Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Приостановление предпринимательской деятельности

обще-предпринимательские темы (независимо от системы налогообложения)

Модератор: ФЛ7

UNREAD_POST Kirich » 11 мар 2011, 09:35

Добрый день. Подскажите новичку в таком вопросе. Недавно зарегистрировал частное предпринимательство ФОП(25.01.11г.). Подходит время (15.03.11г.) подачи в налоговую заявление «о налогообложении». Пока я временно решил приостановить деятельность(НЕ НАЧАВ!!!).Как мне поступить, что бы не платить налоги.
1. Я думаю написать заявление(или автоматом) на общую систему.
2. Сдавать декларации с прочерками. (как тогда быть с авансовыми платежами которые заставят указать в декларациях). Я так думаю, если не вел деятельность(не начинал), то и размер авансовые платежей указывать в декларациях я имею право О.
Kirich

Благодарил (а): 0 раз.

UNREAD_POST vins » 11 мар 2011, 10:02

Тут есть специалисты в заданных Вами вопросах, думаю, они ответят более содержательно :)
Я лишь приведу разъяснения из Единой базы знаний, которые касаются Вашей ситуации

Яким чином нараховуються авансові платежі ФОП, якщо за звітний податковий рік діяльність не велась та декларація подана із нульовими значеннями згідно з нормами ПКУ?
Діє з 01.01.2011 Відповідно до пп. 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ (далі – ПКУ), авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно, але не менше як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах), та сплачують до бюджету по 25 відсотків щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада). У разі якщо за звітний податковий рік діяльність не велась та податкова декларація подана з нульовими показниками, розрахунок авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб на поточний рік доцільно здійснювати на підставі очікуваного оподатковуваного доходу.

Чи потрібно ФОП на загальній системі оподаткування подавати річну податкову декларацію про доходи, якщо протягом звітного року діяльність не проводилась?
Діє з 01.01.2011 Відповідно до пп. 177.5 ст. 177 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року (далі – ПКУ), фізичні особи – підприємці подають до органу державної податкової служби податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи. Таким чином, фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування повинна надавати за результатами календарного року податкову декларацію про доходи, незалежно від того чи проводилась протягом звітного року підприємницька діяльність чи ні.

За это сообщение автора vins поблагодарил:
ФЛ7
vins

Благодарил (а): 2704 раз.

UNREAD_POST ЧПЕН_2011 » 11 мар 2011, 10:06

vins писал(а):Тут есть специалисты в заданных Вами вопросах, думаю, они ответят более содержательно :)

Но вначале нужно самому прочитать хотя бы основное (а если там детали нужно уточнить - то лучше там и спрашивать)

Есть большая ветка "Общая система" (http://buhforum.com/viewforum.php?f=8)

По бездеятельности есть несколько тем:
"Авансы по налогу с доходов и бездеятельность в 2011 году (http://buhforum.com/viewtopic.php?f=8&t=33)
"Общая система без деятельности и стаж" (http://buhforum.com/viewtopic.php?f=8&t=362)

Есть ветка по "ЕДИНЫЙ НАЛОГ (ЧПЕНы)" (http://buhforum.com/viewforum.php?f=7)

+ ответ на вопрос 2 есть в "FAQ по общей системе" (http://buhforum.com/viewtopic.php?f=8&t=31)

PS
Чтобы уйти с единого нужно отказаться от него.

За это сообщение автора ЧПЕН_2011 поблагодарил:
ФЛ7
ЧПЕН_2011

Благодарил (а): 3 раз.

UNREAD_POST Kirich » 11 мар 2011, 10:28

1.Я так понял, если предпринимательская деятельность не велась(и даже не начиналась) и не ожидаю доходов на отчетный период, то и в последующей декларации в пункте"ожидаемые доходы" я имею право поставить прочерки. И в налоговую и в пенсионный фонд платить налоги не буду.
2.Декларация для ОС подается один раз в год?
Kirich

UNREAD_POST ФЛ7 » 11 мар 2011, 10:33

Kirich писал(а):Добрый день. Подскажите новичку в таком вопросе. Недавно зарегистрировал частное предпринимательство ФОП(25.01.11г.). Подходит время (15.03.11г.) подачи в налоговую заявление «о налогообложении». Пока я временно решил приостановить деятельность(НЕ НАЧАВ!!!).Как мне поступить, что бы не платить налоги.
1. Я думаю написать заявление(или автоматом) на общую систему.
2. Сдавать декларации с прочерками. (как тогда быть с авансовыми платежами которые заставят указать в декларациях). Я так думаю, если не вел деятельность(не начинал), то и размер авансовые платежей указывать в декларациях я имею право О.

Не совсем понятно написано.
Вы сразу после регистрации переходили на единый налог или нет (есть у вас на руках Свидетельство об уплате единого налога на 2011 год)?
ФЛ7

Благодарил (а): 39 раз.

UNREAD_POST ФЛ7 » 11 мар 2011, 10:44

Если у вас нет Свидетельства об уплате единого налога (после регистрации вы сразу на единый налог не переходили), значит вы с момента регистрации автоматом находитесь на общей системе налогообложения.
Тогда подаете декларацию за 1 квартал (пока по старой форме, если к тому времени не утвердят нову) до 10 мая.
В ней в разделе 1.3 ставите нулевые доходы, в разделе 3.2 пишите, что прогнозный чистый доход на 2011 год равен 0, авансовые платежи по налогу на доходы тоже равны 0.
В таком случае авансовые платежи по налогу на доходы и по ЕСВ в течение года платить не будете (и по году ничего платить не будете). По итогам года подадите декларацию по налогу с доходов (в течение 40 дней) (то есть у вас будет 2 декларации - одна по итогам 1 квартала, другая - по итогам года), отчетность по ЕСВ - до 1 апреля (внутри года по ЕСВ отчетности нет для вас).
Следите еще как разрешиться здесь ситуация (с месячной декларацией налогового агента) http://buhforum.com/viewtopic.php?p=6532#p6532
ФЛ7

UNREAD_POST Kirich » 11 мар 2011, 10:46

Вот в этом то и дело. Я еще не писал заявления на каком налогообложении хочу быть. Я только имею на руках "довідку про взяття на облік платника податків". А заявление в налоговой сказали прийти и написать до 15.03.11г.(если я хочу быть на ЕН).Но я пока не планирую заниматься пред. деятельностью. Как быть?
Kirich

UNREAD_POST Kirich » 11 мар 2011, 10:47

Большое всем спасибо за ответы
Kirich

UNREAD_POST ФЛ7 » 11 мар 2011, 10:50

Kirich писал(а):Вот в этом то и дело. Я еще не писал заявления на каком налогообложении хочу быть. Я только имею на руках "довідку про взяття на облік платника податків". А заявление в налоговой сказали прийти и написать до 15.03.11г.(если я хочу быть на ЕН).Но я пока не планирую заниматься пред. деятельностью. Как быть?

Переход на единый налог - сугубо добровольное дело.
Не хотите - не подавайте заявление на переход на единый налог. Заставить вас никто не может.
Вам это не нужно, вот ничего и не делайте.
Делайте только то, что сказано выше.
ФЛ7

UNREAD_POST Kirich » 11 мар 2011, 10:55

А нужно ли вести журнал доходов(регистрировать в налоговой). И вообще есть ли необходимость идти в налоговую до 15.03.11 писать заявление на ОС? Или просто сдавать декларации т.к. я автоматом буду находиться на ОС.
Kirich

UNREAD_POST ФЛ7 » 11 мар 2011, 11:05

Kirich писал(а):А нужно ли вести журнал доходов(регистрировать в налоговой). И вообще есть ли необходимость идти в налоговую до 15.03.11 писать заявление на ОС? Или просто сдавать декларации т.к. я автоматом буду находиться на ОС.

Я уже написал, что вы уже автоматически с момента регистрации находитесь на общей системе налогообложения.
поэтому и спрашивал, есть у вас Свидетельство об уплате единого налога или нет. Если нет, значит с общей системы (которая "присваивается" автоматически) вы на другую систему не переходили, следовательно никаких заявлений для возврата на нее подавать не нужно.
Книга учета доходов и расходов у вас обязательно должна быть http://buhforum.com/viewtopic.php?p=2424#p2424
В ней показывайте каждый месяц нулевые итоги.
ФЛ7

UNREAD_POST Kirich » 11 мар 2011, 11:17

Спасибо за информацию
Kirich

UNREAD_POST konsult » 11 мар 2011, 11:24

В общем до 15.03.11г. ничего вам подавать не нужно.
В остальном
Тогда подаете декларацию за 1 квартал (пока по старой форме, если к тому времени не утвердят нову) до 10 мая.
В ней в разделе 1.3 ставите нулевые доходы, в разделе 3.2 пишите, что прогнозный чистый доход на 2011 год равен 0, авансовые платежи по налогу на доходы тоже равны 0.
В таком случае авансовые платежи по налогу на доходы и по ЕСВ в течение года платить не будете (и по году ничего платить не будете). По итогам года подадите декларацию по налогу с доходов (в течение 40 дней) (то есть у вас будет 2 декларации - одна по итогам 1 квартала, другая - по итогам года), отчетность по ЕСВ - до 1 апреля (внутри года по ЕСВ отчетности нет для вас).

Купите и зарегистрируйте Книгу учета доходов и расходов.
konsult

Благодарил (а): 197 раз.

UNREAD_POST налоговик » 25 мар 2011, 10:16

Временное приостановление предпринимательской деятельности законодательством не предусмотрено

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

Чи можливо тимчасово припинити підприємницьку діяльність (декретна відпустка, хвороба, виїзд за кордон та ін.)?

Порядок проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця визначено Законом України від 15 травня 2003 року N 755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", із змінами та доповненнями. Зазначеним Законом та іншими нормативно-правовими актами не передбачено тимчасове припинення підприємницької діяльності.

налоговик

Благодарил (а): 806 раз.

UNREAD_POST vins » 25 мар 2011, 10:24

И на эту же тему с аналогичным ответом письмо Госкомпредпринимательства

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
ЛИСТ від 03.03.2011 р. N 2341

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваше звернення від 1 березня 2011 року, отримане з Урядової гарячої лінії (реєстраційний індекс КА-619898), щодо надання роз'яснення стосовно можливості призупинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем та, в межах компетенції, повідомляє наступне.

Відповідно до пункту першого підрозділу 8 "Особливості справляння єдиного податку та фіксованого податку" Розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України (далі - ПКУ) до внесення змін до розділу XIV ПКУ в частині оподаткування суб'єктів малого підприємництва застосовується Указ Президента України від 3 липня 1998 року N 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (далі - Указ).

Відповідно до Указу суб'єкти підприємницької діяльності - фізичні особи, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом календарного року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за календарний рік не перевищує 500 тис. гривень, мають право обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку (далі - Свідоцтво) за встановленою формою. Порядок видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку затверджений наказом Державної податкової адміністрації України від 29 жовтня 1999 року N 599 (далі - Наказ N 599).

Чинне законодавство не містить такого поняття, як "призупинення підприємницької діяльності". Господарський кодекс України та Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" визначають процедуру державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця. Тому, доки фізична особа зареєстрована, як суб'єкт підприємницької діяльності у встановленому законодавством порядку, вона повинна виконувати зобов'язання по сплаті податків і зборів, передбачених законодавством, незалежно від того, чи здійснює така особа підприємницьку діяльність. Якщо фізична особа - підприємець одержала Свідоцтво, то вона зобов'язана сплачувати єдиний податок до закінчення дії цього свідоцтва.

Згідно статті 2 Указу суб'єкт малого підприємництва - фізична особа самостійно може приймати рішення як про перехід на спрощену систему, так і про те, щоб повернутися на загальну систему оподаткування, у разі, якщо вона вирішила призупинити свою діяльність і не бажає надміру сплачувати податки. При цьому звітність фізична особа - підприємець має надавати у будь-якому випадку.

Листом від 16 листопада 2000 року N 6357/6/17-0516 Державною податковою адміністрацією України було роз'яснено про те, що у разі обрання фізичною особою - підприємцем способу оподаткування своїх доходів, одержаних від здійснення підприємницької діяльності, за єдиним податком шляхом придбання Свідоцтва і яка не подала у встановлений Указом термін до органу державної податкової служби заяву про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування, а тимчасово припинила підприємницьку діяльність з будь-яких причин, то вона повинна продовжувати дотримуватися всіх норм Указу незалежно від того, здійснює вона підприємницьку діяльність чи ні, і, зокрема, сплачувати щомісяця єдиний податок в установлені строки.

Слід зауважити, що, згідно Указу, перейти зі спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності на загальну можна з початку наступного звітного періоду, а заява до органу державної податкової служби повинна бути подана не пізніше ніж за 15 днів до початку наступного звітного кварталу. Відповідно до абзацу другого пункту 2 Наказу N 599 Свідоцтво видається на вказаний у заяві термін, але не більше ніж на календарний рік.
vins

Благодарил (а): 2704 раз.