Единый налог и земельный налог

Путеводитель по разделу. Торговые патенты, земельный налог, спецводопользование, ресурсные платежи, единый налог для юрлиц, отчет о льготах
Аватара пользователя
Marlboro
Сообщения: 4846
Зарегистрирован: 05 июл 2012, 19:26
Контактная информация:

Единый налог и земельный налог

Непрочитанное сообщение Marlboro »

Агафья дійсно повідомила недостатньо юридично значимої інфи, тому все треба уточнити.

По другій частині - я з цього приводу свого часу спілкувався з міською радою, то там мені досить непрозрачно повідомили, що вони згодні здавати в оренду все і скрізь, навіть якщо це буде повітря на околицях міста. Як кажуть, "любой каприз..."
А реєстратору взагалі до лампочки, якщо договір підписали.
Свідомість - це місце зустрічі душі з земним життям

Аватара пользователя
Агафья
Сообщения: 391
Зарегистрирован: 08 дек 2011, 13:30
Контактная информация:

Единый налог и земельный налог

Непрочитанное сообщение Агафья »

Marlboro, Al Shurshun
Спасибо, что откликнулись!
поняла что не все так просто) уточню всю информацию - отпишусь
Спасибо!

Аватара пользователя
Агафья
Сообщения: 391
Зарегистрирован: 08 дек 2011, 13:30
Контактная информация:

Единый налог и земельный налог

Непрочитанное сообщение Агафья »

Marlboro писал(а):Про які документи річ? Договір КП нотаріально посвідчувався, по ньому право власності переходить одразу чи з відстроченням? Укладався до чи після 2013?
пока знаю, что переходит без отсрочки, и сделка была до 2013г.

Юла82
Сообщения: 1
Зарегистрирован: 03 сен 2016, 13:53
Контактная информация:

Единый налог и земельный налог

Непрочитанное сообщение Юла82 »

Платник єдиного податку 2 група заключив договір оренди земельного паю з фізичною особою. Хто повинен сплачувати земельний податок

Аватара пользователя
lutishka
Сообщения: 2405
Зарегистрирован: 24 ноя 2012, 10:47
Контактная информация:

Единый налог и земельный налог

Непрочитанное сообщение lutishka »

Юла82 писал(а): Хто повинен сплачувати земельний податок
Чья земля тот и платит

Аватара пользователя
Al Shurshun
Сообщения: 3208
Зарегистрирован: 13 май 2011, 22:22
Контактная информация:

Единый налог и земельный налог

Непрочитанное сообщение Al Shurshun »

Уважаемые коллеги

тема налоговой преференции п.297.1.(4) Кодекса для плательщиков единого налога интересует и наших коллеги на Бухгалтер 911, в частности коллега Я бух!
[color=#FF0000]7 января 2017 г. 21:30:08 Я бух![/color] писал(а):Прочитала письмо ДПИ от 28.12.2016 г. N 28324/6/99-95-42-01-15 по уплате ЕН ЮЛ на едином налоге
остался вопрос по последнему абзацу:
"Учитывая указанное, освобождение от уплаты земельного налога и от представления налоговой декларации по этому налогу, предусмотренное пп. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодекса, распространяется на Предприятие при условии заключения ним гражданско-правовой сделки, в которой предусмотрено, что арендатор также пользуется земельным участком и на платной основе.

Что они хотели этим сказать.у меня сложилось впечатление .что арендатор должен сам за себя уплатить за землю?
для того, чтобы разобраться в предмете сообщения ДФСов от 28.12.2016 г. N 28324/6/99-95-42-01-15 приведем его полный текст :ga-ze-ta;
Державна фіскальна служба України на запит щодо сплати земельного податку повідомляє.

Підприємство поінформувало, що перебуває на спрощеній системі оподаткування (платник єдиного податку третьої групи) та на праві приватної власності користується земельною ділянкою та нерухомим майном, що розташоване на такій земельній ділянці. Підприємство на підставі цивільно-правової угоди надає в оренду земельну ділянку та нерухоме майно, що на ній знаходиться.

Підприємство, посилаючись на вимоги п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), просить надати роз’яснення в частині звільнення від сплати земельного податку за таку земельну ділянку та подання податкової декларації з цього податку, якщо надання в оренду нерухомого майна є основним видом його діяльності.

Кодексом визначено, що платниками земельного податку є власники земельних ділянок та постійні землекористувачі (п.п. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Кодексу), у яких обов’язок сплати або право на звільнення від його сплати настає з дня виникнення прав власності або постійного користування земельною ділянкою (п. 287.1 ст. 287 Кодексу).

Особливості справляння земельного податку суб’єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються главою 1 розділу XIV Кодексу (п. 269.2 ст. 269 Кодексу).

Зокрема, платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку, зокрема третьої групи для провадження господарської діяльності (п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу).

Статтею 3 Господарського кодексу України визначено, що господарська діяльність – це діяльність суб’єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.

Враховуючи зазначене, звільнення від сплати земельного податку та від подання податкової декларації з цього податку, передбачене п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу, поширюється на Підприємство за умови укладання ним цивільно-правової угоди, в якій передбачено, що орендар також користується земельною ділянкою та на платній основі.
предметом анализа является опус 297.1 :ga-ze-ta;
297.1. Платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з таких податків і зборів:

...

4) податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої - третьої груп для провадження господарської діяльності та платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва;
Підприємство поінформувало, що перебуває на спрощеній системі оподаткування (платник єдиного податку третьої групи) та на праві приватної власності користується земельною ділянкою та нерухомим майном, що розташоване на такій земельній ділянці. Підприємство на підставі цивільно-правової угоди надає в оренду земельну ділянку та нерухоме майно, що на ній знаходиться
ДФСы в свою очередь, соглашаются с правом плательщика на преференцию по 297.1.4, но принимая во внимание норму Хозяйственного кодекса, указывают обязательность подтверждения для провадження господарської діяльності, желают видеть наличие в договорах аренды отражение орендар також користується земельною ділянкою та на платній основі

где-то в постановлениях Верховного суда видел фразу, дескать не важно, какую налоговую систему исповедует плательщик, за предоставленную в аренду землю он должен получать плату, как возможный доход в обычных условиях

очевидно, ДФСы и имели в виду, что в договоре аренды должно быть отражено, что арендатор уплачивает арендодателю арендную плату в размере земельного налога

т.е. N 28324/6/99-95-42-01-15 от 28.12.2016 г. следует читать, :ga-ze-ta; что подтверждением права на налоговую преференцию в понимании ДФСов имеют единщики хозяйственная деятельность каких в форме аренды недвижимого имущества подтверждается наличием номы об составляющей арендной платы в размере земельного налога


С уважением :a_g_a:
Жизнь коротка, а глупость - безгранична
Готовое изделие в виде паровоза обработать лобзиком до формы самолета

Аватара пользователя
Al Shurshun
Сообщения: 3208
Зарегистрирован: 13 май 2011, 22:22
Контактная информация:

Единый налог и земельный налог

Непрочитанное сообщение Al Shurshun »

Уважаемые коллеги
приятно, что ДФСы регулярно просвещают нас посредством пополнения реестра налоговых консультаций

из последнего и о земле и о единщиках имеем консультацию №559/ІПК/20-40-12-03-21 следующего содержания Изображение

Головне управління у Харківській області розглянуло лист Товариства щодо звільнення платника єдиного податку третьої групи від сплати земельного податку, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Податковий кодекс), повідомляє.

Земельні відносини в Україні регулюються Земельним кодексом України від 25.10.2001р. № 2768-ІІІ (далі - Земельний кодекс), а справляння плати за землю, зокрема земельного податку здійснюється відповідно до положень Податкового кодексу.

Відповідно до п.269.1 ст.269 Податкового кодексу платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, які сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою (п. 287.1 ст. 287 Податкового кодексу).

Право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав (ст.125 Земельного кодексу).
Згідно п. 300.1 ст. 300 Податкового кодексу платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до цього Кодексу за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.

Разом з тим, згідно пп. 297.1.4 п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу, платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з таких податків і зборів, зокрема податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої - третьої груп для провадження господарської діяльності.
Нормами пп. 14.1.36 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу визначено, що господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.

Таким чином, Ви, як платник єдиного податку третьої групи і при цьому користувач земельних ділянок на підставі державних актів на право постійного користування землею та договорів на право тимчасового користування землею не є платником земельного податку, оскільки земельна ділянка використовується в господарській діяльності з метою отримання доходу.

Разом з тим, звертаємо увагу на наявні ризики щодо збереження права тимчасового користування землею у зв’язку з порушенням істотних умов договорів на право тимчасового користування землею, зокрема плати за землю у вигляді земельного податку.

Водночас повідомляємо, що юридичні особи, які мають у постійному користуванні земельні ділянки, але згідно вимог Земельного кодексу не можуть мати їх на такому праві, повинні звернутися до Департаменту земельних відносин Харківської міської ради з проханням переоформити у законодавчо встановленому порядку право користування на них.


вот такой вот пердимонокль Изображение

но всё равно, что-то необычненькое Изображение (хочешь пользоваться 297.1.(4) - не спи, - замёрнешь Изображение )

С уважением Изображение
22550
Жизнь коротка, а глупость - безгранична
Готовое изделие в виде паровоза обработать лобзиком до формы самолета

Аватара пользователя
Al Shurshun
Сообщения: 3208
Зарегистрирован: 13 май 2011, 22:22
Контактная информация:

Единый налог и земельный налог

Непрочитанное сообщение Al Shurshun »

Уважаемые коллеги
имеется индивидуальная налоговая консультация в такой редакции Изображение
1574/6/99-99-12-02-03-15 писал(а):
ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

Про плату за землю

Державна фіскальна служба України на запит Товариства щодо плати за землю (далі - Плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу Уіфапш (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що є платником єдиного податку третьої групи, який здійснює господарську діяльність з надання в оренду власних приміщень (КВЕД 68.20 «Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна»). Товариство зазначило також, що є власником будівель та земельних ділянок, на яких розташовані будівлі. При цьому частину приміщень, розташованих у будівлях, використовує виключно Товариство (кабінети для бухгалтерії, підсобні приміщення, тощо).

Товариство запитує про наявність у нього права скористатися особливим порядком сплати земельного податку на підставі норм п. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу.

Колегія суддів палати в адміністративних справах Верховного Суду України (постанова від 24.11.2015 № 826/14703/13-а) погодилась із позицію ДФС щодо того, що перебування на спрощеній системі оподаткування не є безумовним звільненням суб’єкта господарювання від виконання податкових зобов’язань зі сплати податків, встановлених п. 297.1 ст. 297 Кодексу, а запроваджує інші умови, порядок та механізм їх сплати, а також встановлює можливість відновлення сплати, наприклад земельного податку, на загальних підставах у разі недотримання умов оподаткування за спрощеною системою.

Наприклад, шляхом дотримання в угодах з оренди нерухомого майна, як складової статутної діяльності, норм ст.ст. 796 - 797 Цивільного кодексу України щодо справляння з наймача будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) як плати за користування такою будівлею або іншою капітальною спорудою (їх окремою частиною) так і плати за користування земельною ділянкою у розмірі необхідному для досягнення мети оренди.

Приміщення, в яких розташовані підрозділи суб’єкта господарювання, через які відбувається управління, у тому числі й виконанням статутної господарської діяльності такого суб’єкта з надання в оренду (найм) будівель або інших капітальних споруд (їх окремих частин), пов’язані із земельними ділянками, які використовуються у господарській діяльності у розмірі необхідному для мети управління суб’єктом господарювання.

На податкові зобов’язання із земельного податку за земельні ділянки, що пов’язані з приміщеннями, в яких розташовані підрозділи суб’єкта господарювання, через які відбувається управління, у тому числі й виконанням статутної господарської діяльності такого суб’єкта з надання в оренду (найм) будівель або інших капітальних споруд (їх окремих частин), норма п. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу застосовується щодо площі земельної ділянки необхідної для виконання операцій з управління з такого приміщення як окремої будівлі, а у випадку багатоповерхової будівлі - пропорційної частки площі приміщення до площі земельної ділянки необхідної для використання такої будівлі за цільовим призначенням.
т.е. в отношении земельного участка под не сданным в аренду имущественным комплексом норма п. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодекса однозначно применима к земельному участку под сторожкой вахтера на входе в такой комплекс

С уважением Изображение
Жизнь коротка, а глупость - безгранична
Готовое изделие в виде паровоза обработать лобзиком до формы самолета

Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 6 гостей