Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Задачка: расчет налогов предпринимателем на общей системе

учет доходов и расходов, уплата ЕСВ, приостановка деятельности, РРО...

Модератор: konsult

UNREAD_POST konsult » 04 авг 2011, 10:42

Selenka писал(а):Что же можно придумать, что бы эти авансы заплатить хотя бы в половину меньше?

Только поставить себе прогнозную сумму чистого дохода вдвое меньше.
С одной стороны у вас в прошлом году не было деятельности на общей системе - значит нет минимального ограничения по авансовым платежам.
177.5.1. Авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно, але не менш як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах), та сплачуються до бюджету по 25 відсотків щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада).

С другой стороны, действия налоговиков в таком случае непредсказуемы.
Selenka писал(а):А если я не заплачу аванс, допустим 600 грн. до 15 августа какие штрафные санкции меня ждут?

штраф:
126.1. У разі якщо платник податків не сплачує суми самостійно визначеного грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
пеня:
129.4. Пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
сейчас учетная ставка НБУ 7,75 % ГОДОВЫХ
то есть пеня за каждый день задержки будет примерно 0,025 % суммы долга, что есть 1,2 х 7,75 % / 365
konsult

Благодарил (а): 197 раз.

UNREAD_POST konsult » 04 авг 2011, 10:55

tan.ira писал(а):Здравствуйте! скажите, пожалуйста, если физлицо предприниматель на общей системе обложения заключит договор подряда с ЧПЕНом будет ли это считаться привлечением наемных работников и нужно ли тогда предпринимателю на общ системе платить налоги за такого работника?

если (одновременно):
- договор будет гражданско-правовым (а не трудовым) не только по названию, но и по своей сути (здесь читаем http://www.buhforum.com/viewtopic.php?p=14883#p14883);
- ЧПЕН представил вам документы для неудержания НДФЛ и ЕСВ (в данном случае копию извлечения из Госреестра + копию Свидетельства плательщика ЕН)
- в Свидетельстве плательщика ЕН есть такой вид деятельности
то платить налоги с вознаграждения по такому договору не нужно.

За это сообщение автора konsult поблагодарил:
tan.ira
konsult

UNREAD_POST Selenka » 04 авг 2011, 10:56

Спасибо за наводку!

konsult писал(а):126.1. У разі якщо платник податків не сплачує суми самостійно визначеного грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом...

В пункте 126. 1 речь идет о обязательствах, а в строке 3. 2 я ставлю планируемую сумму... так что получается за планируемую сумму меня не могут оштрафовать?
Selenka

Благодарил (а): 4 раз.

UNREAD_POST konsult » 04 авг 2011, 11:26

tan.ira писал(а):я предприниматель на общ системе. предприятие А заключило со мной договор-поручение на выполнение определенных работ , а также сдало мне в аренду технику для выполнения этих работ. Для исполнения поручения я заключаю договоры подряда с ЧПЕНами ( они выполняют работы с использованием техники, которую я получила в аренду) и получают оплату за выполненную работу от меня. далее выполненные работы я передаю предприятию А, которое оплачивает вознаграждение мне и возмещает мои расходы на выполнение работ. Мой доход - это вознаграждение по договору-поручения? не должна ли я платить налоги и за ЧПЕНов, которые работали на условиях договора-подряда?

это у вас, похоже, схема для обхода запрета на отнесение в состав расходов средств, выплаченных единонаналожникам.
Но, как по мне, в вашем случае имеет место обычный подрядный договор.
Поэтому в выручку у вас пойдут все средства, а на расходы ваши выплаты ЧПЕНам-субподрядчикам не пойдут, потому как продолжает действовать 139.1.12 НКУ.

tan.ira
konsult

UNREAD_POST konsult » 04 авг 2011, 11:27

Selenka писал(а):Спасибо за наводку!

konsult писал(а):126.1. У разі якщо платник податків не сплачує суми самостійно визначеного грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом...

В пункте 126. 1 речь идет о обязательствах, а в строке 3. 2 я ставлю планируемую сумму... так что получается за планируемую сумму меня не могут оштрафовать?

декларация предпринимателя - уже налоговая декларация
в 3.2. вы сами начисляете себе обязательство по НДФЛ в виде авансов (читайте внимательнее, что вам пишут)
такое обязательство считается согласованным.
konsult

UNREAD_POST LenkaPenka » 05 авг 2011, 15:29

Подскажите пожалуйста.
с 1кв.перешли наобщую сдали декларацию-во 2 кв.подавать декларацию или нет?
Я указала в разделе 3 пунк 3.2 прогнозируемую суму дохода и плачу налог авансами, но декларация идет нарастающим итогом - в разделе 1 пункт 1.3 сума налога меняется, получается ее я не плачу а продалжаю платить анансами-а все остальное по итогам года, пункт 3.1 не заполнять?
Авансы уплаченые по ЕСВ ставить в расход (к общей сумме расходов), а суму чистого дохода уже с учетом ЕСВ-и все это показать в декларации за 2 кв.?
LenkaPenka

Благодарил (а): 0 раз.

UNREAD_POST payer » 07 авг 2011, 12:16

Доброго времени.
В прошлом году деятельность не велась, очікуваний доход указан номинально. В нынешнем - осуществляется.
1. Могу ли увеличить номинальные авансы по ЕСВ до реальных величин, т. е. уплатить больше, не дожидаясь годового перерасчета?
2. Пойдут ли эти увеличенные платежи на затраты нынешнего года (текущего м-ца)?
3. Не зачтут ли их (упаси Бог), як добровільний внесок?
Вопрос вызван необходимостью сглаживания ожидаемого дохода на следующий год, пожалуйста, подскажите.
payer

Благодарил (а): 1 раз.

UNREAD_POST konsult » 08 авг 2011, 15:42

LenkaPenka писал(а):Подскажите пожалуйста.
с 1кв.перешли наобщую сдали декларацию-во 2 кв.подавать декларацию или нет?
Я указала в разделе 3 пунк 3.2 прогнозируемую суму дохода и плачу налог авансами, но декларация идет нарастающим итогом - в разделе 1 пункт 1.3 сума налога меняется, получается ее я не плачу а продалжаю платить анансами-а все остальное по итогам года, пункт 3.1 не заполнять?
Авансы уплаченые по ЕСВ ставить в расход (к общей сумме расходов), а суму чистого дохода уже с учетом ЕСВ-и все это показать в декларации за 2 кв.?

за 2 квартал не нужно подавать
http://buhforum.com/viewtopic.php?p=16641#p16641

внутри года платятся авансы, указанные вами в 3.2 (в вашем случае в декларации за 1 квартал)
итоговый подсчет НДФЛ (по итогам 2011 года) - на основании данных раздела 1.3 итоговой декларации за год
пункт 3.1 заполнять только в декларации за год, как заполнять см. http://buhforum.com/viewtopic.php?p=4494#p4494

да авансы по ЕСВ ставите в расходы (как прочие операционные расходы) в гр. 10 Книги по дате их уплаты. Получается, что чистый доход у вас формируется за вычетом ЕСВ авансов.
konsult

UNREAD_POST konsult » 08 авг 2011, 18:06

payer писал(а):Доброго времени.
В прошлом году деятельность не велась, очікуваний доход указан номинально. В нынешнем - осуществляется.
1. Могу ли увеличить номинальные авансы по ЕСВ до реальных величин, т. е. уплатить больше, не дожидаясь годового перерасчета?
2. Пойдут ли эти увеличенные платежи на затраты нынешнего года (текущего м-ца)?
3. Не зачтут ли их (упаси Бог), як добровільний внесок?
Вопрос вызван необходимостью сглаживания ожидаемого дохода на следующий год, пожалуйста, подскажите.

Интересный вопрос.
С одной стороны, авансы по ЕСВ по сути нигде не начисляются. Давно когда-то начислялись - в пенсионном приложении 24, которое до 1 мая "внутри" года предпринимателем подавалось (в нем предприниматель показывал, сколько он себе насчитал авансов).
С другой стороны, есть достаточно четкая норма (если не вдаваться в нюансы) в Инструкции 21-5, которая определяет размер авансового платежа. Можно говорить, что аванс по ЕСВ должен начисляться именно согласно этой норме.
С третьей стороны, налоговики не уполномочены контролировать уплату ЕСВ и правильность его расчета.

В итоге, можно, наверное, пытаться платить больше ЕСВ и включать его в расходы.
Но не исключено, что налоговики, которые понимают что-то в расчете ЕСВ, будут "цепляться".

payer
konsult

UNREAD_POST bykashka » 13 ноя 2011, 01:02

2755 Яка сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування включається до витрат ФОП на загальній системі оподаткування (сплачена протягом звітного року у вигляді авансових платежів чи остаточно обрахована на підставі річної податкової декларації)?
Повна відповідь : Відповідно до п.177.4. ст.177 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом ІІІ ПКУ. Пунктом. 138.1 ст. 138 розділу ІІІ ПКУ визначено, що витрати, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, складаються із витрат операційної діяльності, які визначаються відповідно до п. 138.4, п. 138.6 - 138.9, пп. 138.10.2 - 138.10.4 п. 138.10, п. 138.11 ст. 138 ПКУ. Згідно із пп. 138.10.4 п. 138.10 ст. 138 ПКУ до інших витрат операційної діяльності, пов'язаних з господарською діяльністю включається сума єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому, ст. 143 ПКУ передбачено, що до складу витрат платника податку відносяться суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, у розмірах і порядку, встановлених Законом України від 8 липня 2010 року № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування". Пунктом 138.2 ст. 138 ПКУ встановлено, що витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визначаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II ПКУ. Порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску передбачений Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, яка затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.10 № 21-5 (далі – Інструкція). Відповідно до пп. 2.1.3 п. 2.1 розділу ІІ Інструкції платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності. Згідно із п. 4.5 розділу IV Інструкції обчислення сум єдиного внеску категорією платників, зазначених у пп. 2.1.3 Інструкції (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), здійснюється на підставі даних річних податкових декларацій та отриманих від податкових органів відомостей про результати перевірок діяльності таких осіб, що призвели до збільшення або зменшення розміру доходу, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому, платники, визначені пп. 2.1.3 Інструкції (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), за себе та членів своїх сімей, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, сплачують єдиний внесок протягом року до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада у вигляді авансових платежів в розмірі 25 відсотків річної суми єдиного внеску, обчисленої від суми, визначеної податковими органами для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності. Суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним до 1 квітня року, наступного за звітним роком, на підставі даних річної податкової декларації. Враховуючи вищевикладене, фізичні особи – підприємці на загальній систему оподаткування мають право включити до складу витрат суму єдиного внеску, яка сплачувалась протягом року у вигляді авансових платежів, за умови наявності підтверджуючих документів.

Допустим предприниматель заплатил 4 авансовых платежа по ЕСВ за год. Они пошли ему в расходы и таким образом уменьшили базу налогообложения по НДФЛ. По результатам года при расчете годового ЕСВ, сума оказалась больше, чем сума авансовых платежей. Разницу предприниматель заплатил в бюджет. Получается эта разница уже не идет ему в расходы?

Если предприниматель весь предыдущий год был на едином налоге и в своей декларации по итогам первого квартала указал ожидаемый чистый доход на год 0 грн., получается что у него не будет расходов, связанных с уплатой авансовых платежей по ЕСВ. И ту суму ЕСВ, которую он заплатит по итогам года он не сможет включить себе в расходы?

Вывод: в указании ожидаемого чистого дохода при подаче первой декларации на общей системе все же есть смысл?
bykashka

Благодарил (а): 58 раз.

UNREAD_POST ОСА » 24 ноя 2011, 10:36

Юр лицо заключает договор о купле -продаже оборудования . В декабре получает деньги на приобретение оборудования, а в январе оборудование приходит и его продает, по окончанию операции получает комиссионные. Я так понимаю что надо отдать НДС, а дальше ведь затрат нет,значит на числить прибыль . А в январе будет возврат НДС .а прибыль как? Сумма большая сделка на 10-15 мил грн. Как правильно поступить ?
ОСА

UNREAD_POST Печкин » 25 ноя 2011, 00:16

Уточните, пожалуйста, вопрос. Особенно с учетом темы в которой мы находимся.
живу на Бухфоруме
Печкин

Благодарил (а): 73 раз.

UNREAD_POST bykashka » 07 дек 2011, 01:27

2755 Який алгоритм розрахунку середньомісячного річного оподаткованого доходу ФОП, якщо протягом року в деяких місяцях були збитки, а в інших - доходи?

Повна відповідь : Відповідно до абз.3 п.164.1 ст.164 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) базою оподаткування для доходів, отриманих від провадження господарської або незалежної професійної діяльності, є чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається відповідно до пункту 177.2 статті 177 та пункту 178.3 статті 178 ПКУ. Відповідно до пп..164.1.3 п.164.1 ст.164 ПКУ загальний річний оподатковуваний дохід дорівнює сумі загальних місячних оподатковуваних доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем від провадження господарсько діяльності згідно із статтею 177 ПКУ. Відповідно до п.177.2 ст.177 ПКУ об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця. Згідно із п.177.1 ст.177 ПКУ доходи фізичних осіб - підприємців, отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності, оподатковуються за ставками, визначеними в п. 167.1 ст. 167 ПКУ. Відповідно до п.167.1 п.167 ПКУ ставка податку на доходи фізичних осіб становить 15 відсотків бази оподаткування щодо одержаних доходів фізичною особою – підприємцем, а у разі якщо загальна сума отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17 відсотків суми перевищення. Платники податку, які подають податкові декларації за податковий (звітний) рік згідно із ст. 177 ПКУ, застосовують ставку податку 17 відсотків до частини середньомісячного річного оподатковуваного доходу, що перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Розмір середньомісячного річного оподатковуваного доходу розраховується як сума загальних місячних оподатковуваних доходів, зазначених в абзаці першому цього пункту, поділена на кількість календарних місяців, протягом яких платником податку було одержано такі доходи у податковому (звітному) році, за який здійснюється декларування. Відповідно до п.177.5 ст.177 ПКУ фізичні особи – підприємці подають до органу державної податкової служби податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи. Отже, згідно із пп.177.5.3 п.177.5 ст.177 ПКУ остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації. Розмір середньомісячного річного оподатковуваного доходу розраховується як сума загальних місячних оподатковуваних доходів, поділена на кількість календарних місяців, протягом яких платником податку було одержано такі доходи у податковому (звітному) році, за яким здійснюється декларування з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи фізичних осіб та збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності на підставі документального підтвердження факту їх сплати.

Привет всем. Кто нибудь нашел здесь ответ на вопрос, который, я уверен, интересует очень многих. Интересует этот вопрос многих, несмотря на то, что вопрос возможности сворачивать прибыли и убытки буквально высосан из пальца.
Когда в ЕБНЗ только появился этот вопрос, я так надеялся, что ответ на него наконец прояснит, как же все такие предпринимателю на общей системе рассчитать НДФЛ по результатам годовой декларации.
bykashka

Благодарил (а): 58 раз.

UNREAD_POST a_expert » 08 дек 2011, 22:47

Подскажите.
2011 год (11 месяцев) ФОП на общих основаниях, деятельность не велась.В 12 месяце появился оборот в 600 грн. Но и расход - 400 (чек, но не известно ФОП на едином налоге или на общих). Налоги составят (600-400)*15% ? и (600-400)*34,7 ? (цифры образно). :?:
a_expert

Благодарил (а): 13 раз.

UNREAD_POST Присцилла » 09 дек 2011, 11:30

Если ФОП не на едином, то НДФЛ вы посчитали верно, а ЕСВ должен быть не ниже минимального страхового взноса, то есть не (600-400)*34,7 , а 1004 (минзарплата)*34,7%=348,39
Присцилла

Пред.След.