Списаниє задолжености у ФОпа.Последствия для ФОПа

обще-предпринимательские темы (независимо от системы налогообложения)

Модератор: ФЛ7

minibuh
Сообщения: 2396
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 13:00
Контактная информация:

Списаниє задолжености у ФОпа.Последствия для ФОПа

Непрочитанное сообщение minibuh »

Сложилась ситуация :
покупатели ФОПы не признают задолженность. :( Суммы не крупные,судиться не хотим. Приняли решение списать задолженность. Собственно вопрос:
При списании поставщиком такой сомнительной задолженности , у ФОПа возникает доход . Буду ли я в данной операции выступать налоговым агентом ?

Аватара пользователя
lutishka
Сообщения: 2405
Зарегистрирован: 24 ноя 2012, 10:47
Контактная информация:

Списаниє задолжености у ФОпа.Последствия для ФОПа

Непрочитанное сообщение lutishka »

ИМХО, спорно вообще отражение в 1-ДФ выплат ФОПам по 157 коду при выплатах в рамка предпринимательской деятельности, следуя определению НКУ:
14.1.180. налоговый агент относительно налога на доходы физических лиц - юридическое лицо (его филиал, отделение, другое обособленное подразделение), самозанятое лицо, представительство нерезидента - юридического лица, инвестор (оператор) по соглашению о распределении продукции, которые независимо от организационно-правового статуса и способа налогообложения другими налогами и/или формы начисления (выплаты, предоставления) дохода (в денежной или неденежной форме) обязаны начислять, удерживать и уплачивать налог, предусмотренный разделом IV данного Кодекса, в бюджет от имени и за счет физического лица с доходов, выплачиваемых такому лицу, вести налоговый учет, подавать налоговую отчетность контролирующим органам и нести ответственность за нарушение его норм в порядке, предусмотренном статьей 18 и разделом IV данного Кодекса;
т.к. мы не начисляем, не удерживаем и не уплачиваем налоги за ФОПов. Поэтому считаю, что отразить в 1-ДФ прощенную задолженность можно только из вредности в виде наказания за
minibuh писал(а):покупатели ФОПы не признают задолженность.
с кодом выплаты 107 или 126 :P

Аватара пользователя
VOA
Сообщения: 5481
Зарегистрирован: 07 сен 2012, 21:37
Контактная информация:

Списаниє задолжености у ФОпа.Последствия для ФОПа

Непрочитанное сообщение VOA »

ЗиР, сегодня, категория 104.04 - для ФОП-ОСН.
Питання
Чи зараховується до загального оподатковуваного доходу ФОП на загальній системі оподаткування сума списаної кредиторська заборгованість?
Відповідь
Коротка:

Якщо кредитором списується заборгованість фізичній особі – підприємцю на загальній системі оподаткування, то сума списаної заборгованості включається до складу загального оподатковуваного доходу фізичної особи – підприємця та оподатковується на загальних підставах.
Повна:
Відповідно до п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.
До складу загального оподатковуваного доходу зараховується виручка, що надійшла фізичній особі - підприємцю як в грошовій, так і в натуральній формі, а саме:
- виручка у вигляді безготівкових грошових коштів, що надійшли на банківський рахунок чи в готівковій формі безпосередньо підприємцю чи його працівникам на місці здійснення розрахунків (в т.ч. відсотки банку);
- виручка в натуральній (негрошовій формі);
- суми штрафів і пені, отримані від інших суб’єктів підприємництва за договорами цивільно-правового характеру за порушення умов договорів та інші доходи, які пов’язані із здійсненням підприємницької діяльності.
Кредиторська заборгованість - це заборгованість платника податку перед іншими суб’єктами господарювання за отримані товари (роботи, послуги).
Враховуючи вищевикладене, якщо кредитором списується заборгованість фізичній особі – підприємцю на загальній системі оподаткування, то сума списаної заборгованості включається до складу загального оподатковуваного доходу фізичної особи – підприємця та оподатковується на загальних підставах.
ЗиР, сегодня, категория 107.04 - для ЧПЕН-НДС, гр.3.
Питання
Що є доходом ФОП платника ЄП?
Відповідь
Коротка та повна відповіді ідентичні.

Відповідно до п.п. 1 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) доходом фізичної особи – підприємця - платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.
Згідно із п. 292.3 ст. 292 ПКУ до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг). Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.
До суми доходу платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, за звітний період також включається сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.
ЗиР, сегодня, категория 107.04, для ЧПЕН.
Питання
Чи вважаються безоплатно отриманими товари (роботи, послуги) та чи включається їх вартість до доходу ФОП платника ЄП, якщо за домовленістю сторін кредиторська заборгованість за придбані, але не оплачені товари (роботи, послуги), списана до закінчення терміну позовної давності?
Відповідь
Коротка:

Якщо за домовленістю сторін кредиторська заборгованість за придбані, але не оплачені товари (роботи, послуги), списана до закінчення терміну позовної давності, то товари (роботи, послуги) є безоплатно отриманими, оскільки особа, яка передала їх не вимагає компенсації їх вартості.
Вартість таких товарів (робіт, послуг) включається до доходу платника єдиного податку у звітному періоді, в якому досягнуто домовленість щодо прощення заборгованості.
Повна:
Відповідно до п.292.3 ст.292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).
Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.
Окрім того, пп. «б» пп.14.1.13 п.14.1 ст.14 ПКУ визначено, що безоплатно надані товари, роботи, послуги – це роботи (послуги), що виконуються (надаються) без висування вимоги щодо компенсації їх вартості.
Тобто якщо за домовленістю сторін кредиторська заборгованість за придбані, але не оплачені товари (роботи, послуги), списана до закінчення терміну позовної давності, то товари (роботи, послуги) є безоплатно отриманими, оскільки особа, яка передала їх не вимагає компенсації їх вартості.
Вартість таких товарів (робіт, послуг) включається до доходу платника єдиного податку у звітному періоді, в якому досягнуто домовленість щодо прощення заборгованості.
ЗиР, категория 103.25, для физлица.
Питання
Чи відображається у податковому розрахунку за ф. 1ДФ сума списаної заборгованості, за якою минув строк позивної давності та яка обліковувалась у ЮО, якщо дана заборгованість була списана на користь ФО-боржника?
Відповідь
Коротка:

Сума списаної заборгованості, за якою минув строк позовної давності, відображається юридичною особою у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ під ознакою доходу «107», без заповнення граф 4 та 4а, тобто проставляється «0».
При цьому, фізична особа самостійно сплачує податок з таких доходів та зазначає їх у річній податковій декларації.

Повна:
Згідно із п.п. 164.2.7 п. 164.2 ст. 164 розд. IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, сума заборгованості платника податку за укладеним ним цивільно-правовим договором, за якою минув строк позовної давності та яка перевищує суму, що становить 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, крім сум податкової заборгованості, за якими минув строк позовної давності згідно з розд. II ПКУ, що встановлює порядок стягнення заборгованості з податків, зборів і погашення податкового боргу. Фізична особа самостійно сплачує податок з таких доходів та зазначає їх у річній податковій декларації.
Відповідно до п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ та п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування.
Сума списаної заборгованості, за якою минув строк позовної давності згідно із Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, відображається у податковому розрахунку за ф. №-1ДФ під ознакою доходу «107», без заповнення граф 4 та 4а, тобто проставляється «0».
Враховуючи вищевикладене, сума списаної заборгованості, за якою минув строк позовної давності, відображається юридичною особою – кредитором у податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «107». При цьому, фізична особа самостійно сплачує податок з таких доходів та зазначає їх у річній податковій декларації.
http://stopfake.org/ Бывают такие решения, после принятия которых тараканы в голове аплодируют стоя.

minibuh
Сообщения: 2396
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 13:00
Контактная информация:

Списаниє задолжености у ФОпа.Последствия для ФОПа

Непрочитанное сообщение minibuh »

Клиент крупный и кроме меня "принцессы -вредины" им все довольны. :cry: и мы продолжаем сотрудничать :) , на конфликт идти нельзя ,а 1 дф и и доп.налоги для клиента -это 100 % конфликт .Прощение долга мы оформлять не будем. С их точки зрения прощать нечего-они настаивают,что они не получали товар.
Соответсвенно о договоренности сторон и речи быть не может.
Я думаю, если долг не признанный - факт дохода ФОПа еще по сути надо доказать. Или с точки зрения НКУ (для НДФЛ и ЕН)- в данной ситуации не признание долга покупателем- это личные проблемы покупателя и есть доход-нет дохода- поставщик долг списал - заплати налоги .
Я так понимаю,что в данной ситуации мои обязанности налогового агента ограничиваются подачей 1 ДФ . Начисление, удержание и перечисление налогов это будет личная проблема ФОПа.

Аватара пользователя
Marlboro
Сообщения: 4846
Зарегистрирован: 05 июл 2012, 19:26
Контактная информация:

Списаниє задолжености у ФОпа.Последствия для ФОПа

Непрочитанное сообщение Marlboro »

А чому просто не сторнувати (відмінити) взагалі борг? Наче нічого і не було.
Свідомість - це місце зустрічі душі з земним життям

Аватара пользователя
lutishka
Сообщения: 2405
Зарегистрирован: 24 ноя 2012, 10:47
Контактная информация:

Списаниє задолжености у ФОпа.Последствия для ФОПа

Непрочитанное сообщение lutishka »

Marlboro писал(а):А чому просто не сторнувати (відмінити) взагалі борг? Наче нічого і не було.
:ya-za: т.к.
minibuh писал(а):мы продолжаем сотрудничать , на конфликт идти нельзя

Galla
Сообщения: 761
Зарегистрирован: 21 июн 2012, 11:20
Контактная информация:

Списаниє задолжености у ФОпа.Последствия для ФОПа

Непрочитанное сообщение Galla »

minibuh писал(а):Клиент крупный и кроме меня "принцессы -вредины" им все довольны. :cry: и мы продолжаем сотрудничать :) , на конфликт идти нельзя ,а 1 дф и и доп.налоги для клиента -это 100 % конфликт .Прощение долга мы оформлять не будем. С их точки зрения прощать нечего-они настаивают,что они не получали товар.
Соответсвенно о договоренности сторон и речи быть не может.
Я думаю, если долг не признанный - факт дохода ФОПа еще по сути надо доказать. Или с точки зрения НКУ (для НДФЛ и ЕН)- в данной ситуации не признание долга покупателем- это личные проблемы покупателя и есть доход-нет дохода- поставщик долг списал - заплати налоги .
Я так понимаю,что в данной ситуации мои обязанности налогового агента ограничиваются подачей 1 ДФ . Начисление, удержание и перечисление налогов это будет личная проблема ФОПа.
так, на мою думку, буде конфлікт), бо
Я так понимаю,что в данной ситуации мои обязанности налогового агента ограничиваются подачей 1 ДФ . Начисление, удержание и перечисление налогов это будет личная проблема ФОПа.

minibuh
Сообщения: 2396
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 13:00
Контактная информация:

Списаниє задолжености у ФОпа.Последствия для ФОПа

Непрочитанное сообщение minibuh »

Я сегодня тоже думала, о том что б отсторнировать.Но первичка то есть и товар отгружался.

Аватара пользователя
Marlboro
Сообщения: 4846
Зарегистрирован: 05 июл 2012, 19:26
Контактная информация:

Списаниє задолжености у ФОпа.Последствия для ФОПа

Непрочитанное сообщение Marlboro »

minibuh писал(а):Я сегодня тоже думала, о том что б отсторнировать.Но первичка то есть и товар отгружался.
Про це знаєте тільки Ви :roll:
А недостачу товару можна буде потім якось-кудись... в залежності від того, що за товар.
Свідомість - це місце зустрічі душі з земним життям

minibuh
Сообщения: 2396
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 13:00
Контактная информация:

Списаниє задолжености у ФОпа.Последствия для ФОПа

Непрочитанное сообщение minibuh »

Marlboro писал(а):
minibuh писал(а):Я сегодня тоже думала, о том что б отсторнировать.Но первичка то есть и товар отгружался.
Про це знаєте тільки Ви :roll:
А недостачу товару можна буде потім якось-кудись... в залежності від того, що за товар.
;)

Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 17 гостей