Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Дополнительное благо (НДФЛ)

Путеводитель по разделу. Налогообложение выплат физлицам (зарплата, подряд). Всё об ЕСВ. Индексация заработной платы.

Модератор: ФЛ7

UNREAD_POST налоговик » 19 ноя 2015, 14:49

Alenabell писал(а):Всем привет! Помогите, пожалуйста!

1. Организация существует за счет членских взносов.
В уставе прописано, что создана для повышения квалификации, защиты интересов своих членов и т. д.
Квалификация повышается на семинарах, которые проплачиваем с р/с организации на р/с фирм, которые проводят семинары.
Вопрос: возникает дополнительное благо или нет???? Горячая линия отвечает - да, возникает доп. благо, до 1710 грн. (было до повышения минималки) не облагается налогом, просто показывается в 1ДФ.
Это истина?

2. Кофе-брейк, фуршет (на этих же семинарах) - это доп. благо? Как узнать, кто и сколько съел? Или это просто нецелевое использование средств и за это полагается штраф при проверке налоговой ?????

Буду благодарна за квалифицированный ответ!


Думаю, не допблаго. Это что-то близкое с семинарами для своих работников. Немного цепляли (правда до НДФЛ вроде не дошли) тут: Расходы на информационное обеспечение (семинары, подписка..)
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2642 раз.

UNREAD_POST налоговик » 19 ноя 2015, 16:22

Скидки, маркетинговые акции и допблаго
без конкретики

Лист ДФС від 12.11.2015 № 24103/6/99-99-17-03-03-15

18.11.2015
Державна фіскальна служба України розглянула лист … щодо виникнення об’єкта оподаткування податком на доходи фізичних осіб під час проведення маркетингової, рекламної чи іншої акції у вигляді знижки для учасників програм лояльності та повідомляє, що лист містить недостатньо інформації для надання відповіді по суті.

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розділом IV Податкового кодексу України (далі – Кодекс), відповідно до
п.п. 162.1.1 п. 162.1 ст. 162 якого платниками податку на доходи фізичних осіб є, зокрема, фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи.

Об'єктом оподаткування фізичної особи - резидента є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід (п.п. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 Кодексу).

Відповідно до п.п. „е” п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий таким платником як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 Кодексу) у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку, крім сум, зазначених у п.п. 165.1.53 п. 165.1 ст. 165 Кодексу.

У Кодексі поняття вживаються в такому значенні:

звичайна ціна – це ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін (п.п.14.1.71 п. 14.1 ст. 14 Кодексу);

ринкова ціна – це ціна, за якою товари (роботи, послуги) передаються іншому власнику за умови, що продавець бажає передати такі товари (роботи, послуги), а покупець бажає їх отримати на добровільній основі, обидві сторони є взаємно незалежними юридично та фактично, володіють достатньою інформацією про такі товари (роботи, послуги), а також ціни, які склалися на ринку ідентичних (а за їх відсутності - однорідних) товарів (робіт, послуг) у порівняних економічних (комерційних) умовах (п.п.14.1.219 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Таким чином, у разі отримання платником податку доходу у вигляді знижки звичайної ціни (вартості) товарів виключно у випадку, якщо така знижка має індивідуальний (персональний) характер, сума такої знижки включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника як додаткове благо.

Крім того, податкова консультація – це допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування нарахування та сплати податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган (п.п. 14.1.172
п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Відповідно до п. 52.1 ст. 52 Кодексу за зверненням платників податків контролюючі органи надають їм безоплатно консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

Кожний конкретний випадок оподаткування доходу, отриманого фізичною особою у вигляді суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку, слід розглядати з урахуванням документів, що стосуються цієї справи. Для надання більш детальної відповіді з порушених питань, пропонуємо звернутися до контролюючого органу за місцем податкової адреси з наданням усіх наявних копій документів.Голова Р.М. Насіров
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2642 раз.

UNREAD_POST налоговик » 25 фев 2016, 12:06

налоговик писал(а):
УЧАСТИЕ В СЕМИНАРЕ: ДОПОЛНИТЕЛЬНОЕ БЛАГО ИЛИ НЕТ?


В продолжение темы. Теперь еда на семинаре с НДФЛ или без ? :)))

Лист ДФС від 11.02.2016 № 2928/6/99-99-17-03-03-15

18.02.2016
Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула лист … щодо оподаткування доходу у вигляді вартості проживання і харчування, оплаченої за рахунок Федерації за фізичних осіб, які запрошені для участі у семінарах (курсах, конференціях, інших практичних заняттях з питань розвитку футболу), і відшкодування Федерацією таким особам вартості проїзду, та в межах компетенції повідомляє таке.

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розділом ІV Кодексу, ст. 165 якого визначено кінцевий перелік доходів, що не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, зокрема, сума коштів, надана всеукраїнськими громадськими організаціями інвалідів та їх спілками платникам податку - учасникам конгресів, симпозіумів, зборів, конференцій, пленумів, з'їздів, фестивалів, виставок, концертів, реабілітаційних заходів, фізкультурно-спортивних заходів та конкурсів, які провадяться такими організаціями, як компенсація витрат на проживання, харчування та проїзд до місця проведення заходів та у зворотному напрямку
(п.п. 165.1.42 п. 165.1 ст. 165 Кодексу).

Разом з тим, відповідно до п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 Кодексу) у вигляді:

вартості використання житла, інших об'єктів матеріального або нематеріального майна, що належать роботодавцю, наданих платнику податку в безоплатне користування, або компенсації вартості такого використання, крім випадків коли таке надання зумовлено виконанням платником податку трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачено нормами колективного договору або відповідно до закону в установлених ними межах
(п.п. „а” п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу);

вартості майна та харчування, безоплатно отриманого платником податку, крім випадків, визначених Кодексом для оподаткування прибутку підприємств (п.п. „б” п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу);

Крім винятків, передбачених п.п. „а” п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу, не вважаються додатковим благом платника податку доходи, одержані у формі та розмірах, що підлягають включенню роботодавцем до собівартості реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, проживання, проїзду, харчування, спортивного одягу, аксесуарів, взуття та інвентарю, колясок для інвалідів, у тому числі які призначені для участі інвалідів в фізкультурно-реабілітаційних та спортивних заходах, лікарських та медико-відновлюваних засобів, та інші доходи, надані (виплачені) платнику податку - учаснику спортивних (крім професійного спорту), фізкультурно-оздоровчих заходів, заходів з фізкультурно-оздоровчої діяльності та фізкультурно-спортивної реабілітації, що фінансуються з бюджету та/або бюджетними організаціями, іншими неприбутковими організаціями, внесеними до Реєстру неприбуткових організацій та установ на дату надання таких коштів.

Звертаємо увагу, що ця норма не містить посилань на те, що доходи, одержані платником податку - учасником фізкультурно-оздоровчих заходів, заходів з фізкультурно-оздоровчої діяльності, у формі, зокрема, проживання, проїзду, харчування, не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб. Зазначене лише вказує, що такі доходи не є додатковим благом.

Згідно із п.п. 164.2.20 п. 164.2 ст. 164 Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються інші доходи, крім зазначених у ст. 165 Кодексу.

Підпунктом 164.5 ст. 164 Кодексу встановлено, що під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлено Кодексом, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою: К = 100 : (100 - Сп), де К – коефіцієнт; Сп – ставка податку, визначена для таких доходів на момент їх нарахування.

Згідно із п.п. 1.2 п. 16¹ підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 Кодексу, до яких, як передбачено п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу, включаються інші доходи (крім випадків, передбачених ст. 165 Кодексу).

Ставка збору – 1,5 відс. об'єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу (п.п. 1.3 п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу).

Кожний конкретний випадок оподаткування доходу, отриманого фізичною особою від податкового агента, слід розглядати з урахуванням документів, що пов’язанні з отриманням такого доходу.

Голова Р.М. Насіров
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2642 раз.

UNREAD_POST налоговик » 03 мар 2016, 12:07

Очередное про семинары и НДФЛ

Питання:

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО участь у семінарі (конференції, навчанні) найманого працівника, якщо семінар (конференція, навчання) проводиться за профілем діяльності ЮО, у т. ч. за кордоном?

Відповідь:

Відповідно до ст. 6 Закону України від 12 січня 2012 року N 4312-VI "Про професійний розвиток працівників" організація професійного навчання працівників здійснюється роботодавцями з урахуванням потреб власної господарської або іншої діяльності відповідно до вимог законодавства.

Професійне навчання працівників здійснюється: безпосередньо у роботодавця, на договірній основі у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, на підприємствах, в установах або організаціях. При цьому роботодавці можуть здійснювати формальне і неформальне професійне навчання працівників.

Формальне професійне навчання працівників робітничим професіям включає первинну професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації робітників, а працівників, які за класифікацією професій належать до категорій керівників, професіоналів і фахівців, - перепідготовку, стажування, спеціалізацію та підвищення кваліфікації. За результатами такого навчання видається документ про освіту встановленого зразка.

Неформальне професійне навчання працівників - це набуття працівниками професійних знань, умінь і навичок, не регламентоване місцем набуття, строком та формою навчання та здійснюється за їх згодою безпосередньо у роботодавця за рахунок його коштів з урахуванням потреб власної господарської чи іншої діяльності.

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розд. IV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), пп. 165.1.21 п. 165.1 ст. 165 якого передбачено, що не включається до складу оподатковуваних доходів таких фізичних осіб сума, сплачена роботодавцем на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за фізичну особу, але не вище розміру, визначеного в абзаці першому пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ (у 2016 році - 1930 грн.) на кожний повний або неповний місяць підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи, незалежно від того, чи перебуває ця особа у трудових відносинах з роботодавцем, але за умови, що вона уклала з ним письмовий договір (контракт) про взяті зобов'язання з відпрацювання у такого роботодавця після закінчення вищого та/або професійно-технічного навчального закладу і отримання спеціальності (кваліфікації) не менше ніж три роки.

Слід врахувати, що якщо працівник припиняє трудові відносини з роботодавцем протягом періоду такого навчання або до закінчення третього календарного року від року, в якому закінчується таке навчання, сума, сплачена як компенсація вартості навчання, прирівнюється до додаткового блага, наданого такому працівнику протягом року, на який припадає таке припинення трудових відносин, та підлягає оподаткуванню у загальному порядку, визначеному розд. IV ПКУ (абзац другий пп. 165.1.21 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).

Дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 ПКУ), включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку (пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 ПКУ).

Також, згідно з пп. 165.1.37 п. 165.1 ст. 165 ПКУ до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включається сума витрат роботодавця у зв'язку з підвищенням кваліфікації (перепідготовкою) платника податку згідно із законом.

Отже кошти, сплачені роботодавцем на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за навчання фізичної особи, що не перевищує у 2016 році - 1930 грн. за кожний місяць навчання, за умови дотримання інших норм, визначених у пп. 165.1.21 п. 165.1 ст. 165 ПКУ та витрат роботодавця у зв'язку з підвищенням кваліфікації (перепідготовкою) працівника, не включаються до складу оподатковуваного доходу такої фізичної особи (працівника). У разі порушення умов та в частині перевищення суми, визначених пп. 165.1.21 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, кошти, сплачені роботодавцем за навчання фізичної особи, прирівнюються до додаткового блага та оподатковуються за ставкою 18 відсотків.

Щодо участі працівника у семінарах та конференціях.

У визначенні Українського юридичного термінологічного словника семінар - це форма групової роботи за участю запрошених, мета якої - обмін інформацією з певної теми. Конференція - це великі засідання тривалістю один чи декілька днів, присвячені одному ключовому питанню або темі, поділеним на вужчі питання. Участь у семінарах (конференціях) передбачає отримання інформаційно-консультаційних послуг на підставі укладеного договору з організатором семінару (конференції).

Отже, у разі якщо запрошеною стороною семінару (конференції) та за умовами договору отримувачем інформаційно-консультаційних послуг є юридична особа (роботодавець), інтереси якої представляє працівник, то сума, сплачена юридичною особою (роботодавцем) за участь у семінарі (конференції), не є доходом такого працівника та об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Водночас, якщо за умовами договору запрошеною стороною та отримувачем інформаційно-консультаційних послуг є працівник, то сума, сплачена юридичною особою (роботодавцем) за участь у семінарі (конференції) за такого працівника, слід розглядати як дохід, отриманий таким працівником у вигляді додаткового благо, який включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу та оподатковується за ставкою 18 відсотків. 

За это сообщение автора налоговик поблагодарили: 2
lutishka, minibuh
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2642 раз.

UNREAD_POST vikakool » 03 мар 2016, 13:57

Водночас, якщо за умовами договору запрошеною стороною та отримувачем інформаційно-консультаційних послуг є працівник, то сума, сплачена юридичною особою (роботодавцем) за участь у семінарі (конференції) за такого працівника, слід розглядати як дохід, отриманий таким працівником у вигляді додаткового благо, який включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу та оподатковується за ставкою 18 відсотків.


Повеселило ;)

Это типа если в договоре так и будет написано "Фирма Вася платит за услуги и консультацию для Виктории"? :lol:

За это сообщение автора vikakool поблагодарил:
lutishka
vikakool
 
Сообщений: 4220
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 923 раз.
Поблагодарили: 647 раз.

UNREAD_POST lutishka » 03 мар 2016, 14:10

Ыыы :mrgreen:
Аватар пользователя
lutishka
 
Сообщений: 2400
Зарегистрирован: 24 ноя 2012, 11:47
Благодарил (а): 1056 раз.
Поблагодарили: 1088 раз.

UNREAD_POST налоговик » 16 мар 2016, 11:43

Предлагают (как-то) облагать стоимость доставки работников на работу?

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 02.03.2016 р. N 4809/6/99-99-17-03-03-15

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула лист [...] щодо оподаткування вартості послуги з організації перевезення роботодавцем працівників до місця роботи та/або з роботи до дому та нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) на вартість таких послуг і в межах компетенції повідомляє таке.

Відповідно до ст. 10 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин і узгодження інтересів працівників, власників та уповноважених ними органів, на основі чинного законодавства, прийнятих сторонами зобов'язань укладається колективний договір.

Положення колективного договору поширюються на всіх працівників підприємства, установи, організації незалежно від того, чи є вони членами професійної спілки, і є обов'язковими як для власника або уповноваженого ним органу, так і для працівників підприємства, установи, організації (ст. 18 КЗпП).

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розділом IV Кодексу, відповідно до пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 Кодексу), зокрема у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку, крім сум, зазначених у пп. 165.1.53 п. 165.1 ст. 165 Кодексу (пп. "е" пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).

Крім того, п. 164.5 ст. 164 Кодексу встановлено, що під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлено Кодексом, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою: К = 100 : (100 - Сп), де К - коефіцієнт; Сп - ставка податку, визначена для таких доходів на момент їх нарахування.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску, умови та порядок нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначає Закон України від 08 липня 2010 року N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон N 2464).

Пунктом 1 частини першої ст. 7 Закону N 2464 передбачено, що базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються згідно із Законом України від 24 березня 1995 року N 108/95-ВР "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

При цьому постановою Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2010 року N 1170 затверджено Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок, відповідно до п. 7 розділу II якого витрати на перевезення працівників до місця роботи як власним, так і орендованим транспортом (крім оплати праці водіїв) не є базою нарахування єдиного внеску.

Голова
Р. М. Насіров
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2642 раз.

UNREAD_POST deniskafed » 21 мар 2016, 14:25

Добрый день. Подскажите кто сталкивался. Предприятие хочет взять на работу сотрудника со своим оборудованием. На котором он будет работать. Как это правильно оформить?

Единственный ли вариант взять предприятию в аренду это оборудование у этого же сотрудника и платить за него НДФЛ и ВС? Или есть другой вариант?
deniskafed
 
Сообщений: 173
Зарегистрирован: 20 дек 2013, 14:23
Благодарил (а): 88 раз.
Поблагодарили: 2 раз.

UNREAD_POST Galla » 21 мар 2016, 15:59

deniskafed писал(а):Добрый день. Подскажите кто сталкивался. Предприятие хочет взять на работу сотрудника со своим оборудованием. На котором он будет работать. Как это правильно оформить?

Единственный ли вариант взять предприятию в аренду это оборудование у этого же сотрудника и платить за него НДФЛ и ВС? Или есть другой вариант?


може бути договір позички, по цив.законодавству - він може бути безоплатний

За это сообщение автора Galla поблагодарил:
deniskafed
Galla
 
Сообщений: 761
Зарегистрирован: 21 июн 2012, 11:20
Благодарил (а): 600 раз.
Поблагодарили: 266 раз.

UNREAD_POST deniskafed » 23 мар 2016, 12:03

Я больше склонен к своему варианту. Установим условную сумму аренды оборудования и все.
deniskafed
 
Сообщений: 173
Зарегистрирован: 20 дек 2013, 14:23
Благодарил (а): 88 раз.
Поблагодарили: 2 раз.

UNREAD_POST nedila » 24 мар 2016, 18:57

налоговик писал(а):Предлагают (как-то) облагать стоимость доставки работников на работу?

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 02.03.2016 р. N 4809/6/99-99-17-03-03-15

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула лист [...] щодо оподаткування вартості послуги з організації перевезення роботодавцем працівників до місця роботи та/або з роботи до дому та нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) на вартість таких послуг і в межах компетенції повідомляє таке.

Відповідно до ст. 10 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин і узгодження інтересів працівників, власників та уповноважених ними органів, на основі чинного законодавства, прийнятих сторонами зобов'язань укладається колективний договір.

Положення колективного договору поширюються на всіх працівників підприємства, установи, організації незалежно від того, чи є вони членами професійної спілки, і є обов'язковими як для власника або уповноваженого ним органу, так і для працівників підприємства, установи, організації (ст. 18 КЗпП).

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розділом IV Кодексу, відповідно до пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 Кодексу), зокрема у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку, крім сум, зазначених у пп. 165.1.53 п. 165.1 ст. 165 Кодексу (пп. "е" пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).

Крім того, п. 164.5 ст. 164 Кодексу встановлено, що під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлено Кодексом, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою: К = 100 : (100 - Сп), де К - коефіцієнт; Сп - ставка податку, визначена для таких доходів на момент їх нарахування.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску, умови та порядок нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначає Закон України від 08 липня 2010 року N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон N 2464).

Пунктом 1 частини першої ст. 7 Закону N 2464 передбачено, що базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються згідно із Законом України від 24 березня 1995 року N 108/95-ВР "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

При цьому постановою Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2010 року N 1170 затверджено Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок, відповідно до п. 7 розділу II якого витрати на перевезення працівників до місця роботи як власним, так і орендованим транспортом (крім оплати праці водіїв) не є базою нарахування єдиного внеску.

Голова
Р. М. Насіров


Стандартна відповідь від ДФС: багато слів та посилань на закони, а самої відповіді не має..
nedila
 
Сообщений: 67
Зарегистрирован: 25 дек 2013, 15:09
Благодарил (а): 14 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

UNREAD_POST Galla » 25 мар 2016, 10:55

nedila писал(а):
налоговик писал(а):Предлагают (как-то) облагать стоимость доставки работников на работу?

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

Голова
Р. М. Насіров


Стандартна відповідь від ДФС: багато слів та посилань на закони, а самої відповіді не має..


у них тепер фішка - в мене в знайомих під час планової перевірки взагалі вважали, що це поставка безоплатна і ПДВ треба нарахувати. спочатку було ПДФО, але нема персоніфікації кинулися того ровера, потім вчепилися за ПДВ )). от такі податківці креативні ((
Galla
 
Сообщений: 761
Зарегистрирован: 21 июн 2012, 11:20
Благодарил (а): 600 раз.
Поблагодарили: 266 раз.

UNREAD_POST minibuh » 25 мар 2016, 11:26

Galla писал(а):
nedila писал(а):
налоговик писал(а):Предлагают (как-то) облагать стоимость доставки работников на работу?

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

Голова
Р. М. Насіров


Стандартна відповідь від ДФС: багато слів та посилань на закони, а самої відповіді не має..


у них тепер фішка - в мене в знайомих під час планової перевірки взагалі вважали, що це поставка безоплатна і ПДВ треба нарахувати. спочатку було ПДФО, але нема персоніфікації кинулися того ровера, потім вчепилися за ПДВ )). от такі податківці креативні ((

:) Это не креатив- это опыт накопленный годами работы в налоговой службе. ;)
Мне когда-то мама за чашкой кофе рассказывала подобную историю. Был у нее на предприятии недострой. Поселилась там дворняжка-приблуда,завела себе щеночков . В это время как раз на предприятие проверка плановая пришла и захотели они проверить наличие недостроя. Поехали на недосторой . Углядела проверяющая на недострое животину и говорит : так у Вас тут безоплатно полученные активы ? мама ей: какие ? где ? Проверяющая ну вот же : собачка и щенки - безоплатно полученные активы ! Это ж доход ! Конец...Занавес...
И таких случаев думаю у всех уйма;)
minibuh
 
Сообщений: 2393
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 14:00
Благодарил (а): 1277 раз.
Поблагодарили: 951 раз.

UNREAD_POST Люба П » 05 апр 2016, 08:33

Лист ДФС від 11.02.2016 № 2928/6/99-99-17-03-03-15
Звертаємо увагу, що ця норма не містить посилань на те, що доходи, одержані платником податку - учасником фізкультурно-оздоровчих заходів, заходів з фізкультурно-оздоровчої діяльності, у формі, зокрема, проживання, проїзду, харчування, не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб. Зазначене лише вказує, що такі доходи не є додатковим благом.
Згідно із п.п. 164.2.20 п. 164.2 ст. 164 Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються[b] інші доходи[/b], крім зазначених у ст. 165 Кодексу.
Насіров

Доброго ранку! то тепер НЕдод.благо не звільняє від пдфо ?
кошмар :pro_tiv:
Щоб у нас все було, і за це нам нічого не було.
Аватар пользователя
Люба П
 
Сообщений: 551
Зарегистрирован: 08 июл 2011, 13:59
Откуда: Львів
Благодарил (а): 461 раз.
Поблагодарили: 166 раз.

UNREAD_POST Люба П » 05 апр 2016, 08:49

Доброго ранку!
Мої працівники користуються таксі (є договір між юр.особою і фоп-таксистом).
Як на Вашу думку, якщо скористатися пп. «б» пп.164.2.17 - "не вважаються додатковим благом платника податку доходи, одержані у формі та розмірах, що підлягають включенню роботодавцем до собівартості реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг,"
і видати наказ про те що витрати на перевезення працівників здійснюються виключно в межах госп.потреб (на таксі має право виключно основний виробничий персонал) і акумулювати ці витрати на рах.23, -
то захистять ці папери від ПДФО ?

дякую
Щоб у нас все було, і за це нам нічого не було.
Аватар пользователя
Люба П
 
Сообщений: 551
Зарегистрирован: 08 июл 2011, 13:59
Откуда: Львів
Благодарил (а): 461 раз.
Поблагодарили: 166 раз.

Пред.След.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НАЛОГ С ДОХОДОВ, ЕДИНЫЙ СОЦИАЛЬНЫЙ ВЗНОС

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, Ya