Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Персонификация 2014

обще-предпринимательские темы (независимо от системы налогообложения)

Модератор: ФЛ7

UNREAD_POST VOA » 24 янв 2014, 23:03

Natali2014 писал(а):Прошу допомогти, бо в місцевій ДПІ назвали мене "прогалиною в законі", може хтось стикався!!! Суть: я ФОП 2-га група БЕЗ найманих осіб, з 01.08.2013р перейшла з 34,7% на 36,6% (заключила договір про добровільну участь у страх. на випадок втрати працезд.......а саме пологи і декрет). Так ось тепер не знаю як це відобразити у звіті і чи правильно я платила ЄСВ (фонд ТВП виплатив мені 4700грн, я помножила це на 36,6% і сплатила 1720грн єсв)

Извините, но ни добровольного страхования, ни ПБР у меня не было, поэтому я не изучала порядок заполнения отчёта в подобном случае. Насколько я понимаю, то Вам нужно:
1. Заполнить эти строки в табл.2 додатка 5 и галочку, что Вы участвуете в добровольном страховании:
№ договору про добровільну участь у системі
загальнообов'язкового державного соціального страхування
Дата укладання договору " " 20 року
Дата початку дії договору " " 20 року
Дата закінчення дії договору " " 20 року

2. За период с 01.08.13 заполнить в табл.2 к додатку 5 ставку ЕСВ в размере 36,6% (до августа - 34,7% - это столбец 3 таблицы), а сам столбец 2 с размерами минимальной зарплаты обычный: с января по ноябрь 2013 по 1147 грн., за декабрь - 1218 грн.
3. В графе 4 с января по июль будет сумма по 398,01 грн. (1147 х 34,7%). С августа по ноябрь будет сумма по 419,80 (1147 х 36,6%). В декабре - 445,79 (1218 х 36,6%). Итого: 4911,06 - это сумма, которую Вам нужно за весь год было уплатить в ПФ.
4. Порядок заполнения столбцов 5 и 6 - Вам виднее.
5. Под таблицей нужно разбить суммы по 34,7% и по 36,6%: 2686,07 и 2124,99 - соответственно.

Как-то так, но я бы рекомендовала пообщаться с ПФ - всё равно именно им принимать в итоге персонификацию, да и консультировать по этим таблицам должны именно они согласно их совместного с налоговой письма - вот ссылка Корректировка отчета по ЕСВ.

Добавлено.
Вам на ЧП дали интересную ссылку на письмо от ПФ http://chp.com.ua/konsultacii/item/2469 ... vnoe-pismo - относительно обложения ЕСВ суммы самого пособия.
А вот тут есть "нехорошее" письмо Миндоха относительно обложения НДФЛ этого пособия Единый налог для ФИЗлиц (общее).
Хотя относительно последнего - мне неясна цепочка:
п.4) ст.292.11
292.11. До складу доходу, визначеного цією статтею, не включаються:
...
4) суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм;...

:arrow: п.2)ст.297.1
297.1. Платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з таких податків і зборів:
...
2) податку на доходи фізичних осіб у частині доходів (об'єкта оподаткування), що отримані в результаті господарської діяльності фізичної особи та оподатковані згідно з цією главою;...

:arrow: ст.177.6
Стаття 177. Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування
...
177.6. У разі якщо фізична особа - підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими цим Кодексом для платників податку - фізичних осіб.

:arrow: ст.168.1.3
Стаття 168. Порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку до бюджету

168.1. Оподаткування доходів, нарахованих (виплачених, наданих) платнику податку податковим агентом.
...
168.1.3. Якщо згідно з нормами цього розділу окремі види оподатковуваних доходів (прибутків) не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не є звільненими від оподаткування, платник податку зобов'язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу податку та подати річну декларацію з цього податку.

:arrow: ст.165.1.1
Стаття 165. Доходи, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу

165.1. До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи:

165.1.1 сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги у вигляді адресних виплат та надання соціальних і реабілітаційних послуг відповідно до закону, житлових та інших субсидій або дотацій, компенсацій (включаючи грошові компенсації інвалідам, на дітей-інвалідів при реалізації індивідуальних програм реабілітації інвалідів, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги інвалідам з Фонду соціального захисту інвалідів згідно із законом, у тому числі (але не виключно):

{Підпункт 165.1.1 пункту 165.1 статті 165 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3609-VI від 07.07.2011}

И я никак не могу подойти к ст.167.1 НКУ ... :?
http://stopfake.org/ Бывают такие решения, после принятия которых тараканы в голове аплодируют стоя.
VOA

Благодарил (а): 1792 раз.

Пред.