Первичные документы

Бухучетный форум.
minibuh
Сообщения: 2396
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 13:00
Контактная информация:

Первичные документы

Непрочитанное сообщение minibuh »

Тогда воооще все хорошо.

alicaalena
Сообщения: 18
Зарегистрирован: 06 май 2014, 12:12
Контактная информация:

Первичные документы

Непрочитанное сообщение alicaalena »

Добрій день.
Форумчане, кто уже столкнулся с первичкой без печати? На акте в месте где должны быть подпись и печать стоят примечания: Від Виконавця* (по сноске *- Відповідальний за здійснення госп.операції), М.П.** (Відповідно до вимог Закону України за №1982-VII......, використання фірмових печаток сторін є необов'язковим)

Нужно ли между предприятиями оформить документ об ответственных за подписание Актов лицах с удостоверениями их подписей?

minibuh
Сообщения: 2396
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 13:00
Контактная информация:

Первичные документы

Непрочитанное сообщение minibuh »

alicaalena писал(а):Добрій день.
Форумчане, кто уже столкнулся с первичкой без печати? На акте в месте где должны быть подпись и печать стоят примечания: Від Виконавця* (по сноске *- Відповідальний за здійснення госп.операції), М.П.** (Відповідно до вимог Закону України за №1982-VII......, використання фірмових печаток сторін є необов'язковим)

Нужно ли между предприятиями оформить документ об ответственных за подписание Актов лицах с удостоверениями их подписей?
Что про печати сказано у Вас в договоре ?
Учитывая нашу украинскую реальность,я бы попросила бы у поставщика документ удостоверяющий право подписи сотрудника и образец подписи.
Да, законом существование такого документа не предусмотрено, но в наших условиях лучше чуть-чуть не доверять партнерам, чем потом в судах доказывать задолженность контрагента.

Аватара пользователя
Marlboro
Сообщения: 4846
Зарегистрирован: 05 июл 2012, 19:26
Контактная информация:

Первичные документы

Непрочитанное сообщение Marlboro »

Мінфін про можливість складення по оренді тільки рахунку без підписання акту

ИзображениеИзображение
Свідомість - це місце зустрічі душі з земним життям

vikakool
Сообщения: 4231
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 09:56
Контактная информация:

Первичные документы

Непрочитанное сообщение vikakool »

Минфин продолжает бредить о том, что счет становится первичным документом только после его оплаты :lol:

Аватара пользователя
Marlboro
Сообщения: 4846
Зарегистрирован: 05 июл 2012, 19:26
Контактная информация:

Первичные документы

Непрочитанное сообщение Marlboro »

В даному конкретному випадку це мені на користь, і більше того - я запит подав як раз щоб отримати розяснення до того, як вітер подує в іншу сторону :)
Свідомість - це місце зустрічі душі з земним життям

Аватара пользователя
VOA
Сообщения: 5481
Зарегистрирован: 07 сен 2012, 21:37
Контактная информация:

Первичные документы

Непрочитанное сообщение VOA »

Ветер дул не в ту сторону ещё 18.08.17 со стороны ДФС.
Індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 28.07.2017 р. № 1424/6/99-99-15-03-02-15/іпк

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку визначення дати складання податкової накладної на суму компенсації вартості спожитих комунальних послуг, сплаченої орендарем орендодавцю, та порядку формування податкового кредиту за такою податковою накладною та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

Пунктом 44.1 статті 44 ПКУ визначено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Згідно з підпунктами "а" і "б" пункту 185.1 статті 185 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 ПКУ розташоване на митній території України.
Відповідно до підпункту 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 ПКУ під постачанням товарів розуміється будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.
Постачання послуг – будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (підпункт 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 ПКУ).
Згідно з пунктом 187.1 статті 187 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше (перша подія):
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку – дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої – дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів – дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг – дата оформлення документа., що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
При цьому ПКУ передбачено особливий порядок визначення дати виникнення податкових зобов'язань для платників, які застосовують касовий метод податкового обліку ПДВ. Такі платники дату виникнення податкових зобов'язань визначають за датою зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок (у касу) платника податку або датою отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ними товарів (послуг) (підпункт 14.1.266 пункту 14.1 статті 14 ПКУ).
Пунктом 201.1 статті 201 ПКУ встановлено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) у встановлений ПКУ термін.
Така податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту (пункт 201.10 статті 201 ПКУ).
Як зазначено у зверненні, у лютому 2017 року орендодавцем було складено рахунок, яким засвідчено факт постачання послуг орендарю (перша подія), а у березні 2017 року орендарем було перераховано орендодавцю кошти в оплату поставлених послуг згідно такого рахунка (друга подія).
Таким чином, орендодавець повинен був скласти податкову накладну на дату настання першої події, тобто на дату оформлення рахунка, який засвідчив факт постачання послуг (якщо такий орендодавець не застосовує касовий метод податкового обліку ПДВ). Податкова накладна, складена на дату настання другої події (на дату оплати орендарем такого рахунка), є такою, що складена з порушенням пункту 201.1 статті 201 ПКУ, не відповідає первинним документам та не дає змоги ідентифікувати дату здійснення операції, тому орендар права на формування податкового кредиту за такою податковою накладною не має.
Для НДС счёт становится первичным документом, независимо от его оплаты, если он выставлен раньше оплаты. Первое событие - всегда первое. И чем первее - тем лучше. Для арендодателя. А арендатор ещё попотеет, доказывая право на свой НК по такой н/н.
Скрытый текст: показать
Індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 18.08.2017 р. № 1676/6/99-99-12-02-01-15/іпк

Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо права на податковий кредит на підставі заяви із скаргою на постачальника та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодексу) на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у встановлений Кодексом термін.
Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг відповідно до пункту 187.1 статті 187 Кодексу вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Згідно з пунктом 201.10 статті 201 Кодексу податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкова накладна, складена платником податку без дотримання вимог пункту 201.1 статті 201 Кодексу, а саме - не на дату виникнення податкових зобов'язань, не дає право покупцю - платнику податку на формування податкового кредиту по такій податковій накладній.
У разі допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 статті 201 Кодексу, та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в ЄРПН (крім податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу) податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця/покупця. Таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або допущено помилки при зазначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної та/або порушено граничні терміни реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.
Протягом 90 календарних днів з дня надходження такої заяви із скаргою з урахуванням вимог, встановлених підпунктом 78.1.9 пункту 78.1 статті 78 Кодексу, контролюючий орган зобов'язаний провести документальну перевірку зазначеного продавця для з'ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов'язань з податку за такою операцією.
У разі відмови скласти податкову накладну / розрахунок коригування до податкової накладної покупець також має право заповнити заяву із скаргою на такого продавця до податкової декларації з ПДВ.
Форма заяви про допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування (Д8) (додаток 8) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 "Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289.
При цьому подання додатка 8 до декларації не є підставою для формування податкового кредиту покупцем товарів/послуг.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
;)
http://stopfake.org/ Бывают такие решения, после принятия которых тараканы в голове аплодируют стоя.

vikakool
Сообщения: 4231
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 09:56
Контактная информация:

Первичные документы

Непрочитанное сообщение vikakool »

Мдя... А акт, значится, уже никому не нужный? ежели счет подтверждает выполнение услуг, то зачем акт?.. ;)

Надо написать запрос на ИНК при таких вводных: счет, к примеру, 10.02, акт - 15.02 (типа по дате подписания), оплата 1.03, а услуги (компенсация услуг) вообще за январь :lol:

BUH2004
Сообщения: 78
Зарегистрирован: 26 мар 2013, 12:07
Контактная информация:

Первичные документы

Непрочитанное сообщение BUH2004 »

Юр. особа змінила назву, крім цього нічого не змінилось, витяг є на нову назву, рахунок теж новий відкрили, свідоцтво платника ПДВ ще не переоформили.
Питання, контрагентам, як вірно поступити, переоформити нові договора, чи зробити додатки до існуючих дог. Якщо контрагенти перераховували кошти на п-во зі старою назвою, як їм виписувати документи, теж по - старому? В базі ДФС п-во вже з новою назвою, як мені виписувати ПН, якщо свідоцтва ПДВ ще на фірму зі старою назвою, нового ще немає?

Galla
Сообщения: 761
Зарегистрирован: 21 июн 2012, 11:20
Контактная информация:

Первичные документы

Непрочитанное сообщение Galla »

BUH2004 писал(а):Юр. особа змінила назву, крім цього нічого не змінилось, витяг є на нову назву, рахунок теж новий відкрили, свідоцтво платника ПДВ ще не переоформили.
Питання, контрагентам, як вірно поступити, переоформити нові договора, чи зробити додатки до існуючих дог. Якщо контрагенти перераховували кошти на п-во зі старою назвою, як їм виписувати документи, теж по - старому? В базі ДФС п-во вже з новою назвою, як мені виписувати ПН, якщо свідоцтва ПДВ ще на фірму зі старою назвою, нового ще немає?
найкраще повернути кошти і отримати їх тоді, коли будете платником ПДВ. інакше ваш контрагент загубить ПК

Аватара пользователя
VOA
Сообщения: 5481
Зарегистрирован: 07 сен 2012, 21:37
Контактная информация:

Первичные документы

Непрочитанное сообщение VOA »

От "Главбуха":
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.
http://stopfake.org/ Бывают такие решения, после принятия которых тараканы в голове аплодируют стоя.

Аватара пользователя
Люба П
Сообщения: 551
Зарегистрирован: 08 июл 2011, 13:59
Откуда: Львів
Контактная информация:

Первичные документы

Непрочитанное сообщение Люба П »

Доброго вечора!
Як би Ви відображали витрати по акту про отримані послуги, якщо в самому акті сказано, що період надання послуг = вересень, але дата оформлення і підписання акту = жовтень.
Я ці витрати відобразила у вересні, тому що ці послуги приймали участь в реалізації за вересень, тобто 1 жовтня я відобразила заборгованість перед постачальником з датою її виникненя 28 вересня без всякої уточнюючої довідки. Чи правильно я зробила?
дякую
Щоб у нас все було, і за це нам нічого не було.

Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 24 гостя