anton писал(а):А может быть размер дивидендов разным для разных участников?
Но если вы вдруг подразумеваете, что при соотношении долей 50/50 и прибыли 100 грн. одному хочется выплатить 60 грн., а другому - 40 грн. То так делать нельзя.
Модератор: Ol_ua
anton писал(а):А может быть размер дивидендов разным для разных участников?
При наличии отрицательных чистых активов неправомерно считать выплаченные суммы дивидендами
Показатели стоимости чистых активов Общества отрицательны, поэтому Общество неправомерно квалифицировало выплаченные из прибыли денежные средства как дивиденды (п. 1 ст. 208 НК РФ), а не как иные доходы, облагаемые по ставке 13% (п. 10 ст. 208 НК РФ).
Постановление ФАС ВСО от 14.09.2010 по делу № А19-24816/09
Печкин писал(а):Ведь отрицательные чистые активы еще не означают отсутствие прибыли за год.
Печкин писал(а):Тут 1. напрочь отсутствует источник выплаты
Татьяна писал(а):Можно ли выплачивать дивиденды по итогам квартала?
Законом України "Про господарські товариства" передбачено, що установчі документи товариства з обмеженою відповідальністю, крім відомостей, зазначених у статті 4 цього Закону, повинні містити відомості про розмір часток кожного з учасників, розмір, склад та порядок внесення ними вкладів, розмір і порядок формування резервного фонду, порядок передання (переходу) часток у статутному фонді.
Пункт 1 ст. 98 Цивільного кодексу України передбачає, що загальні збори учасників товариства мають право приймати рішення з усіх питань діяльності товариства, у тому числі і з тих, що передані загальними зборами до компетенції виконавчого органу; пункт 4 ст.145 Цивільного кодексу України - затвердження річних звітів та бухгалтерських балансів, розподіл прибутку та збитків товариства віднесено саме до виключної компетенції загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю; частина 1 ст. 59, пункту "д" статті 41 Закону України "Про господарські товариства" - до компетенції зборів товариства з обмеженою відповідальністю належить, зокрема, затвердження порядку розподілу прибутку, строку та порядку виплати частки прибутку (дивідендів).
Таким чином, касаційна інстанція вважає правомірним висновок апеляційного господарського суду щодо того, що чинне законодавство не встановлює будь-яких обмежень щодо змісту установчих документів відповідача в частині періодичності виплати дивідендів учасникам товариства, загальні збори учасників господарського товариства вправі вирішувати питання виплати дивідендів, а відтак, рішення товариства про виплатиту дивідендів за підсумками кварталу законодавству не суперечить.
Згідно з частиною 1 пункту 35 постанови Пленуму Верховного Суду України "Про практику розгляду судами корпоративних спорів" господарські суди вправі приймати рішення щодо виплати акціонеру (учаснику) частки прибутку (дивідендів) лише у разі невиплати господарським товариством дивідендів на підставі рішення загальних зборів або їх виплати в меншому розмірі, ніж передбачено відповідним рішенням (статті 10, 41, 59 Закону про господарські товариства, стаття 158 ЦК).
Таким чином, вимоги первісного позову задоволено правомірно, оскільки рішення загальних зборів учасників товариства щодо виплати дивідендів за підсумками кварталу чинному законодавству не суперечить, добровільно товариством не виконано.
Печкин писал(а):Хотя у нас для налоговых целей - всё что какой-нибудь случайный прохожий назовет дивидендами - должно облагаться в порядке, определенном для дивидендов, что у условиях фактически полного освобождения дивидендов от налогообложения может быть интересно.
Татьяна писал(а):а не как иные доходы, облагаемые по ставке 13%
Vetal' писал(а):Уточню: не в целом для налоговых целей, а для целей налога на прибыль. Учитывая пп. 153.3.2 НКУ, подвести любую выплату под дивиденды для налогообложения налогом на прибыль действительно легко. Но вот по НДФЛ могут быть нюансы... Ведь если признают что выплачивать было нельзя, пойдет налогообложение по полной.
vikakool писал(а):если это прописано в вашем уставе и подтверждено решением учредителей - запросто
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 10.06.2011 р. N 379-0-2-11-8.1
Щодо виплати дивідендів
<...>
У зв'язку з <...> зверненням <...> Міністерство юстиції розглянуло лист <...> щодо обов'язковості зазначення в установчих документах господарського товариства відомостей стосовно порядку розподілу прибутків та можливості господарських товариств (за винятком акціонерних товариств) самостійно визначати періодичність виплати частки прибутку Міністерство юстиції повідомляє.
1. Щодо обов'язковості зазначення в установчих документах господарського товариства відомостей стосовно порядку розподілу прибутків
Частиною першою статті 88 Цивільного кодексу передбачено, що у статуті товариства вказуються найменування юридичної особи, органи управління товариством, їх компетенція, порядок прийняття ними рішень, порядок вступу до товариства та виходу з нього, якщо додаткові вимоги щодо змісту статуту не встановлені цим Кодексом або іншим законом.
Згідно з частиною другою статті 57 Господарського кодексу в установчих документах повинні бути зазначені найменування суб'єкта господарювання, мета і предмет господарської діяльності, склад і компетенція його органів управління, порядок прийняття ними рішень, порядок формування майна, розподілу прибутків та збитків, умови його реорганізації та ліквідації, якщо інше не передбачено законом.
Відповідно до частини другої статті 4 Закону України "Про господарські товариства" установчі документи повинні містити відомості про вид товариства, предмет і цілі його діяльності, склад засновників та учасників, найменування та місцезнаходження, розмір та порядок утворення статутного (складеного) капіталу, порядок розподілу прибутків та збитків, склад та компетенцію органів товариства та порядок прийняття ними рішень, включаючи перелік питань, по яких необхідна кваліфікована більшість голосів, порядок внесення змін до установчих документів та порядок ліквідації і реорганізації товариства.
Отже, відповідно до вимог чинного законодавства установчі документи господарського товариства мають містити відомості щодо порядку розподілу прибутку.
2. Щодо можливості господарських товариств (за винятком акціонерних товариств) самостійно визначати періодичність виплати частки прибутку
Виходячи із системного аналізу чинного законодавства, вимога щодо періодичності виплати частки прибутку відсутня, оскільки рішення з цього питання віднесено до компетенції вищого органу управління товариства з обмеженою відповідальністю та товариства з додатковою відповідальністю.
Так, зокрема, відповідно до статті 58 Закону України "Про господарські товариства" вищим органом товариства з обмеженою відповідальністю є загальні збори учасників.
До компетенції зборів товариства з обмеженою відповідальністю належить, зокрема, затвердження порядку розподілу прибутку, строку та порядку виплати частки прибутку (стаття 59 Закону України "Про господарські товариства").
Наведена норма застосовується і до товариства з додатковою відповідальністю відповідно до частини третьої статті 65 Закону України "Про господарські товариства".
Тоді як щодо розподілу прибутку у повному та командитному товаристві слід зазначити, що відповідно до частини першої статті 123 Цивільного кодексу прибуток та збитки повного товариства розподіляються між його учасниками пропорційно до їхніх часток у складеному капіталі, якщо інше не передбачено засновницьким договором або домовленістю учасників.
Згідно із частиною третьою статті 133 Цивільного кодексу до командитного товариства застосовуються положення про повне товариство, якщо інше не встановлено цим Кодексом, іншим законом.
Міністр юстиції України
О. Лавринович
Вернуться в РАЗНОЕ ЮРИДИЧЕСКОЕ
Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, MR, Ya