Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Терминал без кассового аппарата

учет доходов и расходов, уплата ЕСВ, приостановка деятельности, РРО...

Модератор: konsult

UNREAD_POST Лера К. » 04 дек 2012, 18:37

Имеет ли право общесистемщик без кассового аппарата применять терминал? или это считается наличным расчетом?
Лера К.
 
Сообщений: 7
Зарегистрирован: 03 июл 2012, 18:26
Благодарил (а): 1 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

UNREAD_POST Crazy Greta » 04 дек 2012, 19:06

Это безналичный расчет. Но РРО применять нужно (ст. 3 Закона Об РРО).
Все понесете заслуженное наказание! Великий МЯА все видит! (с)

За это сообщение автора Crazy Greta поблагодарил:
Лера К.
Аватар пользователя
Crazy Greta
 
Сообщений: 604
Зарегистрирован: 26 июл 2012, 18:24
Благодарил (а): 210 раз.
Поблагодарили: 99 раз.

UNREAD_POST налоговик » 13 май 2013, 10:57

Использование программно-технического комплекса самообслуживания не требует применения РРО

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
19 березня 2013 року Справа № 21-46а13

...
Згідно зі статтею 1 Закону № 265/95-ВР РРО застосовуються суб'єктами підприємницької діяльності (далі - СПД), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та СПД, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.

Розрахунковою операцією відповідно до статті 2 цього Закону є приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Відповідно до вимог статті 9 Закону № 265/95-ВР РРО не застосовуються при виконанні всіх банківських операцій (крім операцій з купівлі-продажу іноземної валюти).

За змістом статті 2 Закону України від 7 грудня 2000 року № 2121-III «Про банки і банківську діяльність» розрахункові банківські операції - це рух грошей на банківських рахунках, здійснюваний згідно з розпорядженнями клієнтів або в результаті дій, які в рамках закону призвели до зміни права власності на активи.

Згідно з частиною першою статті 295 Господарського кодексу України (далі - ГК) комерційне посередництво (агентська діяльність) є підприємницькою діяльністю, що полягає в наданні комерційним агентом послуг суб'єктам господарювання при здійсненні ними господарської діяльності шляхом посередництва від імені, в інтересах, під контролем і за рахунок суб'єкта, якого він представляє.

Комерційним агентом відповідно до частини другої зазначеної статті Кодексу може бути суб'єкт господарювання, який за повноваженням, основаним на агентському договорі, здійснює комерційне посередництво.

З метою впорядкування здійснення банками, платіжними організаціями та/або членамиплатіжнихсистем операцій із застосуванням ПТКС Правління Національного банку України 5 березня 2008 року прийняло постанову, відповідно до пункту 1 якої операції (приймання готівки для подальшого переказу, операції за допомогою спеціальних платіжних засобів та інші операції, пов'язані з рухом коштів) із застосуванням ПТКС, до яких згідно з їх функціональними можливостями належать банківські автомати самообслуговування, депозитні банкомати, платіжні термінали, термінали самообслуговування тощо, можуть здійснювати банки і небанківські фінансові установи, які відповідно до законодавства України отримали відповідну ліцензію/дозвіл щодо переказу коштів органів державної влади, що здійснюють державне регулювання відповідних ринків фінансових послуг, і є платіжними організаціями та/або членами платіжної системи, а також суб'єкти господарювання, які уклали агентські договори з банками.

Аналіз зазначених норм права дає підстави для висновку, що здійснювані Товариством як агентом Банку операції з приймання від споживачів послуг платежів (готівки) для подальшого їх переказу на рахунок постачальника послуг з використанням ПТКС, які виконуються від імені, в інтересах, під контролем і за рахунок Банку, є озрахунковими банківськими операціями, при виконанні яких РРО та розрахункові книжки відповідно до вимог статті 9 Закону № 265/95-ВР не застосовуються.

Отже, висновок касаційного суду у справі, що розглядається, про протиправність застосування податковим органом до Товариства штрафних (фінансових) санкцій, передбачених Законом № 265/95-ВР, ґрунтується на правильному застосуванні норм матеріального права, тому в задоволенні заяви державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва Державної податкової служби слід відмовити.
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5698
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 806 раз.
Поблагодарили: 2592 раз.

UNREAD_POST Ektala » 29 дек 2013, 15:40

Еще раз, пожалуйста, поясните. Если у меня ООО на единой системе и в уставе есть оптовая и розничная торговля, могу ли я осуществлять продажу товаров за наличный расчет в течении дня, потом пойти в банк и внести деньги от имени клиента на р\с? Я могу в таком случае обойтись без РКК?
Ektala
 
Сообщений: 1
Зарегистрирован: 29 дек 2013, 15:31
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST Hilda » 30 дек 2013, 16:06

Вы можете так делать, но это не законно. Покупатель должен сам ходить в банк и делать платежи. Если попадётесь на том, что принимаете наличные без РРО, могут оштрафовать. Кроме того, Вам от него надо будет получить доверенность, если юр. лицо, или вписать в накладную вместо доверенности его паспортные данные.
Аватар пользователя
Hilda
 
Сообщений: 15
Зарегистрирован: 24 дек 2013, 13:30
Благодарил (а): 41 раз.
Поблагодарили: 4 раз.

UNREAD_POST vikusa » 11 мар 2014, 14:26

Подскажите пожалуйста. Согласно «Закону про РРО», при осуществлении торговли продукцией собственного производства и оказание услуг предприятиями - РРО не применяется. А если на предприятии есть платежный терминал, РРО тоже не обязательно?
vikusa
 
Сообщений: 1
Зарегистрирован: 24 май 2013, 12:51
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST Svetochka » 14 май 2014, 20:19

Добрый день.
Проконсультируйте пожалуйста.
ФОП был на едином налоге, занимался продажей электротоваров. Имел терминал.
Потом его перевели на общую. Но терминалом он также продолжал пользоваться при расчете с клиентами. Но кассового аппарата нету. Что делать в таком случаи? Если штраф? И какой он? И как правильно показать прибыль?
Заранее спасибо за ответ.
Svetochka
 
Сообщений: 1
Зарегистрирован: 14 май 2014, 20:12
Благодарил (а): 1 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST minibuh » 15 май 2014, 00:13

Svetochka писал(а):Добрый день.
Проконсультируйте пожалуйста.
ФОП был на едином налоге, занимался продажей электротоваров. Имел терминал.
Потом его перевели на общую. Но терминалом он также продолжал пользоваться при расчете с клиентами. Но кассового аппарата нету. Что делать в таком случаи? Если штраф? И какой он? И как правильно показать прибыль?
Заранее спасибо за ответ.

1. Ваш ФОП нарушил ст.3 Закона об РРО http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/265 ... arao43#o43 , предусмотрена ответственность ст 17 п.1 http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/265 ... ao129#o129 (но думаю лучше уточнить в информационном департаменте МинхДоха).
2. Или работать по безналичному расчету (оплата наличными через кассу банка от имени клиентов) или обзавестись зарегистрированным,опломбированным кассовым аппаратиком.
3. Доходы отражаете по дате зачисления на счет предпринимателя в книге доходов и расходов согласно утвержденному порядку.

За это сообщение автора minibuh поблагодарил:
Svetochka
minibuh
 
Сообщений: 2247
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 14:00
Благодарил (а): 1246 раз.
Поблагодарили: 897 раз.

UNREAD_POST Mecano » 15 апр 2015, 14:57

У единщика 2 гр. установлен платежный терминал. Подскажите, нужно ли в таком случае устанавливать РРО, или только с 01.01.16?
Mecano
 
Сообщений: 126
Зарегистрирован: 23 дек 2011, 10:41
Благодарил (а): 38 раз.
Поблагодарили: 25 раз.

UNREAD_POST lutishka » 15 апр 2015, 15:04

Mecano писал(а):Подскажите, нужно ли в таком случае устанавливать РРО, или только с 01.01.16?
нужно с 01.01.16, но можно и сейчас, тогда Вас 2 года проверять не будут

За это сообщение автора lutishka поблагодарил:
Mecano
Аватар пользователя
lutishka
 
Сообщений: 2290
Зарегистрирован: 24 ноя 2012, 11:47
Благодарил (а): 947 раз.
Поблагодарили: 1051 раз.

UNREAD_POST vikakool » 15 апр 2015, 17:18

Mecano писал(а):У единщика 2 гр. установлен платежный терминал. Подскажите, нужно ли в таком случае устанавливать РРО, или только с 01.01.16?


Налоговики в свое время настаивали на том, что терминал можно применять только вместе с РРО и что если единщик имел счастье обзавестись терминалом, то ему нужен и РРО, несмотря на освобождение.
vikakool
 
Сообщений: 4081
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 879 раз.
Поблагодарили: 618 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в ОБЩАЯ СИСТЕМА

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, Kamillfo, lutishka, MR, vikakool, Ya