Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Доходы предпринимателя на общей системе

учет доходов и расходов, уплата ЕСВ, приостановка деятельности, РРО...

Модератор: konsult

UNREAD_POST налоговик » 01 фев 2015, 21:19

rufa писал(а):Подскажите пожалуйста, если на счет ФОПа на общей системе зашло страховое возмещение за автомобиль после аварии. Считается ли эта сумма доходом? и соответственно облагается ли ЕСВ и налогом на доходы?


Яким чином оподатковується сума страхового відшкодування, яка отримана на поточний рахунок ФОП на загальній системі оподаткування для відновлення пошкодженого (втраченого) рухомого майна (автомобіля), що зареєстроване на ФО та використовувалось у підприємницькій діяльності згідно з ПК?
Відповідь
Коротка:
У разі якщо фізична особа - підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими цим Кодексом для платників податку - фізичних осіб.
Сума страхового відшкодування, яка отримана на поточний рахунок фізичної особи - підприємця для відновлення пошкодженого (втраченого) рухомого майна (автомобіля), не оподатковується при дотриманні умов страхування, визначених у п.п.165.1.27 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу України.
Повна:
Відповідно до ст. 325 Цивільного кодексу України суб’єктом права приватної власності є саме фізична особа. Цивільний кодекс не встановлює такого суб’єкта права приватної власності як фізична особа - підприємець. Тобто реєстрація транспортних засобів здійснюється виключно за фізичною особою, а не за фізичною особою – підприємцем, оскільки реєстрація здійснюється за особами, які є власниками.
Згідно з п.177.6 ст.177 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VІ (далі – ПКУ) у разі якщо фізична особа - підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими цим Кодексом для платників податку - фізичних осіб.
Відповідно до п.п. «б» п.п.165.1.27 п.165.1 ст.165 ПКУ до оподатковуваного доходу не включається сума страхової виплати, страхового відшкодування або викупна сума, отримана платником податку за договором страхування від страховика-резидента, іншого ніж довгострокове страхування життя (у тому числі страхування довічних пенсій) та недержавне пенсійне забезпечення, у разі виконання таких умов: під час страхування майна сума страхового відшкодування не може перевищувати вартість застрахованого майна, визначену за звичайними цінами на дату укладення страхового договору, збільшену на суму сплачених страхових платежів (страхових внесків, страхових премій);
Таким чином, у разі якщо фізична особа - підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими цим Кодексом для платників податку - фізичних осіб.
Сума страхового відшкодування, яка отримана на поточний рахунок фізичної особи - підприємця для відновлення пошкодженого (втраченого) рухомого майна (автомобіля), не оподатковується при дотриманні умов страхування, визначених у п.п.165.1.27 п.165.1 ст.165 ПКУ.
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2641 раз.

UNREAD_POST Приймаш Ирина » 23 июн 2017, 14:20

выбивает ошибку: остаток количества на счете 10 не может быть отличным от 1!
Приймаш Ирина
 
Сообщений: 1
Зарегистрирован: 23 июн 2017, 14:10
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST Люба П » 29 янв 2019, 14:55

Доброго дня
порядьбе будь ласка, чи буде у подакової питання, якщо за 18 рік доходи майже рівні витратам? На рахунок просто вносили потрібну для витрат суму з записом як виручка. і тому за рік дуже малий чистий прибуток виходить. Чи треба буде контролерам пояснювати хто клієнт, якщо юридично його немає?
Ми готові "збільшити дохід", але як ? якщо без рро, чи можна оцінити як безоплатно отриманий комп і визнати дохід ?
здається тут ще можуть бути якісь приховані ризики, але які ....
дякую, якщо поділитеся досвідом
Щоб у нас все було, і за це нам нічого не було.
Аватар пользователя
Люба П
 
Сообщений: 550
Зарегистрирован: 08 июл 2011, 13:59
Откуда: Львів
Благодарил (а): 461 раз.
Поблагодарили: 166 раз.

UNREAD_POST minibuh » 29 янв 2019, 16:35

Люба П писал(а):Доброго дня
порядьбе будь ласка, чи буде у подакової питання, якщо за 18 рік доходи майже рівні витратам? На рахунок просто вносили потрібну для витрат суму з записом як виручка. і тому за рік дуже малий чистий прибуток виходить. Чи треба буде контролерам пояснювати хто клієнт, якщо юридично його немає?
Ми готові "збільшити дохід", але як ? якщо без рро, чи можна оцінити як безоплатно отриманий комп і визнати дохід ?
здається тут ще можуть бути якісь приховані ризики, але які ....
дякую, якщо поділитеся досвідом

1. Вид деятельности . РРО есть нет?
2. Обороты большие или нет?
minibuh
 
Сообщений: 2392
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 14:00
Благодарил (а): 1277 раз.
Поблагодарили: 950 раз.

UNREAD_POST minibuh » 30 янв 2019, 11:58

minibuh писал(а):
Люба П писал(а):Доброго дня
порядьбе будь ласка, чи буде у подакової питання, якщо за 18 рік доходи майже рівні витратам? На рахунок просто вносили потрібну для витрат суму з записом як виручка. і тому за рік дуже малий чистий прибуток виходить. Чи треба буде контролерам пояснювати хто клієнт, якщо юридично його немає?
Ми готові "збільшити дохід", але як ? якщо без рро, чи можна оцінити як безоплатно отриманий комп і визнати дохід ?
здається тут ще можуть бути якісь приховані ризики, але які ....
дякую, якщо поділитеся досвідом

1. Вид деятельности . РРО есть нет?
2. Обороты большие или нет?

Так у підприємців безоплатно отримані ТМЦ/послуги включаются в дохід. Можна зробити вигляд,що він має фін.допомогу отриману ,але не повернуту в строк.
Але може краще залишити як є . Наскількия памятаю, то для ДФС головне,щоб збитка в декларації не було. І я б залишила все як є
minibuh
 
Сообщений: 2392
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 14:00
Благодарил (а): 1277 раз.
Поблагодарили: 950 раз.

Пред.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в ОБЩАЯ СИСТЕМА

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Gb, MR, Ya

cron