Лицензия на алкоголь и табак

"Горящие" вопросы задаем здесь!
Правила форума
SOS-поддержка
Задаем сюда вопросы только если они горят настолько, что нет времени искать подходящий раздел.
После логического завершения каждой темы, она будет перенесена в профильный раздел форума.
yuliyasup
Сообщения: 79
Зарегистрирован: 12 мар 2011, 19:36
Контактная информация:

Лицензия на алкоголь и табак

Непрочитанное сообщение yuliyasup »

Подскажите пожалуйста какие документы нужны для получение лицензии на табак и алкоголь предпринимателю на общей системе как первый раз,так и повторно!
Нужен еще образец заявления!

capital
Сообщения: 117
Зарегистрирован: 30 дек 2010, 09:51
Контактная информация:

Re: Лицензия на алкоголь и табак

Непрочитанное сообщение capital »

статья 15 Закону України від 19 грудня 1995 року N 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", із змінами і доповненнями

http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/ ... F95-%E2%F0

форму заявления можно найти в гугле: по словам "заява про видачу ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами"
(приведена в наказе ДААК ДПА України від 06.04.2005 N 123 "Про організацію роботи регіональних управлінь ДААК ДПА України щодо видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами" (зі змінами, внесеними наказом Департаменту САТ ДПА України від 20.11.2009 N 471)
Последний раз редактировалось capital 17 май 2011, 07:42, всего редактировалось 1 раз.

Аватара пользователя
vins
Сообщения: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 11:38
Контактная информация:

Re: Лицензия на алкоголь и табак

Непрочитанное сообщение vins »

yuliyasup писал(а):Подскажите пожалуйста какие документы нужны для получение лицензии на табак и алкоголь предпринимателю на общей системе как первый раз,так и повторно!
Нужен еще образец заявления!
Если я правильно понимаю, речь о лицензии на торговлю алкогольными напитками и табачными изделиями.
Ст. 15 Закона "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів"
Стаття 15. Імпорт, експорт, оптова і роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами
...
Ліцензії на право оптової торгівлі видаються терміном на п'ять років уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
...
Суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, мають право продавати сидр та перрі (без додання спирту) без отримання окремої ліцензії на право роздрібної торгівлі цими алкогольними напоями.
...
Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі; на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі - 2000 гривень, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, - 500 гривень на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), на кожний окремий, зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі, і 250 гривень - на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі.
...
Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю сидром та перрі (без додання спирту) становить 780 гривень на кожне місце торгівлі незалежно від його територіального розташування.

Для місць торгівлі, які розташовані за межами території міст обласного підпорядкування і міст Києва та Севастополя на відстані до 50 км та які мають торговельні зали площею понад 500 кв. м, плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі, та 2000 гривень на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі.
...
Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі суб'єкта господарювання терміном на один рік і підлягають обов'язковій реєстрації в органі державної податкової служби, а у сільській місцевості - і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб'єкта господарювання.

Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами в поїздах, на морських або річкових суднах видаються органами виконавчої влади, уповноваженими Кабінетом Міністрів України, в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем формування поїзда (приписки судна).

Ліцензія видається за заявою суб'єкта господарювання, до якої додається виписка або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. Для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додається довідка податкової служби про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі.

У заяві повинно бути зазначено вид господарської діяльності, на провадження якого суб'єкт господарювання має намір одержати ліцензію (імпорт, експорт, оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами).

У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додатково зазначаються перелік електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також адреса місця торгівлі.


У заяві на видачу ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами зазначається адреса місця торгівлі.

У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями суб'єктом господарювання зазначається адреса місця торгівлі і вказуються перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі.

Вимагати представлення інших документів, крім зазначених у цьому Законі, забороняється. Зазначені в цьому Законі документи подаються в одному примірнику в копіях, засвідчених нотаріально або органом, який видав оригінал документа. Заява про видачу ліцензії та визначені цим Законом документи подаються уповноваженою особою заявника або надсилаються рекомендованим листом. У разі подання заяви про видачу ліцензії та доданих до неї документів особисто вони приймаються за описом, копія якого видається заявнику з відміткою про дату прийняття заяви та документів і підписом особи, яка їх прийняла.

Ліцензія або рішення про відмову в її видачі видається заявнику не пізніше 10 календарних днів з дня одержання зазначених у цьому Законі документів. У рішенні про відмову у видачі ліцензії повинна бути вказана підстава для відмови.
...
Зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.

Внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб'єкта господарювання з обов'язковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також: для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; для фізичних осіб - підприємців - прізвища, імені, по батькові, місця проживання, реєстраційного номера облікової картки платника податків.

До заяви додаються нотаріально засвідчена копія ліцензії на відповідний вид діяльності, виданої заявнику, та документ, що підтверджує право користування цим приміщенням.

Суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, вносять до Єдиного реєстру тільки ті місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що розташовані за іншою адресою, ніж місце здійснення торгівлі.

Довідка про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру видається суб'єкту господарювання протягом семи календарних днів від дня подання заяви. Ведення Єдиного реєстру та видача довідок про внесення місць зберігання до Єдиного реєстру здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України. Органи влади забезпечують вільний доступ до відомостей, які містяться в Єдиному реєстрі.

Виключення місць зберігання з Єдиного реєстру здійснюється органом державної податкової служби, який вносив його до Єдиного реєстру, на підставі письмової заяви суб'єкта господарювання, що був заявником такого місця зберігання, або у разі анулювання ліцензії, виданої такому суб'єкту господарювання відповідно до цього Закону, шляхом прийняття відповідного письмового розпорядження не раніше ніж через 10 робочих днів з моменту виникнення передбачених цим Законом підстав.

Орган державної податкової служби повинен надати суб'єкту господарювання, що був заявником, засвідчену копію письмового розпорядження про виключення місця зберігання з Єдиного реєстру протягом трьох робочих днів з моменту його прийняття.
Повторно подадите те же документы.

Бланк заявления утвержден приказом ДЕПАРТАМЕНТа З ПИТАНЬ АДМІНІСТРУВАННЯ АКЦИЗНОГО ЗБОРУ І КОНТРОЛЮ ЗА ВИРОБНИЦТВОМ ТА ОБІГОМ ПІДАКЦИЗНИХ ТОВАРІВ від 6 квітня 2005 р. N 123 (у редакції наказу Департаменту від 11 квітня 2005 р. N 127)

P.S. Пока я копировал текст Закона, capital уже ответил :)

yuliyasup
Сообщения: 79
Зарегистрирован: 12 мар 2011, 19:36
Контактная информация:

Re: Лицензия на алкоголь и табак

Непрочитанное сообщение yuliyasup »

Спасибо большое,за то что откликнулись.Я прочитала про витяг.Директор взял вытяг,но копии не взял.Подскажите для лицензии можно копию витяга заверить натариально или обязательно идти к гос.регистратору что бы взять экз.витяга

Аватара пользователя
vins
Сообщения: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 11:38
Контактная информация:

Re: Лицензия на алкоголь и табак

Непрочитанное сообщение vins »

yuliyasup писал(а):Спасибо большое,за то что откликнулись.Я прочитала про витяг.Директор взял вытяг,но копии не взял.Подскажите для лицензии можно копию витяга заверить натариально или обязательно идти к гос.регистратору что бы взять экз.витяга
Я б, конечно, настаивал на том, что можно.
Но все местные налоговые дружно поразмещали у себя на сайтах сообщения о том, что изменился перечень документов, необходимых для получения лицензии: вместо копии свидетельства теперь нужно подавать извлечение либо выписку.
Спросите у себя на месте - согласятся они на копию.
Просто обжаловать потом отказ в выдаче лицензии в связи с предоставлением копии, а не оригинала, вряд ли кто-то будет, а время потеряете.
Хотя еще раз скажу - идеологически, я за то, что копия витяга либо выписки допустима. Но судя по всему, на практике захотят оригинал :(

Аватара пользователя
vins
Сообщения: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 11:38
Контактная информация:

Re: Лицензия на алкоголь и табак

Непрочитанное сообщение vins »

Можете еще тут почитать о проблеме в целом
http://www.buhforum.com/viewtopic.php?p=10775#p10775

Хотя в Вашей ситуации есть такой аргумент как ч. 25 ст. 15 Закона
Вимагати представлення інших документів, крім зазначених у цьому Законі, забороняється. Зазначені в цьому Законі документи подаються в одному примірнику в копіях, засвідчених нотаріально або органом, який видав оригінал документа. Заява про видачу ліцензії та визначені цим Законом документи подаються уповноваженою особою заявника або надсилаються рекомендованим листом. У разі подання заяви про видачу ліцензії та доданих до неї документів особисто вони приймаються за описом, копія якого видається заявнику з відміткою про дату прийняття заяви та документів і підписом особи, яка їх прийняла.

Anele
Сообщения: 55
Зарегистрирован: 27 апр 2011, 13:34
Контактная информация:

Re: Лицензия на алкоголь и табак

Непрочитанное сообщение Anele »

Скажите, пожалуйста, правильно ли я понимаю, что предприниматели, которые ранее работали на основании св. о гос. регистрации, теперь обязаны получить у гос. регистратора выписку?

Аватара пользователя
vins
Сообщения: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 11:38
Контактная информация:

Re: Лицензия на алкоголь и табак

Непрочитанное сообщение vins »

Anele писал(а):правильно ли я понимаю, что предприниматели, которые ранее работали на основании св. о гос. регистрации, теперь обязаны получить у гос. регистратора выписку?
Выше есть ссылка, по которой все эти вопросы обсуждаются.
Мы уводим тему про лицензию на алкоголь в сторону. Зачем?
По вопросу: да, должны получить.

yuliyasup
Сообщения: 79
Зарегистрирован: 12 мар 2011, 19:36
Контактная информация:

Re: Лицензия на алкоголь и табак

Непрочитанное сообщение yuliyasup »

]Ліцензія видається за заявою суб'єкта господарювання, до якої додається виписка або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. Для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додається довідка податкової служби про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі.


Сегодня сдавали док.на лицензию вытяг не взяли просят только выписку,а если оформляете на табак и на алкоголь то 2 выписки с ед.гос.реестра.
Бланки заявления тоже новые.

Аватара пользователя
vins
Сообщения: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 11:38
Контактная информация:

Re: Лицензия на алкоголь и табак

Непрочитанное сообщение vins »

yuliyasup писал(а):]Ліцензія видається за заявою суб'єкта господарювання, до якої додається виписка або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. Для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додається довідка податкової служби про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі.


Сегодня сдавали док.на лицензию вытяг не взяли просят только выписку,а если оформляете на табак и на алкоголь то 2 выписки с ед.гос.реестра.
Бланки заявления тоже новые.
Интересная информация. Спасибо.
Только не понятно - на каком основании отказываются брать извлечение.
А на копии выписки не соглашаются?

Про новый бланк тоже интересно. На основании чего новый - ведь старый не отменяли и новый не утверждали.
В любом случае - спасибо, полезная информация.

Аватара пользователя
vins
Сообщения: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 11:38
Контактная информация:

Re: Лицензия на алкоголь и табак

Непрочитанное сообщение vins »

yuliyasup писал(а):Бланки заявления тоже новые.
Таки да
Внимание! Изменились формы заявлений!

Государственная налоговая инспекция в г. Симферополе доводит до сведения субъектов предпринимательской деятельности об утвержденных формах заявлений о выдаче лицензии на право оптовой торговли спиртом этиловым и плодовым, спиртом этиловым ректифицированным виноградным, спиртом этиловым ректифицированным плодовым, алкогольными напитками (кроме сидра и перри без содержания спирта), алкогольными напитками - сидром и перри без содержания спирта, табачными изделиями; заявления на получение лицензии на право производства спирта этилового, коньячного и плодового, спирта этилового ректифицированного виноградного, спирта этилового ректифицированного плодового, спирта-сырца виноградного, спирта-сырца плодового, алкогольных напитков и табачных изделий; заявления на получение лицензии на право розничной торговли алкогольными напитками, алкогольными напитками (сидром и перри без содержания спирта) и табачными изделиями согласно Приказу ДСАТ ГНА Украины № 245 от 10.05.11.

ГНИ в г. Симферополе
Мне, правда, текст приказа пока найти не удалось.

yuliyasup
Сообщения: 79
Зарегистрирован: 12 мар 2011, 19:36
Контактная информация:

Re: Лицензия на алкоголь и табак

Непрочитанное сообщение yuliyasup »

Копию выписки не берут только оригинал.

Аватара пользователя
vins
Сообщения: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 11:38
Контактная информация:

Re: Лицензия на алкоголь и табак

Непрочитанное сообщение vins »

vins писал(а):Мне, правда, текст приказа пока найти не удалось.
Появился текст приказа от 10.05.2011 № 245
1. Затвердити форму заяви на одержання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами (Додаток №1), заяви про внесення змін та/або доповнень до виданих ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями переліку електронних контрольно – касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій) (Додаток №2) та форму додатку до ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (Додаток № 3).
2. Затвердити форму заяви на одержання ліцензії на право оптової торгівлі спиртом етиловим і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями (сидром та перрі без додання спирту), тютюновими виробами (Додаток № 4);
3. Затвердити форму заяви на одержання ліцензії на виробництво спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів видаються (Додаток № 5).
И такая в нем есть приписка
Опис документів , які додаються для отримання ліцензії:
• Заява;
Оригінал виписки або витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (засвідчений нотаріально або органом, який видав оригінал документа – гербовою печаткою);
• Довідка органу податкової служби про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій)* , що знаходяться у місці торгівлі.
:(

ksena978
Сообщения: 4
Зарегистрирован: 13 янв 2012, 08:56
Контактная информация:

Re: Лицензия на алкоголь и табак

Непрочитанное сообщение ksena978 »

У нас не принимают заявления на лицензию, если отпечатаны, требуют только написанные от руки. Они правы?

Аватара пользователя
vins
Сообщения: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 11:38
Контактная информация:

Re: Лицензия на алкоголь и табак

Непрочитанное сообщение vins »

ksena978 писал(а):У нас не принимают заявления на лицензию, если отпечатаны, требуют только написанные от руки. Они правы?
В нормативных актах требования по поводу способа заполнения нет.

Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 57 гостей