Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Запреты и ограничения для ЧПЕНов (какая группа?)(см.стр.1!)

Путеводитель по разделу. Все о частных предпринимателях-единоналожниках (ЧПЕНах)

Модератор: konsult

UNREAD_POST налоговик » 29 дек 2011, 10:26

Услуги нерезидентам и вторая группа. Нельзя, нельзя, можно, можно.

ЕБНЗ: http://buhforum.com/viewtopic.php?p=20912#p20912

Згідно із загальною практикою застосування термінів, слів та словосполучень у юриспруденції, населення – це сукупність людей, які перебувають у межах даної держави і підлягають її юрисдикції. До складу населення входять громадяни даної держави, іноземні громадяни, які живуть у цій державі тривалий час.


Вторая группа единого налога и нерезиденты. Классические «дежурные» качели.

С нерезидентами — вторая группа запрещена

http://buhforum.com/viewtopic.php?p=21755#p21755

налоговик писал(а):Первые разъяснения. ГНА Львов. Далеко не все разъяснения вменяемые (некоторые невменяемые). Но хоть что-то.

Услуги частным лицам иностранцам - какая группа[/b]


Можно ли прдепринимателю, который оказывает услуги по коду 72.21.0 (Разработка программного обеспечения) иностранным копаниям, отнести во 2 группу? Ведь иностранная копания не являетяс плательщиком ЕН и не частное лицо. Будет ли разница в этом случае оказывать ли услуги частному иностранному лицу или компании? (изменения говорят, что ко 2 группе могут быть отнесены предприниматели, который оказывает услуги физическим лицам или плательщикам ЕН)
Правильно ли, что теперь с квартальным отчетом нужно будет подавать список рассчетов с другими ФЛП?


6. Здійснення виду діяльності розробка програмного забезпечення підпадає під визначення третьої групи платників єдиного податку. А саме, відповідно до п. 3 п. 291.4 ст. 291 Кодексу третя група - фізичні особи - підприємці, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 20 осіб та обсяг доходу не перевищує 3 000 000 гривень. Зареєструватися як платник єдиного податку, що належить до першої та другої категорії платників здійснюючи зазначений Вами вид діяльності Ви не можете, оскільки вказані Вами послуги надаються особам із реєстрацією за межами України. В той час, як пп.1 п. 291.4 ст. 291 Кодексу встановлено, що перша група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню. Пп. 2 п. 291.4 ст. 291 Кодексу передбачено, що друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства.
7. Під час подання квартальної звітності платникам єдиного податку (не платникам ПДВ) не потрібно подавати перелік розрахунків з іншими платниками.

Державна податкова адміністрація у Львівській області
24.11.2011



http://www.buhforum.com/viewtopic.php?p=21916#p21916

С иностранцами — вторая группа разрешена

Чи можуть підприємці другої группи надавати послуги іноземним фізичним особам?

Для платників другої групи обмеження, щодо надання послуг іноземним фізичним особам відсутні. Що стосується подання заяви на продовження свідотцтва про сплату єдиного податку, необхідно слідкувати за роз‘ясненням ДПС України.

Державна податкова адміністрація в Одеській області


С иностранцами вторая группа разрешена

Прошу дати уточнення п.2 ст.291.4 ЗУ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» в частині «друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню ...», а саме, чи застосовується поняття «населення» до нерезидентів, як субєктів, яким надаються господарські послуги? 

Відповідно п.п. 2 п. 291.4 ст. 291 Закону України від 04.11.11 №4014-УІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування обліку та звітності» до другої групи відносяться фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: - не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; - обсяг доходу не перевищує 1 000 000 гривень. Не можуть бути платниками єдиного податку фізичні та юридичні особи - нерезиденти (п.п. 291.5.7 п. 291.5 ст. 291). Тобто, даним законом не визначені обмеження для надання послуг нерезидентам.

Державна податкова адміністрація у Київській області

За это сообщение автора налоговик поблагодарил:
vins
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2640 раз.

UNREAD_POST vins » 29 дек 2011, 10:51

ЕДИНАЯ БАЗА НАЛОГОВЫХ ЗНАНИЙ

Чи має право ФОП, яка здійснює діяльність у сфері бухгалтерського обліку, перейти на спрощену систему оподаткування?
Діє є з 01.01.2012 Відповідно до пп. 291.5.2 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) не можуть бути платникам єдиного податку фізичні особи – підприємці, які здійснюють діяльність у сфері аудиту. Згідно із ст. 3 Закону України від 22 квітня 1993 року № 3125-XII "Про аудиторську діяльність" із змінами та доповненнями аудит – це перевірка даних бухгалтерського обліку і показників фінансової звітності суб’єкта господарювання з метою висловлення незалежної думки аудитора про її достовірність в усіх суттєвих аспектах та відповідність вимогам законів України, положень (стандартів) бухгалтерського обліку або інших правил (внутрішніх положень суб’єктів господарювання) згідно із вимогами користувачів. При цьому, ст. 1 Закону України 16 липня 1999 року № 996-XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" із змінами та доповненнями визначено, що бухгалтерський облік – це процес виявлення, вимірювання, реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про діяльність підприємства зовнішнім та внутрішнім користувачам для прийняття рішень. Враховуючи те, що діяльність у сфері бухгалтерського обліку та діяльність у сфері аудиту за своєю сутністю є різними видами діяльності, то фізичні особи – підприємці, які надають виключно бухгалтерські послуги мають право перебувати на спрощеній системі оподаткування та бути платникам єдиного податку.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2906 раз.

UNREAD_POST налоговик » 29 дек 2011, 12:39

налоговик писал(а):
nikki писал(а):Муть по ювелирным магазинам и их праву на единый налог
(информация с сайта союза ювелиров Украины http://juvelir.org.ua/index.php?news=197)

13 грудня 2011
Поважне видання для бухгалтерів припустилося неточності, яка спричинила паніку серед виробників ювелірних виробів та годинників. Союз ювелірів України в деталях інформує виробників про законне право працювати на єдиному податку.
Шановний учаснику ювелірного ринку!

За повідомленням підприємців з Рівного, Житомира та Нової Каховки, в журналі «ВОБУ-спамер» (№113, 9 грудня 2011 р., с.6) розміщено публікацію «Хто не може працювати на єдиному податку». У зазначеній публікації допущена неточність щодо визначення видів діяльності у сфері ювелірного виробництва, які не можуть здійснюватися платниками єдиного податку.

Ця неточність спричинила паніку серед малих виробників годинників та ювелірних виробів.


Очевидно, это продолжение темы.

БЫТЬ ИЛИ НЕ БЫТЬ ЮВЕЛИРАМ НА ЕДИНОМ НАЛОГЕ С НОВОГО ГОДА

Я предприниматель-единщик, занимаюсь торговлей, изготовлением и ремонтом ювелирных изделий. Согласно пп. 4 пп. 291.5.1 Налогового кодекса не смогут быть единщика-ми те, кто производит и продает драгоценные металлы и камни.
Неужели ювелирам теперь нет места среди единщиков?
М. Думающая, предприниматель, г. Одесса
...
ВОБУ № 117


Тема продолжается.
Из ЕБНЗ

Чи може ФОП на ЄП здійснювати виробництво та продаж ювелірних виробів?
Діє з 01.01.2012 Відповідно до пп. 4 пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) не можуть бути платниками єдиного податку фізичні особи – підприємці, які здійснюють видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення. Згідно із п. 1 та п. 2 ст. 1 Закону України від 18 листопада 1997 року № 637/97-ВР «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними» дорогоцінні метали – це золото, срібло, платина і метали платинової групи (паладій, іридій, родій, осмій, рутеній) у будь-якому вигляді та стані (сировина, сплави, напівфабрикати, промислові продукти, хімічні сполуки, вироби, відходи, брухт тощо). Дорогоцінне каміння – це природні та штучні (синтетичні) мінерали в сировині, необробленому та обробленому вигляді (виробах). Враховуючи вищевикладене, фізичні особи – підприємці - платники єдиного податку не мають право здійснювати виробництво та продаж ювелірних виробів.
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2640 раз.

UNREAD_POST налоговик » 29 дек 2011, 13:06

Приватний підприємець на єдиному податку здійснює роздрібну та оптову торгівлю автозапчастинами, крім того, здає власне приміщення в оренду такому самому платнику єдиного податку. Чи може такий підприємець із 2012 року знаходитися у другій групі платників єдиного податку?

- Згідно з п.291.4 ст.291 глави І розділу XIV Податкового кодексу України (глава І набере чинності з 1 січня 2012 року) до другої групи платників єдиного податку належать фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

* не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
* обсяг доходу не перевищує 1000000 гривень.

Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005). Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для третьої групи.

Підпунктом 291.5.3 пункту 291.5 статті 295 Кодексу визначено, що не можуть бути платниками єдиного податку фізичні особи - підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів.

Таким чином, фізична особа – підприємець, який здійснює оптову і роздрібну торгівлю запчастинами та одночасно надає в оренду приміщення платнику єдиного податку (якщо площа житлового приміщення не перевищує 100кв.м, а нежитлового приміщення – 300кв.м) може обрати другу групу, якщо кількість найманих осіб не перевищує 10 осіб, а обсяг доходу за рік не перевищує 1млн.грн. Якщо площа приміщень перевищує зазначені показники, то фізична особа – підприємець не може бути платником єдиного податку.

Відділ масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян

ДПА у Закарпатській області
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2640 раз.

UNREAD_POST налоговик » 29 дек 2011, 23:04

Чи підпадають нерезиденти (юридичні особи) під поняття «населення», як суб'єкти, яким надаються послуги?

З практики застосування термінів, слів та словосполучень у юриспруденції, під населенням розуміється сукупність людей, які перебувають у межах даної держави і підлягають її юрисдикції. До складу населення входять громадяни даної держави, іноземні громадяни, які живуть у цій державі тривалий час, особи без громадянства та особи з подвійним і більше громадянством. У Цивільному кодексі України від 16.01.2003 N 435-IV визначено, що юридична особа - це організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Отже, нерезиденти – юридичні особи не відносяться до поняття „населення”.

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ У КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ


Неужели кому-то и правда пришло в голову, что юрлица (причем именно нерезиденты, видимо по поводу резидентов сомнений нет), могут считаться населением страны?
А вот конечно по поводу определения "громадяни даної держави, іноземні громадяни, які живуть у цій державі тривалий час, особи без громадянства та особи з подвійним і більше громадянством" вопросы остаются.
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2640 раз.

UNREAD_POST Vetal' » 29 дек 2011, 23:38

налоговик писал(а):
Чи підпадають нерезиденти (юридичні особи) під поняття «населення», як суб'єкти, яким надаються послуги?

З практики застосування термінів, слів та словосполучень у юриспруденції, під населенням розуміється сукупність людей, які перебувають у межах даної держави і підлягають її юрисдикції. До складу населення входять громадяни даної держави, іноземні громадяни, які живуть у цій державі тривалий час, особи без громадянства та особи з подвійним і більше громадянством. У Цивільному кодексі України від 16.01.2003 N 435-IV визначено, що юридична особа - це організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Отже, нерезиденти – юридичні особи не відносяться до поняття „населення”.

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ У КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ


Неужели кому-то и правда пришло в голову, что юрлица (причем именно нерезиденты, видимо по поводу резидентов сомнений нет), могут считаться населением страны?
А вот конечно по поводу определения "громадяни даної держави, іноземні громадяни, які живуть у цій державі тривалий час, особи без громадянства та особи з подвійним і більше громадянством" вопросы остаются.


Шутят над ними. Но у них нет чувства юмора. А, как говорит мой товарищ, отсутствие чувства юмора - первый признак обледенения мозга.
Vetal'
 
Сообщений: 2852
Зарегистрирован: 27 янв 2011, 11:57
Благодарил (а): 440 раз.
Поблагодарили: 1152 раз.

UNREAD_POST Печкин » 30 дек 2011, 10:25

А вообще по "населению" мысли такие:

Закон не должен оперировать термином, недостаточно определенным. Я уже не говорю о том, что с позиции п. 5.2, 5.3 НКУ этот термин нетолкуем, так он нетолкуем с иных позиций, поскольку приведенное вами определение (точнее "практика применения термина"), содержащееся кроме прочего в некоторых электронных справочных базах, во-первых, также не является сколько-нибудь определенным, а во вторых, не является даже общепризнанным. В частности в отношении выделяемого критерия "проживания длительное время".

Например, в одном популярном учебнике по международному праву население определяется так:

"Под населением в международном праве понимается совокупность всех физических лиц, проживающих на территории соответствующего государства. Правовое положение указанных лиц, подпадающих под законодательную, судебную, исполнительную юрисдикцию государства, на территории которого они проживают, не идентично. В связи с этим выделяют следующие их категории: граждане данного государства; иностранцы (граждане других государств) и лица без гражданства (не являющиеся гражданами ни одного государства). Среди населения могут быть лица с двойным или множественным гражданством, т.е. имеющие гражданство данного государства и гражданство одного или нескольких других государств".

Как видим критерий постоянства проживания не проявляется.

Не проявляется он также, например, в отечественных актах законодательства. Например, анализ Закона о перепеси населения позволяет подвести под таковое "громадяни України, в тому числі ті, що на встановлену дату Перепису населення перебувають за її межами, а також іноземці та особи без громадянства, які на встановлену дату Перепису населення перебувають на території України".

Ключевым здесь является момент, а не протяженность.

Поэтому я бы к постоянству не привязывался.

Кроме того, не совсем ясно почему имеется в виду население именно Украины, а не части ее территории. Вполне можно пытаться привязаться к населению иной территории, поскольку большинство общих толковых словарей говорят о населении страны, региона, области на одном уровне, а непосредственно Закон № 4014 (293.7, п. 4 299.11) выдвигает четкие условия к территории (месту) осуществления деятельности, в связи с чем можно утверждать, что подразумевается население именно этих территорий (в общем случае, т.е. если территория деятельности предпринимателя не вся Украина ).

В любом случае (из упомянутых вариантов толкования, хотя ими дело не исчерпывается) "чистые" нерезиденты (т.е. те которые в Украине даже не бывают) под "население" не попадают. Более менее понятен случай когда физлицо находится на территории Украины в момент оказания ему услуг (независимо от продолжительности нахождения). Это ИМХО население. Остальные варианты - сложнее.
живу на Бухфоруме

За это сообщение автора Печкин поблагодарил:
vins
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST tash » 30 дек 2011, 16:27

ЧП на ЕН 72.2 Розроблення програмного забезпечення та консультування в цій сфері"
Подскажите, можно ли отнести разработку ПО к "виробництво та/або продаж товарів" или это однозначно услуга?

http://zakon.nau.ua/doc/?doc_id=422085
Виробництво (виготовлення) - діяльність, пов'язана з випуском продукції, яка включає всі стадії технологічного процесу, а також реалізацію продукції власного виробництва.

http://zakon.nau.ua/doc/?doc_id=429431
Послуга - діяльність виконавця з надання (передачі) споживачеві певного визначеного договором матеріального чи нематеріального блага, що здійснюється за індивідуальним замовленням споживача для задоволення його особистих потреб.

Сайт - вроде как не услуга, значит товар? ПО тоже сложно назвать услугой.

Установка, обновление и сопровождению программных продуктов и компьютерной техники - услуга, а ПО?
tash
 
Сообщений: 2
Зарегистрирован: 30 дек 2011, 16:15
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST vins » 31 дек 2011, 13:40

tash писал(а):ЧП на ЕН 72.2 Розроблення програмного забезпечення та консультування в цій сфері"
Подскажите, можно ли отнести разработку ПО к "виробництво та/або продаж товарів" или это однозначно услуга?


Закон о лицензировании - не лучший ориентир для ответа на Ваш вопрос.

Вам скорее нужно ориентироваться на соотношение понятий "работы", "услуги", "товары" - в понимании гражданского и налогового законодательства.
Я бы, наверное, говорил о том, что если Вы разрабатываете ПО на заказ, то для целей применения норм об упрощенной системе налогообложения, это услуга.
А вот если Вы разрабатываете ПО, а потом продаете его как готовый продукт, то это товар.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2906 раз.

UNREAD_POST tash » 31 дек 2011, 14:08

vins писал(а):Я бы, наверное, говорил о том, что если Вы разрабатываете ПО на заказ, то для целей применения норм об упрощенной системе налогообложения, это услуга.
А вот если Вы разрабатываете ПО, а потом продаете его как готовый продукт, то это товар.


То есть, если уйти например в строну материальных предметов, то мебель на заказ - это услуга, а мебель в магазине - товар, даже если сделал один и тот же человек?
tash
 
Сообщений: 2
Зарегистрирован: 30 дек 2011, 16:15
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST Vetal' » 31 дек 2011, 14:09

tash писал(а):
vins писал(а):Я бы, наверное, говорил о том, что если Вы разрабатываете ПО на заказ, то для целей применения норм об упрощенной системе налогообложения, это услуга.
А вот если Вы разрабатываете ПО, а потом продаете его как готовый продукт, то это товар.


То есть, если уйти например в строну материальных предметов, то мебель на заказ - это услуга, а мебель в магазине - товар, даже если сделал один и тот же человек?


Добрый день! Я бы сказал: мебель на заказ - это работа (подряд), а мебель в магазине - товар.

За это сообщение автора Vetal' поблагодарил:
vins
Vetal'
 
Сообщений: 2852
Зарегистрирован: 27 янв 2011, 11:57
Благодарил (а): 440 раз.
Поблагодарили: 1152 раз.

UNREAD_POST vins » 01 янв 2012, 11:34

Появилась информация о письме ГНСУ от 05.12.2011 г. № 1237/8/23-50-0318:
з 1.01.2012 р. виготовлювачі та торговці ювелірними виробами не можуть бути платниками єдиного податку.

Письмо подписано С. Лекарем. Накануне снятия с должности.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2906 раз.

UNREAD_POST налоговик » 04 янв 2012, 13:38

Вопрос пришел в личку, но поскольку никакой личной информации не содержит - выношу в тему.

Добрый день! Я ФЛП на ЕН, занимаюсь продажей непрод. товаров, по новому НКУ могу работать во второй группе.Благодаря этой теме поняла, что могу продавать товар и юр.лицам общесистемникам, но есть НО:в нашей налоговой говорят, что продавать товар юр.лицам не единоналожникам могу только в 3 группе и что ограничение 2гр касается и продажи.Я в недоумении :? , у меня клиент (безнал,юр.лицо), не знаю отпускать его или нет,подскажите как быть и верно ли то, что говорят в нашей налоговой? :?:
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2640 раз.

UNREAD_POST Vetal' » 04 янв 2012, 14:07

Я так понимаю, ФЛ-единщик группы 2 может запросто продавать товары и оказывать услуги в сфере ресторанного хозяйства неединщикам. Остальные услуги и работы - только единщикам. Или же - потеря упрощенного статуса и 15 %.
Последний раз редактировалось Vetal' 04 янв 2012, 14:52, всего редактировалось 1 раз.
Vetal'
 
Сообщений: 2852
Зарегистрирован: 27 янв 2011, 11:57
Благодарил (а): 440 раз.
Поблагодарили: 1152 раз.

UNREAD_POST Елена благо » 04 янв 2012, 14:24

Здравствуйте, коллеги! Наша организация (юр.юлицо на общей системе налогообложения) во всю работает с ЧП-единщиками и работаем мы с ними по всей области. И наши частники-контрагенты и я как бухгалтер в растерянности, районные налоговые дают им противоречивые объяснения: одни говорят, что нужно регистрироваться на 3-ю гр., другие говорят, что можно быть на 2-й. Что делать? Работа стоит, договора с ЧП нужно подписывать .
Елена благо
 
Сообщений: 8
Зарегистрирован: 16 дек 2011, 14:57
Благодарил (а): 2 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

Пред.След.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в ЕДИНЫЙ НАЛОГ (ЧПЕН)

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, MR, Ya