Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

198.5 НКУ

Путеводитель по разделу. НДС: регистрация, уплата, отчетность. Налоговая накладная, возмещение и т.д.

Модераторы: nikki, kollega, налоговик

UNREAD_POST bur » 27 авг 2015, 09:48

Нові особливості обліку ПДВ згідно з п. 198.5 та ст. 199 ПКУ

Насамперед нагадаємо, що з 1 липня 2015 року змінились умови формування платниками податкового кредиту з ПДВ.

Так, на сьогодні платник ПДВ має право на податковий кредит при придбанні товарів (робіт, послуг) незалежно від їх призначення: використання у господарській або негосподарській діяльності, в оподатковуваних або неоподатковуваних операціях. Це стало можливим завдяки змінам, внесеним до п. 198.3 ПКУ Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. № 71-VIII, а також виключенню з ПКУ п. 198.4.

Отже, придбаваючи товари/послуги, платник ПДВ визнає податковий кредит незалежно від їх призначення за умови дотримання вимог щодо оформлення та реєстрації в ЄРПН відповідних податкових накладних.

Однак у ПКУ все ж залишились вимоги п. 198.5 та ст. 199, які тепер регламентують порядок нарахування податкових зобов’язань за товарами, роботами, послугами, при придбанні яких було визнано податковий кредит, та які починають використовуватися, зокрема, у негосподарській діяльності або в неоподатковуваних операціях.

Згадані норми також зазнали змін, а тому в процесі їх застосування на практиці у платників ПДВ виникає чимало питань.
Вимоги п. 198.5 ПКУ


Даним пунктом встановлено, що платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН в терміни, встановлені ПКУ, відповідні ПН за товарами/послугами, необоротними активами, під час придбання або виготовлення яких суми податку були включені до складу податкового кредиту, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання/починають використовуватися:

а) в операціях, що не є об'єктом оподаткування відповідно до ст. 196 цього Кодексу (крім випадків проведення операцій, передбачених пп. 196.1.7 ПКУ);

б) в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до ст. 197, підрозд. 2 розд. XX цього Кодексу, міжнародних договорів (угод) (крім випадків проведення операцій, передбачених пп. 197.1.28 ПКУ);

в) в операціях, що здійснюються в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих;

г) в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.

З метою застосування цього пункту податкові зобов'язання визначаються за товарами/послугами, необоротними активами:

• придбаними для використання в неоподатковуваних операціях, – на дату їх придбання;

• придбаними для використання в оподатковуваних операціях, які починають використовуватися в неоподатковуваних операціях, – на дату початку їх фактичного використання, визначену в первинних документах, складених відповідно до Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Після аналізу наведених норм виникають такі запитання:

1. Чи потрібно складати ПН на кожен факт придбання або початку використання відповідних активів у «пільгових» операціях, чи достатньо однієї ПН?

2. На яку дату слід виписувати ПН, яка згідно з п. 198.5 ПКУ може бути складена «не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду», однак за загальним правилом «у день виникнення податкових зобов'язань» (п. 201.4 ПКУ), яким для цілей п. 198.5 ПКУ є або «дата придбання», або «дата початку фактичного використання» у «пільгових» операціях?

Стосовно першого питання зазначимо таке. Оскільки у п. 198.5 ПКУ йдеться саме про податкові накладні у множині, то при буквальному розумінні норми платник повинен складати ПН на кожен факт придбання або початку використання відповідних активів у «пільгових» операціях.

Деякі джерела, спираючись на відсутність прямої вимоги виписувати окремі ПН, вважають, що платнику достатньо виписати одну ПН в місяць на весь обсяг товарів/послуг. Однак фраза «податкові накладні» у множині наводить на протилежний висновок.

Справедливості заради доцільно зауважити, що в даному випадку неправильна виписка ПН загрожує лише адміністративним штрафом, оскільки заниження податкових зобов’язань у будь-якому разі не відбувається.

На друге питання буквальне розуміння вимог п. 198.5 ПКУ дає таку відповідь: ПН складається не пізніше останнього дня місяця (поле «Дата складання податкової накладної»), а в табличній частині зазначається або дата придбання активів, або дата початку їх використання у «пільгових» операціях (графа 2 «Дата виникнення податкового зобов'язання (постачання (оплати)»).

Однак контролюючі органи в усних роз’ясненнях висловлюються проти розбіжностей у даті виникнення податкового зобов'язання та даті складання ПН. До того ж, такий варіант заповнення ПН порушує вимоги п. 201.4 ПКУ.

Виходячи з викладеного, якщо дотримуватись норм ПКУ буквально, то ПН повинна виписуватися на дату виникнення податкових зобов’язань, якою є або дата придбання активів, або дата початку їх використання у «пільгових» операціях. Варто зауважити, що при такому підході не порушуються вимоги й самого п. 198.5 ПКУ, адже ПН все ж складається «не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду», а саме – на дату виникнення податкових зобов’язань.

Знову ж таки, в даному випадку неправильна виписка ПН може призвести лише до адмінштрафу, що тягне за собою цілком логічне питання: чи варто взагалі витрачати час та зусилля на таку клопітку роботу?

Оновлені норми ст. 199 ПКУ (ПРО РАСПРЕДЕЛЕНИЕ НДС ЗДЕСЬ: Распределение налогового кредита по НДС (Д7))

****

Анна Тимошок

консультант, Група компаній «Кейнас»
bur
 
Сообщений: 1434
Зарегистрирован: 13 сен 2013, 16:25
Благодарил (а): 116 раз.
Поблагодарили: 425 раз.

UNREAD_POST hela » 16 сен 2015, 16:02

Столкнулась с ужасным прочтением п. 198.5 НКУ.
198.5. Платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання ... та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду ... зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися:
<в необлагаемых операциях разных видов>

Бухгалтер (и это уже не первый) считает, что условную продажу нужно оформить в месяце приобретения даже в случае, когда НК будет начислен позже в связи с несвоевременной регистрацией входящей НН в ЕРНН.
Какие аргументы этому могут быть противопоставлены? Строго говоря, в п.198.5 сказано, что в отчетном периоде, но не сказано, что в периоде приобретения.
hela
 
Сообщений: 606
Зарегистрирован: 05 янв 2012, 09:22
Благодарил (а): 218 раз.
Поблагодарили: 312 раз.

UNREAD_POST налоговик » 16 сен 2015, 16:56

Говорить, что покупаем для облагаемой деятельности (т.е. не предназначаются для ...). В случае если они фактически используются в ..., то дело плохо.

Но с п. 198.5 НКУ есть еще более ужастное прочтение, что НО начисляется независимо от того, был ли вообще НДС (я не имею в виду НК) при покупке.

Пока налоговики сжалились:

Коротка:
Якщо товари/послуги, необоротні активи придбані без податку на додану вартість (придбані у неплатників ПДВ, звільнені від оподаткування тощо), то у разі їх призначення для використання та/або початку використання в операціях, що не є об’єктом оподаткування, звільнених від оподаткування, що здійснюються платником податку в межах балансу, та в операціях, що не є господарською діяльністю, нарахування податкових зобов’язань не здійснюється незалежно від дати їх придбання.
Для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, які призначаються для використання та/або починають використовуватися у зазначених вище операціях, податкові зобов’язання нараховуються тільки у випадку, якщо суми податку, нараховані (сплачені) під час їх придбання або виготовлення, були включені до складу податкового кредиту.


Но почему бы не отменить эту позицию со временем :)

За это сообщение автора налоговик поблагодарил:
hela
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2642 раз.

UNREAD_POST Orange » 16 сен 2015, 16:57

hela писал(а):Столкнулась с ужасным прочтением п. 198.5 НКУ.
198.5. Платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання ... та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду ... зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися:
<в необлагаемых операциях разных видов>

Бухгалтер (и это уже не первый) считает, что условную продажу нужно оформить в месяце приобретения даже в случае, когда НК будет начислен позже в связи с несвоевременной регистрацией входящей НН в ЕРНН.
Какие аргументы этому могут быть противопоставлены? Строго говоря, в п.198.5 сказано, что в отчетном периоде, но не сказано, что в периоде приобретения.


бухгалтер прав, т.к. в том же п. 198.5 ниже указано
З метою застосування цього пункту податкові зобов'язання визначаються по товарах/послугах, необоротних активах:

придбаних для використання в неоподатковуваних операціях - на дату їх придбання;

придбаних для використання в оподатковуваних операціях, які починають використовуватися в неоподатковуваних операціях, - на дату початку їх фактичного використання, визначену в первинних документах, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні".

За это сообщение автора Orange поблагодарил:
hela
Orange
 
Сообщений: 43
Зарегистрирован: 01 мар 2011, 17:30
Благодарил (а): 37 раз.
Поблагодарили: 9 раз.

UNREAD_POST налоговик » 16 сен 2015, 17:01

Orange писал(а):бухгалтер прав, т.к. в том же п. 198.5 ниже указано
З метою застосування цього пункту податкові зобов'язання визначаються по товарах/послугах, необоротних активах:

придбаних для використання в неоподатковуваних операціях - на дату їх придбання;

придбаних для використання в оподатковуваних операціях, які починають використовуватися в неоподатковуваних операціях, - на дату початку їх фактичного використання, визначену в первинних документах, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні".


Именно. Поэтому выход только такой:

налоговик писал(а):Говорить, что покупаем для облагаемой деятельности (т.е. не предназначаются для ...). В случае если они фактически используются в ..., то дело плохо.
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2642 раз.

UNREAD_POST hela » 16 сен 2015, 17:33

налоговик
Просто не могу удержаться.
Ну в каком же разделе ЗІР должен размещаться вопрос "Чи повинен платник податку нарахувати податкові зобов’язання..."? Конечно же, в разделе "Порядок формування податкового кредиту"! И как это я его сама не нашла?

За это сообщение автора hela поблагодарил:
налоговик
hela
 
Сообщений: 606
Зарегистрирован: 05 янв 2012, 09:22
Благодарил (а): 218 раз.
Поблагодарили: 312 раз.

UNREAD_POST hela » 16 сен 2015, 17:57

Я начала прозревать.
НКУ требует начислять НО по условной в периоде приобретения. Именно приобретения, а не 1-го события и не начисления НК. Т.е. на предоплату, в том числе подтвержденной НН, зарегистрированной в ЕРНН, не надо. А на приобретение нужно независимо от наличия НН.

Минфин вывесил для обсуждения проект изменений к методрекомендациям по учету НДС http://www.minfin.gov.ua/control/uk/pub ... 9909711538. Там именно так:
10. У разі здійснення підприємством операцій з придбання товарів, послуг, необоротних активів, під час придбання або виготовлення яких суми податку на додану вартість були включені до складу податкового кредиту, якщо такі товари, послуги, необоротні активи призначаються для їх використання в операціях, що не є об’єктом оподаткування, звільнених від оподаткування, що не є господарською діяльністю платника податку, здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів, то суми податку на додану вартість зараховуються до первісної вартості товарів, необоротних активів, вартості послуг у кореспонденції з кредитом субрахунку 641 «Розрахунки за податками», аналітичний рахунок «Розрахунки за податком на додану вартість

А по предоплате - ничего. Оказывается, они правы :(

За это сообщение автора hela поблагодарили: 2
m_tetyana, налоговик
hela
 
Сообщений: 606
Зарегистрирован: 05 янв 2012, 09:22
Благодарил (а): 218 раз.
Поблагодарили: 312 раз.

UNREAD_POST Не бухгалтер » 06 дек 2015, 20:29

Добрый вечер! Предыдущий бухгалтер не применял механизм годового перерасчета налогового кредита по НДС за 2013-2014 года (при покупке ТМЦ суммы налога относились в налоговый кредит, а поставка этих ТМЦ НДС не облагается по НКУ)... "На носу" плановая проверка ГФС. Указанные нарушения выявил наемный аудитор. Если уточняться сегодня, то "вылезет" к уплате 2 млн. грн. Подскажите пожалуйста, можно ли что-то сделать? Спасибо!
Не бухгалтер
 
Сообщений: 5
Зарегистрирован: 06 дек 2015, 19:54
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST hela » 18 фев 2016, 13:04

Почитала НКУ, и обнаружила, что я не знаю, каким образом следует начислить НО в случае условной продажи продукции собственного производства.
198.5. Платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 ... (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року...)

В п. 189.1 ничего нет о продукции собственного производства:
189.1. У разі здійснення операцій відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу база оподаткування за необоротними активами... а за товарами/послугами - виходячи з вартості їх придбання.

В методрекомендациях по бухучету НДС
10. У разі здійснення підприємством операцій з придбання товарів, послуг, необоротних активів, під час придбання або виготовлення яких суми податку на додану вартість були включені до складу податкового кредиту, якщо такі товари, послуги, необоротні активи призначаються для їх використання в операціях, що не є об'єктом оподаткування, звільнених від оподаткування, … суми податку на додану вартість зараховуються до первісної вартості товарів, ... у кореспонденції з кредитом субрахунку 641

Т.е. насколько я понимаю, именно на суммы НДС, которые были включены в НК при изготовлении продукции, увеличивается с-сть. И поскольку методрекомендациями не предусмотрены другие проводки при условной продаже, НО начисляются именно на эту сумму. Не 20% обычной цены продукции, а суммы НДС входящего при приобретении материалов, работ, использованных при изготовлении этой продукции.

В то же время
188.1. ... база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін,

А условная продажа в соответствии с п. 14.1.191 в) подпадает под определение "постачання товарів".

Именно с точки зрения нормативных документов, как следует начислять НО? Практику я и сама знаю
hela
 
Сообщений: 606
Зарегистрирован: 05 янв 2012, 09:22
Благодарил (а): 218 раз.
Поблагодарили: 312 раз.

UNREAD_POST p_o_d_a_t_k_u » 14 мар 2016, 16:22

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 03.12.2015 р. N 27896/5/99-99-19-03-02-16
Про розгляд листа
Державна фіскальна служба України, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), розглянула лист платника податку щодо періоду віднесення сум ПДВ до складу податкового кредиту та визначення податкового зобов'язання з ПДВ за товарами/послугами, придбаними для використання в неоподатковуваних операціях, та повідомляє.
Згідно з п. 201.4 ст. 201 ПКУ податкова накладна складається у день виникнення податкових зобов'язань продавця.
Відповідно до п. 187.1 ст. 187 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Згідно з п. 201.1 ст. 201 ПКУ платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєструвати її в ЄРПН.
Відповідно до п. 201.7 ст. 201 ПКУ та п. 17 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 р. N 957 (далі - Порядок N 957), податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
Таким чином, дата надходження попередньої оплати (авансу) є датою виникнення у продавця податкових зобов'язань з податку на додану вартість та підставою для виписки податкової накладної.
Відповідно до пп. "а" п. 198.1 ст. 198 ПКУ до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.
Датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: або дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг або дата отримання платником податку товарів/послуг (п. 198.2 ст. 198 ПКУ).
Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Отже, лише після реєстрації податкової накладної в ЄРПН постачальником покупець товарів/послуг має право на віднесення сум ПДВ, зазначених в податкових накладних, до складу свого податкового кредиту.
Разом з цим згідно із п. 198.5 ст. 198 ПКУ платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ст. 189 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися:
а) в операціях, що не є об'єктом оподаткування відповідно до ст. 196 ПКУ (крім випадків проведення операцій, передбачених пп. 196.1.7 п. 196.1 ст. 196 ПКУ);
б) в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до статті 197, підрозділу 2 розділу XX цього Кодексу, міжнародних договорів (угод) (крім випадків проведення операцій, передбачених пп. 197.1.28 п. 197.1 ст. 197 ПКУ);
в) в операціях, що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів;
г) в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.
З метою застосування п. 198.5 ст. 198 ПКУ податкові зобов'язання визначаються по товарах/послугах, необоротних активах, придбаних для використання в неоподатковуваних операціях - на дату першої з подій (оплата чи отримання товарів/послуг, що відбулась в межах операції з придбання таких товарів/послуг.
Враховуючи викладене вище:
У прикладі N 1 платник податку - покупець 28.07.2015 р. здійснив попередню оплату за товар в сумі 1800 грн. (ПДВ - 300 грн.), для використання в неоподатковуваних операціях, а постачальник 28.07.2015 року склав податкову накладну, яку зареєстрував в ЄРПН 05.08.2015 р.
У цьому випадку постачальник повинен був збільшити свої податкові зобов'язання з ПДВ на суму 300 грн. за звітний період - липень 2015 року, а покупець суму ПДВ, зазначену в податковій накладній, мав право включити до складу податкового кредиту, починаючи зі звітного періоду - липень 2015 року, але не пізніше ніж 365 календарних днів з дати її складення (28.07.2015 р.).
Разом з цим покупець, керуючись п. 198.5 ст. 198 ПКУ, не пізніше останнього дня липня 2015 року зобов'язаний був нарахувати за такими операціями податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ст. 189 ПКУ, скласти і зареєструвати в ЄРПН зведену податкову накладну за придбаними товарами, які призначені для їх використання в неоподатковуваних операціях, оскільки перша подія (оплата товарів) відбулася в липні 2015 року.
У прикладі N 2 платник податку - покупець протягом липня 2015 року отримував послугу, яка використовувалась в неоподатковуваних операціях. Податкова накладна, яка складена 31.07.2015 р., на суму наданих послуг 6000 грн. (ПДВ - 1000 грн.) була зареєстрована в ЄРПН 06.08.2015 р. Платник податку - покупець 20.08.2015 р. оплатив отримані послуги у сумі 6000 гривень.
У цьому випадку постачальник повинен був збільшити свої податкові зобов'язання з ПДВ на суму 1000 грн. за звітний період - липень 2015 року, а покупець суму ПДВ, зазначену в податковій накладній, мав право включити до складу податкового кредиту, починаючи зі звітного періоду - липень 2015 року, але не пізніше ніж 365 календарних днів з дати її складення (31.07.2015 р.).
Разом з цим отримувач послуг, керуючись п. 198.5 ст. 198 ПКУ, не пізніше останнього дня липня 2015 року зобов'язаний був нарахувати за такими операціями податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ст. 189 ПКУ, скласти і зареєструвати в ЄРПН зведену податкову накладну за придбаними послугами, які призначені для їх використання в неоподатковуваних операціях, оскільки перша подія (отримання послуг) операції з придбання послуг відбулася в липні 2015 року.
У прикладі N 3 платник податку - покупець 04.07.2015 р. здійснив попередню оплату в сумі 3600 грн. (ПДВ - 600 грн.) за послугу, яка буде використовуватись у неоподатковуваних операціях протягом кварталу. Платник податку - продавець 04.07.2015 р. склав податкову накладну, яку зареєстрував в ЄРПН 16.07.2015 р.
У цьому випадку постачальник повинен був збільшити свої податкові зобов'язання з ПДВ на суму 600 грн. за звітний період - липень 2015 року, а покупець суму ПДВ, зазначену в податковій накладній, мав право включити до складу податкового кредиту, починаючи зі звітного періоду - липень 2015 року, але не пізніше ніж 365 календарних днів з дати її складення (04.07.2015 р.).
Разом з цим отримувач послуг, керуючись п. 198.5 ст. 198 ПКУ, не пізніше останнього дня липня 2015 року зобов'язаний був нарахувати за такими операціями податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ст. 189 ПКУ, скласти і зареєструвати в ЄРПН зведену податкову накладну за придбаними послугами, які призначені для їх використання в неоподатковуваних операціях, оскільки перша подія (оплата послуг) в межах операції придбання послуг відбулася у липні 2015 року.

Голова Р. М. Насіров
p_o_d_a_t_k_u
 
Сообщений: 238
Зарегистрирован: 04 окт 2012, 10:55
Благодарил (а): 32 раз.
Поблагодарили: 22 раз.

UNREAD_POST p_o_d_a_t_k_u » 14 мар 2016, 16:25

И как это понимать???
например, купили товар для нехоз нужд в сентябре. налоговый кредит поставили, например в ноябре. Так, что сначала мне мно начислить НО, а только потом получить НК??? как-то бредово!!! а если поставщик так и не зарегить НН.. то что у меня личшее НО???
p_o_d_a_t_k_u
 
Сообщений: 238
Зарегистрирован: 04 окт 2012, 10:55
Благодарил (а): 32 раз.
Поблагодарили: 22 раз.

UNREAD_POST налоговик » 14 мар 2016, 18:18

p_o_d_a_t_k_u писал(а):И как это понимать???
например, купили товар для нехоз нужд в сентябре. налоговый кредит поставили, например в ноябре. Так, что сначала мне мно начислить НО, а только потом получить НК??? как-то бредово!!! а если поставщик так и не зарегить НН.. то что у меня личшее НО???


Именно так и понимать.
Оттянуть можно только если притвориться, что товары для хозиспользования, а НО поставить потом по дате фактического использования в нехоздеятельности.

За это сообщение автора налоговик поблагодарил:
p_o_d_a_t_k_u
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2642 раз.

UNREAD_POST налоговик » 26 май 2016, 11:30

Чи може платник ПДВ на виконання вимог п. 198.5 ст. 198 та п. 199.1 ст. 199 Податкового кодексу України не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду скласти декілька (дві та більше) зведених податкових накладних з однаковим типом причини?

Відповідно до абзацу другого п. 11 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 N 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за N 137/28267 (далі - Порядок N 1307), у разі нарахування податкових зобов'язань відповідно до п. 198.5 ст. 198 та п. 199.1 ст. 199 Податкового кодексу України платник податку складає окремі зведені податкові накладні за товарами/послугами, необоротними активами, які призначаються для їх використання / починають використовуватися:

1) в операціях, що не є об'єктом оподаткування;

2) в операціях, звільнених від оподаткування;

3) в операціях, що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів;

4) в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.

Такі зведені податкові накладні складаються не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду.

У разі складання зведеної податкової накладної в графі "Зведена податкова накладна" робиться помітка "X".

У таких зведених податкових накладних у графі "Отримувач (покупець)" платник податку зазначає власне найменування (П. І. Б.), у рядку "Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)" проставляється умовний індивідуальний податковий номер "600000000000", а у верхній лівій частині зазначається відповідний тип причини відповідно до пункту 8 цього Порядку (04 - Складена на постачання у межах балансу для невиробничого використання; 08 - Складена на постачання для операцій, які не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість; 09 - Складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість; 13 - Складена у зв'язку з використанням виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг не в господарській діяльності).

Порядком N 1307 не заборонено складання платником податку протягом звітного (податкового) періоду декількох зведених податкових накладних з однаковим типом причини.
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2642 раз.

UNREAD_POST hela » 14 июл 2016, 12:04

ЗІР, раздел 101.14, довольно свежая консультация
К сожалению, текст вопроса полностью скопировать не могу
Чи потрібно нараховувати податкові зобов’язання по придбаним товарам/ послугам, які використовуються у

(необлагаемых операциях, если входящая НН незарегистрирована в ЕРНН)
Коротка:
Якщо операції з придбання товарів/послуг, які використовуються в неоподатковуваних операціях, не відображені у складі податкового кредиту у зв’язку з відсутністю факту реєстрації платником податку-продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), то нарахування податкового зобов’язання на підставі п. 198.5 ст.198та ст. 199 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) буде здійснюватись після реєстрації таких податкових накладних в ЄРПН постачальником товарів/послуг.
Якщо податкова накладна не зареєстрована в ЄРПН, то податковий кредит по такій податковій накладній не формується, а податкові зобов’язання на підставі п. 198.5 ст. 198 ПКУ не нараховуються.

За это сообщение автора hela поблагодарили: 3
Galla, tan, налоговик
hela
 
Сообщений: 606
Зарегистрирован: 05 янв 2012, 09:22
Благодарил (а): 218 раз.
Поблагодарили: 312 раз.

UNREAD_POST zar_mk » 09 сен 2016, 12:54

Добрый день коллеги!
Может кто сталкивался или поможет разъяснить последний абзац п.198.5 НКУ:
"У разі якщо на момент перевірки платника податку контролюючим органом в акті вибіркової (часткової) інвентаризації, проведеної платником податку на вимогу такого органу, виявлено нестачу придбаних таким платником товарів (крім випадку, якщо така нестача обумовлена знищенням внаслідок дії обставин непереборної сили, що підтверджується відповідно до законодавства), для цілей розділу V цього Кодексу такі товари вважаються використаними платником податку в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку."
Насколько я понимаю, что в случае если недостача обусловлена уничтожением товаров в следствии действия обстоятельств непреодолимой силы (пожар на складе бумаги, акт о пожаре от пожарников есть, возгорание по независящим от предприятия причинам), что подтверждается в соответствии с законодательством, то предприятие не производит начисление налоговых обязательств согласно п. 198.5.
Непонятно, что это за документ, который "подтверждает в соответствии с законодательством"?
Как быть? Сумма серьезная.
zar_mk
 
Сообщений: 18
Зарегистрирован: 09 июл 2013, 16:31
Благодарил (а): 8 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

След.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НДС

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, Ya