Заявление на единый налог

Путеводитель по разделу. Все о частных предпринимателях-единоналожниках (ЧПЕНах)

Модератор: konsult

Аватара пользователя
vins
Сообщения: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 11:38
Контактная информация:

Заявление на единый налог -2012

Непрочитанное сообщение vins »

ЕБНЗ
Яким чином ФОП може виправити помилки в поданій заяві про застосування спрощеної системи оподаткування (невірно зазначено ставку податку тощо) до отримання свідоцтва платника ЄП?

Згідно з пп.298.1.1 п.298.1 ст.298 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до органу державної податкової служби заяву.
Свідоцтво платника єдиного податку видається органом державної податкової служби безоплатно протягом 10 календарних днів з дня подання суб’єктом господарювання заяви (п.299.5 ст.299 ПКУ).
За бажанням платника єдиного податку раніше видане свідоцтво може бути замінено у разі наявності у такого платника податку обставин, визначених у п.299.12 ст.299 ПКУ, та отримано нове свідоцтво у порядку, визначеному цією статтею (п.299.13 ст.299 ПКУ).
Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року шляхом подання заяви до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу (пп.298.1.4 п.298.1 ст.298 ПКУ).
Отже, фізична особа – підприємець може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року шляхом подання заяви до органу державної податкової служби. При цьому, нормами ПКУ не передбачено подання фізичною особою – підприємцем повторної заяви про застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з допущенням помилок у попередньо поданій заяві.
Интересное у нас все-таки государство. Как советский магазин. Как-будто всё для покупателя. Но он абсолютно всем должен быть обязан продавцу.

Аватара пользователя
Luka
Сообщения: 75
Зарегистрирован: 03 ноя 2011, 11:44
Контактная информация:

Заявление на единый налог -2012

Непрочитанное сообщение Luka »

Здається, такої інформації в цій гілці не було.

Порядок внесення змін до свідоцтва платника єдиного податку - підстави та строки
Скрытый текст: показать
Якщо змінилася податкова адреса

Фізичні особи – платники єдиного податку І та ІІ групи – заяву про зміну податкової адреси подають до податкового органу не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася зміна адреси;

Фізичні особи – платники єдиного податку ІІІ групи – заяву подають разом з податковою декларацією за податковий (звітний період),у якому відбулася зміна податкової адреси;

Юридичні особи – платники єдиного податку ІV групи – заяву подають разом з податковою декларацією за податковий (звітний період),у якому відбулася зміна податкової адреси.Якщо змінилося найменування юридичної особи – заява про зміну найменування для внесення відповідних змін до свідоцтва подається до органу ДПС протягом місяця з дня виникнення таких змін.Якщо змінилося прізвище, ім’я, по батькові приватного підприємця – заява про зміни для внесення відповідних змін до свідоцтва подається до органу ДПС протягом місяця з дня виникнення таких змін.Якщо змінилося місце провадження господарської діяльності –

Фізичні особи – платники єдиного податку І та ІІ групи – заяву про зміну місця провадження господарської діяльності подають до податкового органу не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася зміна;

Фізичні особи – платники єдиного податку ІІІ групи – заяву подають разом з податковою декларацією за податковий (звітний період),у якому відбулася зміна місця провадження господарської діяльності;

Юридичні особи – платники єдиного податку ІV групи – заяву подають разом з податковою декларацією за податковий (звітний період),у якому відбулася зміна місця провадження господарської діяльностіЯкщо змінилися види господарської діяльності

Фізичні особи – платники єдиного податку І та ІІ групи – заяву про зміну видів господарської діяльності подають до податкового органу не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися зміни.

Зміни щодо найменування юридичної особи; прізвища, ім’я та по-батькові приватного підприємця; податкової адреси; місця провадження господарської діяльності та видів господарської діяльності вносяться органами ДПС до раніше виданого свідоцтва платника єдиного податку в день подання заяви.

За бажанням платника єдиного податку, у разі наявності вищенаведених змін свідоцтво може бути замінено на нове.

До отримання нового свідоцтва платник єдиного податку здійснює господарську діяльність на підставі раніше виданого свідоцтва, яке повертається органі ДПС у день отримання нового свідоцтва.

При зміні ставки єдиного податку:

Фізичні особи – платники єдиного податку І групи, які у календарному кварталі перевищили обсяг доходу 150 тис.грн., з наступного календарного кварталу переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для ІІ або ІІІ групи. Заява про зміну ставки єдиного податку у зв’язку з перевищенням доходу подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення.

Фізичні особи – платники єдиного податку ІІ групи, які у податковому звітному періоді перевищили обсяг доходу 1 млн.грн., в наступному календарному кварталі переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для ІІІ групи. Заява про зміну ставки єдиного податку у зв’язку з перевищенням доходу подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення.

Якщо юридична особа змінює ставку єдиного податку з 3% на 5% у разі анулювання реєстрації платника ПДВ та навпаки, з 5% на 3% – у разі реєстрації платником ПДВ, заява про зміну ставки подається не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, в якому здійснено реєстрацію ( анулювання) реєстрації платника ПДВ.

Відділ взаємодії із засобами масової інформаціїта громадськістю ДПС у Вінницькій області
Джерело

Ольга
Сообщения: 37
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 14:30
Контактная информация:

Заявление на единый налог -2012

Непрочитанное сообщение Ольга »

Подскажите пожалуйста, что считать последним днем подачи заявления на ОТКАЗ от ЕН - 20 или все же 21 июня. (считаю так: по НКУ - за 10 календарных дней до начала следующего квартала, значит отсчитываю 10 дней от 1 июля - получаю 21 июня.) Вопрос оч. важный. Не успели отказаться - а очень надо!!!

Аватара пользователя
vins
Сообщения: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 11:38
Контактная информация:

Заявление на единый налог -2012

Непрочитанное сообщение vins »

Ольга писал(а):Подскажите пожалуйста, что считать последним днем подачи заявления на ОТКАЗ от ЕН - 20 или все же 21 июня. (считаю так: по НКУ - за 10 календарных дней до начала следующего квартала, значит отсчитываю 10 дней от 1 июля - получаю 21 июня.) Вопрос оч. важный. Не успели отказаться - а очень надо!!!
Так 1 июля следующий квартал уже начался. 1 июля в срок не включаем. 30 июня - последний день второго квартала.
То есть за 10 календарных дней - это все-таки 20 июня включительно.

Ольга
Сообщения: 37
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 14:30
Контактная информация:

Заявление на единый налог -2012

Непрочитанное сообщение Ольга »

Но даже если считать от 30, то 10 дней заканчиваются в обратном порядке именно 21... 30-29-28-27-26-25-24-23-22-21 - 21 - как ни крути 10 календарный день до начала следующего квартала...

Аватара пользователя
vins
Сообщения: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 11:38
Контактная информация:

Заявление на единый налог -2012

Непрочитанное сообщение vins »

Ольга писал(а):Но даже если считать от 30, то 10 дней заканчиваются в обратном порядке именно 21... 30-29-28-27-26-25-24-23-22-21 - 21 - как ни крути 10 календарный день до начала следующего квартала...
Именно: десятый. То есть если Вы подадите 21-го, то до следующего квартала останется девять дней.

Аватара пользователя
katrina1512
Сообщения: 31
Зарегистрирован: 10 янв 2011, 15:37
Контактная информация:

Вопрос по КВЕДам

Непрочитанное сообщение katrina1512 »

Помогите пожалуйста разобраться. В 2010 году менялись номера КВЕдов, мой единщик их не поменял, в этом году ему выдали свидетельство плательщика единого налога и там стоят номера и названия КВЕДов 2005года и все отчеты естественно я здаю по старым КВЕДам. Может номера не обязательно было менять (можно по двум КВЕДам работать)? :D И если надо было менять то как теперь исправить все это? И чем все это чревато?

Аватара пользователя
vins
Сообщения: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 11:38
Контактная информация:

Вопрос по КВЕДам

Непрочитанное сообщение vins »

katrina1512 писал(а):Помогите пожалуйста разобраться. В 2010 году менялись номера КВЕдов, мой единщик их не поменял, в этом году ему выдали свидетельство плательщика единого налога и там стоят номера и названия КВЕДов 2005года и все отчеты естественно я здаю по старым КВЕДам. Может номера не обязательно было менять (можно по двум КВЕДам работать)? :D И если надо было менять то как теперь исправить все это? И чем все это чревато?
Исправлять не надо. Налоговики (совместно с ПФУ и Госстатистикой) настаивают на том, что менять надо. Для этого надо подать госрегистратору соответствующую форму (об этом КВЕД (ДК 009:2005, ДК 009:2010): примеры заполнения форм), он внесет изменения в Единый госреестр. И только тогда надо будет внести изменения в св-во об уплате ЕН. Опять же по мнению налоговиков.

Словом, Вы работаете по тому КВЭДу, который указывали при госрегистрации, пока его не поменяете у госрегистратора.

Аватара пользователя
vins
Сообщения: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 11:38
Контактная информация:

Заявление на единый налог -2012

Непрочитанное сообщение vins »

Роз 'яснює головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Тетяна ДОБРОДІЙ
Підприємство в січні подаваало заяву про перехід на сплату єдиного податку, але дістало відмову у видачі Свідоцтва платника єдиного податку через податковий борг. У лютому 2012 p. борг було погашено. Проте в березні підприємство знову одержало відмову в отриманні Свідоцтва платника єдиного податку через те, що в січні підприємство вже ухвалило рішення перейти на сплату єдиного податку і вдруге це не допускається. Чи правомірні дії податківців?
Відповідь. Так, у такій ситуації податківці мають рацію і їхні дії повністю відповідають нормам Податкового кодексу України (дапі — Кодекс).
Згідно з пп.299.9.1 п.299.9 ст.299 Кодексу винятковими підставами для ухвапення органом державної податкової служби рішення про відмову у видачі суб'єктові господарювання Свідоцтва платника єдиного податку є, зокрема, невідповідність такого суб'єкта господарювання вимогам ст.291 Кодексу.
За підпунктом 291.5.8 п.291.5 ст.291 Кодексу суб'єкти господарювання, які на день подавання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, який виник у результат діі обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин), не можуть бути платниками єдиного податку.
Також за підпунктом 298.1.4 п.298.1 ст.298 Кодексу суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм Кодексу, може ухвалити рішення про перехід на спрошену систему оподаткування один раз упродовж календарного року поданням заяви до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.
Тобто відповідно до Кодексу заяву про перехід на спрощену систему оподаткування підприємствр (підприємець — фізична особа) може подати тільки один раз у календарному році. I якшо за першою заявою було надано вмотивовану відмову, то податківці матимуть рацію, якшо дадуть відмову і в разі повторного подання заяви на такий перехід.
Госпожа консультант могла бы 1) более критично подойти к позиции налоговиков, а не так слепо дублировать ответ из ЕБНЗ; 2) хотя бы упомянуть о том, что п. 298.1.4 теперь звучит иначе: Такий суб'єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Аватара пользователя
налоговик
Сообщения: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 22:29
Контактная информация:

Заявление на единый налог -2012

Непрочитанное сообщение налоговик »

ЕБНЗ
Чи може ФОП платник ЄП в заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначити види діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010, якщо окремі види діяльності цього КВЕДу не дають права на застосування спрощеної системи оподаткування та не здійснюються таким платником?

Відповідно до пп.5 п.298.3 ст.298 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані фізичною особою - підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010.
Класифікація видів економічної діяльності (далі - КВЕД ДК 009:2010), затверджена наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 №457, яка була розроблена на зміну Національного класифікатора України видів економічної діяльності (далі - КВЕД ДК 009:2005), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 26.12.2005 №375, набула чинності з 1 січня 2012 року. З метою поступового переходу до КВЕД ДК 009:2010 протягом 2012 року буде діяти КВЕД ДК 009:2005.
КВЕД - це статистичний інструмент для впорядкування економічної інформації. Водночас Класифікація є механізмом спільної мови, що має використання в багатьох інших, нестатистичних сферах (соціальному та податковому регулюванні, ліцензуванні, системі тарифів тощо), проте, не завжди адаптована до цього повною мірою. Отже, Класифікація не завжди відповідає всім потребам користувачів за межами статистичної системи, у зв’язку з чим можуть виникнути суперечності стосовно юридичного використання коду КВЕД. Слід мати на увазі, що код виду діяльності не створює прав чи обов’язків для підприємств і організацій, не спричинює жодних правових наслідків. Код виду діяльності не обов’язково достатній критерій для виконання умов, передбачених нормативними актами. У застосуванні нормативних актів чи контрактів код виду діяльності - це припущення, а не доказ (абз.8 п.1 КВЕД - 2010).
Нормами пп.291.5.1 п.291.5 ст.291 ПКУ визначено види діяльності, які не дають права суб’єктам господарювання (фізичним особам - підприємцям) бути платниками єдиного податку.
Отже, якщо код виду діяльності за КВЕД ДК 009:2010 передбачає кілька видів господарської діяльності, в тому числі ті, які не дають права на застосування спрощеної системи оподаткування, то фізична особа – підприємець – платник єдиного податку у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначає перелік видів діяльності, які віднесено до відповідного коду, крім видів господарської діяльності, на які встановлено заборону. Також у Свідоцтві платника єдиного податку зазначається номер та назва згідно з КВЕД ДК 009:2010 тих видів господарської діяльності, які фактично будуть здійснюватися фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку.

Аватара пользователя
Nadin GBP
Сообщения: 14
Зарегистрирован: 26 сен 2012, 00:34
Контактная информация:

Заявление на единый налог -2012

Непрочитанное сообщение Nadin GBP »

Добрый день!!! Подскажите, пожалуйста, как можно выйти из ситуации: сегодня была проведена регистрация ФЛП, работать хотят на второй группе единого, но деятельность планируют начать осуществлять с 15 числа этого месяца! Сегодня подходила в налоговую, а они говорят, что на едином второй группы сможем работать только с 1 ноября, а если хотим начать работать в октябре, то или пишем заявление на третью группу или общая систем!! Помогите найти выход из сложившейся ситуации!!! Неужели нельзя ничего предпринять???

Аватара пользователя
vins
Сообщения: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 11:38
Контактная информация:

Заявление на единый налог -2012

Непрочитанное сообщение vins »

Nadin GBP писал(а):Добрый день!!! Подскажите, пожалуйста, как можно выйти из ситуации: сегодня была проведена регистрация ФЛП, работать хотят на второй группе единого, но деятельность планируют начать осуществлять с 15 числа этого месяца! Сегодня подходила в налоговую, а они говорят, что на едином второй группы сможем работать только с 1 ноября, а если хотим начать работать в октябре, то или пишем заявление на третью группу или общая систем!! Помогите найти выход из сложившейся ситуации!!! Неужели нельзя ничего предпринять???
Ничего.
294.4. Для зареєстрованих в установленому порядку фізичних осіб - підприємців, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому виписано свідоцтво платника єдиного податку.

Для зареєстрованих в установленому законом порядку суб'єктів господарювання (новостворених), які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої - шостої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, в якому відбулася державна реєстрація.

Аватара пользователя
Nadin GBP
Сообщения: 14
Зарегистрирован: 26 сен 2012, 00:34
Контактная информация:

Заявление на единый налог -2012

Непрочитанное сообщение Nadin GBP »

vins писал(а):
Nadin GBP писал(а):Добрый день!!! Подскажите, пожалуйста, как можно выйти из ситуации: сегодня была проведена регистрация ФЛП, работать хотят на второй группе единого, но деятельность планируют начать осуществлять с 15 числа этого месяца! Сегодня подходила в налоговую, а они говорят, что на едином второй группы сможем работать только с 1 ноября, а если хотим начать работать в октябре, то или пишем заявление на третью группу или общая систем!! Помогите найти выход из сложившейся ситуации!!! Неужели нельзя ничего предпринять???
Ничего.
294.4. Для зареєстрованих в установленому порядку фізичних осіб - підприємців, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому виписано свідоцтво платника єдиного податку.

Для зареєстрованих в установленому законом порядку суб'єктів господарювання (новостворених), які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої - шостої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, в якому відбулася державна реєстрація.
Поняла! Спасибо!

Аватара пользователя
налоговик
Сообщения: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 22:29
Контактная информация:

Заявление на единый налог -2012

Непрочитанное сообщение налоговик »

ЕБНЗ
Чи існують обмеження щодо кількості видів діяльності, які можуть бути зазначені у свідоцтві ФОП - платника ЄП?

Відповідно до п.299.1 ст.299 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) свідоцтво платника єдиного податку видається суб’єкту господарювання, який подав до органу державної податкової служби заяву щодо обрання або переходу на спрощену систему оподаткування.
У заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані фізичною особою – підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010 (пп.5 п.298.3 ст.298).
У свідоцтві платника єдиного податку зазначаються обрані фізичною особою - підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010 (пп5 п.299.11 ст.299 ПКУ).
Враховуючи вищевикладене, на підставі поданої фізичною особою - підприємцем заяви про застосування спрощеної системи оподаткування у свідоцтві платника єдиного податку, виданому фізичній особі - підприємцю - платнику єдиного податку першої або другої групи, повинні бути зазначені всі обрані фізичною особою - підприємцем види діяльності, за умови, що ці види діяльності дають право застосовувати спрощену систему оподаткування. Тобто, ПКУ не передбачено обмежень щодо кількості видів діяльності, які можуть бути зазначені у свідоцтві платника єдиного податку, яке видається фізичній особі – підприємцю – платнику єдиного податку першої або другої групи.
Згідно з положеннями ПКУ види господарської діяльності не зазначаються у свідоцтві платника єдиного податку, яке видається фізичним особам – підприємцям - платникам єдиного податку третьої або п’ятої групи.

Аватара пользователя
налоговик
Сообщения: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 22:29
Контактная информация:

Заявление на единый налог -2012

Непрочитанное сообщение налоговик »

Товарищи, пишите заявления правильно! Возможности исправить не будет
Яким чином ФОП може виправити помилки в поданій заяві про застосування спрощеної системи оподаткування (невірно зазначено ставку податку тощо) до отримання свідоцтва платника ЄП?
Згідно з пп.298.1.1 п.298.1 ст.298 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до органу державної податкової служби заяву.
Свідоцтво платника єдиного податку видається органом державної податкової служби безоплатно протягом 10 календарних днів з дня подання суб’єктом господарювання заяви (п.299.5 ст.299 ПКУ).
За бажанням платника єдиного податку раніше видане свідоцтво може бути замінено у разі наявності у такого платника податку обставин, визначених у п.299.12 ст.299 ПКУ, та отримано нове свідоцтво у порядку, визначеному цією статтею (п.299.13 ст.299 ПКУ).
Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року (пп.298.1.4 п.298.1 ст.298 ПКУ).
Отже, фізична особа – підприємець може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року шляхом подання заяви до органу державної податкової служби. При цьому, нормами ПКУ не передбачено подання фізичною особою – підприємцем повторної заяви про застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з допущенням помилок у попередньо поданій заяві.

Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 27 гостей