Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

О переходе единоналожника на общую систему

учет доходов и расходов, уплата ЕСВ, приостановка деятельности, РРО...

Модератор: konsult

UNREAD_POST ЧПЕН_2011 » 20 ноя 2010, 10:57

Как оно планируется работать на общей в 2011 г?
понятно, что РРО, но с юриками можно и по безналу вообще. А как подоходный будет уплачиваться? Как и сейчас или новации какие есть?
Аватар пользователя
ЧПЕН_2011
 
Сообщений: 56
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 10:47
Благодарил (а): 3 раз.
Поблагодарили: 25 раз.

UNREAD_POST методолог » 21 ноя 2010, 13:06

ЧПЕН_2011 писал(а):Как оно планируется работать на общей в 2011 г?
понятно, что РРО, но с юриками можно и по безналу вообще. А как подоходный будет уплачиваться? Как и сейчас или новации какие есть?


изучайте пока это. Текст НК с моими небольшими комментариями в [квадратных скобках].

Стаття 177. Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування
177.1. Доходи фізичних осіб - підприємців, отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності, оподатковуються за ставками, визначеними у пункті 167.1 статті167 цього розділу. [т.е. 15 %, а если месячный доход превышает 10 минзапрплат - то превышение по ставке 17 %]
177.2. Об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи-підприємця. [раньше было также]
177.3. Для фізичної особи - підприємця, зареєстрованого як платник податку на додану вартість, не включаються до витрат і доходу суми податку на додану вартість, які входять до ціни придбаних або проданих товарів (робіт, послуг).
177.4. До переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, які включаються до витрат виробництва (обігу) згідно з розділом ІІІ цього Кодексу. [т.е. смотреть состав расходов как и у плательщиков налога на прибыль, по сути раньше была такая же идея. кроме того, нет возможности учета расходов по нормам]
Не належать до витрат фізичної особи - підприємця вартість придбаного рухомого і нерухомого майна, яке підлягає державній реєстрації, у разі якщо таке майно придбано до державної реєстрації фізичної особи - суб’єктом підприємницької діяльності та/або не використовується у такій діяльності. [важное уточнение. раньше такого не было в связи с чем было множество споров]
177.5. Фізичні особи - підприємці, подають органу державної податкової служби податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року в строки, встановлені цим Кодексом для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.
177.5.1. Авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно, але не менше ніж 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах), та сплачуються до бюджету по 25 відсотків щокварталу: до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада. [раньше таких условий для авансовых взносов не было]
177.5.2. Фізичні особи - підприємці, які зареєстровані протягом року або перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування чи сплачували фіксований податок до набрання чинності цим Кодексом, подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочата така діяльність, або відбувся перехід на загальну систему оподаткування. Вперше зареєстровані підприємці в податковій декларації також зазначають інформацію про майновий стан та доходи станом на дату державної реєстрації підприємцем. Платники податку розраховують та сплачують авансові платежі у строки, визначені у підпункті 177.5.1 пункту 177.5 цього розділу, які настануть у звітному податковому році.
177.5.3. Остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно за даними, зазначеними у річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи та суми плати за торговий патент на підставі документального підтвердження факту їх сплати.
Надмірно сплачені суми податку підлягають зарахуванню у рахунок майбутніх платежів з цього податку або поверненню платнику податку у порядку, передбаченому цим Кодексом.
177.6. Якщо фізична особа - підприємець отримує інші доходи ніж від провадження підприємницької діяльності, в межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими цим Кодексом для платників податку - фізичних осіб. [ну понятно, что зарплата будет облагаться как зарплата]
177.7. Фізична особа - підприємець вважається податковим агентом працівника - фізичної особи, що перебуває з нею у трудових, цивільно-правових відносинах або будь-якої іншої фізичної особи стосовно будь-яких оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) на користь такої особи. [тоже ничего нового]
177.8 Під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від операцій, здійснюваних в межах обраних ним видів діяльності, суб’єкт господарювання, який нараховує (виплачує) такий дохід, не утримує податок на доходів у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, який отримує такий дохід, надано копію свідоцтва про державну реєстрацію його як суб’єкта підприємницької діяльності. Це правило не застосовується у разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи/надання послуги згідно із цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до підпунктів 14.1.197 та 14.1.224 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу. [появилась определенность по поводу того, что нужно иметь юрику для неудержания налога. В очередной раз возникла необходимость четкого разграничения трудового и гражданско-правового договора]
177.9. Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем, яка обрала іншу систему оподаткування доходів від провадження господарської діяльності, здійснюється за правилами, встановленими цим Кодексом.
177.10. Фізичні особи - підприємці зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару. [!!!!!!!!!]
Форма Книги обліку доходів і витрат та порядок її ведення визначаються центральним органом державної податкової служби.
Фізичні особи - підприємці застосовують реєстратори розрахункових операцій відповідно до Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
177.11. Фізичні особи - підприємці подають річну податкову декларацію в строк, визначений підпунктом 49.7.3 пункту 49.7 статті49 розділу ІІ цього Кодексу, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають відобразити інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.
177.12. Іноземці та особи без громадянства, які зареєстровані підприємцями згідно із законодавством України, є резидентами, і на них розповсюджується дія пункту 177.11 цієї статті.


Будут вопросы - спрашивайте!

За это сообщение автора методолог поблагодарил:
plohish
методолог
 
Сообщений: 71
Зарегистрирован: 21 ноя 2010, 12:46
Благодарил (а): 1 раз.
Поблагодарили: 16 раз.

UNREAD_POST ФЛ7 » 22 ноя 2010, 00:19

А как подоходный будет уплачиваться? Как и сейчас или новации какие есть?

Ну, подоходный, это еще полбеды.
ЕСВ (единый социальный взнос) - вот где тяжеловес.
Предпринимателю на общей системе его (ЕСВ) нужно будет платить "за себя" по ставке 34,7 % от чистого дохода. А можно ли его будет соптимизировать так, как сейчас можно оптимизировать взнос в ПФУ "за себя", пока не ясно.

А то что нет упоминания об упрощенном бухучете для общей системы налогообложения предпринимателей - это радует.
Хотя, может увидим ту Книгу учета доходов и расходов и порядок ее ведения от ГНАУ и прозреем. :o
Аватар пользователя
ФЛ7
 
Сообщений: 211
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 01:05
Благодарил (а): 39 раз.
Поблагодарили: 70 раз.

UNREAD_POST ЧПЕН_2011 » 22 ноя 2010, 00:28

ФЛ7 писал(а):
Предпринимателю на общей системе его (ЕСВ) нужно будет платить "за себя" по ставке 34,7 % от чистого дохода. А можно ли его будет соптимизировать так, как сейчас можно оптимизировать взнос в ПФУ "за себя", пока не ясно.


упс ... :twisted:
правильно я понимаю, что вся эта налоговая кодификация выливается в: 15 (17) % + 34,7 = 49,7 (51,7) % от моей чистой прибыли, если таки спрыгну на общую? хм :shock:
Аватар пользователя
ЧПЕН_2011
 
Сообщений: 56
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 10:47
Благодарил (а): 3 раз.
Поблагодарили: 25 раз.

UNREAD_POST buhik » 22 ноя 2010, 01:40

А можно ли его будет соптимизировать так, как сейчас можно оптимизировать взнос в ПФУ "за себя", пока не ясно.

Про вот это больно хочется послушать. Просветите, если не секрет
buhik
 
Сообщений: 59
Зарегистрирован: 22 ноя 2010, 01:14
Благодарил (а): 13 раз.
Поблагодарили: 5 раз.

UNREAD_POST ФЛ7 » 22 ноя 2010, 02:56

ЕСВ у предпринимателя на общей системе исчисляться в конечном итоге будет от месячного чистого дохода (т.е. от прибыли). При этом ЕСВ будет облагаться сумма в пределах 15 прожит минимумов (сейчас это 907 грн. х 15). Т.е. если месячный чистый доход будет превышать 15 прожит минимумов (грубо 15 000 грн.), то ЕСВ нужно будет платить только с указанной суммы, "лишек" не облагается.

Что до оптимизаций. Сейчас предприниматели по похожей схеме платят взнос в ПФУ "за себя" по ставке 33,2 % от чистого дохода. Тоже в пределах 15 прожит минимумов.
Так вот сейчас можно смело весь чистый доход квартала "бросать" на доход одного месяца. Тогда получается, что ограничение в 15 прожит минимумов применяется по сути к квартальному чистому доходу, а не к месячному.
Пример:
чистый доход октября - 11 тыс.грн., чистый доход ноября - 5 тыс.грн., чистый доход декабря - 4 тыс.грн.
Можно тупо в персонификации все так и показать, тогда придется уплатить 33,2 % от 20 тыс.грн., а можно все сбросить на один месяц: октябрь - 0 грн., ноябрь - 0 грн., декабрь - 20 тыс.грн. Тогда взнос заплатим только от суммы, равной 15 прожит минимумам декабря (то есть от 13830 грн. 15 х 922 грн).
Некоторые поступают еще наглее. Например, на один месяц сбрасывают доходы полугодия. Но за это можно поплатиться.

Предположительно подобным образом можно будет действовать и с ЕСВ. Единственное, такая оптимизация станет немного дороже - поскольку к сброшенному на один месяц чистому доходу придется применять ставку НДФЛ не 15 а 17 % (такой доход будет больше 10 минзарплат).
Аватар пользователя
ФЛ7
 
Сообщений: 211
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 01:05
Благодарил (а): 39 раз.
Поблагодарили: 70 раз.

UNREAD_POST ФЛ7 » 26 ноя 2010, 02:19

:?: тут возникает вопрос "можно ли ЕСВ поставить в расходы"?

:!: Можно поскольку у юрлица это идет в расходы, а у предпринимателя на общей системе
177.4. До переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, які включаються до витрат виробництва (обігу) згідно з розділом ІІІ цього Кодексу.

Получается, что в расходы сначала идут уплаченные авансы по ЕСВ, а потом по итогам года: доплата - в расходы, переплата - в доходы.
Аватар пользователя
ФЛ7
 
Сообщений: 211
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 01:05
Благодарил (а): 39 раз.
Поблагодарили: 70 раз.

UNREAD_POST Печкин » 26 ноя 2010, 02:31

ФЛ7 писал(а):Можно поскольку у юрлица это идет в расходы...


в общем да. по 143 НК

143.1. До складу витрат платника податку відносяться суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, у розмірах і порядку, встановлених законом.


вообще интересный вопрос. добавлю в FAQ
живу на Бухфоруме
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST методолог » 26 ноя 2010, 02:40

ФЛ7 писал(а):Получается, что в расходы сначала идут уплаченные авансы по ЕСВ, а потом по итогам года: доплата - в расходы, переплата - в доходы.


а может правильнее потом не доходы, а "минус" расходы?
у юрика то будут доходы в силу спецнормы (136.1.6), но здесь в выручку ж вроде не попадают?
методолог
 
Сообщений: 71
Зарегистрирован: 21 ноя 2010, 12:46
Благодарил (а): 1 раз.
Поблагодарили: 16 раз.

UNREAD_POST ФЛ7 » 27 ноя 2010, 01:13

а может правильнее потом не доходы, а "минус" расходы?

Думаю, все-таки переплату в доходы нужно ставить.
Корректировать расходы - так это же расходы прошлого года. Они уже декларацией закрыты. Нужно ее тогда уточнять (механизма нет, но налоговики разрешают). А зачем? Ведь это не ошибка.
Плюс уточнять всю поданную пенсионную отчтеность (приложение 25 и индани).
Аватар пользователя
ФЛ7
 
Сообщений: 211
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 01:05
Благодарил (а): 39 раз.
Поблагодарили: 70 раз.

UNREAD_POST методолог » 27 ноя 2010, 11:09

В целом согласен, просто хотел обратить внимание, что сумма переплаты ЕСВ не соответствует понятию "виручка у грошовій та негрошовій формі", именно эти, а не какие либо другие суммы, строго говоря, должны попадать в состав доходов.
Хотя сама фраза:
"Об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі)..."

допускает возможность отнесения в доходы любых налогооблагаемых доходов (т.е. тех доходов которые облагаются при их выплате любому физику - непредпринимателю). Но будут и подобные суммы излишне уплаченных налогов облагаться при возврате у физлица - нужно смотреть.
методолог
 
Сообщений: 71
Зарегистрирован: 21 ноя 2010, 12:46
Благодарил (а): 1 раз.
Поблагодарили: 16 раз.

UNREAD_POST КЛЕР » 26 дек 2010, 17:27

С января - переход с ФОП-ЕН на ОСН. Можно ли будет поставить в расходы сумму доплаты в ПФ за 4-й квартал 2010 г., которая будет платиться до 20 января? Если нет - то почему, ведь это связано с предприн.деят-стью.....
КЛЕР
 
Сообщений: 85
Зарегистрирован: 25 дек 2010, 12:28
Благодарил (а): 13 раз.
Поблагодарили: 18 раз.

UNREAD_POST Печкин » 26 дек 2010, 17:32

Приветствую, КЛЕР!

Я, лично, думаю - нельзя :(
Т.е. такая доплата хотя и связана с предпринимательской деятельностью, не имеет непосредственной связи с получением доходов, облагаемых на общей системе.

Но придет konsult - уточнит.
живу на Бухфоруме
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST КЛЕР » 26 дек 2010, 17:37

Ну, собсно говоря, большинство налогов и взносов не связаны с прямым получением доходов.... ЕСВ ведь включается в расходы.
КЛЕР
 
Сообщений: 85
Зарегистрирован: 25 дек 2010, 12:28
Благодарил (а): 13 раз.
Поблагодарили: 18 раз.

UNREAD_POST Печкин » 26 дек 2010, 17:40

КЛЕР писал(а):Ну, собсно говоря, большинство налогов и взносов не связаны с прямым получением доходов.... ЕСВ ведь включается в расходы.


ЕСВ включается.
Но отказывая в расходах по доплате за IV кв я бы делал акцент на том, что не имеет непосредственной связи с получением доходов, облагаемых на общей системе.

Ведь фактически эта доплата уплачивается из доходов, обложенных на ЕН.
живу на Бухфоруме
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

След.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в ОБЩАЯ СИСТЕМА

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Al, Gb, Ya