Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Сільський зелений туризм: послуги з тимчасового проживання

Путеводитель по разделу. Наличка, РРО, труд, лицензирование, подотрасли хозяйственного права (земля, цены, ЦБ, хозобщества...)

Модератор: Ol_ua

UNREAD_POST Люба П » 08 авг 2012, 12:31

Доброго дня!
Маю дуже цікаву ситуацію.
Відпочивала в Карпатах. Ночували в приватному особняку, який знайшли за вказівником "Здається кімната".
Господиня почула, що ми розмовляємо про податки і розповіла мені про наступну ситуацію:
В сусідньому селі попросилися на ночівлю декілька чоловік, замовляли харчування, навіть просили самогонку і т.д. Після всього показали "ксіву" податківців і пригрозили штрафами за незаконну підприємницьку діяльність.
Налякані люди, які не мають де працювати тільки тим і заробляють, що будують дерев'яні прибудови до хоти х окремим виходом і поселяють туди туристів за 50 грн/ніч.
Господиня мене спитала, чи реєструватися їй підприємцем і скільки їй доведеться віддавати державі і як відбиватися від перевірок?
Я їй спочатку відповіла, що їй краще стати приватним підприємцем 3-ї групи і сплачувати 5% від задекларованого. Про ЄСВ на той момент не подумала.
Але, зараз, порившись в законодавстві знайшла наступне:
Закон 742 Про особисте селянське господарство
Особисте селянське господарство - це господарська діяльність, яка проводиться без створення юридичної особи фізичною особою індивідуально ... у тому числі й у сфері сільського зеленого туризму.
Члени особистого селянського господарства здійснюють діяльність на свій розсуд і ризик у межах встановленого правового господарського порядку, дотримуючись вимог цього Закону, законів України, інших нормативно-правових актів.
Діяльність, пов'язана з веденням особистого селянського господарства, не відноситься до підприємницької діяльності.

Постанова КМУ від 15 березня 2006 р. N 297 Про затвердження Порядку надання послуг з тимчасового розміщення (проживання)
"7. Фізичні особи - власники або орендарі індивідуальних засобів розміщення (житло, в якому за плату або безоплатно надається обмежена кількість місць (менш як 30)) надають послуги з тимчасового розміщення (проживання) без державної реєстрації їх як суб'єктів підприємницької діяльності".

У мене запитання до юристів: Що в даному випадку має пріоритет: Податковий кодекс чи вищенаведені документи?
Чи можуть селяни на підставі вищенаведених цитат сміло брати на ночівлю туристів, годувати їх пресмачним баношом і, при цьому не боятися, що прийдуть податківці і вимагатимуть заплатити штраф?

Давайте допоможемо цим людям.
Щоб у нас все було, і за це нам нічого не було.

За это сообщение автора Люба П поблагодарили: 2
vins, налоговик
Люба П

Благодарил (а): 454 раз.

UNREAD_POST Люба П » 08 авг 2012, 12:41

В законопроекті Про сільський екотуризм пропонується наступне:
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webp ... 3511=12704
Діяльність з сільського екотуризму, в разі, якщо кількість ліжко-місць, що використовуються для забезпечення проживання туристів не перевищує 8, не підлягає оподаткуванню.
Люба П

UNREAD_POST Печкин » 08 авг 2012, 12:54

Люба П писал(а):Чи можуть селяни на підставі вищенаведених цитат сміло брати на ночівлю туристів, годувати їх пресмачним баношом і, при цьому не боятися, що прийдуть податківці і вимагатимуть заплатити штраф?

Могут работать без регистрации по Постановлению 297 (ее законность под вопросом, конечно, но не людям с ксивой эту тему развивать :) ).
Но есть еще одна тонкость (не налоговая). Тема сертификации. Можно глянуть в теме Временное размещение и сертификация.
живу на Бухфоруме

За это сообщение автора Печкин поблагодарили: 2
vins, Люба П
Печкин

Благодарил (а): 73 раз.

UNREAD_POST vins » 08 авг 2012, 13:08

Шановна колега, Люба П.! Вельми цікава ситуація. Я б порадив тій жіночці зателефонувати до прокуратури. Повідомити про таких старанних співробітників.

Люба П писал(а):У мене запитання до юристів: Що в даному випадку має пріоритет: Податковий кодекс чи вищенаведені документи?

Податковий кодекс взагалі не може встановлювати вимоги щодо реєстрації підприємницької діяльності. Це не сфера його правового регулювання. Тому в цих питаннях ми до ПКУ взагалі не звертаємося, а керуємося: Цивільним кодексом України, Господарським кодексом та спеціальними актами, що регулюють окремі сфери суспільних відносин, як от Закон про особисте селянське господарство.
Щодо порядку про тимчасове розміщення, то сумніви з приводу його юридичної сили вже висловлювалися на Форумі :) але ситуація така, що всім вигідно закрити на то очі.

P.S. Ув. Печкин пока я думу думал уже давно отписался :)

За это сообщение автора vins поблагодарил:
Люба П
vins

Благодарил (а): 2704 раз.

UNREAD_POST Люба П » 08 авг 2012, 14:57

Дякую, пане Vins і пане Печкин!
Як я зрозуміла, питання про реєстрацію підприємцем відпало.
А як щодо декларування доходів звичайною фізичною особою і подання річної декларації про майновий стан і доходи?
Теоретично, вони б мали її подавати.
І якщо вони цього не роблять, чим це може їм загрожувати?
Люба П

UNREAD_POST vins » 08 авг 2012, 15:06

Про загрозу тут слід говорити скоріше в теоретичному аспекті. Адже постає питання доказування фактів отримання доходу від тимчасового розміщення. І розміру цього доходу :)

За это сообщение автора vins поблагодарил:
Люба П
vins

Благодарил (а): 2704 раз.

UNREAD_POST rria » 05 апр 2018, 17:32

Добрый день,
В постанове КМУ від 15 березня 2006 р. N 297 в п.7 указано:
"...вести книгу реєстрації, в якій зазначається прізвище, ім'я та по батькові мешканця, рік народження, місце проживання (перебування) та документ, який посвідчує особу, дата прибуття та вибуття, вартість наданих послуг".

Подскажите что это за книга регистрации такая? Нужно ли с гостями заключать какие-то договора аренды или другие документы подтверждающие предоставление услуг?
Заранее благодарю за ответ!
rria

Благодарил (а): 0 раз.