствии задолженностей глядя в свои компы.
Все заняло 20 минут.

Но. Если вновь созданное юрлицо - 10%.
Другие юрлица - только на 6% + обязательная регистрация плательщиком НДС.

За это сообщение автора Аll поблагодарил:
konsult
Аватар пользователя
Аll
 
Сообщений: 495
Зарегистрирован: 29 янв 2011, 13:37
Благодарил (а): 517 раз.
Поблагодарили: 119 раз.

UNREAD_POST konsult » 08 июн 2011, 17:40

Заметка налоговиков - по физлицам.
Юрлицам, действительно, даже документ об уплате ЕН не нужно подавать.
По юрлицам, да, не пускают на НДС (6 % с НДС) всех, кто, по мнению, налоговиков не может им (плательщиком НДС) быть.
А почему не пускают на 10 % действующих?
Аватар пользователя
konsult
 
Сообщений: 694
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 14:51
Благодарил (а): 197 раз.
Поблагодарили: 271 раз.

UNREAD_POST vins » 05 авг 2011, 10:47

В заявлении о выдаче Свидетельства на уплату ЕН можно указывать только те виды деятельности, которые были указаны в ЕГР при регистрации субъекта хозяйствования

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
ЄДИНА БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ


Чи є підставою для відмови щодо застосування спрощеної системи оподаткування той факт, що види діяльності, зазначені у заяві про видачу Свідоцтва про право сплати ЄП, не відповідають видам діяльності, які були зазначенні при реєстрації СПД?


Відповідно до п. 2 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом ДПА України від 29 жовтня 1999 р. N 599, підставою для видачі Свідоцтва є подання суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою письмової заяви згідно з додатком 1 до цього Порядку та платіжного документа (квитанція, копія платіжного доручення з відміткою банківської установи) про сплату (перерахування) єдиного податку за період не менше ніж календарний місяць. Заява має бути подана не пізніше ніж за 15 днів до початку кварталу, з якого він обирає спосіб оподаткування доходів за єдиним податком за умови сплати всіх установлених податків та обов'язкових платежів, термін сплати яких настав на дату подання заяви. Орган державної податкової служби за місцем державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи за наявності платіжного документа про сплату єдиного податку зобов'язаний протягом 10 робочих днів після отримання заяви безоплатно видати Свідоцтво або надати письмову мотивовану відмову.

Згідно з п. 4 ст. 17 Закону України від 15.05.2003 N 755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", із змінами та доповненнями (далі - Закон N 755), в Єдиному державному реєстрі повинні міститися відомості щодо фізичної особи - підприємця, зокрема, щодо імені фізичної особи; ідентифікаційного номера фізичної особи - платника податків або номера та серії паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади і мають відмітку у паспорті); місце проживання; види діяльності; інш.

У разі, якщо суб'єкт підприємницької діяльності - підприємець бажає здійснювати інші види діяльності, які не зазначені в Єдиному державному реєстрі, фізичній особі - підприємцю необхідно внести зміни до Єдиного державного реєстру.

 Таким чином, якщо види діяльності, зазначені у заяві про видачу Свідоцтва про право сплати єдиного податку, не відповідають видам діяльності, які зазначенні в Єдиному державному реєстрі, податковий орган може відмовити у видачі Свідоцтва, надавши платнику податків письмову мотивовану відповідь протягом 10 робочих днів після отримання заяви.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2906 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в ЕДИНЫЙ НАЛОГ (ЧПЕН)

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, imbir63, MR, Ya