Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Самозанятые лица

обще-предпринимательские темы (независимо от системы налогообложения)

Модератор: ФЛ7

UNREAD_POST nikki » 21 фев 2011, 10:21

Скрытый текст: показать
Стаття 178. Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність

178.1. Особи, які мають намір здійснювати незалежну професійну діяльність, зобов'язані стати на облік в органах державної податкової служби за місцем свого постійного проживання як самозайняті особи та отримати свідоцтво про таку реєстрацію згідно із статтею 65 цього Кодексу.

178.2. Доходи громадян, отримані протягом календарного року від провадження незалежної професійної діяльності, оподатковуються за ставками, визначеними в пункті 167.1 статті 167 цього Кодексу.

178.3. Оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, необхідними для провадження певного виду незалежної професійної діяльності.

У разі неотримання свідоцтва особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, об'єктом оподаткування є доходи, отримані від такої діяльності без урахування витрат.

178.4. Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають податкову декларацію за результатами звітного року відповідно до цього розділу у строки, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб.

Іноземці та особи без громадянства, які стали на облік в органах державної податкової служби як самозайняті особи, є резидентами і у річній податковій декларації поряд з доходами від провадження незалежної професійної діяльності мають зазначати інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.

178.5. Під час виплати суб'єктами господарювання - податковими агентами, фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність, доходів, безпосередньо пов'язаних з такою діяльністю, податок на доходи у джерела виплати не утримується в разі надання такою фізичною особою копії свідоцтва про взяття її на податковий облік як фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність. Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, відносини за яким встановлено трудовими відносинами, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до пунктів 14.1.195 та 14.1.222 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу.

178.6. Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов'язані вести облік доходів і витрат від такої діяльності.

Форма такого обліку та порядок його ведення визначаються центральним органом державної податкової служби.

178.7. Остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в податковій декларації.


Появилось интересное разъяснение:

Чи враховуються при визначенні сукупного чистого доходу ФО, яка здійснює незалежну професійну діяльність, витрати, понесені у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у ФОП - платників ЄП?

Діє з 01.01.2011. Відповідно до п. 178.3 ст. 178 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI (далі - ПКУ) оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, необхідними для провадження певного виду незалежної професійної діяльності. У разі неотримання свідоцтва особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, об'єктом оподаткування є доходи, отримані від такої діяльності без урахування витрат. Враховуючи вищевикладене, обмеження щодо включення фізичною особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність витрат, які пов'язані з придбанням товарів (робіт, послуг) у фізичних осіб - підприємців - платників єдиного податку, не передбачено. При цьому, зазначені витрати повинні бути пов'язані із провадженням певного виду незалежної професійної діяльності та підтвердженні документально.


Т.е. в расходы самозанятого лица идут выплаты ЧПЕНам!
nikki
 
Сообщений: 1118
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 11:27
Благодарил (а): 117 раз.
Поблагодарили: 379 раз.

UNREAD_POST nikki » 21 фев 2011, 10:23

Расходы связанные с использованием помещения.

Чи має право особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, включити до складу витрат понесені витрати, які пов'язані із користування приміщенням, де проводиться діяльність?

Діє з 01.01.2011. Відповідно до п. 178.3 ст. 178 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI (далі - ПКУ) оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, необхідними для провадження певного виду незалежної професійної діяльності. У разі неотримання свідоцтва особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, об'єктом оподаткування є доходи, отримані від такої діяльності без урахування витрат.

Листом Міністерства юстиції України від 02.02.2006 р. N 31-35/20 наведений єдиний перелік витрат, пов'язаних з організацією роботи приватних нотаріусів, які мають право враховувати при обчисленні загального річного оподатковуваного доходу, а саме: користування приміщення (орендна плат, платежі за надання комунальних послуг та інші обов'язкові платежі), яке є робочим місцем приватного нотаріуса (ст. 25 Закону України "Про нотаріат").

Враховуючи вищевикладене, витрати, які пов'язані із користуванням приміщенням (оренда плата, платежі за надання комунальних послуг та інші обов'язкові платежі), яке є робочим місцем особи, що здійснює незалежну професійну діяльності, враховуються при обчисленні сукупного чистого доходу платника податку, за умови наявності документу, що підтверджує їх фактичну оплату.
nikki
 
Сообщений: 1118
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 11:27
Благодарил (а): 117 раз.
Поблагодарили: 379 раз.

UNREAD_POST nikki » 21 фев 2011, 10:30

Чи має право нотаріус віднести до витрат при визначені сукупного чистого доходу внески до Пенсійного фонду України, оплачені у I кварталі 2011 року за 2010 рік?

Для приватних нотаріусів згідно з п. 178.3 ст. 178 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI (далі - ПКУ), оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, необхідними для провадження певного виду незалежної професійної діяльності. У разі, якщо приватний нотаріус не отримав в органах державної податкової служби свідоцтво про державну реєстрацію, то об'єктом оподаткування для нього є доходи, отримані від такої діяльності без урахування витрат.

Листом Міністерства юстиції України від 02.02.06 N 31-35/20 наведений єдиний перелік витрат, які приватні нотаріуси мають право враховувати при обчисленні загального річного оподатковуваного доходу, зокрема, сплату нотаріусами внесків до Пенсійного фонду України, у тому числі на користь найманих працівників, та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування. Зазначені витрати приватних нотаріусів, пов'язані з організацією їх роботи, є необхідними для забезпечення законності та професійності їх діяльності та випливають з вимог чинного законодавства і повинні бути відображені у їхньому податковому обліку відповідно до вимог п. 178.6 ст. 178 ПКУ. При цьому витрати враховуються за звітний податковий період (рік) та не переносяться на наступний звітний податковий період (рік). Таким чином, внески до Пенсійного фонду України, у тому числі на користь найманих працівників, та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, нараховані за 2010 рік, що фактично сплачені у I кварталі поточного року, не можуть бути включені до складу валових витрат поточного року. Враховуючи, що зазначені внески не були фактично сплачені у звітному році, за який подається декларація, вони також не можуть бути включені до витрат минулого (звітного) року.
nikki
 
Сообщений: 1118
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 11:27
Благодарил (а): 117 раз.
Поблагодарили: 379 раз.

UNREAD_POST Ani » 12 май 2011, 15:22

Прошу помочь разобратся. Можно ли НЕ регистрироватся в налоговой как самозанятое лицо, а в конце года подать декларацию по доходу, с доходом например 50-80 тыс. грн? и уплатить 15%. Может ли быть этот доход получен изза границы (например написание ПО нерезидентам) Какие нужны подтверждающие документы в таком случае?
Вопрос задаю в свете максимально упростить получение группой лиц доходов.
Ani
 
Сообщений: 7
Зарегистрирован: 10 май 2011, 22:10
Благодарил (а): 1 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST Печкин » 12 май 2011, 16:05

Тут вопрос даже такого плана получится ли зарегистрироваться программеру в качестве независимого профессионала.
Но это к слову.

А в целом - то что вы говорите - так можно, если деятельность не будет соответствовать предпринимательской. А она, скорее всего, будет соответствовать.

Т.е. пока проще всего, получать через ЧПЕНа либо через карточку киприота :)
живу на Бухфоруме
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST konsult » 12 май 2011, 16:32

для справки добавлю, что есть предпринимательская деятельность

ГОСПОДАРСЬКИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
...
Стаття 42. Підприємництво як вид господарської діяльності
1. Підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Аватар пользователя
konsult
 
Сообщений: 694
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 14:51
Благодарил (а): 197 раз.
Поблагодарили: 271 раз.

UNREAD_POST NikaL » 13 май 2011, 06:59

Будьте добры подскажите пожалуйста какие отчеты сдают самозанятые лица, ЕСВ сдают ежемесячно?
NikaL
 
Сообщений: 8
Зарегистрирован: 12 май 2011, 07:31
Благодарил (а): 6 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST Печкин » 13 май 2011, 09:27

По ЕСВ есть FAQ. Там ссылки на актуальные тексты всех нужных документов, в т.ч. 22-2.

3.2. ФО-СПД, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, самі за себе і за членів сім'ї, які беруть участь у провадженні підприємницької діяльності; особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю, а саме науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою, а також медичною, юридичною практикою, в тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями, самі за себе формують та подають до органів Пенсійного фонду звіт один раз на рік до 1 квітня року, наступного за базовим звітним періодом.

Базовим звітним періодом для них є календарний рік.

Звіт подається за формою згідно з додатком 5 до цього Порядку.


По поводу уплаты из 21-5.

4.5.3. Платники, визначені підпунктом 2.1.4 пункту 2.1 розділу II цієї Інструкції, сплачують єдиний внесок до 1 квітня року, наступного за звітним, на підставі даних річної податкової декларації.

Сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Платникам, які зобов'язані здійснити доплату до мінімального страхового внеску, органами Пенсійного фонду України для узгодження надсилається повідомлення-розрахунок за формою згідно з додатком 1, у якому зазначається розрахунок сум такої доплати, які підлягають сплаті за результатами їх діяльності за звітний рік.
живу на Бухфоруме

За это сообщение автора Печкин поблагодарил:
konsult
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST konsult » 13 май 2011, 09:28

если речь о себе, а не о наемных работниках, то:
декларация о доходах - 1 раз по окончании года (до 1 мая)
есв отчетность - 1 раз по окончании года (до 1 апреля)
по наемным работникам таже отчетность, что и у всех остальных
Аватар пользователя
konsult
 
Сообщений: 694
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 14:51
Благодарил (а): 197 раз.
Поблагодарили: 271 раз.

UNREAD_POST Печкин » 13 май 2011, 09:32

konsult писал(а):декларация о доходах - 1 раз по окончании года (до 1 мая)


Кстати, правильно я понимаю, что реально подать прийдется (для целей ЕСВ) до 1 апреля?
живу на Бухфоруме
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST konsult » 13 май 2011, 09:49

Действительно получается, что декларацию раньше придется подать (до 1 апреля), поскольку ЕСВ платим по данным декларации.
Аватар пользователя
konsult
 
Сообщений: 694
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 14:51
Благодарил (а): 197 раз.
Поблагодарили: 271 раз.

UNREAD_POST Печкин » 13 май 2011, 10:27

Да, именно.
Но с другой стороны, никто не говорит, что по данным поданной декларации :)
Т.е. должны заполнить, а подать можно до 1 мая :)
живу на Бухфоруме
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST Аll » 30 июл 2011, 12:33

konsult писал(а):для справки добавлю, что есть предпринимательская деятельность

ГОСПОДАРСЬКИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
...
Стаття 42. Підприємництво як вид господарської діяльності
1. Підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.Непонятно, почему регулярную, и т.д. (самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик) деятельность нотариусов не относят тогда к предпринимательской? Или это не считается хозяйственной деятельностью? Где грань между предпринимательской и независимой - только в гос.регистрации?

Запутали окончательно :lol: .
Аватар пользователя
Аll
 
Сообщений: 495
Зарегистрирован: 29 янв 2011, 13:37
Благодарил (а): 517 раз.
Поблагодарили: 119 раз.

UNREAD_POST vins » 30 июл 2011, 13:47

Аll писал(а):Непонятно, почему регулярную, и т.д. (самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик) деятельность нотариусов не относят тогда к предпринимательской? Или это не считается хозяйственной деятельностью? Где грань между предпринимательской и независимой - только в гос.регистрации?

Запутали окончательно


All, добрый день :)
Как я понимаю, (может, konsult и Печкин поправят) тут речь в первую очередь идет о налоговом статусе (независимая профессиональная деятельность - это именно налоговый статус, специально оговоренный законодателем, исключение из общего правила).
Если же говорить исключительно о юридическом статусе, то в большинстве случаев для перечисленных в качестве независимых профессионалов лиц он тоже будет специальным, т.е. есть специальное законодательство, которое регулирует деятельность именно этой группы лиц и не требует от них регистрации в качестве предпринимателя, несмотря на то, что деятельность их является систематической, самостоятельной и т.д. Это в том числе нотариусы - есть Закон о нотариате, он полностью урегулировал правовое положение нотариусов как участников правовых отношений. Законодатель мог бы этого и не делать (а сделал - потому что нотариусам государство фактически делегировало те функции, которые изначально в виду своей значимости принадлежали именно ему - удостоверение фактов и придание им юридической силы), тогда бы - Вы правы - на нотариальную деятельность распространялись бы общие нормы о хоздеятельности.

За это сообщение автора vins поблагодарили: 2
Аll, VPK
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2906 раз.

UNREAD_POST Аll » 30 июл 2011, 14:15

vins писал(а):
Аll писал(а):Непонятно, почему регулярную, и т.д. (самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик) деятельность нотариусов не относят тогда к предпринимательской? Или это не считается хозяйственной деятельностью? Где грань между предпринимательской и независимой - только в гос.регистрации?

Запутали окончательно


All, добрый день :)
Как я понимаю, (может, konsult и Печкин поправят) тут речь в первую очередь идет о налоговом статусе (независимая профессиональная деятельность - это именно налоговый статус, специально оговоренный законодателем, исключение из общего правила).
Если же говорить исключительно о юридическом статусе, то в большинстве случаев для перечисленных в качестве независимых профессионалов лиц он тоже будет специальным, т.е. есть специальное законодательство, которое регулирует деятельность именно этой группы лиц и не требует от них регистрации в качестве предпринимателя, несмотря на то, что деятельность их является систематической, самостоятельной и т.д. Это в том числе нотариусы - есть Закон о нотариате, он полностью урегулировал правовое положение нотариусов как участников правовых отношений. Законодатель мог бы этого и не делать (а сделал - потому что нотариусам государство фактически делегировало те функции, которые изначально в виду своей значимости принадлежали именно ему - удостоверение фактов и придание им юридической силы), тогда бы - Вы правы - на нотариальную деятельность распространялись бы общие нормы о хоздеятельности.Добрый день, vins ! :) Все верно!

Усложним ситуацию. Архитектор - нерезидент хочет нам оказать профессиональные независимые услуги и воспользоваться соответствующей статьей Конвенции, которая позволяет самозанятому лицу в числе адвокатов, бухгалтеров и т.д не платить в Украине налог 17 %.

Тогда получается, что для того чтобы получить такой налоговый статус в Украине, нерезидент - физик должен идти в налоговую, получать Свидетельство самозанятого лица. На основании копии этого Свидетельства я не буду удерживать с него 17%. Но чтобы стать здесь на налоговый учет, ему надо иметь место регистрации в Украине, подтверждать квалификационное свидетельство архитектора в Украине согласно нашему ЗУ об архитектурной деятельности.
Придет нотариус - нерезидент или аудитор-нерезидент, ситуация такая же . Пусть подтвердят сначала свое квалификационное свидетельство у нас в Украине. Да кто ж им даст без гражданства :P

А если и дадут и зарегистрируют, то валюту не смогу им перечислить, т.к. регистрация в Свидетельстве будет в Украине. Хотя по конвенции - они резиденты другой страны. Во как загнула :lol:
На самом деле сейчас ломаю голову как выплатить нерезиденту - физику- независимому - профи валюту без уплаты налога по соответствующей статье конвенции.
Аватар пользователя
Аll
 
Сообщений: 495
Зарегистрирован: 29 янв 2011, 13:37
Благодарил (а): 517 раз.
Поблагодарили: 119 раз.

След.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в РАЗНОЕ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬСКОЕ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Gb, MR, Ya, иван51