vvo писал(а):2. Власник має право особисто або через уповноважені ним органи з метою здійснення підприємницької діяльності засновувати господарські організації, закріплюючи за ними належне йому майно на праві власності, праві господарського відання, а для здійснення некомерційної господарської діяльності - на праві оперативного управління, визначати мету та предмет діяльності таких організацій, склад і компетенцію їх органів управління, порядок прийняття ними рішень, склад і порядок використання майна, визначати інші умови господарювання у затверджених власником (уповноваженим ним органом) установчих документах господарської організації, а також здійснювати безпосередньо або через уповноважені ним органи у межах, встановлених законом, інші управлінські повноваження щодо заснованої організації та припиняти її діяльність відповідно до цього Кодексу та інших законів.
(ст.135 ГКУ)
Правильно. Это общее правило. Если бы в нем не было упоминания о хозяйственном ведении, мы бы потом говорили, что передавать имущество на праве хозяйственного ведения и вовсе нельзя.
vvo писал(а):2. Зміна правового режиму майна суб'єкта господарювання здійснюється за рішенням власника (власників) майна у спосіб, передбачений цим Кодексом та прийнятими відповідно до нього іншими законами, крім випадків, якщо така зміна забороняється законом.
(ст145 ГКУ).
Я бы в этой фразе подчеркнул "
у спосіб, передбачений цим Кодексом та прийнятими відповідно до нього іншими законами". И к этому добавил
Стаття 136. Право господарського відання
1. Право господарського відання є речовим правом суб'єкта підприємництва, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом), з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою власника у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами.
А среди предусмотренных случаев "обычных ООО" нет.
У меня по этому поводу мысли примерно такие (хотя я еще не читал Ваших аргументов на Лиге, поэтому мои выводы воспринимайте как предварительные

)
Когда у нас "обычный" субъект учреждается - то по общему правилу, ему имущество передается в собственность.
Для "коммунальных" и "государственных" субъектов действует другое общее правило - им имущество передается не в собственность, а "почти" в собственность. Т.е. в собственность с определенными оговорками. Просто потому что они не могут быть собственниками на 100 процентов в силу специфики своего статуса.
Для обычных субъектов необходимости обращения к хозяйственному ведению нет. В отношении них и так может быть реализована возможность "обмеження правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою власника" в виде передачи не права собственности, а определенного набора имущественных прав. Как мне кажется.
Т.е. при "обычных" субъектах у нас изначально действует формула 100 процентов, но при необходимости от 100 мы Х (икс) можем отнять.
А для коммунальных и государственных сразу устанавливается "100 минус Х". Там 100 процентов быть изначально не может.