Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Проводки по поворотній фін. допомозі від засновника

Бухучетный форум.

UNREAD_POST GalynaS » 31 мар 2011, 13:57

Засновник вніс на рахунок кошти поворотної фін. допомоги і на протязі кварталу зняв. Тепер думаю чи правильно проводжу?
Дт 311 Кт 6851 вніс
Дт 301 Кт 311
Дт6851 Кт 301-зняв
Так нормально? Чи все ж треба було через прихідний кас. ордер зробити на внесення готівки в банк? В призначенні платежу в банк. виписці правда вказується, що внесено від засновника такого-то такої то фірми.
і ще, наскільки я знаю в доходи і витрати я взагалі цієї суми не показую в декларації з прибутку,бо відбулося на протязі кварталу, правильно?
GalynaS
 
Сообщений: 84
Зарегистрирован: 31 янв 2011, 15:40
Благодарил (а): 15 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

UNREAD_POST Vetal' » 31 мар 2011, 14:17

GalynaS писал(а):і ще, наскільки я знаю в доходи і витрати я взагалі цієї суми не показую в декларації з прибутку,бо відбулося на протязі кварталу, правильно?


Правильно. Подпункт 4.1.6 Закона о прибыли. С 01.04.11 г. налогообложение ВФП регулирует пп. 135.5.5 НКУ.
Vetal'
 
Сообщений: 2852
Зарегистрирован: 27 янв 2011, 11:57
Благодарил (а): 440 раз.
Поблагодарили: 1152 раз.

UNREAD_POST Heloise » 31 мар 2011, 14:54

Vetal' вже відповів, тому додам лише грамульку.

Згідно Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку, 685 якраз для цього підходить:
“...На субрахунку 685 «Розрахунки з іншими кредиторами» ведеться облік операцій, які не передбачені для обліку на інших субрахунках рахунку 68 …, а саме: з різними організаціями за операціями некомерційного характеру; за іншими операціями.

Аналітичний облік розрахунків з іншими кредиторами ведеться окремо за … фізичними особами, з якими здійснюються розрахунки...”

Стосовно:
GalynaS писал(а):Чи все ж треба було через прихідний кас. ордер зробити на внесення готівки в банк?

Якщо кошти вносилися засновником прямо на роз./рах. минаючи касу підприємства, то підстав оформлювати це ПКО – немає.
Якщо ж, кошти спочатку були внесені до каси, а вже потім здані в банк – проводимо через рах. 301.

Відносно Декларації з податку на прибуток. Сьогодні ще керуємося Законом про прибуток, тому Валові доходи, а надалі і Валові витрати виникають/відображаються в Декларації тільки в частині неповернутого залишку на кінець розрахункового періода:
“...п 4.1.6. Доходи з інших джерел, у тому числі, але не виключно, у вигляді:
...
сум поворотної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному періоді, що залишається неповерненою на кінець такого звітного періоду від осіб, що не є платниками цього податку (у тому числі нерезидентів), ... . У разі коли у майбутніх податкових періодах платник податку повертає таку поворотну фінансову допомогу (її частину) особі, яка її надала, такий платник податку збільшує суму валових витрат на суму такої поворотної фінансової допомоги (її частини) за наслідками податкового періоду, в якому відбулося таке повернення. ...”

В вашому випадку допомога повернута повністю в одному періоді, залишку немає, отже й ВД і ВВ – відсутні.
Ось якось так.

Невеличкий додаток:
Ще момент, на всяк випадок, як кажуть: на поворотну фінансову допомогу ще до моменту внесення коштів на роз./рах. чи в касу, слід мати відповідно оформлений договір.

За это сообщение автора Heloise поблагодарили: 2
GalynaS, T@н@
Heloise
 
Сообщений: 356
Зарегистрирован: 27 янв 2011, 18:02
Благодарил (а): 499 раз.
Поблагодарили: 393 раз.

UNREAD_POST neznayka » 20 апр 2011, 10:12

А якщо засновник, він же директор, то договора не потрібно???
neznayka
 
Сообщений: 8
Зарегистрирован: 20 апр 2011, 10:09
Благодарил (а): 3 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST Печкин » 20 апр 2011, 10:13

Нужен. Причем такой договор в котором с разных сторон стояли бы разные подписи.
живу на Бухфоруме

За это сообщение автора Печкин поблагодарили: 3
Heloise, natalka17, T@н@
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST irina2101 » 21 апр 2011, 08:51

Печкин писал(а):Нужен. Причем такой договор в котором с разных сторон стояли бы разные подписи.


Даже так? А если я одна, как Святая троица, и засновнык, и директор, и главбух :D А в штате только декларант по совместительству.
Последний раз редактировалось irina2101 21 апр 2011, 09:15, всего редактировалось 1 раз.
irina2101
 
Сообщений: 49
Зарегистрирован: 01 апр 2011, 00:46
Благодарил (а): 30 раз.
Поблагодарили: 6 раз.

UNREAD_POST vins » 21 апр 2011, 08:57

irina2101 писал(а):
Печкин писал(а):Нужен. Причем такой договор в котором с разных сторон стояли бы разные подписи.


Даже так? А если я одна, как Святая троица, и зазновнык, и директор, и главбух :D А в штате только декларант по совместительству.


В этой теме были аргументы
http://www.buhforum.com/viewtopic.php?f=19&t=553

За это сообщение автора vins поблагодарил:
irina2101
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2906 раз.

UNREAD_POST irina2101 » 21 апр 2011, 09:22

Я ж не спорю, просто реальность такова))
irina2101
 
Сообщений: 49
Зарегистрирован: 01 апр 2011, 00:46
Благодарил (а): 30 раз.
Поблагодарили: 6 раз.

UNREAD_POST Heloise » 21 апр 2011, 16:36

GalynaS писал(а):Засновник вніс на рахунок кошти поворотної фін. допомоги ...
Чи все ж треба було через прихідний кас. ордер зробити на внесення готівки в банк? ...

Встретился вопрос идентичный GalynaS в части касса/банк

СИТУАЦІЯ: засновник нашого ТОВ планує надати нам поворотну фіндопомогу для виплати працівникам зарплати. Підкажіть, як її можна оформити? Чи може він надати фіндопомогу до каси або обов’язково через банк?

ВІДПОВІДЬ: Оформити поворотну фіндопомогу від засновника-фізособи найкраще договором позики. Згідно з ним одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальнику) кошти або інші цінності, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцю таку саму суму грошей або кількість цінностей того самого роду та якості (ст. 1046 ЦКУ). Оформити такий договір радимо письмово, оскільки для правочинів між фіз- і юрособами письмову форму безпосередньо передбачено ч. 1 ст. 208 ЦКУ ...
Щодо того куди засновнику потрібно надати фіндопомогу (до каси чи банку), — це справа його смаку. Адже жодних вимог стосовно цього законодавство не містить.
До речі, підтвердженням фактичного передання грошей засновником-фізособою буде або відривна частина прибуткового касового ордера з підписами головного бухгалтера та касира, або квитанція, видана касиром банку (залежно від того, куди сплатив гроші засновник: до каси підприємства чи банку).
(с) ВоБУ №37 (20.04.11)

Еще бы предложили варианты кто подпишет этот дог. "позики" для случая irina2101, когда три в одном...
irina2101 писал(а): А если я одна, как Святая троица, и засновнык, и директор, и главбух :D А в штате только декларант по совместительству.

За это сообщение автора Heloise поблагодарил:
vins
Heloise
 
Сообщений: 356
Зарегистрирован: 27 янв 2011, 18:02
Благодарил (а): 499 раз.
Поблагодарили: 393 раз.

UNREAD_POST yur » 14 май 2011, 07:05

.
yur
 
Сообщений: 301
Зарегистрирован: 05 май 2011, 09:35
Благодарил (а): 429 раз.
Поблагодарили: 42 раз.

UNREAD_POST Emely » 05 июл 2011, 15:39

Подскажите, пожалуйста!
Возвращаем фин помощь учредителю - где-то очень в глубине души сомнение
обналичиваем по корп карте 100 тыс. грн. - вносим в кассу предприятия - отдаем учредителю физ.лицу- можно отдать всю сумму одним днем? - нет ли ограничения по 10тыс в день?
смущает - вот это:
Указанное ограничение не распространяется на:

а) расчеты предприятий (предпринимателей) с физическими лицами ((1 При этом под физическими лицами следует понимать граждан, не зарегистрированных в качестве субъектов предпринимательской деятельности.), бюджетами и государственными целевыми фондами;

а если - учредитель - зарегистрирован СПД? но участвует в капитале как физ.лицо?
Emely
 
Сообщений: 34
Зарегистрирован: 24 мар 2011, 15:55
Благодарил (а): 21 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST Emely » 05 июл 2011, 16:41

ВОПРОС снимаю
кому интересно - можно снимать только до 10тыс. - линия консультаций налоговой, т.к. у физ.лица, есть свидетельство СПД
Emely
 
Сообщений: 34
Зарегистрирован: 24 мар 2011, 15:55
Благодарил (а): 21 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST Печкин » 05 июл 2011, 16:45

Emely писал(а):ВОПРОС снимаю
кому интересно - можно снимать только до 10тыс. - линия консультаций налоговой, т.к. у физ.лица, есть свидетельство СПД


Налоговики, конечно, молодцы.

Но я думаю, можно.

Здесь займодателя стоит рассматривать в качестве обычного физлица, именно в этом качестве он выступает учредителем.

Но конечно, важнее в каком статусе он предоставлял займ. Сомневаюсь, что в договоре займа он выступал в качестве предпринимателя, поэтому и возвращаете вы ему не как предпринимателю.

А то что он одновременно зарегистрирован предпринимателем, ничего не значит.

Иначе если я верну 12 тыс грн. за возвращенный физиком в магазине товар, то и меня хлопнут за нарушение предельного размера если узнают, что этот физик не только физик, но еще и зарегистрирован предпринимателем :)
живу на Бухфоруме

За это сообщение автора Печкин поблагодарили: 2
Emely, yur
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST Emely » 05 июл 2011, 17:03

об этом я и говорила на консультации в налоговой - в ответ мне очень громко ответили - НО У НЕГО ЖЕ ЕСТЬ СВИДЕТЕЛЬСТВО СПД :evil:
Emely
 
Сообщений: 34
Зарегистрирован: 24 мар 2011, 15:55
Благодарил (а): 21 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST yur » 05 июл 2011, 17:16

треба було відповісти "у мене теж інструмент насильника є, так шо мені зразу в тюрму?"
..пробачте за флуд
yur
 
Сообщений: 301
Зарегистрирован: 05 май 2011, 09:35
Благодарил (а): 429 раз.
Поблагодарили: 42 раз.

След.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в БУХГАЛТЕРСКИЙ УЧЕТ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Gb, MR