Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Откуда видно, какие виды деятельности выбрал ЧП на общей сис

учет доходов и расходов, уплата ЕСВ, приостановка деятельности, РРО...

Модератор: konsult

UNREAD_POST anton » 20 дек 2010, 21:30

Откуда узнать, какие виды предпринимательской деятельности выбрал ЧП на общей системе, ведь в свидетельстве о государственной регистрации такие виды не указываются?
Как предприятию это обосновать, чтобы не выступать налоговым агентом в отношении ЧП на общей системе?
anton
 
Сообщений: 128
Зарегистрирован: 23 ноя 2010, 23:38
Благодарил (а): 28 раз.
Поблагодарили: 5 раз.

UNREAD_POST konsult » 21 дек 2010, 10:37

Свое мнение высказал здесь -http://buhforum.com/viewtopic.php?f=9&t=116

177.8 Під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від операцій, здійснюваних в межах обраних ним видів діяльності, суб’єкт господарювання, який нараховує (виплачує) такий дохід, не утримує податок на доходів у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, який отримує такий дохід, надано копію свідоцтва про державну реєстрацію його як суб’єкта підприємницької діяльності.


Мне лично ближе вариант, что законодатель просто "коряво" высказался, имея в виду, что выплата дохода предпринимателю осуществляется именно по предпринимательской сделке, а не по зарплате, или по сделке, которую гражданин заключил с налоговым агентом не как предприниматель, а как обычное физлицо.
Поскольку контролировать вид деятельности того же предпринимателя на общей системе - идея бредовая достаточно:
- Применять предпринимательские правила налогообложения он может к доходам от любой незапрещенной хозяйственной деятельности (хотя налоговики и выдвигали в свое время бредовые идеи о том, что если деятельность не была указана в регистрационной карточке при регистрации, надо внести в нее изменения и только потом можно ей заниматься). Поэтому просто теряется смысл контроля,
- статсправку ксерить? (в свидетелстве о госрегистрации виды деятельности не перечисляются).
То есть считаю, что в п. 177.8 речь идет лишь о том, что если выплата дохода осуществляется в рамках предпринимательской деятельности, то берешь ксерокопию Свидетельства о госрегистрации (предприниматель соответственно должен ее выдать, иначе на руки получит только часть выплаты, уменьшенную на сумму НДФЛ), и спишь спокойно (отчитавшись конечно). НДФЛ из выплаты удерживать и перечислять в бюджет не нужно.

PS Может, конечно, налоговики начнут говорить, мол бери извлечение из Госреестра по видам деятельности предпринимателя, но это будет жесть вообще.

Дополнено 20.02.2011 г.
Налоговики пошли еще дальше.
Говорят о том, что от предпринимателя нужно получать справку (помимо ксерокопии свидетельства о государственной регистрации), которую тот берет на себя в своем налоговом органе, где указываются:
- виды деятельности из регистрационной карточки
- избранная система налогообложения. Подробнее, см. http://www.buhforum.com/viewtopic.php?p=5094#p5094
Если со справкой возникают затруднения, берем ксерокопию извлечения из Госреестра, где указываются виды деятельности предпринимателя http://buhforum.com/viewtopic.php?p=3863#p3863.
Аватар пользователя
konsult
 
Сообщений: 694
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 14:51
Благодарил (а): 197 раз.
Поблагодарили: 271 раз.

UNREAD_POST simon » 21 дек 2010, 12:19

PS Может, конечно, налоговики начнут говорить, мол бери извлечение из Госреестра по видам деятельности предпринимателя, но это будет жесть вообще.


Лишь один вид деятельности - указанный первым в Регистрационной карточке предпринимателя считается основным, а в извлечении из Госреестра указываются "основные виды деятельности"???
simon
 
Сообщений: 29
Зарегистрирован: 22 ноя 2010, 11:22
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST larisa » 22 дек 2010, 01:29

konsult писал(а):выплата дохода предпринимателю осуществляется именно по предпринимательской сделке, а не по зарплате, или по сделке, которую гражданин заключил с налоговым агентом не как предприниматель, а как обычное физлицо


а откуда это видно? что сделка предпринимательская, а не с простым физлицом?
По большому же счету, физлицо может выбирать, в качестве кого ему заключать сделку - в качестве предпринимателя или как простому физлицу.

А кстати, может быть физлицу, которое зарегистрировано как ФЛП на общей системе, заключить какой-то договор как простому физическому лицу с уплатой 15 процентов НДФЛ?
Аватар пользователя
larisa
 
Сообщений: 172
Зарегистрирован: 21 ноя 2010, 20:54
Благодарил (а): 38 раз.
Поблагодарили: 37 раз.

UNREAD_POST konsult » 22 дек 2010, 12:20

а откуда это видно? что сделка предпринимательская, а не с простым физлицом?

Из договора, акта, расчетных документов, др. доков, где будет написано ФОП Пупкин, или Пупкин, действующий на основании Свидетельства о госрегистарции ...

По большому же счету, физлицо может выбирать, в качестве кого ему заключать сделку - в качестве предпринимателя или как простому физлицу.

Да, может выбирать.
Сколько лет налоговики пытались доказать, что недвижимость единоналожник может продавать как обычный гражданин, а как предприниматель не может.
Плюс ситуация со сдачей в аренду недвижимости. Может быть предпринимателем но сдавать как обычное физлицо.
Есть еще масса примеров из практики.

А кстати, может быть физлицу, которое зарегистрировано как ФЛП на общей системе, заключить какой-то договор как простому физическому лицу с уплатой 15 процентов НДФЛ?


Если вы намекаете на экономическую целесообразность, то нужно учесть:
- 15 % от вала, а не от чистого дохода,
- если работа или услуга (аренда не считается) - заказчик субъект хозяйствования помимо удержания НДФЛ должен обложить выплату ЕСВ (за счет своих средств "начисления" - 34,7 %, за счет выплаты "удержания" - 2,6 %, подробнее http://buhforum.com/viewtopic.php?f=16&t=87)
- могут быть барьеры в виде лицензии (хотя сейчас маловероятно http://buhforum.com/viewtopic.php?f=27&t=81)
Аватар пользователя
konsult
 
Сообщений: 694
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 14:51
Благодарил (а): 197 раз.
Поблагодарили: 271 раз.

UNREAD_POST Ol_ua » 05 мар 2011, 08:56

# Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування здійснювати інші види діяльності, які не внесені нею до Єдиного державного реєстру?
# Коротка відповідь : Діє з 01.01.2011 Фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування має право здійснювати інші види діяльності, однак порядок оподаткування доходів, отриманих від цих видів діяльності, буде відбуватися за загальними правилами, які встановлені для платників податку - фізичних осіб.
# Повна відповідь : Діє з 01.01.2011 Відповідно до п. 4 ст. 17 Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців" із змінами та доповненнями в Єдиному державному реєстрі містяться відомості щодо видів діяльності, які здійснює або планує здійснювати фізична особа – підприємець. У разі якщо суб’єкт підприємницької діяльності - підприємець бажає здійснювати інші види діяльності, які не зазначені в Єдиному державному реєстрі, фізичній особі – підприємцю необхідно внести зміни до Єдиного державного реєстру. Відповідно до пп. 177.8 ст. 177 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV (далі – ПКУ) під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від операцій, здійснюваних в межах обраних ним видів діяльності, суб’єкт господарювання, який нараховує (виплачує) такий дохід, не утримує податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, який отримує такий дохід, надано копію свідоцтва про державну реєстрацію його як суб’єкта підприємницької діяльності. При цьому, п. 177.6 ст. 178 ПКУ передбачено, що у разі якщо фізична особа – підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податку – фізичних осіб. Враховуючи вищевикладене, фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування має право здійснювати інші види діяльності, однак порядок оподаткування доходів, отриманих від цих видів діяльності, буде відбуватися за загальними правилами, які встановлені для платників податку - фізичних осіб.
Аватар пользователя
Ol_ua
 
Сообщений: 585
Зарегистрирован: 04 дек 2010, 22:20
Благодарил (а): 80 раз.
Поблагодарили: 77 раз.

UNREAD_POST vins » 25 мар 2011, 08:44

Таки приобретает вопрос повышенную актуальность

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
ЛИСТ від 09.03.2011 р. N 2390


Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців, регулюються Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон). З метою забезпечення органів державної влади, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців ведеться Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - ЄДР). Згідно частини четвертої статті 17 Закону в ЄДР повинні міститися, зокрема, відомості про види діяльності, які здійснює фізична особа - підприємець. Оскільки Ви бажаєте змінити вид діяльності, то Ви маєте звернутися до державного реєстратора за місцем Вашого проживання (згідно статті 5 Закону державна реєстрація фізичних осіб - підприємців проводиться державним реєстратором виключно у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або у районній, районній у містах Києві та Севастополі державній адміністрації за місцем проживання фізичної особи - підприємця).

Порядок проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу - підприємця, що пов'язані зі зміною імені фізичної особи, місця її проживання, ідентифікаційного номера фізичної особи - платника податків або номера та серії паспорта фізичної особи, яка через свої релігійні або інші переконання відмовилася від прийняття ідентифікаційного номера, визначений статтею 45 Закону.

Разом з тим, враховуючи те, що на практиці виникає необхідність змін щодо видів діяльності фізичної особи - підприємця, державні реєстратори мають можливість вносити такі зміни, що проводиться державним реєстратором на підставі наданої заявником реєстраційної картки за формою N 11. Таким чином, захищаються права та законні інтереси суб'єктів господарювання.

Якщо документ для проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу - підприємця подається фізичною особою - підприємцем особисто, державному реєстратору додатково пред'являється паспорт. Для проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу - підприємця уповноважена особа повинна пред'явити свій паспорт та документ, що засвідчує її повноваження.

Щодо плати за проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу - підприємця, пов'язану із зміною видів діяльності, слід зазначити, що статтями 10 та 45 Закону не передбачено здійснення плати за проведення зазначених реєстраційних дій.

За это сообщение автора vins поблагодарил:
Heloise
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в ОБЩАЯ СИСТЕМА

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Gb, Ya