Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Налоговая накладная

Путеводитель по разделу. НДС: регистрация, уплата, отчетность. Налоговая накладная, возмещение и т.д.

Модераторы: nikki, kollega, налоговик

UNREAD_POST alex88 » 14 дек 2017, 11:23

Вчерашнее
Зміна номенклатури товарів/послуг в розрахунках коригування до податкової накладної для реєстрації в ЄРПН

Статтею 192 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) визначено порядок коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту платників у разі зміни суми компенсації вартості поставлених товарів/послуг, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг. Таке коригування здійснюється на підставі розрахунків коригування до податкових накладних, зареєстрованих платником в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН).

Крім того, розрахунок коригування до податкової накладної складається також і у випадках, зокрема, зміни номенклатури товарів/послуг, яка також передбачає зміну коду УКТ ЗЕД чи коду ДКПП.

Діюча форма розрахунку коригування до податкової накладної, яка затверджена Наказом Міністерства фінансів України №1307 від 31.12.2015, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 р. за № 137/28267 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» (із змінами і доповненнями) передбачає, зокрема, у Розділі Б табличної частини графу 1 «№ з/п рядка податкової накладної, що коригується» (далі – графа 1).

Тобто, при складанні розрахунку коригування до податкової накладної у графі 1 в обов’язковому порядку вказується № за порядком рядка податкової накладної, що коригується. Зазначення у графі 1 розрахунку коригування порядкового номера відповідного рядка податкової накладної дає можливість в автоматичному режимі чітко ідентифікувати рядок податкової накладної (номенклатуру), стосовно якого у розрахунку коригування проводиться коригування.

У разі здійснення заміни та/або доповнення номенклатури постачання товарів/послуг в розрахунках коригування до податкових накладних необхідно одночасно вилучити одну товарну позицію та/або додати одну чи декілька інших товарних позицій. При цьому, під одним і тим самим порядковим номером рядка як в податковій накладній, так і в розрахунку коригування до неї не може обліковуватись дві різних товарних позиції.

Тому, з метою забезпечення в повному обсязі реєстрації розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН, функціонування якого забезпечується з урахуванням останніх змін до нормативно – правових актів, розрахунки коригування до податкових накладних, які складаються у випадку зміни (доповнення) номенклатури постачання товарів/послуг слід складати з урахуванням наступного.

Якщо після складання та реєстрації в ЄРПН податкової накладної відбувається зміна номенклатури постачання товарів/послуг постачальник (продавець) у розрахунку коригування зі знаком «–» зазначає показники щодо товарів/послуг, номенклатура яких змінюється (анулюється). При цьому у графі 1 такого розрахунку коригування в обов’язковому порядку вказується № за порядком рядка податкової накладної, що коригується (номенклатура якого анулюється).

Для додавання нової товарної позиції, якої не було у податковій накладній, яка корегується, в розрахунку коригування до такої податкової накладної зі знаком «+» в окремих рядках зазначаються показники номенклатури товарів/послуг, що додаються (нові товарні позиції). При цьому, у графі 1 такого розрахунку коригування таким новим товарним позиціям присвоюються нові чергові порядкові номери рядків, яких не було в податковій накладній, що корегується.


Наприклад, у податковій накладній було три рядки з різним видом (номенклатурою) товару і потрібно анулювати товар (номенклатуру) по другому рядку та додати новий товар (номенклатуру). В такому разі в розрахунку коригування до такої податкової накладної:

для анулювання товару, зазначеного у рядку «2» податкової накладної, у графі 1 зазначається номер рядка «2» і зі знаком «-» вказуються показники щодо такого товару;

для додавання нового товару (номенклатури), у графі 1 вказується «4» і зі знаком «+» вказуються показники щодо нового товару.

У графі 2 розрахунку коригування до податкової накладної у всіх рядках, які заповнюються у зв’язку із зміною номенклатури товарів/послуг, зазначається причина коригування – «зміна номенклатури».

У разі, якщо відбувається лише зміна кількісних та/або вартісних показників податкової накладної, без зміни безпосередньо номенклатури товарів/послуг, таке коригування здійснюється записом в одному рядку у розрахунку коригування до податкової накладної, у графі 1 якого відображається № за порядком рядка податкової накладної, що коригується.

При цьому якщо в результаті складання постачальником розрахунку коригування до податкової накладної у зв’язку із здійснення заміни та/або доповнення номенклатури товарів/послуг відбувається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника, або якщо коригування номенклатури у підсумку не змінює суму компенсації, то такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН постачальником товарів/послуг.

Якщо в результаті складання постачальником розрахунку коригування до податкової накладної у зв’язку із здійснення заміни та/або доповнення номенклатури товарів/послуг відбувається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, то такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів/послуг, для чого постачальник надсилає такий складений розрахунок коригування отримувачу.
“Taxation is just a sophisticated way of demanding money with menaces.”(с)

За это сообщение автора alex88 поблагодарил:
Вотруба
Аватар пользователя
alex88
 
Сообщений: 870
Зарегистрирован: 16 дек 2011, 09:45
Благодарил (а): 406 раз.
Поблагодарили: 451 раз.

UNREAD_POST valeriyq » 20 дек 2017, 11:01

Доброго дня форумчани! Потрібна допомога, контрагент повинен був виписати 2 податкові накладні 15.11.2017 року і своєчано їх зареєструвати, вийшло так, що вони одну податкову зареєстрували, а іншу ні, щоб не нариватися на штрафи вони виписали другу податкову 30.11.2017 року і зареєстрували її. Якщо зараз відкоригувати з мінусами ПН за 30.11.2017, то чи можна розрахунком коригування ці товари включити в податкову накладну від 15.11.2017 щоб їм більше небуло штрафів і, щоб ми могли її включити в кредит. Чи потрібно всерівно виписати правельну накладну від 15.11.2017. ?
valeriyq
 
Сообщений: 33
Зарегистрирован: 02 мар 2013, 13:37
Благодарил (а): 15 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST minibuh » 21 дек 2017, 20:59

valeriyq писал(а):Доброго дня форумчани! Потрібна допомога, контрагент повинен був виписати 2 податкові накладні 15.11.2017 року і своєчано їх зареєструвати, вийшло так, що вони одну податкову зареєстрували, а іншу ні, щоб не нариватися на штрафи вони виписали другу податкову 30.11.2017 року і зареєстрували її. Якщо зараз відкоригувати з мінусами ПН за 30.11.2017, то чи можна розрахунком коригування ці товари включити в податкову накладну від 15.11.2017 щоб їм більше небуло штрафів і, щоб ми могли її включити в кредит. Чи потрібно всерівно виписати правельну накладну від 15.11.2017. ?

1.А чому ПН має бути дві ? мабуть це дві окремі поставки? якщо це дві окремі поставки, то РК ваш податковий кредит не врятує.
якщо ПН виписані не по авансу, то може простіше(краще) по помилковій ПН зробити зміни в даті постачання?-якщо дуже хочеться піти на зустріч постачальнику
minibuh
 
Сообщений: 2393
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 14:00
Благодарил (а): 1277 раз.
Поблагодарили: 951 раз.

UNREAD_POST alex88 » 22 дек 2017, 10:46

2017-12-21
Деякі особливості складання та реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування при зміні номенклатури

ДФС в доповнення до інформації щодо механізму зміни номенклатури товарів/послуг в податкових накладних (повідомлення від 13.12.2017) повідомляє.

1. У разі, якщо до зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної (далі – ПН) платником податку складено та зареєстровано в ЄРПН розрахунки коригування (далі – РК), якими доповнено номенклатуру постачання товарів/послуг, але у графі 1 «№ з/п рядка ПН, що коригується» Розділу Б табличної частини РК (далі – номер рядка ПН ) по всіх доданих товарних позиціях вказано однакове (дублююче) значення номера рядка ПН (наприклад «1»), то в разі, якщо в подальшому може виникнути необхідність коригування таких товарних позицій, платнику податку необхідно скласти РК в якому:

– сторнуються товарні позиції, щодо яких вказано однакове (дублююче) значення номера рядка ПН (наприклад «1»), шляхом зазначення в окремих рядках РК усіх товарних позицій, що містилися в попередньо зареєстрованих ПН та РК до них. При цьому, в графі 7 «Коригування кількості/ зміна кількості, об’єму, обсягу (-) (+)» зазначаються показники зі знаком «мінус», а також в інших графах зазначаються відповідні значення одиниці виміру, коду товару/послуги, ставки, найменування, які вказані в зареєстрованих ПН та РК до них по таких товарних позиціях. В графі 1 рядка РК вказується номер рядка, який був зазначений в ПН, та зареєстрованих до неї РК, по таких товарних позиціях.

– додаються всі товарні позиції, щодо яких в попередніх РК вказано однакове (дублююче) значення номера рядка ПН (наприклад «1») з відповідними значеннями ціни, кількості, одиниці виміру, коду товару/послуги, ставки, найменування, але при цьому, у графі 1 рядка РК, яким вводиться товарна позиція, зазначається новий черговий порядковий номер рядка ПН, який не зазначався раніше в ПН, що коригується.

У графі 2 РК до ПН у всіх рядках, які заповнюються, зазначається причина коригування – «Зміна номенклатури».

2. У разі, якщо платником податку в період з 20.11.2017 по 14.12.2017 були подані для реєстрації в ЄРПН РК до зареєстрованої в ЄРПН ПН для зміни номенклатури товару, але РК, за яким/якими відбулося сторнування показника «Обсяги постачання» по всіх товарних позиціях ПН, були зареєстровані в ЄРПН, а РК, за яким/якими повинно було відбутися доповнення ПН новими товарними позиціями, в ЄРПН не були зареєстровані, платнику податку слід подати на реєстрацію замість РК, реєстрація якого/яких не відбулася, один РК, в якому:

– додати нові товарні позиції з відповідними значеннями ціни, кількості, одиниці виміру, коду товару/послуги, ставки, найменування, але при цьому, у графі 1 того рядка РК, яким додається товарна позиція, вказати новий черговий порядковий номер рядка ПН, який не зазначався раніше в ПН, що коригується (доповнити ПН новим рядком);

– у графі 2 РК до ПН у всіх рядках, які заповнюються, зазначити причину коригування – «Зміна номенклатури».

3. У разі, якщо після реєстрації ПН в ЄРПН у платника податку в подальшому виникає необхідність доповнення ПН новою або новими товарними позиціями на заміну вже вказаних, або у зв'язку із зменшенням обсягів постачання по окремій або окремих товарних позиціях, платнику податку слід в РК:

– сторнувати (або зменшити) показник «Обсяги постачання» по відповідній товарній позиції або по кільком товарним позиціям, з відповідними значеннями ціни, кількості, одиниці виміру, коду товару/послуги, ставки, найменування, при цьому, у графі 1 рядка РК, яким сторнується товарна позиція, вказати порядковий номер рядка ПН, за яким була зазначена дана товарна позиція в ПН, що коригується;

– додати нові товарні позиції з відповідними значеннями ціни, кількості, одиниці виміру, коду товару/послуги, ставки, найменування, але при цьому, у графі 1 рядка РК яким вводиться товарна позиція, зазначається новий черговий порядковий номер рядка ПН, який не зазначався раніше в ПН, що коригується.

– у графі 2 РК до ПН у всіх рядках, які заповнюються, зазначити причину коригування – «Зміна номенклатури».
“Taxation is just a sophisticated way of demanding money with menaces.”(с)
Аватар пользователя
alex88
 
Сообщений: 870
Зарегистрирован: 16 дек 2011, 09:45
Благодарил (а): 406 раз.
Поблагодарили: 451 раз.

UNREAD_POST VOA » 26 дек 2017, 15:00

Пришло в рассылке: хронология от ДФС по составлению РК при смене номенклатуры.
У вас нет доступа для просмотра вложений в этом сообщении.
http://stopfake.org/ Бывают такие решения, после принятия которых тараканы в голове аплодируют стоя.
Аватар пользователя
VOA
 
Сообщений: 5458
Зарегистрирован: 07 сен 2012, 21:37
Благодарил (а): 1860 раз.
Поблагодарили: 2152 раз.

UNREAD_POST nastya3737 » 09 янв 2018, 13:36

На сайте vobu газеты «Все о бухгалтерском учете» видела анонс нового налогового кодекса, который получит каждый подписчик в январе :) ;)
nastya3737
 
Сообщений: 3
Зарегистрирован: 09 янв 2018, 13:33
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST valeriyq » 10 янв 2018, 09:04

Доброго дня! 09.01.2018 відправили на реєстрацію податкові накладні, сьогодні вже 10.01.2018 а квитанціями і не пахне, якщо повторно відправити ті ж самі накладні на реєстрацію то вони по 2 рази не зареєструються?
valeriyq
 
Сообщений: 33
Зарегистрирован: 02 мар 2013, 13:37
Благодарил (а): 15 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST OldWildMen » 10 янв 2018, 09:43

valeriyq писал(а):09.01.2018 відправили на реєстрацію податкові накладні, сьогодні вже 10.01.2018 а квитанціями і не пахне, якщо повторно відправити ті ж самі накладні на реєстрацію то вони по 2 рази не зареєструються?

Если вы отправите точно ту же НН - повторной регистрации не будет. Придёт сообщение, что такой номер уже есть.
Вчера отправил НН утром - после 14 часов пришли квитанции
Аватар пользователя
OldWildMen
 
Сообщений: 274
Зарегистрирован: 30 янв 2011, 15:29
Благодарил (а): 129 раз.
Поблагодарили: 111 раз.

UNREAD_POST valeriyq » 10 янв 2018, 10:18

OldWildMen писал(а):
valeriyq писал(а):09.01.2018 відправили на реєстрацію податкові накладні, сьогодні вже 10.01.2018 а квитанціями і не пахне, якщо повторно відправити ті ж самі накладні на реєстрацію то вони по 2 рази не зареєструються?

Если вы отправите точно ту же НН - повторной регистрации не будет. Придёт сообщение, что такой номер уже есть.
Вчера отправил НН утром - после 14 часов пришли квитанции

Прийшов витяг за 09.01 в ньому 0 зареєстрованих, я так розумію вже не зареєструє, можна сміло повторно відправляти?
valeriyq
 
Сообщений: 33
Зарегистрирован: 02 мар 2013, 13:37
Благодарил (а): 15 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST OldWildMen » 10 янв 2018, 10:24

valeriyq писал(а):[Прийшов витяг за 09.01 в ньому 0 зареєстрованих, я так розумію вже не зареєструє, можна сміло повторно відправляти?

Витяг - это не квитанция. Должны прийти две квитанции - одна о том, что файл принят, а вторая или подтверждение регистрации (будет номер и дата) или перечень ошибок
Квитанции привязываются к отправленной НН

За это сообщение автора OldWildMen поблагодарил:
valeriyq
Аватар пользователя
OldWildMen
 
Сообщений: 274
Зарегистрирован: 30 янв 2011, 15:29
Благодарил (а): 129 раз.
Поблагодарили: 111 раз.

UNREAD_POST alex88 » 10 янв 2018, 10:52

valeriyq писал(а):Доброго дня! 09.01.2018 відправили на реєстрацію податкові накладні, сьогодні вже 10.01.2018 а квитанціями і не пахне

у них снова технические неполадки, подождите немного
У зв’язку з перебоями внутрішньої мережі можливі затримки в обробці електронних документів. Просимо вибачення за тимчасові незручності.

http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/322275.html
“Taxation is just a sophisticated way of demanding money with menaces.”(с)

За это сообщение автора alex88 поблагодарил:
valeriyq
Аватар пользователя
alex88
 
Сообщений: 870
Зарегистрирован: 16 дек 2011, 09:45
Благодарил (а): 406 раз.
Поблагодарили: 451 раз.

UNREAD_POST deniskafed » 12 янв 2018, 18:11

Добрый день. Опишу свою проблему вкратце. У нас аптека. ООО на общей системе. Есть РРО. Регистрирую НН на неплательщика по итогу за день с типом причины 11. Писал в НН раньше товары в ассортименте НДС 7% и НДС 20% двумя строками. Код УКТ ЗЕД указывал один для двух строк. Так как до 31.12.2017 года штрафы не применялись(п. 35 подразд. 2 разд. XX НКУ). Вот наступил 2018 год. Эта норма не действует в НКУ. Как быть? В аптеке большая номенклатура товара. Кодов всех УКТ ЗЕД нету. Как решить эту проблему?
deniskafed
 
Сообщений: 173
Зарегистрирован: 20 дек 2013, 14:23
Благодарил (а): 88 раз.
Поблагодарили: 2 раз.

UNREAD_POST deniskafed » 12 янв 2018, 18:12

Нашел такое. Может неплательщик на меня не пожалуется и ошибки не будут выявлены ДФС?

ЗІР 101.27

Коротка:
Відповідно до п. 120 прим. 1.3 ст. 120 прим. 1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) допущення продавцем товарів/послуг помилок під час зазначення обов’язкових реквізитів податкової накладної, передбачених п. 201.1 ст. 201 ПКУ, виявлених контролюючим органом за результатами перевірки, проведеної за заявою покупця, - тягне за собою накладення на платника податку - продавця штрафу в розмірі 170 гривень та зобов’язання виправити такі помилки.
Невиконання податкового повідомлення-рішення контролюючого органу з попередженням про необхідність виправлення платником податків - продавцем зазначених в абзаці першому цього пункту помилок протягом 10 календарних днів, наступних за днем його отримання, - тягне за собою накладення на такого платника податку штрафу в розмірах від 10 до 100 відсотків суми ПДВ, зазначеної в такій податковій накладній в залежності від кількості календарних днів невиправлення помилкми.
Разом з цим, згідно з п. 35 прим. 1 підрозд. 2 розд ХХ ПКУ до 31 грудня 2017 року не застосовуються штрафні санкції, передбачені п. 120 прим. 1.3 ст. 120 прим. 1 ПКУ, за помилки, допущені в податковій накладній під час зазначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та/або коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг.
deniskafed
 
Сообщений: 173
Зарегистрирован: 20 дек 2013, 14:23
Благодарил (а): 88 раз.
Поблагодарили: 2 раз.

UNREAD_POST deniskafed » 12 янв 2018, 18:14

Но есть и такое
ЗІР 101.16
Коротка:
У верхній лівій частині податкової накладної, яка складається за щоденними підсумками операцій, робиться відповідна помітка «X» та зазначається тип причини «11», у рядку «Особа (платник податку) - покупець» зазначається «Неплатник», а у рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображається умовний Індивідуальний податковий номер «100000000000».
Фіскальний звітний чек (Z-звіт) містить підсумки розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги) за кожним запрограмованим кодом товару (послуги) із зазначенням його найменування, реалізованої кількості. Тому платник податку згруповує в податковій накладній в графі «Номенклатура постачання товарів/послуг продавця» товари/послуги за групами, що відповідають певному коду товару згідно з УКТ ЗЕД/коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, та графи 4, 5, 6 та 7 не заповнює.

http://vobu.ua/ukr/documents/item/ipk-d ... 0-01-03-11 и письмо
deniskafed
 
Сообщений: 173
Зарегистрирован: 20 дек 2013, 14:23
Благодарил (а): 88 раз.
Поблагодарили: 2 раз.

UNREAD_POST deniskafed » 15 янв 2018, 11:34

Добрый день. Есть ли у кого то какие то мысли на мою тему?
deniskafed
 
Сообщений: 173
Зарегистрирован: 20 дек 2013, 14:23
Благодарил (а): 88 раз.
Поблагодарили: 2 раз.

Пред.След.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НДС

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Al, Gb, Ya