Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

База налогообложения по НДС

Путеводитель по разделу. НДС: регистрация, уплата, отчетность. Налоговая накладная, возмещение и т.д.

Модераторы: nikki, kollega, налоговик

UNREAD_POST налоговик » 18 май 2016, 09:51

налоговик писал(а):
vikakool писал(а):
налоговик писал(а):
vikakool писал(а):Коллеги, а как вам такое мнение ГФС? наткнулась в Лиге (может, уже выкладывали).
Как по мне, полный бред.


Полнейший


Суд постановив визнати недійсною індивідуальну податкову консультацію щодо нарахування ПДВ за ставкою 20% у разі здійснення експорту товарів за ціною нижче собівартості


Продолжение по экспорту по ставке 20 %

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А


"22" березня 2016 р. м. Київ К/800/48575/15

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:

****

Враховуючи викладене, в оскаржуваній податковій консультації податковим органом викладено неправильний висновок щодо необхідності оподаткування за загальною ставкою ПДВ обсягу експортованого товару в частині перевищення ціни його придбання над фактичною ціною експорту.

В той же час, правила складення податкової звітності з ПДВ, наведені у Порядку заповнення податкової накладної, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 року № 957, не змінюють наведеного порядку визначення бази оподаткування та застосування ставки ПДВ.

Передбачена пунктом 20 цього Порядку вимога щодо складення двох податкових накладних: однієї - на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання, іншої - на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання / собівартості / балансової (залишкової) вартості/звичайної ціни над фактичною ціною - у випадку здійснення контрольованих операцій, в яких ціна придбання / собівартість / балансова (залишкова) вартість/ звичайна ціна перевищує фактичну ціну (договірну вартість) постачання - не впливає на обсяг податкового обов'язку платника за експортною операцією та не може змінювати визначені Законом елементи цього податку (зокрема, об'єкт, базу оподаткування, ставку оподаткування).

Колегія суддів касаційної інстанції вважає за необхідне також зазначити, що правові наслідки реалізації товару на експорт за ціною нижче ціни придбання, мають визначатися з урахуванням доктрини ділової мети, що реалізується у податкових правовідносинах на підставі положень підпунктів 14.1.36, 14.1.231 пункту 14.1 статті 14, пункту 198.3 статті 198 Податкового кодексу України та передбачає обов'язкову наявність у платника прагнення отримати економічний ефект за рахунок приросту (збереження) активів при вступі у господарські правовідносини.

У разі встановлення, що ділова мета господарської операції є недобросовісною (зокрема, у випадку збитковості експортної операції з причин реалізації товару нижче ціни придбання без наявності об'єктивних економічних причин для цього) відповідна операція може бути кваліфікована як така, що вчинена поза межами господарської діяльності. У такому випадку платник втрачає право на включення до податкового кредиту суми ПДВ у складі вартості тих товарів/послуг, які не використані у господарській діяльності, що, однак, не збільшує базу оподаткування ПДВ за операцією з експорту цих товарів/послуг.

Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 16.02.2016 року у справі №818/2664/15.

За таких обставин колегія судів дійшла висновку, що судами попередніх інстанцій неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, що відповідно до ст.229 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для скасування ухвалених у справі судових рішень та прийняття нового рішення про задоволення позовних вимог.

Керуючись статтями 220, 221, 223, 229, 230, 232 Кодексу адміністративного судочинства України, -

постановив:

Касаційну скаргу Публічного акціонерного товариства «ЄВРАЗ СУХА БАЛКА» - задовольнити.

Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16 липня 2015 року та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 27 жовтня 2015 року - скасувати.

Позов задовольнити.

Визнати недійсною та скасувати податкову консультацію Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Дніпропетровську Міжрегіонального Головного управління Міндоходів від 22.05.2015 року №13034/10/28-01-42-01-14.


Продолжение от ГФСУ

Насырову два постановления ВАСУ не очень интересны.ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 27.04.2016 р. N 9529/6/99-99-15-03-02-15

Про розгляд листа

Державна фіскальна служба України розглянула лист платника щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з експорту товарів у 2015 році за ціною нижче їх придбання та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Згідно з пунктом 188.1 статті 188 Кодексу база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв'язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

При цьому база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче їх собівартості, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни), за винятком:

товарів (послуг), ціни на які підлягають державному регулюванню;

газу, який постачається для потреб населення.

Відповідно до підпункту "а" підпункту 195.1.1 пункту 195.1 статті 195 Кодексу операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту оподатковуються за нульовою ставкою.

Товари вважаються вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, митною декларацією, оформленою відповідно до вимог Митного кодексу України.

Датою виникнення податкових зобов'язань в разі експорту товарів є дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства (пункт 187.1 статті 187 Кодексу).

Відповідно до пункту 15 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 N 1307 (далі - Порядок N 1307), у разі якщо база оподаткування визначається виходячи із ціни придбання товарів і перевищує суму постачання таких товарів, визначену виходячи з їх договірної вартості, тобто ціна придбання перевищує фактичну ціну (договірну вартість) постачання, постачальник (продавець) складає дві податкові накладні: одну - на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання, іншу - на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання над фактичною ціною.

У податковій накладній, яка складена на суму такого перевищення, робиться позначка відповідно до пункту 8 Порядку N 1307 (15 - складена на суму перевищення ціни придбання товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання, 17 - складена на суму перевищення звичайної ціни самостійно виготовлених товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання).

Така податкова накладна отримувачу (покупцю) не надається. У рядках такої податкової накладної, відведених для заповнення даних покупця, постачальник (продавець) зазначає власні дані.

Отже, у разі здійснення операції з експорту товару за ціною нижче ціни придбання такого товару, різниця між вартістю експортованих товарів та ціною придбання таких товарів не формує вартості експортованого товару, а отже, не є експортною операцією, не оподатковується за нульовою ставкою, а оподатковується за ставкою 20 відсотків.

На суму різниці між вартістю експортованого товару та вартістю придбання такого товару платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну з типом причини "15" та зареєструвати її в ЄРПН.

 

Голова
Р. М. Насіров
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2642 раз.

UNREAD_POST larisa_11 » 18 май 2016, 12:51

Добрый день! Помогите,пожалуйста. Мы юр.лицо передали легковой автомобиль физическому лицу по доверенности. Что делать? Мы с/г предприятие находимся на спец. режиме.
larisa_11
 
Сообщений: 16
Зарегистрирован: 29 июн 2012, 12:28
Благодарил (а): 2 раз.
Поблагодарили: 2 раз.

UNREAD_POST lutishka » 18 май 2016, 13:00

larisa_11 писал(а):Добрый день! Помогите,пожалуйста. Мы юр.лицо передали легковой автомобиль физическому лицу по доверенности. Что делать?

Ничего, т.к. право собственности на авто остается за вами.

П.С. вот тут http://forum.vobu.com.ua/viewtopic.php? ... 6#p1283866 я отвечала на аналогичный вопрос
Аватар пользователя
lutishka
 
Сообщений: 2400
Зарегистрирован: 24 ноя 2012, 11:47
Благодарил (а): 1056 раз.
Поблагодарили: 1088 раз.

UNREAD_POST налоговик » 18 май 2016, 14:06

+ вариант 198.5 НКУ

larisa_11, в любом случае вопрос задан не в той теме.
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2642 раз.

UNREAD_POST налоговик » 15 июл 2016, 14:50

налоговик писал(а):Вы будете смеяться, но база налогообложения при продаже ОС- цена приобретения, а не балансовая стоимость

Казуистика: налогово-бухгалтерские трения

Оборотность необоротного

Недавно пересмотренный п. 188.1 НКУ определяет минимальную базу обложения НДС по поставке необоротных активов так:

Цитата

база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів – виходячи із звичайної ціни).

Минимальная база при поставке товаров выглядит иначе:

Цитата

база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг.


Каким же показателем руководствоваться главбуху, если реализуются "необоротные активы, удерживаемые для продажи"?

Эта категория активов имеет несколько амбивалентный характер. В балансе по форме № 1 их стоимость фиксируется в особом разделе, отдельно как от необоротных, так и от оборотных активов.

С одной стороны, в самом названии этих активов указано на их необоротность.

С другой стороны, их стоимость отражается на субсчете 286 счета 28 "Товары", который бухгалтеры привычно ассоциируют с оборотными запасами предприятия.

НКУ не содержит специального определения "необоротности" активов. Зато он содержит в п. 14.1.84 отсылочную норму, согласно которой в случае отсутствия какого-либо определения в НКУ нужно использовать бухгалтерские определения.

В п. 3 НПСБУ 1 необоротные активы определены от обратного: все активы, не являющиеся оборотными, а оборотные в свою очередь определены так:

Цитата

гроші та їх еквіваленти, що не обмежені у використанні, а також інші активи, призначені для реалізації чи споживання протягом операційного циклу чи протягом дванадцяти місяців з дати балансу
.

В Инструкции по применению Плана счетов содержимое счета 286 описано в привязке к ПСБУ 27: "На субрахунку 286 "Необоротні активи та групи вибуття, утримувані для продажу" ведеться облік наявності та руху необоротних активів та груп вибуття, які визнаються утримуваними для продажу відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 27 "Необоротні активи, утримувані для продажу, та припинена діяльність".

В п. 1 раздела ІІ ПСБУ 27 при идентификации необоротного актива, удерживаемого для продажи, также есть "годовой" критерий и критерий нацеленности на его реализацию.

Таким образом, с точки зрения бухучета, категория необоротных активов, удерживаемых для продажи, является скорее оборотным, чем необоротным активом. Несмотря на свое название.

Тот же вывод можно сделать на основании параграфов 66 МСБУ 1 и параграфов 6 – 8 МСФО 5.

Следовательно, для целей обложения НДС при поставке необоротных активов, удерживаемых для продажи в качестве минимальной базы начисления, судя по всему, нужно использовать не балансовую их стоимость, а стоимость приобретения.

В то же время мы не исключаем, что, опираясь на формальные признаки, юристы предприятия смогут в случае необходимости4 защитить и противоположную точку зрения.
____________

4 Когда балансовая стоимость окажется меньше стоимости приобретения.
 
Иван Чалый,
кандидат экономических наук


Посмеялись. Хватит. ГФСУ пишет - балансовая стоимость. Но что это такое - то не к нам.

Лист ДФС від 29.06.2016 № 14040/6/99-99-15-03-02-15

Про розгляд листа

Державна фіскальна служба України розглянула лист платника щодо порядку оподаткування операцій з постачання необоротних активів та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

Згідно із пунктом 188.1 статті 188 ПКУ база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв’язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

При цьому база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни), за винятком:

товарів (послуг), ціни на які підлягають державному регулюванню;

газу, який постачається для потреб населення.

До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів/послуг. До складу договірної (контрактної) вартості не включаються суми неустойки (штрафів та/або пені), три проценти річних та інфляційні, що отримані платником податку внаслідок невиконання або неналежного виконання договірних зобов’язань.

До бази оподаткування включаються вартість товарів/послуг, які постачаються (за виключенням суми компенсації на покриття різниці між фактичними витратами та регульованими цінами (тарифами) у вигляді виробничої дотації з бюджету та/або суми відшкодування орендодавцю - бюджетній установі витрат на утримання наданого в оренду нерухомого майна, на комунальні послуги та на енергоносії), та вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо отримувачем товарів/послуг, поставлених таким платником податку.

Таким чином, при здійсненні операцій з постачання необоротних активів база оподаткування ПДВ визначається виходячи з їх договірної вартості, але не нижче балансової залишкової вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалась станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції.

Щодо відображення в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності балансової вартості або чистої вартості реалізації необоротних активів, утримуваних для продажу, відповідно до пункту 9 наказу Міністерства фінансів України від 07.11.2003 № 617 "Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 27 "Необоротні активи, утримувані для продажу, та припинена діяльність", який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17.11.2003 за № 1054/8375, повідомляємо, що регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється Міністерством фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (пункт 2 статті 6 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»).

Отже, з питань відображення в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності балансової вартості або чистої вартості реалізації необоротних активів, утримуваних для продажу, відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, доцільно звернутись до Міністерства фінансів України.

Голова

Р.М. Насіров
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2642 раз.

UNREAD_POST vikakool » 30 авг 2016, 15:22

Коллеги, возник такой вопросик.

Есть такая норма в п.189.3:

У випадках, коли платник податку здійснює діяльність з постачання вживаних товарів, придбаних у осіб, не зареєстрованих як платники податку, у межах договорів, що передбачають передання права власності на такі товари, базою оподаткування є позитивна різниця між ціною продажу та ціною придбання таких товарів, визначена у порядку, встановленому цим розділом.


При этом:

Для цілей цього розділу:

вживаними товарами вважаються товари, що були в користуванні не менше року та придатні для подальшого користування у незмінному стані чи після ремонту, а також транспортні засоби, які не підпадають під визначення нового транспортного засобу.


А вот как подтвердить это, если речь не об автомобиле, а, к примеру, о мобильном? пылесосе? холодильнике?

Чек физлицо вряд ли хранит целый год...

Просто указать в договоре и все?.. :?
vikakool
 
Сообщений: 4220
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 923 раз.
Поблагодарили: 647 раз.

UNREAD_POST minibuh » 31 авг 2016, 09:50

vikakool писал(а):Коллеги, возник такой вопросик.

Есть такая норма в п.189.3:
........
А вот как подтвердить это, если речь не об автомобиле, а, к примеру, о мобильном? пылесосе? холодильнике?

Чек физлицо вряд ли хранит целый год...

Просто указать в договоре и все?.. :?

Если мы говорим о технике,то у нее есть паспорт и гарантийный талон - обычно там указывают дату покупки.
minibuh
 
Сообщений: 2393
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 14:00
Благодарил (а): 1277 раз.
Поблагодарили: 951 раз.

UNREAD_POST vikakool » 31 авг 2016, 10:27

minibuh писал(а):
vikakool писал(а):Коллеги, возник такой вопросик.

Есть такая норма в п.189.3:
........
А вот как подтвердить это, если речь не об автомобиле, а, к примеру, о мобильном? пылесосе? холодильнике?

Чек физлицо вряд ли хранит целый год...

Просто указать в договоре и все?.. :?

Если мы говорим о технике,то у нее есть паспорт и гарантийный талон - обычно там указывают дату покупки.


Спасибо! А...если и этого нет?
vikakool
 
Сообщений: 4220
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 923 раз.
Поблагодарили: 647 раз.

UNREAD_POST minibuh » 31 авг 2016, 11:47

Я сомневаюсь,что оговорка в договоре будет для ДФС существенным доводом .
Предлагаю писать запрос в ДФС и чуть-чуть подождать.

За это сообщение автора minibuh поблагодарил:
vikakool
minibuh
 
Сообщений: 2393
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 14:00
Благодарил (а): 1277 раз.
Поблагодарили: 951 раз.

UNREAD_POST irina2101 » 21 дек 2016, 14:21

Добрый день! Очень прошу помочь. Мы, юрлицо на общей системе, продали автомобиль физ. лицу (не ФОП).
Первоначальная стоимость - 30 000, остаточная 2500,00, цена продажи 50 000,00 в т.ч. НДС. На данный момент , согласно экспертной оценке, авто стоит 80 000, 00 в т.ч. НДС
Из какой стоимости надо исходить при налогообложении, договорной или экспертной?
Спасибо.
irina2101
 
Сообщений: 49
Зарегистрирован: 01 апр 2011, 00:46
Благодарил (а): 30 раз.
Поблагодарили: 6 раз.

UNREAD_POST vikakool » 21 дек 2016, 16:59

irina2101 писал(а):Добрый день! Очень прошу помочь. Мы, юрлицо на общей системе, продали автомобиль физ. лицу (не ФОП).
Первоначальная стоимость - 30 000, остаточная 2500,00, цена продажи 50 000,00 в т.ч. НДС. На данный момент , согласно экспертной оценке, авто стоит 80 000, 00 в т.ч. НДС
Из какой стоимости надо исходить при налогообложении, договорной или экспертной?
Спасибо.


База налогообложения = цена продажи.

За это сообщение автора vikakool поблагодарил:
irina2101
vikakool
 
Сообщений: 4220
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 923 раз.
Поблагодарили: 647 раз.

UNREAD_POST irina2101 » 22 дек 2016, 12:37

vikakool писал(а):
irina2101 писал(а):Добрый день! Очень прошу помочь. Мы, юрлицо на общей системе, продали автомобиль физ. лицу (не ФОП).
Первоначальная стоимость - 30 000, остаточная 2500,00, цена продажи 50 000,00 в т.ч. НДС. На данный момент , согласно экспертной оценке, авто стоит 80 000, 00 в т.ч. НДС
Из какой стоимости надо исходить при налогообложении, договорной или экспертной?
Спасибо.


База налогообложения = цена продажи.


Спасибо! Ваш ответ заставил меня еще раз внимательно перечитать ст.188.1 и ст.189. Таки да!
irina2101
 
Сообщений: 49
Зарегистрирован: 01 апр 2011, 00:46
Благодарил (а): 30 раз.
Поблагодарили: 6 раз.

UNREAD_POST Blumental » 19 апр 2017, 16:11

Підкажіть будь ласка, як оподатковується ПДВ продаж повністю замортизованих мнма (малоцінних необоротних активів на рахунку 11) ? Вони уже в експлуатації 8 років. Знос 100 % нараховано при введенні в експлуатацію.
ПДВ нараховувати на "ціну придбання" чи "на договірну не нижче балансової/залишкової" ? Як для "товару" чи як для "необоротних активів" ?
Іншими словами що вони мають на увазі в статті 188.1 ПКУ під визначенням "необоротні активи":
- ОЗ + МНМА ?
- ОЗ ?
Також цікавить яка база ПДВ при їх списанні (самостійне рішення) з балансу після закінчення терміну експлуатації (чи взагалі потрібно нараховувати ПДВ при цьому). Викидаємо в побутове сміття, матеріалів від розбирання не оприбутковуємо - хлам один.
Можливо є консалтинг 2016-2017 на цю тему дайте ссилку будь ласка.
Не бойся, не бойся. Все будет хорошо !
Blumental
 
Сообщений: 108
Зарегистрирован: 30 янв 2012, 00:57
Откуда: Киев
Благодарил (а): 42 раз.
Поблагодарили: 21 раз.

UNREAD_POST Blumental » 24 апр 2017, 12:21

Blumental писал(а):Підкажіть будь ласка, як оподатковується ПДВ продаж повністю замортизованих мнма (малоцінних необоротних активів на рахунку 11) ? Вони уже в експлуатації 8 років. Знос 100 % нараховано при введенні в експлуатацію.
ПДВ нараховувати на "ціну придбання" чи "на договірну не нижче балансової/залишкової" ? Як для "товару" чи як для "необоротних активів" ?
Іншими словами що вони мають на увазі в статті 188.1 ПКУ під визначенням "необоротні активи":
- ОЗ + МНМА ?
- ОЗ ?
Також цікавить яка база ПДВ при їх списанні (самостійне рішення) з балансу після закінчення терміну експлуатації (чи взагалі потрібно нараховувати ПДВ при цьому). Викидаємо в побутове сміття, матеріалів від розбирання не оприбутковуємо - хлам один.
Можливо є консалтинг 2016-2017 на цю тему дайте ссилку будь ласка.

В деяких консультаціях стверджують що база обкладення ПДВ в таких випадках як для "товару" - ціна придбання. Ну це ж абсурд: як болгарка куплена за 800 грн. 5 років тому і ушатана в хлам, зараз може коштувати 800 грн. ?
Шановні, хто що думає з цього приводу ?
Не бойся, не бойся. Все будет хорошо !
Blumental
 
Сообщений: 108
Зарегистрирован: 30 янв 2012, 00:57
Откуда: Киев
Благодарил (а): 42 раз.
Поблагодарили: 21 раз.

UNREAD_POST Blumental » 23 май 2017, 17:06

Blumental писал(а):Підкажіть будь ласка, як оподатковується ПДВ продаж повністю замортизованих мнма (малоцінних необоротних активів на рахунку 11) ? Вони уже в експлуатації 8 років. Знос 100 % нараховано при введенні в експлуатацію.
ПДВ нараховувати на "ціну придбання" чи "на договірну не нижче балансової/залишкової" ? Як для "товару" чи як для "необоротних активів" ?
Іншими словами що вони мають на увазі в статті 188.1 ПКУ під визначенням "необоротні активи":
- ОЗ + МНМА ?
- ОЗ ?
Також цікавить яка база ПДВ при їх списанні (самостійне рішення) з балансу після закінчення терміну експлуатації (чи взагалі потрібно нараховувати ПДВ при цьому). Викидаємо в побутове сміття, матеріалів від розбирання не оприбутковуємо - хлам один.
Можливо є консалтинг 2016-2017 на цю тему дайте ссилку будь ласка.

Зупинився на наступному, можливо комусь буде цікаво: "ПКУ не надає визначення МНМА, яке б використовували задля застосування p. V ПКУ. Тому, керуючись п. 5.2 ПКУ, звернемось до положень бухгалтерського обліку. Так, згідно з п. 5 П(С)БО 7 «Основні засоби» МНМА не належить до ОС та класифікуються в окремій групі необоротних активів. Згідно з п, 198.5 ст, 198 Кодексу платник податку зобов 'яззний нарахувати податкові зобов 'яззння виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового} періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПЧ) в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015року, — у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися, зокрема, в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.
Базу оподаткування під час нарахування компенсуючих податкових зобов'язань на вимогу п. 198.5 ПКУ визначають за п. 189.1 ПКУ: «...база оподаткування за необоротними активами визначається виходячи з балансової (залишково)) вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів — виходячи із звичайної ціни)...».
Тобто якщо МНМА, що підлягають списанню, повністю замортизовані, база оподаткування буде дорівнювати нулю, а отже, податкових зобов'язань не буде"
Це ВОБУ.
Не бойся, не бойся. Все будет хорошо !
Blumental
 
Сообщений: 108
Зарегистрирован: 30 янв 2012, 00:57
Откуда: Киев
Благодарил (а): 42 раз.
Поблагодарили: 21 раз.

Пред.След.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НДС

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Al, Gb, Ya

cron