Отпуск за свой счет

"Горящие" вопросы задаем здесь!
Правила форума
SOS-поддержка
Задаем сюда вопросы только если они горят настолько, что нет времени искать подходящий раздел.
После логического завершения каждой темы, она будет перенесена в профильный раздел форума.

UNREAD_POST Лера К. » 04 окт 2013, 13:28

Подскажите, может ли сотрудник отпроситься на день за свой счет, если его в этом году уже отправляли на 15 дней в отпуск за свой счет?
Лера К.
 
Сообщений: 7
Зарегистрирован: 03 июл 2012, 18:26
Благодарил (а): 1 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

UNREAD_POST Mихаил » 04 окт 2013, 15:37

может, но если будут основания согласно ст.25 Закона об отпусках
Mихаил
 
Сообщений: 73
Зарегистрирован: 15 авг 2012, 21:23
Благодарил (а): 1 раз.
Поблагодарили: 15 раз.

UNREAD_POST intro160 » 04 окт 2013, 19:10

ДА, а почему бы и нет. главное, что в вас особо не нуждаются на предприятии
intro160
 
Сообщений: 3
Зарегистрирован: 04 окт 2013, 19:08
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST налоговик » 13 ноя 2013, 10:22

Принудительный отпуск за свой счет - грубое нарушение законодательства о труде

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 19.09.2013 р. N 416/13/116-13


Про надання роз'яснення

У Департаменті заробітної плати та умов праці розглянуто лист та повідомляється.

Законом України "Про відпустки" передбачено надання двох видів відпусток без збереження заробітної плати: відпусток, що надаються працівникам в силу суб'єктивного права, що належить їм за законом, тобто в обов'язковому порядку, і відпусток, що надаються за погодженням сторін (роботодавця і працівника).

У випадках, передбачених статтею 25 Закону України "Про відпустки", працівнику за його бажанням надається в обов'язковому порядку відпустка без збереження заробітної плати.

Статтею 26 Закону України "Про відпустки" визначено відпустку без збереження заробітної плати за згодою сторін. За сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік.

Важливими гарантіями при наданні відпусток без збереження заробітної плати, встановленими статтями 25 і 26 Закону України "Про відпустки", є те, що на час їх надання за працівником зберігається його місце роботи (посада), а час перебування у таких відпустках відповідно до пункту 4 статті 9 Закону України "Про відпустки" зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку.

Отже, відпустка без збереження заробітної плати, що надається працівникові в обов'язковому порядку (стаття 25 Закону), та відпустка без збереження заробітної плати за згодою сторін (стаття 26 Закону) надаються лише за бажанням працівника, а не з ініціативи роботодавця.

Тобто примусове відправлення працівників у відпустки без збереження заробітної плати є грубим порушенням законодавства про працю, за що роботодавця в установленому порядку має бути притягнено до відповідальності.

Факти, викладені у зверненні, щодо відправлення працівників у відпустки без збереження заробітної плати потребують безпосередньої перевірки на місці.

Слід зазначити, що функції державного контролю за дотриманням законодавства про працю, в т. ч. про відпустки, здійснює Державна інспекція України з питань праці та її територіальні органи, до якої працівники мають право звернутися за захистом своїх трудових прав.

Директор Департаменту
О. Товстенко


То есть, принудительное отправление работников в отпуска без сохранения заработной платы является грубым нарушением законодательства о труде, за что работодатель в установленном порядке должен быть привлечен к ответственности.


:arrow:

КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ


Стаття 172. Грубе порушення законодавства про працю

1. Незаконне звільнення працівника з роботи з особистих мотивів, а також інше грубе порушення законодавства про працю -

караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або виправними роботами на строк до двох років.

2. Ті самі дії, вчинені щодо неповнолітнього, вагітної жінки чи матері, яка має дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, -

караються штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців.


 
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 3651
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 484 раз.
Поблагодарили: 1612 раз.

UNREAD_POST ЮЛЬЧИК » 18 дек 2013, 11:06

подскажите, на предприятии, в связи с отсутствием заказов, директор отправляет перед новым годом всех в отпуск за свой счет, как это правильно оформить? нужно ли каждому работнику писать заявление или достаточно одного приказа подписанного директором? и второй вопрос- предоставляется ли НСЛ при начислении з-ты за неполный рабочий месяц, если за полный отработанный месяц НСЛ нет? Например з-та за месяц 2000,00 грн НСЛ-нет, а при начислении за 15 рабочих дней - 1000,00??? Заранее спасибо за ответ.
ЮЛЬЧИК
 
Сообщений: 83
Зарегистрирован: 10 фев 2011, 12:00
Благодарил (а): 36 раз.
Поблагодарили: 4 раз.

UNREAD_POST Mихаил » 18 дек 2013, 11:20

ЮЛЬЧИК писал(а):подскажите, на предприятии, в связи с отсутствием заказов, директор отправляет перед новым годом всех в отпуск за свой счет, как это правильно оформить? нужно ли каждому работнику писать заявление или достаточно одного приказа подписанного директором? и второй вопрос- предоставляется ли НСЛ при начислении з-ты за неполный рабочий месяц, если за полный отработанный месяц НСЛ нет? Например з-та за месяц 2000,00 грн НСЛ-нет, а при начислении за 15 рабочих дней - 1000,00??? Заранее спасибо за ответ.

отпуск за свой предоставляется по ст.25 и ст.26 Закона об отпусках

по ст. 25 в обязательном порядке
по ст.26 тот который до 15 к. д. по согласованию. т. е пишется заявление и администрация дает согласие

нсл применяется к месячному доходу если позволяет предел и есть заявление
Mихаил
 
Сообщений: 73
Зарегистрирован: 15 авг 2012, 21:23
Благодарил (а): 1 раз.
Поблагодарили: 15 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в SOS-поддержка

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Al Shurshun, Агафья, bur, Gb, Руся-2, Ya