Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Форма 1 ОПП

"Горящие" вопросы задаем здесь!
Правила форума
SOS-поддержка
Задаем сюда вопросы только если они горят настолько, что нет времени искать подходящий раздел.
После логического завершения каждой темы, она будет перенесена в профильный раздел форума.

UNREAD_POST Ольга Главатских » 02 июл 2012, 10:10

Добрый день! помогите пожалуйста с заполнением формы 1опп. я новый бухгалтер без опыта работы. очень много вопросов, может у кого есть образец уже заполненной формы..
номер регистрации и дата взятия на учет - это из справки о взятии на учет7 номер 4-значный?
1.податковий номер - это едрпоу или ИПН?
4А.где взять наименование органа гос.регистрации? номер решения?
6.код и наименование органа управления - какого органа управления?
7. размер уставного капитала прописью?
8. главный бухгалтер, если только поменялся главный бухгалтер, нужно ли прикладывать его копию паспорта или приказы о назначении/увольнении старого??
Информация об учредителях ,там предусмотрено два, а если больше - надо дополнительный лист?
Спасибо, извините что не в тему.
Ольга Главатских
 
Сообщений: 89
Зарегистрирован: 18 июн 2012, 19:26
Благодарил (а): 71 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

UNREAD_POST sofa » 02 июл 2012, 14:02

Ольга Главатских писал(а):Добрый день! помогите пожалуйста с заполнением формы 1опп. я новый бухгалтер без опыта работы. очень много вопросов, может у кого есть образец уже заполненной формы..
номер регистрации и дата взятия на учет - это из справки о взятии на учет7 номер 4-значный?
1.податковий номер - это едрпоу или ИПН?
4А.где взять наименование органа гос.регистрации? номер решения?
6.код и наименование органа управления - какого органа управления?
7. размер уставного капитала прописью?
8. главный бухгалтер, если только поменялся главный бухгалтер, нужно ли прикладывать его копию паспорта или приказы о назначении/увольнении старого??
Информация об учредителях ,там предусмотрено два, а если больше - надо дополнительный лист?
Спасибо, извините что не в тему.


1. номер регистрации и дата взятия на учет - это из справки о взятии на учет, форма 4-ОПП
2. податковий номер - код ЕГРПОУ
3. где взять наименование органа гос.регистрации? номер решения? - из свидетельства о гос.регистрации предприятия или витяга.
4. код и наименование органа управления - какого органа управления? - если есть вышестоящая оргназиция (например, если вы филлиал), тогда указываете его наименование и код
5. размер УК - указываете цифрами
6. инфо об учредителях - добавляете листов столько, сколько необходимо вам для заполнения
7. прикладывать ли копию паспорта или приказы- порядком вроде бы не предусмотрено, но перечитайте Наказ Міністерства фінансів України
09.12.2011 N 1588 или перезвоните в налоговую в отдел регистрации.
Обратите внимание, что во всех не заполненных графах должен стоять прочерк

За это сообщение автора sofa поблагодарил:
Ольга Главатских
sofa
 
Сообщений: 48
Зарегистрирован: 27 июл 2011, 17:51
Благодарил (а): 27 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

UNREAD_POST налоговик » 03 сен 2013, 13:07

ЕБНЗ

Чи повинен СГ подавати до органів доходів і зборів повідомлення за ф. N 1-ОПП або ф. N 5-ОПП про внесення змін до облікових даних у разі внесення змін щодо видів діяльності?

Відповідно до п. 66.1 ст. 66 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 N 2755-VI, із змінами та доповненнями, підставами для внесення змін до облікових даних платників податків є:

інформація органів державної реєстрації;

інформація банків та інших фінансових установ про відкриття (закриття) рахунків платників податків;

документально підтверджена інформація, що надається платниками податків;

інформація суб'єктів інформаційного обміну, уповноважених вчиняти будь-які реєстраційні дії стосовно платника податків;

рішення суду, що набрало законної сили;

дані перевірок платників податків.

Порядок внесення змін до відомостей про суб'єкта господарювання, які містяться в Єдиному державному реєстрі (далі - ЄДР), визначено Законом України від 15 травня 2003 року N 755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", із змінами та доповненнями (далі - Закон), відповідно до якого для внесення змін до відомостей, які містяться в ЄДР, суб'єкт господарювання повинен подати (надіслати поштовим відправленням з описом вкладення) перелік документів згідно з ст. 19 та ст. 45 Закону.

Згідно з п. 9.5 р. IX Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 N 1588, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.12.2011 р. за N 1562/20300, відомості районного рівня Єдиного банку даних юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб можуть бути оновлені (доповнені, актуалізовані) органами державної податкової служби на підставі електронних даних інформаційного фонду Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, ЄДР, інших державних реєстрів, ведення яких здійснюється органами державної влади.

Враховуючи вищевикладене, суб'єкт господарювання, який для зміни видів діяльності подав державному реєстратору перелік документів, передбачений законом для внесення змін до відомостей, які містяться в ЄДР, не повинен подавати до органів доходів і зборів заяву за ф. N 1-ОПП або ф. N 5-ОПП про внесення змін до облікових даних.
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2642 раз.

UNREAD_POST налоговик » 16 окт 2013, 09:49

Подписание 1-ОПП если нет директора

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЄДИНА БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Чи має право уповноважена особа ЮО підписати заяву за ф. N 1-ОПП у разі тимчасової відсутності керівника?

Підпунктом 17.1.2 пункту 17.1 ст. 17 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755, із змінами і доповненнями (далі - ПКУ), визначено, що платник податків має право представляти свої інтереси в контролюючих органах самостійно, через податкового агента або уповноваженого представника.

Відповідно до ст. 244 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року N 435-IV, із змінами та доповненнями (далі - ЦКУ), довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами.

Статтею 246 ЦКУ визначено, що довіреність від імені юридичної особи видається її органом або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами, та скріплюється печаткою цієї юридичної особи.

Таким чином, уповноважена особа юридичної особи у разі тимчасової відсутності керівника має право підписати заяву за ф. N 1-ОПП на підставі довіреності від імені юридичної особи за умови, що така довіреність видана органом юридичної особи або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами, та скріплена печаткою такої юридичної особи.

У разі відсутності керівника з об'єктивних причин, заяву за ф. N 1-ОПП може підписати інша особа, яка уповноважена установчими та/або організаційно-розпорядчими документами виконувати обов'язки керівника на час його відсутності, за умови, що повноваження особи, яка підписала заяву за ф. N 1-ОПП, підтверджені відповідними документами (установчими, наказами чи розпорядженнями тощо), які подаються разом з заявою за ф. N 1-ОПП до органу доходів і зборів.
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2642 раз.

UNREAD_POST Marlboro » 04 авг 2014, 12:29

Коллеги, подскажите по такому "быстрому вопросу".
1) Нужно ли сейчас подавать 1-ОПП в связи со сменой директора (см.ниже);
2) Нужно ли в 1-ОПП перечислять всех учредителей и получать от них подписи+печати на форму? Дело в том, что предприятие учреждалось двумя десятками юрлиц, и некоторые с них были ликвидированы еще пару лет назад. Т.е. сейчас в составе учредителей предприятия числиться несколько "мертвых душ ЮЛ".

Первый вопрос возник в связи с изменениями в НКУ с 01.01.2014:
66.5. У разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік згідно з цією главою, крім змін, які вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов'язаний подати контролюючому органу, в якому він обліковується, уточнені документи протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів.

Красное - добавлено законом №657. В связи с тем, что о смене руководителя я уведомляю регистратора (т.е. это изменения в ЕГРПОУ), то налоговая идет лесом?
Свідомість - це місце зустрічі душі з земним життям
Аватар пользователя
Marlboro
 
Сообщений: 4846
Зарегистрирован: 05 июл 2012, 19:26
Благодарил (а): 324 раз.
Поблагодарили: 1244 раз.

UNREAD_POST bur » 04 авг 2014, 14:00

Там все раньше ссылались на п. 9.3 Порядка № 1588 (Порядок смены директора / бухгалтера)


9.3. Платники податків - юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб зобов'язані подати реєстраційну заяву за формою N 1-ОПП з позначкою "Зміни" з відомостями стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи, відокремлених підрозділів юридичної особи до контролюючого органу у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін у облікових даних платників податків. У разі надходження від державних реєстраторів відомостей про внесення змін до Єдиного державного реєстру щодо платників податків, а також надходження від платників податків заяв за формами N 1-ОПП, N 5-ОПП з позначкою "Зміни" або за формою N 1-РПП з позначкою "Перереєстрація, зміни" контролюючі органи вносять відповідні зміни до Єдиного банку даних юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб та фіксують зазначені зміни в журналах за формами N 2-ОПП, N 7-ОПП.


Это в редакции порядка № 22.04.2014 № 462 Про внесення змін до Порядку обліку платників податків і зборів.

Он принят

з метою приведення у відповідність із Законом України від 24 жовтня 2013 року N 657-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень" та іншими змінами у законодавстві, забезпечення сплати та адміністрування податків, прав та обов'язків платників податків


Но самое главное тут!

ЗАГАЛЬНОДОСТУПНИЙ ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВИЙ РЕСУРС "ЗІР"

Який порядок внесення змін до облікових даних платників податків, в тому числі у разі зміни керівника або головного бухгалтера?


Відповідно до пункту 66.1 статті 66 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) підставами для внесення змін до облікових даних платників податків є, зокрема:

інформація органів державної реєстрації;

документально підтверджена інформація, що надається платниками податків.

Внесення змін до облікових даних платників податків здійснюється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику (пункт 66.2 Кодексу).

У разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік, крім змін, які вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов'язаний подати контролюючому органу, в якому він обліковується, уточнені документи протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів (пункт 66.5 Кодексу).

Відповідно до статті 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 15.05.2003 N 755-IV (із змінами), в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - ЄДР), щодо юридичної особи містяться відомості про осіб, які обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, уповноважених представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори.

Порядок внесення змін до облікових даних платників податків встановлено розділом IX Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 N 1588 в редакції наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 N 462 (далі - Порядок).

Згідно з пунктом 9.2 розділу IX Порядку, у разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік, крім змін, які вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - ЄДР), та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов'язаний протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів подати до контролюючого органу уточнені документи в такому самому порядку, як і при взятті на облік. Додаткова реєстраційна заява за формами N 1-ОПП, N 5-ОПП подається з позначкою "Зміни" або за формою N 1-РПП - з позначкою "Перереєстрація, зміни".

Платники податків - юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб зобов'язані подати реєстраційну заяву за формою N 1-ОПП з позначкою "Зміни" з відомостями стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи, відокремлених підрозділів юридичної особи до контролюючого органу у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін у облікових даних платників податків (пункт 9.3 розділу IX Порядку).

Отже, стосовно платників податків, відомості про яких включаються до ЄДР:

інформація про зміну керівника оновлюється в органах доходів і зборів на підставі відомостей, отриманих від державного реєстратора,
в порядку визначеному Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".

інформація про головного бухгалтера оновлюється на підставі заяви за ф. N 1-ОПП з позначкою "Зміни" та уточнених документів.

Стосовно платників податків, відомості про яких не включаються до ЄДР, інформація про зміну керівника та/або головного бухгалтера оновлюється на підставі уточнених документів та заяви за ф. N 1-ОПП.

За это сообщение автора bur поблагодарили: 2
alex88, Marlboro
bur
 
Сообщений: 1434
Зарегистрирован: 13 сен 2013, 16:25
Благодарил (а): 116 раз.
Поблагодарили: 425 раз.

UNREAD_POST Marlboro » 04 авг 2014, 14:06

Спасибо, то что надо!
Со вторым вопросом тоже разобрался - там же в 1-ОПП не нужны подписи и печати учредителей...
Свідомість - це місце зустрічі душі з земним життям
Аватар пользователя
Marlboro
 
Сообщений: 4846
Зарегистрирован: 05 июл 2012, 19:26
Благодарил (а): 324 раз.
Поблагодарили: 1244 раз.

UNREAD_POST Лев » 19 авг 2014, 17:01

Подскажите, пожалуйста, нужно ли подавать 1 ОПП если на предприятии, на котором числиться только директор, поменялся директор? Ведь он является лицом ответственным за ведение учета...
Лев
 
Сообщений: 1
Зарегистрирован: 19 авг 2014, 16:55
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST bur » 19 авг 2014, 17:58

Лев писал(а):Подскажите, пожалуйста, нужно ли подавать 1 ОПП если на предприятии, на котором числиться только директор, поменялся директор? Ведь он является лицом ответственным за ведение учета...


Я бы руководствовался разъяснением, которое приведено несколькими сообщениями выше.
Каков порядок внесения изменений в учетные данные налогоплательщиков, в том числе в случае смены руководителя или главного бухгалтера?
bur
 
Сообщений: 1434
Зарегистрирован: 13 сен 2013, 16:25
Благодарил (а): 116 раз.
Поблагодарили: 425 раз.

UNREAD_POST Angela1984 » 01 дек 2014, 16:29

Прошу, подскажите, правильно ли я понимаю:
На филиале, который не является юр. лицом сменился директор. Филиалу не надо подавать 1-ОПП, головное предприятие должно сменить данные в ЕДРПОУ?
Angela1984
 
Сообщений: 53
Зарегистрирован: 22 фев 2012, 17:05
Благодарил (а): 13 раз.
Поблагодарили: 4 раз.

UNREAD_POST vins » 01 дек 2014, 18:24

Angela1984 писал(а):Прошу, подскажите, правильно ли я понимаю:
На филиале, который не является юр. лицом сменился директор. Филиалу не надо подавать 1-ОПП, головное предприятие должно сменить данные в ЕДРПОУ?


Подавать 1-ОПП не надо. Надо уведомить госрегистратора. Форма 4 – реєстраційна картка про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців;
Он внесет сведения в Единый госреестр юрлиц и ФЛП. Этого достаточно.

За это сообщение автора vins поблагодарил:
Angela1984
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2906 раз.

UNREAD_POST GalynaS » 04 мар 2015, 23:20

Чи подається1-ОПП, якщо приватний підприємець прийняв головного бухгалтера? Все ж 1-ОПП - це для юридичних осіб і відокремлених підрозділів і в узагальнюючих консультаціях про підприємців нічого не сказано.
GalynaS
 
Сообщений: 84
Зарегистрирован: 31 янв 2011, 15:40
Благодарил (а): 15 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

UNREAD_POST макс.лю » 04 мар 2015, 23:45

GalynaS писал(а):Чи подається1-ОПП, якщо приватний підприємець прийняв головного бухгалтера? Все ж 1-ОПП - це для юридичних осіб і відокремлених підрозділів і в узагальнюючих консультаціях про підприємців нічого не сказано.

сама назва форми "ЗАЯВА(для юридичних осіб та відокремлених підрозділів)" вказує на те що вона не для підприємців :roll:
макс.лю
 
Сообщений: 252
Зарегистрирован: 25 ноя 2012, 11:36
Благодарил (а): 24 раз.
Поблагодарили: 42 раз.

UNREAD_POST GalynaS » 04 мар 2015, 23:57

а якимось чином підприємці повідомляють податкову, що у них є гол. бух.? Та й електронні ключі будуть робитися для бухгалтера.
GalynaS
 
Сообщений: 84
Зарегистрирован: 31 янв 2011, 15:40
Благодарил (а): 15 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

UNREAD_POST макс.лю » 05 мар 2015, 00:13

GalynaS писал(а):а якимось чином підприємці повідомляють податкову, що у них є гол. бух.? Та й електронні ключі будуть робитися для бухгалтера.

стосовно ел.ключів,то в договорі бух.вкажете.подивилась Порядок обліку платників податків і зборів ,підприємцям 6й розділ - немає згадки про ф.1опп.

За это сообщение автора макс.лю поблагодарил:
GalynaS
макс.лю
 
Сообщений: 252
Зарегистрирован: 25 ноя 2012, 11:36
Благодарил (а): 24 раз.
Поблагодарили: 42 раз.

След.

Вернуться в SOS-поддержка

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, MR, Ya