РРО

учет доходов и расходов, уплата ЕСВ, приостановка деятельности, РРО...

Модератор: konsult

nika90477
Сообщения: 29
Зарегистрирован: 28 фев 2011, 20:09
Контактная информация:

РРО

Непрочитанное сообщение nika90477 »

1.Необходимо ли регистрировать кассовый аппарат при работе в ювелирной мастерской в случае перехода на общую систему с 01.04.11г. ? Мы производим ювелирные изделия из материалов заказчика. Нет ли какого либо освобождения для оказания бытовых услуг?
2. Правильно ли я понимаю, что наш вид деятельности попадает под патентование и нам необходимо будет до 15.03.11. подать заявление на патент и оплатить его стоимость минимум за 3 месяца?
Сейчас мы на едином налоге.

Аватара пользователя
vins
Сообщения: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 11:38
Контактная информация:

Re: РРО

Непрочитанное сообщение vins »

nika90477 писал(а):кассовый аппарат при работе в ювелирной мастерской в случае перехода на общую систему с 01.04.11г. ? Мы производим ювелирные изделия из материалов заказчика. Нет ли какого либо освобождения
Чи застосовуються РРО при реалізації продукції власного виробництва (в т.ч. відходи, тара)?
Коротка відповідь : При здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій мають право не застосовувати РРО.
Повна відповідь : Відповідно до п.1 ст.9 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” із змінами і доповненнями, реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку. До продукції власного виробництва відноситься продукція, яка виробляється та реалізується самим підприємством в єдиному технологічному процесі з використанням власної або найманої робочої сили. При цьому, визначення терміну "продукція власного виробництва" наведено у листі ДПА України від 14.02.2007 р. № 1440/6/23-8019.
nika90477 писал(а):Правильно ли я понимаю, что наш вид деятельности попадает под патентование
Да. Есть в перечне услуг, подлежащих патентованию.

nika90477
Сообщения: 29
Зарегистрирован: 28 фев 2011, 20:09
Контактная информация:

Re: РРО

Непрочитанное сообщение nika90477 »

насколько я понимаю речь идет о юридических лицах "...при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі ..." о часных предпринимателях нислова, т.е. юр.лица ососбождены, а мы нет

Аватара пользователя
налоговик
Сообщения: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 22:29
Контактная информация:

Re: РРО

Непрочитанное сообщение налоговик »

Да, верно.
У ЧП-шников этой льготы нет.
Просто в явной форме то что вы предприниматель в вопросе не указано, хотя по разделу можно догадаться.

Аватара пользователя
vins
Сообщения: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 11:38
Контактная информация:

Re: РРО

Непрочитанное сообщение vins »

nika90477 писал(а):насколько я понимаю речь идет о юридических лицах "...при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі ..." о часных предпринимателях нислова, т.е. юр.лица ососбождены, а мы нет
Например, такая позиция
Згідно п. 6 ст. 9 вказаного Закону реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх
форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку;
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_3, здійснюючи торгівлю продукцією власного виробництва, оформлював відповідні прибуткові та видаткові касові ордери, а також видавав покупцям відповідні квитанції (а.с. 42-65).
Таким чином, суд вважає, що позивач виконав усі вимоги п. 1 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», які дозволяють йому не використовувати реєстратори розрахункових операцій.
Суд не приймає до уваги твердження відповідача про те, що вказана норма стосується лише підприємств, установ, організацій, оскільки з аналізу вказаної статті вбачається, щодо до поняття - підприємства, установи та організації усіх форм власності входить й такі суб’єкти господарювання як фізичні особи – підприємці, що перебувають на загальній системі оподаткування.
До того ж листом № 2584/0/2-05 від 08.04.2005 року Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва надав роз’яснення про те, що приватний підприємець у разі здійснення підприємницької діяльності у сфері виробництва має право проводити реалізацію продукції власного виробництва без застосування РРО, але із застосуванням касових ордерів.
Таким чином, суд дійшов висновку, що відповідач неправомірно застосував штрафні санкції до позивача, оскільки ознаки порушення п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в діях останнього відсутні.
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 квітня 2010 р. справа № 2а-2222/10/0570

Аватара пользователя
konsult
Сообщения: 694
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 13:51
Контактная информация:

Re: РРО

Непрочитанное сообщение konsult »

nika90477 писал(а):1.Необходимо ли регистрировать кассовый аппарат при работе в ювелирной мастерской в случае перехода на общую систему с 01.04.11г. ? Мы производим ювелирные изделия из материалов заказчика. Нет ли какого либо освобождения для оказания бытовых услуг?
Освобождения от РРО указаны в статье 9 Закона об РРО http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/ ... F95-%E2%F0 и в Порядке № 1336 http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/ ... 6-2000-%EF.
Вы под них не попадаете, если конечно не попадаете под какое-нибудь экзотические исключение (например, есть льготы для бытовых услуг на территории сел)
По льготе из п. 1 ст. 9 Закона об РРО налоговики всегда считали (то, о чем уже сказал "налоговик"), что касается она только юрлиц (частных предпринимателей не касается). Хотя получается, что встречаются и положительные судебные прецеденты.
nika90477 писал(а): 2. Правильно ли я понимаю, что наш вид деятельности попадает под патентование и нам необходимо будет до 15.03.11. подать заявление на патент и оплатить его стоимость минимум за 3 месяца?
Сейчас мы на едином налоге.
Да, подпадаете. Для пущей уверенности здесь себя поищитеhttp://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/ ... 8-2010-%EF
15.03.11 - это срок для периодической уплаты.
Для тех, кто только приобретает патент, его придерживаться не обязательно.
Патент выдается в 3-х дневный срок. Из этого и нужно исходить. Если он вам нужен с 01.04. то и заявление подайте за 3 дня. Если подадите раньше, не исключено, что заставят оплатить патент в том числе за часть марта.
Что касается платы, то если получать патент на апрель и далее, то придется, если правильно понимаю, заплатить плату минимум за 2 месяца (за апрель + за последний месяц действия патента по 267.5.3 Налогового кодекса).

Аватара пользователя
vins
Сообщения: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 11:38
Контактная информация:

Re: РРО

Непрочитанное сообщение vins »

Нашел письмо, на которое суд ссылался
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

Л И С Т

08.04.2005 N 2584/0/2-05


Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваш лист від 02.03.2005 р. N 39/01 щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій при реалізації продукції власного виробництва та в межах своєї компетенції повідомляє таке.

Відповідно до пункту 1 статті 9 Закону України від 06.07.95 р. N 265/95-ВР ( 265/95-ВР ) "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", зі змінами та доповненнями, реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються
при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів
та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.

З огляду на зазначене, Держпідприємництво України вважає, що приватний підприємець, який знаходиться на загальній системі оподаткування, у разі здійснення підприємницької діяльності у сфері виробництва має право проводити реалізацію продукції власного виробництва без застосування реєстраторів розрахункових операцій із дотриманням вимог пункту 1 статті 9 вищезазначеного Закону ( 265/95-ВР ).

Заступник голови О.Сахненко

Кукс
Сообщения: 37
Зарегистрирован: 24 янв 2011, 17:20
Контактная информация:

Re: РРО

Непрочитанное сообщение Кукс »

Остается ждать дальнейших розьяснений НКУ.

yuliyasup
Сообщения: 79
Зарегистрирован: 12 мар 2011, 19:36
Контактная информация:

Re: РРО

Непрочитанное сообщение yuliyasup »

Здравствуйте ,подскажите какие чеки вклеивать в кассовую книгу,z-отчет в конце дня понятно,меня интересует нулевой чек это Х-отчет в начале дня?

Аватара пользователя
vins
Сообщения: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 11:38
Контактная информация:

Re: РРО

Непрочитанное сообщение vins »

yuliyasup писал(а):Здравствуйте ,подскажите какие чеки вклеивать в кассовую книгу,z-отчет в конце дня понятно,меня интересует нулевой чек это Х-отчет в начале дня?
Закон об РРО требует
9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
Фискальный отчетный чек - это и есть Z-отчет. Его необходимо вклеивать в КУРО.
По Х-отчету
Чи передбачена відповідальність за не роздрукування Х-звіту?
Згідно із п. 9 ст. 3 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” із змінами та доповненнями (далі – Закон), суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо), при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за винятком автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій. Відповідно до ст. 2 Закону фіскальний звітний чек – це документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить дані денного звіту, під час друкування якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься до фіскальної пам'яті. Враховуючи те, що Х-звіт не підпадає під визначення фіскального звітного чеку у розумінні Закону, то відповідальність за його не роздрукування чинним законодавством не передбачено.

yuliyasup
Сообщения: 79
Зарегистрирован: 12 мар 2011, 19:36
Контактная информация:

Re: РРО

Непрочитанное сообщение yuliyasup »

Почему интересуюсь с 2009 года вклеивали в книгу нулевой отчет,он фиксальный на нем написано наши реквизиты,потом отддел 1-0,00,инспектор говорит что это не правильные нулевые отчеты,нужно в начале дня х отчет.Вот я и запуталась.А еще вот какая ситуация. 19 апреля касир выбила z-отчет,а в нем в сейфе готівкою условно 1000.Получается в кассе остались деньги.и промолчала.Обноружили только сегодня.Самое интересное что на следующий день єта сумма не отразилась z отчете,как обычно сумма продаж 500 грн,видано готівкою 500,в сейфі 0,00.Та 1000 наверное сядет в месячном отчете? Читала закон о рро -темній лес.Помогите разобраться пожалуйста.И где я могу вообще про учет РРО почитать?

Аватара пользователя
vins
Сообщения: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 11:38
Контактная информация:

Re: РРО

Непрочитанное сообщение vins »

yuliyasup писал(а):Читала закон о рро -темній лес.Помогите разобраться пожалуйста.И где я могу вообще про учет РРО почитать?
Предлагаю начать с этого http://www.buhforum.com/viewtopic.php?p=12#p12

yuliyasup
Сообщения: 79
Зарегистрирован: 12 мар 2011, 19:36
Контактная информация:

Re: РРО

Непрочитанное сообщение yuliyasup »

Спасибо большое,много для себя почерпнула,но про нулевые ничего не прочитала.Он как я понимаю должен быть фиксальный?Попробовали пробить нулевой х-отчет,но он не фиксальный.Какой должен быть нулевой чек??

Аватара пользователя
vins
Сообщения: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 11:38
Контактная информация:

Re: РРО

Непрочитанное сообщение vins »

yuliyasup писал(а):Спасибо большое,много для себя почерпнула,но про нулевые ничего не прочитала.Он как я понимаю должен быть фиксальный?Попробовали пробить нулевой х-отчет,но он не фиксальный.Какой должен быть нулевой чек??
А что Вы понимаете под нулевым отчетом?

yuliyasup
Сообщения: 79
Зарегистрирован: 12 мар 2011, 19:36
Контактная информация:

Re: РРО

Непрочитанное сообщение yuliyasup »

утром в начале рабочего дня выбивают нулевой отчет

Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 1 гость