Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Размер букв в названии (большие или маленькие)

"Горящие" вопросы задаем здесь!
Правила форума
SOS-поддержка
Задаем сюда вопросы только если они горят настолько, что нет времени искать подходящий раздел.
После логического завершения каждой темы, она будет перенесена в профильный раздел форума.

UNREAD_POST Одуванчик » 11 июл 2012, 16:21

ох...... жітійо-мойо...... :o :pro_tiv:
зіткнулась з наступним питанням:
назва юр.особи згідно виписки чи свідоцтва - ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РОГА І КОПИТА".
в свідоцтві платника ПДВ - аналогічно ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РОГА І КОПИТА".
на печатці - "РОГА І КОПИТА"
в договорі - Товариство з обмеженою відповідальністю "Рога і копита"

в податковій накладій яку випише моя бухгалтерія мені як правильно писати ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РОГА І КОПИТА" чи Товариство з обмеженою відповідальністю "Рога і копита".

моя бухгалтерія волає що потрібно писати так як в свідоцтві ПДВ, тому що якщо вказати літери не того розміру то податкова не прийме накладну ( тобто под кредит не пройде)

в ЛІЗІ нічого про розмір літер не знайшла. є лише лист ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА від 2009 року
"ЛИСТ
від 04.11.2009 р. N 13574
На Ваше звернення щодо написання скороченого найменування юридичної особи великими літерами повідомляємо нижченаведене.
Відповідно до статті 8 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон про реєстрацію) вимоги щодо найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу встановлюються спеціально уповноваженим органом з питань державної реєстрації.
На виконання вимог частини сьомої статті 8 Закону про реєстрацію Держкомпідприємництвом розроблено Вимоги щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу, затверджені наказом Держпідприємництва України від 09.06.2004 N 65 (із змінами та доповненнями), що зареєстровані в Мін'юсті України 29.06.2004 за N 792/9391 (далі - Вимоги до найменування), відповідно до пункту 2.2 яких при написанні найменування юридичної особи використовуються, зокрема, прописні букви українського алфавіту. В установчих документах при заповненні реєстраційної картки використовуються прописні букви українського алфавіту.
Отже, Вимоги до найменування передбачають, що прописні букви українського алфавіту використовуються при написанні найменування юридичної особи як в установчих документах, так і при заповненні реєстраційних карток.
Таким чином, при викладенні установчих документів юридичної особи у новій редакції при написанні найменування слід додержуватися вимог, встановлених зазначеним нормативним актом.
Також зазначаємо, що програма АРМу державного реєстратора, яка розроблена з урахуванням вимог Закону про реєстрацію, сприймає найменування юридичної особи, як таке, що написане прописними буквами, і, таким чином, повне найменування юридичної особи друкується на свідоцтві єдиного зразка великими літерами.
При цьому, найменування юридичної особи, написане великими буквами, є тотожним найменуванню юридичної особи, написаному великими та малими буквами, якщо кожна буква (символ, розділовий знак та ін.) найменування, написаного великими літерами, відповідає буквам (символам, розділовим знакам та ін.) найменування, написаного великими та малими буквами.
Іншими словами: найменування юридичної особи, написане великими буквами, є тотожним найменуванню юридичної особи написаному великими та малими буквами, якщо ці букви повністю співпадають.
Враховуючи зазначене, Держкомпідприємництво вважає, що в реєстраційній картці та в позиції установчих документів "найменування юридичної особи" при написанні найменування обов'язково слід використовувати великі літери. По тексту документа та на титульній сторінці найменування може бути написане великими та малими літерами.
Крім цього, відповідно до пункту 1.2 Вимог до найменування юридична особа, крім повного найменування, може мати скорочене найменування.
Скорочене найменування приватного акціонерного товариства в реєстраційній картці та в позиції установчих документів "скорочене найменування юридичної особи" повинно мати вигляд - ПРАТ "власне ім'я".
Відповідно до Закону про реєстрацію державний реєстратор має право залишити без розгляду документи, які подані для проведення державної реєстрації без розгляду, якщо, зокрема, документи не відповідають вимогам, які встановлені частиною сьомою статті 8 цього Закону, тобто, викладення найменування не відповідає вимогам, встановленим спеціально уповноваженим органом з питань державної реєстрації"
 
але лист ссилається на Вимога про найменування які уже втратили чинність. а в нових вимогах про розмір літер нічого не зазначене.

от сиджу я і думаю, що робити або запрашувати від усіх 600 контрагентів прешу сторінку Статуту де прописана поввна та скорочена назва фірми і уже так і вказувати в податковій накладній ( з жахом уявляю цей об"єм роботи і крім того і=в ЄДРПОУ все одно уся назва буде великими літерами - по типу ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РОГА І КОПИТА"), чи все таки плюнути і писати з великої літери лише першу літеру.
Аватар пользователя
Одуванчик
 
Сообщений: 115
Зарегистрирован: 20 янв 2011, 16:16
Откуда: Київ
Благодарил (а): 15 раз.
Поблагодарили: 101 раз.

UNREAD_POST Вотруба » 11 июл 2012, 16:43

Из ответов дежурного по стране (ГНС во Львовской обл.) 15.06.2012 г.

Вопрос.
Чи важається порушенням при заповнені податкової накладної, в яких випадках платник втрачає право на податковий кредит і чи буде вважатися недійсною податкова накладна, в якій повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг вказана великими літерами приклад: ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЛОКОМОТИВ»,а в податковій накладній вказана великими та маленькими літерами приклад: Приватне підприємство «Локомотив»

Ответ.
...запис в полі ,,Особа (платник податку) – продавець” великими або маленькими літерами не може бути підставою для виключення сум ПДВ з податкового кредиту, якщо така назва є достовірною, відповідає даним Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб – підприємців та фактичному місцезнаходженню платника податку, а також за умови вірно заповнених всіх інших реквізитів.
Если мы с Вами думаем одинаково, то мы вообще не думаем.

За это сообщение автора Вотруба поблагодарили: 2
Emhs, Одуванчик
Аватар пользователя
Вотруба
 
Сообщений: 1996
Зарегистрирован: 30 мар 2011, 19:35
Благодарил (а): 604 раз.
Поблагодарили: 2018 раз.

UNREAD_POST Печкин » 11 июл 2012, 17:04

Вот чем хороши дежурные по стране, так это тем, что на любой вопрос найдется два разных (!) ответа :)

Налоговик в ветке по налоговым накладным приводил такой ответ от дежурных по поводу большие или маленькие буквы в налоговой накладной:

налоговик писал(а):
Размер (заглавная буква или маленькая) имеет значение


Чи може податкова накладна бути визнанна недійсною, якщо назва підприємства та його організаційна форма написана з маленької букви а має бути з великої?

Відповідно до пункту 198.6 статті 198 Податкового кодексу України (далее Кодексу) не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу. Згідно з пунктом 201.1 статті 201 Кодексу платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну, у якій зазначаються в окремих рядках обов'язкові реквізити. зокрема: в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг; Таким чином, якщо назва підприємства у податковій накладній буде відмінна від назви юридичної особи, зазначеній у статутних документах, податкова накладна вважається заповненою з порушенням. Крім того, звертаємо Вашу увагу на те, що за правилами сучасної української ділової мови з великої літери пишуться назви установ, товариств, громадських об’єднань, партій, спілок та інших організацій.

Державна податкова служба у Луганській області


Хотя в данном случае (как и обычно) Луганская область побоялась написать прямо то что думает :) Написала обтекаемо и заодно преподала урок "ділової української мови".

Одуванчик, а по сути, я думаю что не влияют на налоговый кредит.

PS. Добавил в вопросы-ответы темы Налоговая накладная.
живу на Бухфоруме
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST Одуванчик » 11 июл 2012, 17:18

я мала таке щастя навчатися в державній податковій академії України яку і закінчила з червоним дипломом і був у нас такий собі хлопчик у якого мама начальник однієї з податковий Криму. хлопчик не то що дурник а прросто навчання йому дуже і дуже ....не цікаве. з 4-го курсу його відрахували за прогули і двійки.... приїхала мама..... поновили.
от я веду до цього що нині це "хлопчик" працює в ДПА України у відділі який і готує відповіді в базі єдиних податкових знань ...
то ,знаючи хлопчика і йому подібних яких у нас в академії було відсотків так 50 , як я можу вірити його відповідям?це нагадує тупу дитячу загадку - летять три крокодила в Африці, один сірий а два наліво. питання - скільки в мене яблук? відповідь не пам"ятаю але щось по типу - на горі трава , під травою гора....

За это сообщение автора Одуванчик поблагодарили: 7
Diana, Emhs, minibuh, Грета, КЛЕР, Вотруба, Чихуа
Аватар пользователя
Одуванчик
 
Сообщений: 115
Зарегистрирован: 20 янв 2011, 16:16
Откуда: Київ
Благодарил (а): 15 раз.
Поблагодарили: 101 раз.

UNREAD_POST Vetal' » 12 июл 2012, 10:28

Доброе утро! Продолжу тему приятным.

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА У М. КИЄВІ
ЛИСТ
від 03.05.2012 р. N 2571/10/06-406

Державна податкова служба у м. Києві <...> розглянула вашого листа <...> стосовно заповнення податкових накладних і в межах своїх повноважень повідомляє.
Форма та окремі особливості заповнення платником ПДВ граф податкової накладної при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг встановлені Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2011 р. N 1379, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 22 листопада 2011 р. за N 1333/20071 (далі - наказ N 1379).
Відповідно до п. 6.3 наказу N 1379 не дає права покупцю на віднесення сум податку на додану вартість до податкового кредиту порушення порядку заповнення податкової накладної.
Згідно з Узагальнюючою податковою консультацією, затвердженою наказом ДПС України від 16.02.2012 р. N 127, порушенням Порядку заповнення податкової накладної вважатиметься перш за все відсутність у податковій накладній хоча б одного показника, який є обов'язковим реквізитом податкової накладної (перераховані у підпунктах "а" - "і" п. 201.1 ст. 201 розділу V Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. N 2755-VI (зі змінами та доповненнями)), а також невідповідність показників, зазначених у податковій накладній, умовам поставки (ціна, вартість, номенклатура, кількість товару тощо).
Враховуючи вищевикладене, якщо в податковій накладній всі показники та обов'язкові реквізити заповнені правильно та достовірно, то така податкова накладна вважається заповненою без порушень.
Разом з тим слід зазначити, що відповідно до пп. 14.1.172 п. 14.1 ст. 14, п. 181.1 ст. 181 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. N 2755-VI (із змінами і доповненнями, далі - ПКУ) податкова консультація - допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган.
При цьому, згідно із ст. 52 ПКУ за зверненням платників податків контролюючі органи безоплатно надають консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового законодавства. Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Враховуючи, що податкова консультація надається платнику для правильності застосування норм податкового законодавства у його податковому обліку, то платники податків, в діяльності яких виникли описані вами проблемні ситуації, можуть отримати детальну відповідь від державної податкової інспекції за місцем реєстрації таких платників податків, за умови самостійного надання такими платниками до державної інспекції за місцем їх реєстрації відповідного запиту та додаткової інформації щодо визначення конкретних обставин справи, з якими пов'язано виникнення проблемних питань, як це і передбачено п. 52.4 ПКУ.
 
Заступник Голови
О. Онищенко

Опубликовано во "Все о бухгалтерском учете" № 64/2012, стр. 56.

Там же комментарий

Літери в податковій накладній: чи має розмір значення
...
Нагалосимо: ми розуміли й розуміємо вимогу зі ст. 201 ПКУ як обв/язок записати назву (зміст) зі статутних документів, а не повторити її написання (тобто продублювати вигляд). Нарешті, у прикладах заповнення податкових накладних (див. "Вісник податкової служби України № 23 за 2012 р.) та найсвіжішому зразку оформлення розрахунку коригування (див. "Вісник податкової служби України № 22 за 2012 р., стор. 13) фахівці ДПСУ використовують малі літери в назвах постачальника й покупця. Що підтверджує простий принцип: зміст (назва) має превалювати над формою (виглядом). Навіть якщо йдеться про податковий документ.

Денис ПЕТРИГА, консультант газети

За это сообщение автора Vetal' поблагодарили: 2
Emhs, voda.zp
Vetal'
 
Сообщений: 2852
Зарегистрирован: 27 янв 2011, 11:57
Благодарил (а): 440 раз.
Поблагодарили: 1152 раз.

UNREAD_POST Одуванчик » 12 июл 2012, 14:22

народ. а у когось є "Вісник податкової служби України № 22 за 2012 р., стор. 13?
можна почитати , а то в інеті не знайшла саме ст.13
Аватар пользователя
Одуванчик
 
Сообщений: 115
Зарегистрирован: 20 янв 2011, 16:16
Откуда: Київ
Благодарил (а): 15 раз.
Поблагодарили: 101 раз.

UNREAD_POST Чихуа » 12 июл 2012, 14:36

назва юр.особи згідно виписки чи свідоцтва - ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РОГА І КОПИТА".
в свідоцтві платника ПДВ - аналогічно ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РОГА І КОПИТА".

У меня сложилось впечатление, что у них там программы настроены только на верхний регистр, потому они и пишут все большими буквами. вот и вся причина.
А мы тут головы ломаем....
Утро... Теплая постелька... Сладкий сон...Вдруг.....удар по голове пультом - " Кучимутики!!!"
Аватар пользователя
Чихуа
 
Сообщений: 1754
Зарегистрирован: 08 июл 2011, 10:57
Благодарил (а): 467 раз.
Поблагодарили: 634 раз.

UNREAD_POST налоговик » 12 июл 2012, 18:54

Одуванчик писал(а):народ. а у когось є "Вісник податкової служби України № 22 за 2012 р., стор. 13?
можна почитати , а то в інеті не знайшла саме ст.13


Дать почитать не могу, т.к. этого номера нет :(
Но узнал, что там написано. Образец расчета корректировки. Просто маленькими буквами название предприятия, но с заглавной. Приватне підприємство «3opi»

За это сообщение автора налоговик поблагодарил:
lutishka
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2641 раз.

UNREAD_POST Печкин » 05 мар 2013, 16:59

На всякий случай и здесь размещу

Печкин писал(а):Было когда-то такое сообщение Размер (заглавная буква или маленькая) имеет значение

И была даже отдельная тема: Размер букв в названии (большие или маленькие)

Про розгляд звернення

Державна податкова служба України
лист №534/6/15-3115 від 15.01.2013


Державна податкова служба України відповідно до листа <...> розглянула лист <...> щодо деяких питань складання податкових накладних та повідомляє.

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України платник податку зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну.

Форма податкової накладної та Порядок заповнення податкової накладної затверджені наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2011 №1379, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22 листопада 2011 року за №1333/20071.

Пунктом 201.1 статті 201 Кодексу передбачено, що обов’язковими реквізитами, які повинна містити податкова накладна, зокрема, є:

повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, — продавця товарів/послуг;

повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, — покупця (отримувача) товарів/послуг.

Таким чином, в полях «Найменування продавця» та «Найменування покупця» податкової накладної зазначається назва юридичної особи, яка відповідає назві, зазначеній в статутних документах такої особи (з відповідним відображенням розміру літер такої назви).

Заступник Голови
А. П. Ігнатов


Налоговая накладная
живу на Бухфоруме

За это сообщение автора Печкин поблагодарили: 2
lutishka, Roomrocks
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST nachfin » 05 мар 2013, 21:30

Хочется сказать А.П.Игнатову, что не размер букв имеет значение, а то прописными или строчными они являются.
Я не про обязательность включения CAPS LOCK в налоговой накладной, а про то, что на их уровне надо более внятно выражать свои мысли))))
P.S. А то завтра инспектора будут с линейками замерять соответствие размера (в микронах) в уставных документах и в налоговой накладной. Господин Игнатов даже на погрешность (плюс, минус сколько-то микрон) не скостил. Должно соответствовать и баста.
Ты являешься представителем того народа, на языке которого ты думаешь

За это сообщение автора nachfin поблагодарил:
Грета
Аватар пользователя
nachfin
 
Сообщений: 1536
Зарегистрирован: 08 окт 2012, 15:09
Благодарил (а): 32 раз.
Поблагодарили: 212 раз.

UNREAD_POST Радистка Кэт » 05 мар 2013, 22:20

nachfin писал(а):Хочется сказать А.П.Игнатову, что не размер букв имеет значение, а то прописными или строчными они являются.
Я не про обязательность включения CAPS LOCK в налоговой накладной, а про то, что на их уровне надо более внятно выражать свои мысли))))
P.S. А то завтра инспектора будут с линейками замерять соответствие размера (в микронах) в уставных документах и в налоговой накладной. Господин Игнатов даже на погрешность (плюс, минус сколько-то микрон) не скостил. Должно соответствовать и баста.Ну а шо, точки ж уже считали, клеточки, черточки.

Так что это вполне в духе, так сказать :cry:
Аватар пользователя
Радистка Кэт
 
Сообщений: 169
Зарегистрирован: 19 авг 2012, 16:42
Благодарил (а): 79 раз.
Поблагодарили: 20 раз.

UNREAD_POST VOA » 05 мар 2013, 22:23

Эх, коллеги... Вы вот о размере сокрушаетесь, а я себе вообще позволила крамолу - шрифт изменить с Таймс Нью Роман на Ариал Нарроу, т.к. некоторые клиенты использовали для своего наименования почти всё дозволенное количество символов - около 150 штук, и их наименование прописными буквами вообще не помещается в н/н. Жду когда дойдёт очередь до типа шрифта и начнутся репрессии ещё и по этому элементу. :twisted:
Хотя когда-то попадалась статья, что для глаз и восприятия лучше всего именно тип шрифта Ариал.

nachfin писал(а):Я не про обязательность включения CAPS LOCK

А МОЖЕТ ОНИ С ЗАЖАТЫМ shift'ОМ ПИШУТ? ТАК - БОЛЬШЕ ЯРОСТИ!!!
:mrgreen:
http://stopfake.org/ Бывают такие решения, после принятия которых тараканы в голове аплодируют стоя.

За это сообщение автора VOA поблагодарили: 5
Lidia_, lutishka, Vetal', vins, Игорь Забута
Аватар пользователя
VOA
 
Сообщений: 5458
Зарегистрирован: 07 сен 2012, 21:37
Благодарил (а): 1860 раз.
Поблагодарили: 2152 раз.

UNREAD_POST Lidia_ » 06 мар 2013, 02:04

Хотя когда-то попадалась статья, что для глаз и восприятия лучше всего именно тип шрифта Ариал.

Мне тоже Ариал нравился, пока Калибри не появился :)
Но специально для НН можно рекомендовать вот такие буквы:
Изображение
Это ж какое поле деятельности для Минхздох
Чтобы сделать работу как следует, вечно не хватает времени. Но чтобы ее переделать, время всегда находится.
Аватар пользователя
Lidia_
 
Сообщений: 317
Зарегистрирован: 05 мар 2013, 03:44
Благодарил (а): 86 раз.
Поблагодарили: 81 раз.

UNREAD_POST nachfin » 06 мар 2013, 11:22

Мне когда-то шрифт Бетина нравился.
Для писем налоговую, думаю, в самый раз.
Ты являешься представителем того народа, на языке которого ты думаешь

За это сообщение автора nachfin поблагодарили: 2
Lidia_, Roomrocks
Аватар пользователя
nachfin
 
Сообщений: 1536
Зарегистрирован: 08 окт 2012, 15:09
Благодарил (а): 32 раз.
Поблагодарили: 212 раз.

UNREAD_POST Roomrocks » 06 мар 2013, 12:48

nachfin писал(а):Мне когда-то шрифт Бетина нравился.
Для писем налоговую, думаю, в самый раз.

:lol:
Или "Пушкин"!!!
В главном - единство, во второстепенном - свобода, во всем - любовь.
Аватар пользователя
Roomrocks
 
Сообщений: 205
Зарегистрирован: 04 авг 2011, 17:37
Благодарил (а): 57 раз.
Поблагодарили: 47 раз.

След.

Вернуться в SOS-поддержка

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, Ya