Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Задачка: расчет налогов предпринимателем на общей системе

учет доходов и расходов, уплата ЕСВ, приостановка деятельности, РРО...

Модератор: konsult

UNREAD_POST a_expert » 09 дек 2011, 20:16

Присцилла писал(а):Если ФОП не на едином, то НДФЛ вы посчитали верно, а ЕСВ должен быть не ниже минимального страхового взноса, то есть не (600-400)*34,7 , а 1004 (минзарплата)*34,7%=348,39

ох..неть)))) в минуса..)) :pro_tiv:

За это сообщение автора a_expert поблагодарил:
miki
a_expert

Благодарил (а): 13 раз.

UNREAD_POST bykashka » 15 дек 2011, 00:51

Из за новой упрощенной системы все как то ушли от вопросов по предпринимателям на общей системе. А ведь скоро подача годовой декларации по НДФЛ и соответственно расчет этого самого НДФЛ.
Ранее, например меня, очень интересовал вопрос возможности сворачивать прибыли и убытки в разных месяцах в течении года. Теперь по этому вопросу у меня есть такое мнение: сворачивать убытки и прибыли внутри года можно. Более того, прибыли и убытки внутри года вообще не должны возникать. Результат деятельности можно посчитать только по итогам года, потому что:
1. Отчетный период для ФЛП на общей системе - год.
2. Порядком ведения книги учета доходов и расходов не предусмотрено подведение итогов графы 12 "Чистый доход" помесячно. Помесячно подбивается только графа 3 "Доход".

Теперь меня интересует другой вопрос - прогрессивная шкала налогообложения НДФЛ. Как ее рассчитать?
167.1. Платники податку, які подають податкові декларації за податковий (звітний) рік згідно з підпунктом "є" пункту 176.1 статті 176, статтями 177 і 178 цього розділу, застосовують ставку податку 17 відсотків до частини середньомісячного річного оподатковуваного доходу, що перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Розмір середньомісячного річного оподатковуваного доходу розраховується як сума загальних місячних оподатковуваних доходів, зазначених в абзаці першому цього пункту, поділена на кількість календарних місяців, протягом яких платником податку було одержано такі доходи у податковому (звітному) році, за який здійснюється декларування.

Получается, что для ставки 17% нужно определять месячный доход, однако не чистый, а "загальний місячний оподатковуваний дохід", который согласно пункта 164.1.2. не что иное как
"Загальний місячний оподатковуваний дохід складається із суми оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) протягом такого звітного податкового місяця."
Можно конечно дальше рассуждать, но это, на мой взгляд, заведет в еще больший тупик. Если в ближайшее время не появится официальных разъяснений с примером расчета, то что буду делать предприниматели, которые подпадают под прогрессивную ставку НДФЛ?
bykashka

Благодарил (а): 58 раз.

UNREAD_POST miki » 15 дек 2011, 21:25

Простите, может я не туда вклинилась, первый раз на форуме. Не знаю, как правильно задать вопрос. С 01.01.2011 нахожусь на общих основаниях, была на едином. Работаю через р/с. Покупатели юр.лица. В связи с принятием ст.139.1.12 товар закупать у единщиков больше не могу. А у юрлиц, физиков на общей - все дороже, тем более с учетом с ПДВ. Моя деятельности практически сошла на нет. Авансовые платежи НДФЛ выплачивала вовремя. А вот авансовые ЕСВ ни разу не платила из-за отсутствия денежных средств. Обнищала. Сижу теперь умираю, вот годовую декларацию сдавать. В пенсионном отчитываться. Подскажите, пожалуйста, если я до конца года (сейчас в декабре) с моего чистого годового дохода в 5000 грн. заплачу в пенсионный ЕСВ 34,7% - 1735 грн. , смогу ли я на эту сумму уменьшить и общую годовую прибыль, т.е 5000-1735=3265 грн. И уже с этой суммы считать НДФЛ 3265х15%=489,75 грн.
Если мои авансовые платежи по НДФЛ уже составили 749 грн., смогу ли я рассчитывать, что остаток 749-789,75= 259,25 грн. зачтется мне в авансовые платежи на будущий год. :?:
miki

Благодарил (а): 1 раз.

UNREAD_POST katrina1512 » 30 дек 2011, 12:09

miki писал(а):Подскажите, пожалуйста, если я до конца года (сейчас в декабре) с моего чистого годового дохода в 5000 грн. заплачу в пенсионный ЕСВ 34,7% - 1735 грн. , смогу ли я на эту сумму уменьшить и общую годовую прибыль, т.е 5000-1735=3265 грн. И уже с этой суммы считать НДФЛ 3265х15%=489,75 грн.
:?:

Если успеете заплатите в декабре, то сможете уменьшить свой чистый доход и соответственно НДФЛ.
katrina1512

Благодарил (а): 6 раз.

UNREAD_POST Юрист-знахаръ » 06 янв 2012, 13:07

katrina1512 писал(а):
miki писал(а):Подскажите, пожалуйста, если я до конца года (сейчас в декабре) с моего чистого годового дохода в 5000 грн. заплачу в пенсионный ЕСВ 34,7% - 1735 грн. , смогу ли я на эту сумму уменьшить и общую годовую прибыль, т.е 5000-1735=3265 грн. И уже с этой суммы считать НДФЛ 3265х15%=489,75 грн.

Если успеете заплатите в декабре, то сможете уменьшить свой чистый доход и соответственно НДФЛ.

т.е. если я буду оплачивать ЕСВ за 2011год в январе 2012 то это будет считаться расходами 2012 года?
Юрист-знахаръ

Благодарил (а): 39 раз.

UNREAD_POST bykashka » 06 янв 2012, 16:01

Налоговики против того, чтобы включать эту суму в расходы.
2755 Яка сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування включається до витрат ФОП на загальній системі оподаткування (сплачена протягом звітного року у вигляді авансових платежів чи остаточно обрахована на підставі річної податкової декларації)?
Повна відповідь : Відповідно до п.177.4. ст.177 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом ІІІ ПКУ. Пунктом. 138.1 ст. 138 розділу ІІІ ПКУ визначено, що витрати, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, складаються із витрат операційної діяльності, які визначаються відповідно до п. 138.4, п. 138.6 - 138.9, пп. 138.10.2 - 138.10.4 п. 138.10, п. 138.11 ст. 138 ПКУ. Згідно із пп. 138.10.4 п. 138.10 ст. 138 ПКУ до інших витрат операційної діяльності, пов'язаних з господарською діяльністю включається сума єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому, ст. 143 ПКУ передбачено, що до складу витрат платника податку відносяться суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, у розмірах і порядку, встановлених Законом України від 8 липня 2010 року № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування". Пунктом 138.2 ст. 138 ПКУ встановлено, що витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визначаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II ПКУ. Порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску передбачений Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, яка затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.10 № 21-5 (далі – Інструкція). Відповідно до пп. 2.1.3 п. 2.1 розділу ІІ Інструкції платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності. Згідно із п. 4.5 розділу IV Інструкції обчислення сум єдиного внеску категорією платників, зазначених у пп. 2.1.3 Інструкції (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), здійснюється на підставі даних річних податкових декларацій та отриманих від податкових органів відомостей про результати перевірок діяльності таких осіб, що призвели до збільшення або зменшення розміру доходу, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому, платники, визначені пп. 2.1.3 Інструкції (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), за себе та членів своїх сімей, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, сплачують єдиний внесок протягом року до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада у вигляді авансових платежів в розмірі 25 відсотків річної суми єдиного внеску, обчисленої від суми, визначеної податковими органами для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності. Суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним до 1 квітня року, наступного за звітним роком, на підставі даних річної податкової декларації. Враховуючи вищевикладене, фізичні особи – підприємці на загальній систему оподаткування мають право включити до складу витрат суму єдиного внеску, яка сплачувалась протягом року у вигляді авансових платежів, за умови наявності підтверджуючих документів.
bykashka

Благодарил (а): 58 раз.

UNREAD_POST Мишка » 06 янв 2012, 16:03

Юрист-знахаръ писал(а):
katrina1512 писал(а):

т.е. если я буду оплачивать ЕСВ за 2011год в январе 2012 то это будет считаться расходами 2012 года?

нет. то, что Вы заплатите в январе за прошлый год, уже не пойдёт в расходы 2012 года
Мишка

Благодарил (а): 5 раз.

UNREAD_POST Мишка » 06 янв 2012, 16:09

bykashka писал(а):Теперь меня интересует другой вопрос - прогрессивная шкала налогообложения НДФЛ. Как ее рассчитать?
167.1. Платники податку, які подають податкові декларації за податковий (звітний) рік згідно з підпунктом "є" пункту 176.1 статті 176, статтями 177 і 178 цього розділу, застосовують ставку податку 17 відсотків до частини середньомісячного річного оподатковуваного доходу, що перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Розмір середньомісячного річного оподатковуваного доходу розраховується як сума загальних місячних оподатковуваних доходів, зазначених в абзаці першому цього пункту, поділена на кількість календарних місяців, протягом яких платником податку було одержано такі доходи у податковому (звітному) році, за який здійснюється декларування.

Получается, что для ставки 17% нужно определять месячный доход, однако не чистый, а "загальний місячний оподатковуваний дохід", который согласно пункта 164.1.2. не что иное как
"Загальний місячний оподатковуваний дохід складається із суми оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) протягом такого звітного податкового місяця."
Можно конечно дальше рассуждать, но это, на мой взгляд, заведет в еще больший тупик. Если в ближайшее время не появится официальных разъяснений с примером расчета, то что буду делать предприниматели, которые подпадают под прогрессивную ставку НДФЛ?

я вот тут уже приводил расчёт:
http://www.buhforum.com/viewtopic.php?f=8&t=845#p25744
только с учётом формы декларации предпринимателя, нужно считать сразу месячный НДФЛ, а потом умножив на 12 месяцев определять годовой НДФЛ.
А у меня в примере я сразу определял годовой НДФЛ.
Но это не принципиально.
Мишка

UNREAD_POST Мишка » 06 янв 2012, 16:11

bykashka писал(а):Налоговики против того, чтобы включать эту суму в расходы.
2755 Яка сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування включається до витрат ФОП на загальній системі оподаткування (сплачена протягом звітного року у вигляді авансових платежів чи остаточно обрахована на підставі річної податкової декларації)?
Повна відповідь : Відповідно до п.177.4. ст.177 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом ІІІ ПКУ. Пунктом. 138.1 ст. 138 розділу ІІІ ПКУ визначено, що витрати, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, складаються із витрат операційної діяльності, які визначаються відповідно до п. 138.4, п. 138.6 - 138.9, пп. 138.10.2 - 138.10.4 п. 138.10, п. 138.11 ст. 138 ПКУ. Згідно із пп. 138.10.4 п. 138.10 ст. 138 ПКУ до інших витрат операційної діяльності, пов'язаних з господарською діяльністю включається сума єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому, ст. 143 ПКУ передбачено, що до складу витрат платника податку відносяться суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, у розмірах і порядку, встановлених Законом України від 8 липня 2010 року № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування". Пунктом 138.2 ст. 138 ПКУ встановлено, що витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визначаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II ПКУ. Порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску передбачений Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, яка затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.10 № 21-5 (далі – Інструкція). Відповідно до пп. 2.1.3 п. 2.1 розділу ІІ Інструкції платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності. Згідно із п. 4.5 розділу IV Інструкції обчислення сум єдиного внеску категорією платників, зазначених у пп. 2.1.3 Інструкції (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), здійснюється на підставі даних річних податкових декларацій та отриманих від податкових органів відомостей про результати перевірок діяльності таких осіб, що призвели до збільшення або зменшення розміру доходу, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому, платники, визначені пп. 2.1.3 Інструкції (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), за себе та членів своїх сімей, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, сплачують єдиний внесок протягом року до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада у вигляді авансових платежів в розмірі 25 відсотків річної суми єдиного внеску, обчисленої від суми, визначеної податковими органами для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності. Суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним до 1 квітня року, наступного за звітним роком, на підставі даних річної податкової декларації. Враховуючи вищевикладене, фізичні особи – підприємці на загальній систему оподаткування мають право включити до складу витрат суму єдиного внеску, яка сплачувалась протягом року у вигляді авансових платежів, за умови наявності підтверджуючих документів.

всё правильно налоговики считают.
То есть, те суммы единого соцвзноса, которые уплачены в 2011 году за этот год, идут в затраты.
А те суммы взноса 2011 года, которые будут уплачены в 2012 году уже в затраты не пойдут - ни 2011, ни 2012 года
Мишка

UNREAD_POST Юрист-знахаръ » 06 янв 2012, 22:14

Мишка писал(а):всё правильно налоговики считают.
То есть, те суммы единого соцвзноса, которые уплачены в 2011 году за этот год, идут в затраты.
А те суммы взноса 2011 года, которые будут уплачены в 2012 году уже в затраты не пойдут - ни 2011, ни 2012 года

Т.е. если у ФЛП не было деятельности в 2010 году и авансовые платежи были равны нулю на протяжении 2011года. А в 2011 у ФЛП появилась деятельность. а оплата ЕСВ согласно закону может совершаться до 01.04.2012...на основании налоговой декларации. И законом прямо предусмотрено отнесение данной уплаты ЕСВ к расходам.

2755 Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування включити до складу витрат суму сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування?
Коротка відповідь : Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування мають право включити до складу витрат суму сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Повна відповідь : Відповідно до п.177.4. ст.177 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом ІІІ ПКУ. Згідно із пп. "в" пп. 138.10.4 п. 138.10 ст. 138 розділу ІІІ ПКУ до складу інших операційних витрат включаються витрати операційної діяльності, пов'язані з господарською діяльністю платника податків, у тому числі, суми сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Враховуючи вищевикладене, фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування мають право включити до складу витрат суму сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Юрист-знахаръ

UNREAD_POST Юрист-знахаръ » 09 янв 2012, 23:43

Тогда получается что и к расходам 2011 года(и к расходам 2012) не относиться выплаченная з\плата, НДФЛ и ЕСВ с з\платы за декабрь 2011 в январе 2012года. Или надо было выплачивать з\плату 29-30декабря?
Юрист-знахаръ

UNREAD_POST принтер смит » 09 янв 2012, 23:57

Мишка писал(а):
bykashka писал(а):Налоговики против того, чтобы включать эту суму в расходы.
2755 Яка сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування включається до витрат ФОП на загальній системі .

всё правильно налоговики считают.

а куда же они пойдут?
у нас так не бывает чтобы никуда не пошли
принтер смит

Благодарил (а): 0 раз.

UNREAD_POST принтер смит » 10 янв 2012, 00:01

Юрист-знахаръ писал(а):Тогда получается что и к расходам 2011 года(и к расходам 2012) не относиться выплаченная з\плата, НДФЛ и ЕСВ с з\платы за декабрь 2011 в январе 2012года. Или надо было выплачивать з\плату 29-30декабря?

целиком поддерживаю ЮРИСТА
более того сам собираюсь:
1. высчитать помесячно ЕСВ
2. заплатить его в январе
3. высчитать чистый доход помесячно (он станет меньше на суму ЕСВ)
4. высчитать НДФЛ и подать декларацию
кто за?
принтер смит

Благодарил (а): 0 раз.

UNREAD_POST Печкин » 10 янв 2012, 00:05

принтер смит писал(а):а куда же они пойдут?
у нас так не бывает чтобы никуда не пошли

По поводу переходящих уплат (платеж в январе, декабрьские начисления) было год назад немного на форуме.
Гляньте здесь, здесь. Можно внимательнее глянуть в этих темах. Ничего по сути за год не поменялось.
живу на Бухфоруме
Печкин

Благодарил (а): 73 раз.

UNREAD_POST a_expert » 10 янв 2012, 17:17

Добрый день!
Подскажите, кто сдает годовые отчеты в Подольской налоговой?
a_expert

Благодарил (а): 13 раз.

Пред.След.